Taliansky dom s anglickou históriou

Zaujímavú úlohu zverili dizajnéri ateliéru United Decor zákazníci tohto projektu. Dom, pre ktorý bolo potrebné vyvinúť dizajn, sa nachádza v prímestskej osade s budovou chaty talianskej architektúry. Problémom bolo, že klienti, ako sa ukázalo pri prvom stretnutí s nimi, sa jednomyseľne snažili stelesniť anglický štýl v interiéri. To bolo v rozpore s exteriérom chaty, ale dizajnéri našli elegantnú cestu von.

Vymyslel sa celý príbeh, ktorý kombinuje obidva koncepty: anglická rodina si kúpila vilu na severe Talianska, pričom si zachovala architektúru a interiérovú výzdobu a nábytok priniesol so sebou anglický. Chúlostivým momentom bolo riziko odchodu na historizmus, ale v dôsledku toho sa interiér stal moderným a zároveň udržiaval atmosféru.

Na podlahe bola dlažba s textúrou travertínu, na stenách - talianska, ako keby bola mierne omietnutá časom omietkou. Na rozdiel od toho, krb v obývacej izbe je zdôraznený moderný a zdá sa, že sa rozpustí proti múru.

Usporiadanie domu bolo diktované jeho architektúrou a spôsobom života v krajine bydliska. Z malej chodby vedú dvojité sklenené dvere do haly prvého poschodia. Táto slávnostná miestnosť s dispozíciou šachovnicovej dlažby, „toskánskej červenej“ steny a masívnej štukovej rímsy určuje rozsah a náladu celého domu. Jeho kontrast s ľahkou úpravou kombinovanej kuchyne a obývačky spĺňa hlavné želanie majiteľa domu.- vytvoriť pocit priestrannosti a vzduchu.

Nábytok v celom dome je zmesou motívov týchto dvoch krajín: mäkká skupina v zóne obývacej izby je v anglickom jazyku a v textilnom, spolu s vlnkom a vlnou sa používa hodváb s vzorom Damašku. Drevená anglická kuchyňa je kombinovaná s talianskymi dlaždicami a čokoládovo zlatou žulou. V spálni, čelo postele má dekoratívne formy charakteristické pre Taliansko, zatiaľ čo výklenky sú zdobené tapety William Morris. Neuveriteľné kombinácie pokračujú v kúpeľni: Mramor Carrara sa dobre dostáva do kontaktu s anglickou sanitárnou výrobou.

Súlad tohto domu je postavený na takýchto rozporoch: napriek všetkému dáva interiér svojmu súboru prírody dojem jediného a jedinečného.