Swing dať svoje ruky: 85 foto nápady

Čo by mohlo byť príjemnejšie ako relaxácia v útulnom rohu tienistej záhrady, posedenie na pohodlnom hojdačke? Práve tu môžete získať maximálny pôžitok relaxáciou po náročnom dni, mať rodinné stretnutie alebo priateľskú párty. Pouličné hojdačky sú nevyhnutným atribútom rekreačných chát, prinášajúc poznámky romantizmu a pohodlia. K dnešnému dňu existuje široká škála hojdačiek, medzi ktorými si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť. Po preskúmaní toho, čo sú, je možné urobiť taký zázrak vlastnými rukami, prinášajúci neuveriteľnú radosť celej rodine. Takže, čo sú ulice hojdačky dávať a ako ich urobiť sami? Povieme o tom ďalej.

Druhy výkyvu pre dávkovanie

Hojdačka na letnej chate môže vykonávať rôzne funkcie, dávajúc radosť deťom i dospelým. V závislosti od veľkosti stránky môžete nainštalovať niekoľko návrhov, určených pre rôzne vekové kategórie, alebo jeden veľký pre celú rodinu.

Záhradné hojdačky na relaxačnú dovolenku

V tomto prípade to bude o pouličných hojdačkách určených na rekreáciu v prírode s rodinnými alebo priateľskými stretnutiami. Takéto návrhy sú často určené pre niekoľko ľudí, ale sú tu možnosti a jediné miesta pre tých, ktorí chcú byť sami so sebou.

Konštrukčne je vonkajší hojdač zložený z dvoch nosných stĺpikov so závorou, ku ktorým sú pripevnené závesy (reťaze, laná, kovové lamely).sedlo. Sedadlo má spravidla operadlo a operadlo, vyrobené z dreva, kovu. Dnes to môžu byť celé zavesené kreslá alebo pohovky vybavené mäkkým čalúnením, ozdobnými malými vankúšmi.

Odporúča sa kúpiť alebo urobiť záhradné záhradné hojdačky s baldachýnom, ktorý bude chrániť pred teplom a dažďom.

Výkyvy pre vonkajšie aktivity

\ t

Na dacha, okrem práce a relaxácie, môžete nájsť čas na zábavnejšiu zábavu. To platí najmä pre rodiny s deťmi, ktoré nemôžu sedieť pri hľadaní dobrodružstva. Nie je žiadnym tajomstvom, že dospelí často chcú vrhnúť do detstva.

Modely pre outdoorové aktivity sú určené pre silnejšie nahromadenie, čo je pre deti veľkým potešením. Takéto konštrukcie existujú po celé desaťročia, v priebehu rokov, zlepšené materiály sedadiel, upevňovacích prvkov, ale princíp činnosti zostáva rovnaký. Najjednoduchšie pouličné hojdanie je jednoduché, aby ste sa pomocou jednoduchej dosky a lana.

Návrhy hojdania

\ t

Podľa typu zariadenia sú vonkajšie hojdačky podmienečne rozdelené do dvoch hlavných skupín:

Stacionárne - majú pevné miesto. Drevené stĺpy vykopať do zeme do hĺbky asi meter, a kov dodatočne naleje na základňu s cementovou maltou. Nepochybnou výhodou stacionárneho výkyvu v bezpečí je, že sa nemôžu obrátiť;

Prenosný - môže byť umiestnený na akékoľvekterasy letnej chaty, v záhrade, na terase. Sú menej stabilné, ale v prípade potreby ich možno ľahko presunúť alebo poslať na zimu do hospodárskej budovy.

Aké materiály sú vyrobené z

Pri výbere vonkajšej hojdačky pre záhradu je dôležité venovať pozornosť materiálu, z ktorého sú vyrobené. V podstate je surovinou drevo, kov, rovnako ako tyč, látka, plast.

Strom

Materiál má mnoho pozitívnych vlastností, vďaka čomu je možné vytvoriť atraktívny dizajn vhodný pre akýkoľvek dizajn krajiny. Drevo je materiál šetrný k životnému prostrediu, a preto je úplne bezpečný pre ľudí. Aby sa predĺžila životnosť drevených pouličných hojdačiek, je potrebné ich vybaviť baldachýnom, ktorý ich chráni pred zrážkami a vysychaním na slnku. Rôzne antiseptiká pomáhajú vyhýbať sa kolonizácii hmyzom, vyrovnávajú sa s hnilobou a hubami. Drevo je všestranný materiál, ktorý sa dá ľahko spracovať, takže môžete doplniť pouličné hojdačky s rôznymi vyrezávanými vzormi a tvarovanými prvkami.

Kov

Ak chcete získať naozaj solídnu konštrukciu, môžete si kúpiť alebo použiť vlastné ruky, aby sa záhrada vyklopila z kovu. Hlavnou výhodou materiálu je jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom - nepraskne, nehnije, má vysoké pevnostné vlastnosti. Metal streetHojdačky sa ľahko natierajú. Nevýhodou môže byť tzv. Predispozícia kovových výrobkov voči korózii, ale s včasným spracovaním antikoróznymi činidlami je možné tomu zabrániť.

Zvlášť krásne sú hojdačky s kovacími prvkami. Ak je tento dizajn otvorený s bielou farbou, môžete získať skutočnú vinobranie dekorácie na mieste.

Plast

Plastové hojdačky majú relatívne nízku cenu, ale pevnostné charakteristiky sú o niečo nižšie. Plast je náchylnejší k rozbitiu v dôsledku mechanického namáhania, ale je odolný voči prírodným katastrofám a má rôznorodú paletu farieb, najčastejšie sa materiál používa pri výrobe detských hojdačiek.

Konštrukcia záhradnej uličnej hojdačky môže obsahovať kombináciu materiálov. Často sú napríklad podpery vyrobené z kovu a sedadlo z dreva kombinuje spoľahlivosť, krásu a pohodlie.

Originálne hojdačky a ich vybavenie

\ t

Pouličné hojdačky pre záhradníctvo môžu zobraziť najzaujímavejšie dizajnové riešenia. Napríklad návrhy z koryágu skutočne zdôrazňujú prirodzenosť, blízkosť k prírode. Môžu byť vyrobené vlastnými rukami, čím sa vytvorí skutočné majstrovské dielo na mieste.

Každý človek sa usiluje vytvoriť čo najpohodlnejšie podmienky pre seba a svoju rodinu. Príkladom by mohla byť hojdačka, ktorá je vybavená sieťou proti komárom, šetriacim komármi a iným nepríjemným hmyzom, alebo pohodlne vôbec."Apartmány" s pohovkou a aristokratickými závesmi.

Jednotlivé dizajny, ako napríklad ozdobné závesné koše, hojdačky a hojdacie siete, nie sú menej originálne. Všetky z nich poskytujú možnosť vychutnať si príjemné ústranie v objatí okolitej prírody.

Swing dať svoje ruky

\ t

Jednoduchá konštrukcia hojdačky môže byť vykonaná ručne. Existujú najjednoduchšie modely, ktoré nie je ťažké konštruovať, a to aj bez schopnosti pracovať s drevom alebo kovom. So špeciálnym nástrojom si môžete vziať viac vážnych návrhov. Ďalej odporúčame oboznámiť sa s niektorými variantmi.

Pozastavená hojdačka na vlastné ruky

\ t

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť húpanie vlastnými rukami, je vytvoriť závesnú konštrukciu, ktorá bude určená predovšetkým deťom. Najprv je potrebné pripraviť miesto na vyrovnanie stránky. Potom sú vykopané dve jamy pre stĺpy, ich hĺbka by mala byť asi meter, aby sa zabezpečila dobrá stabilita. Pripravené pólky sa prilepia a na nich sa upevní priečka. Potom budete potrebovať silné laná alebo reťaze, ktoré držia sedadlo. Na výrobu sedadiel s použitím odolného prírodného dreva. Doska musí byť starostlivo vyčistená, môže byť natretá, otvorená lakom alebo potiahnutá handričkou.

Ak máte pochybnosti o spoľahlivosti podpery v tvare písmena U, môžete vytvoriť tvar X - potom budete potrebovaťštyri identické stĺpiky, upevnené v pároch, ako je znázornené na fotografii. Niekedy je hojdačka jednoducho pripojená k pevnej vetve masívneho stromu.

Na sedadlo môžete použiť nielen drevenú dosku, ale často sa používa aj pre túto pneumatiku z automobilov. Z nich môžete vyrezať originálne postavy. Môžete tiež vytvoriť sedadlo pre tkaniny a lamely pre najmenších, použiť základ prúteného kresla (bez nôh) alebo najbežnejšej malej palety.

Kovová záhradná hojdačka

V prítomnosti zváracieho zariadenia sa môžu vyrábať jednoduché, ale veľmi spoľahlivé kovové výkyvy. Najčastejšie sú nosné stĺpy vyrobené z kovovej rúrky s priemerom asi 5 cm, sú zvarené v pároch a navarená je skrutka rovnakého priemeru.

Podperu je možné namontovať do zeme upevnením cementovou maltou alebo dodatočným zváraním spodnej základne, čím sa zabezpečí ich stabilita a vyváženosť na všetkých úrovniach. Takéto výkyvy sa môžu voľne pohybovať na požadované miesto.

Sedadlo môže byť kovové, ale je praktickejšie vyrobiť ho z drevených dosiek, ktoré sa nezohrievajú na slnku, skvelou možnosťou je elegantné sedadlo na víno. Silné reťaze alebo kovové lamely budú pôsobiť ako držiaky. To tiež nebolí vybaviť kôlne, ktorá chráni pred slnečným svetlom a zrážkami.

Záhradné hojdačky z dreva

\ t

Drevené trámy sú pri spracovaní omnoho pružnejšie, čo umožňuje výrobunezávisle od rôznych vzorov. Tu je dôležité správne vypracovať úvodnú kresbu a zodpovedne pristupovať k výberu materiálu. Je to celkom vhodné pre výrobu borovicového dreva, tiež potrebujú elektrické náradie, skladačky, hoblíky, shlifapparatat atď.

Drevené časti sú vyrezané podľa výkresu a vyleštené. Prvý bude musieť potiť cez dizajn sedadla. Najprv je zostavený rám z troch rohových prvkov, ku ktorému sú potom pripevnené priečne koľajničky sedadla a operadla (konštrukciu je možné vybaviť podrúčkami).

Ďalším krokom bude vytvorenie regálov v tvare L. K tomu je potrebné strihať špeciálne drážky pod uhlom. Dizajn musí byť doplnený o spodnú tyč pre spoľahlivosť.

Pri spojkách, karabínach a reťaziach musí byť sedadlo pripevnené k základni. Hotové hojdačky možno natrieť, otvoriť škvrnou, lakom, alebo prístreškom z tkaniny alebo polykarbonátu.

Hojdačky na chaty - foto

Nakoniec ponúkame možnosť navštíviť náš výber kvalitných fotografií, kde sú prezentované rôzne variácie pouličných hojdačiek pre záhradkárstvo. Možno budú inšpirovať a podnecovať nové nápady na vytvorenie vlastného jedinečného majstrovského diela. Koniec koncov, záhradná hojdačka, vyrobená ručne, bude príjemnou radosťou a hrdosťou ich majiteľov. Šťastné prezeranie!