Štyri plagátové postele (60 fotografií): typy a modely

Spálňa je najintímnejším kútikom, kde by mala byť celá atmosféra zariadená pre maximálnu relaxáciu a odpočinok po náročnom pracovnom dni. Tu sa musí vybrať všetko s prihliadnutím na osobné preferencie, harmonické zariadenie a farebné riešenia. Slušné miesto v spálni je baldachýn. Po zabudnutí sa znovuzrodí v moderných interiéroch, získa nové formy a privedie ducha romantizmu a luxusu do najvýstižnejšieho nábytku. Čo môže ponúknuť moderný dizajn nápady baldachýn nad posteľou - budeme o tom hovoriť v ďalšom článku.

Kľúčové vlastnosti

Existencia postelí s baldachýnom má veľmi dlhú históriu, ktorá sa v súčasnosti úspešne obnovuje v moderných interiéroch. Svieži, luxusný plátenný plátno zdobil priestranné chaty kráľovskej šľachty v Rusku, orientálne bohaté padishahs a slúžil nielen ako vynikajúcu výzdobu spálne, ale aj ako predmet ochrany pred rôznymi hmyzom. S pomocou jednoduchých kaliko čiapok, kolísky s deťmi zavesené na strope boli chránené pred prievanmi a čiernymi muškami, takže aj teraz markízy úspešne dopĺňajú detské postieľky, pokrývajúce dieťa a zvedavé oči.

V súčasnosti je hlavnou funkciou kapucín-baldachýnu dekoratívna. Látkové tkaniny sú schopné vytvoriť ohromujúci komfort v interiéri, zdôrazniť jeden alebo iný štýl smeru dizajnu, rovnako ako sa stať hlavným prvkom spálne zónovanie, jasne označujúce miesto na spanie.Plné dĺžky plátna dávajú pocit bezpečia, chránia pred vstupom slnečného svetla v prvých dňoch. S ich pomocou môžete vytvoriť neuveriteľne intímnu atmosféru.

Ďalšou črtou textilného poťahu tkaniny nad lôžkom je schopnosť vizuálne zmenšiť priestor, „znížiť“ strop. Pre malé miestnosti to bude samozrejme mínus, a pre veľké izby to môže byť dobrý spôsob, ako urobiť prázdnu miestnosť pohodlnejšou.

Čo sa týka nedostatkov, tu je možné zaznamenať vlastnosť tkaniny, aby sa hromadil prach, takže sa bude musieť vrchlík často umývať. Môžete si zakúpiť dve sady posteľových záclon naraz - zatiaľ čo jeden je v umývaní, druhý zaujme svoje miesto a miestnosť nebude prázdna.

Druhy postelí s baldachýnom

\ t

V súčasnosti existuje veľký výber rôznych prístreškov, ktoré sa líšia konštrukciami, veľkosťami, výrobnými materiálmi. Zvážte najpopulárnejšie nápady na dizajn.

Posteľ s prístreškom rámu

Ideálnym riešením pre veľkú posteľ bude baldachýn na ráme. Podstatou dizajnu je, že tkanina je rovnomerne rozložená na ráme, upevnená na štyroch lôžkových podperách. Vzhľadom k tomu, handrička uzatvára posteľ pevne na všetkých stranách, tento dizajn je ideálny pre štúdio apartmány a izby s niekoľkými funkčných oblastí. Regály môžu byť vyrobené z rôznych materiálov: drevo, kov a výber závisí už od všeobecného štýlu miestnosti, ako aj odfinančných príležitostí. Pozrite sa skvelá posteľ s vyrezanými podperami z poľa, kované vzory.

Stropná kapota

Ak lôžko nemá podpery pre závesy, rám možno namontovať priamo na povrch stropu alebo ho možno integrovať do stropnej konštrukcie sadrokartónu, vybavenej skrytým osvetlením. Táto možnosť dodá určitú ľahkosť, ľahkosť do interiéru a bude tiež vynikajúcim prvkom zónovania, skrývajúc sa za jeho tkanivovými klenbami miesto na spanie pred zvedavými očami. Sú zavesené konštrukcie, zvyčajne s kruhovými tvarmi, ktoré sú upevnené na strop s hákmi a špeciálnymi upevňovacími prvkami.

Lôžko s baldachýnom

\ t

Ďalším populárnym typom montáže nočnej ochrany je prístrešok, ktorého rám pozostáva z oblúka pripevneného k stene na čelo postele alebo zo strany. Často sú inštalované v miestnostiach s komplexným tvarom stropu, aby nenarušili dizajn. Môžu to byť rozsiahle vysoko kvalitné plátna alebo dekoratívne starostlivo vybrané záclony. V každom prípade sú schopní vytvoriť útulnú atmosféru pohodlia a bezpečnosti.

Bezrámový prístrešok

\ t

Jedným z moderných spôsobov usporiadania postele s baldachýnom je, keď je jeden koniec tkaniny pripevnený k stene v hlave lôžka a druhý je naklonený cez priečku namontovanú do stropu. Existujú aj iné možnosti: môžu to byť dva prúžkyku stropu s voľne prehodeným plátnom z ľahkej hmoty, ktorého konce siahajú až k samotnej podlahe, alebo jedna z priečok bude zapustená do steny. Dizajn takého plánu umožňuje dokonale usporiadať vrchlík v miestnosti s neštandardnou konfiguráciou, najmä v podkrovnej miestnosti. Tu môže mať vrchlík stupňovitý tvar s tkaninou rozloženou na niekoľkých úrovniach.

Baldachýn v tvare korunky

Milovníci radosti budú určite páčiť myšlienku zdobenia koruny koruny. V tomto uskutočnení je rám vyrobený vo forme kruhu, na ktorom je tkanina navlečená. Dizajn sa nachádza v strede postele a zdobený naozaj kráľovsky, vytvára najsofistikovanejší vzhľad.

Detská postieľka s baldachýnom

\ t

Už sme povedali, že prístrešky sa často používajú na ochranu detských postieľok pred prievanmi, „zlými“ očami a zásahmi rôznych druhov hmyzu. Ak používate hrubú tkaninu, môžete tiež poskytnúť dobrú zvukovú izoláciu a bariéru pred slnečným svetlom počas denného spánku.

Dnes už nie je jednoduchá bavlnená potlač, ale rôzne vzory, ktoré sú schopné poskytnúť dieťaťu vlastný kútik, kde sa bude cítiť bezpečne. Detské markízy sa môžu líšiť spôsobom upevnenia, dlhou, textúrou a sfarbením výrobných materiálov.

Pri výbere modelu je potrebné zvážiť veľkosť lôžka, vek dieťaťa, pohlavie a pohlaviepreferencie. Pre kolísku novorodenca je lepšie dávať prednosť baldachýnu na stojane, ktorého tkanina pokrýva celý povrch lôžka. V tomto prípade je lôžko vrchlíka jeden celok a v prípade potreby ho možno ľahko premiestniť. Staršie deti môžu byť vybavené nočnou ochranou a čelomi, bez toho, aby blokovali prístup do okolitého sveta.

Nemenej populárny je baldachýn pripevnený na obvod celého lôžka. Farba môže byť zvolená neutrálne, dávajúc prednosť mliečnym, béžovým tónom alebo charakteristike tohto alebo tohto pohlavia: pre dievčatá - ružovú paletu a pre chlapcov - modrú.

Lôžko s baldachýnom v rôznych štýloch interiéru

Pri výbere prístrešku pre posteľ by ste mali určite zohľadniť štýl dizajnu miestnosti, pretože výber materiálov, textílií a foriem stavieb bude závisieť od toho.

Pre klasické interiéry slúži baldachýn ako nádherný doplnok s dôrazom na eleganciu a eleganciu. V kombinácii s nábytkom z prírodného dreva vytvára vynikajúcu dekoráciu. Žakárové a zamatové plátno, pripojené k rámovej konštrukcii, zdôrazňujú sofistikovanosť a ušľachtilosť situácie.

Moderný štýl je súčasťou kombinácie luxusných prvkov situácie s ultramodernými dizajnovými riešeniami. Tu sú dôležité rastlinné výtlačky, zakrivené čiary, jednoduché a sofistikované formy. Okrúhla posteľ obklopená tenkými vrchlíkmi bude vyzerať rovnako dobrepriamočiare vzory so sprievodnými nočnými stolíkmi, stoličkami, vyrobené z prírodných materiálov s originálnym kovaním.

Provence štýl dodá interiéru francúzsky pôvab s jemným nádychom staroveku. Spálňa je vyrobená v pastelových farbách a malé, nenápadné výtlačky v dekorácii jej dávajú osobitný komfort. Romantické smerovanie je podporované drahými textíliami, prírodnou čipkou, sviežim volánkom. Baldachýn nad lôžkom je vyrobený z ľahkých tkanín, obložených masívnym lôžkom z drahých materiálov.

Spálňa v orientálnom štýle je skutočnou rozprávkou, kde všetko očarí svojím luxusným dekorom v kombinácii jasných farieb a originálnych detailov výzdoby. Samozrejme, posteľ je centrálnym prvkom a nie len posteľou, ale orámovaná očarujúcim expresívnym baldachýnom. Žltá tkanina, ako je znázornené na fotografii v spálni v arabskom smere, spôsobuje asociácie s nekonečnými pieskami sultry púšte a svetlé dekoratívne vankúše oživujú interiér. Posteľ s baldachýnom v japonskom štýle s minimalistickým dizajnom bude vyzerať trochu inak. Malá výška lôžka, striktné kontúry a stručná konštrukcia sú hlavnými črtami smeru a vrchlíky na lôžkových podložkách sú často priradené k úlohe zónovania.

Baldachýn nad posteľou v spálni, vyrobený v minimalistickom duchu, je schopný priniesť výraznú pohodu a pohodlie do prázdnej miestnosti, takmer bezscenérie. Všetko tu je jednoduché a funkčné, uprednostňuje sa ľahká paleta, jasné formy, ktoré sa odrážajú v geometrickom rámci závesu vzduchového lôžka.

Lôžka s baldachýnom - foto

Odporúča sa, aby sa v našej galérii pokračovalo v preskúmaní postelí s baldachýnom. Tu sú najlepšie fotografie z interiérov, ktoré vás určite inšpirujú k vytvoreniu luxusnej a zároveň pohodlnej atmosféry vo vašej vlastnej spálni. Šťastné prezeranie!