Štýlový štýl v interiéri: 110 fotografických nápadov

Odevy, doplnky alebo výzdoba v štýle Chebbi-chic sú dnes všeobecne známe, ale pôvodne tento trend vznikol v oblasti interiérového dizajnu. Miestnosť, ktorá kombinuje prvky retro, vinobranie a Provence, vyzerajú trochu šokujúce, ale vždy zaujímavé. Vzhľadom na rozmazané hranice, štýl chebbi-chic v interiéri nie je ľahké vytvoriť, rovnako ako rovnováhu medzi "staré" a "luxus", ale budeme sa snažiť preukázať možné možnosti pre jeho realizáciu v rôznych priestoroch.

Vlastnosti štýlu Chebbi-chic

Predchodcom chebbi-chic bol Rachel Ashevel - milenec starožitností a žena v domácnosti, ktorá vo svojom voľnom čase robí pre jej domov útulné doplnky. Po rozvode sa žena začala zaoberať výrobou širokej škály výrobkov pod značkou Shabby Chic, ktorej názov sa nazýva „opotrebovaný luxus“. Takže celý smer v dizajne sa zrodil - eklekticky, jemne, poburujúco, ale zároveň zdržanlivo, vďaka prelínaniu prísnych anglických klasík.

Štýl je niekedy zamenený s Provence, hlavne kvôli starým scuffs na objektoch a pastelových farbách. Ale chebbi-chic, na rozdiel od francúzskeho suseda, namiesto provinčnej hrubosti ide smerom k estetike baroka, básnik môže často nájsť v interiéri naozaj starožitné predmety.

Pre "opotrebované chic" sa vyznačuje ľahkým, jemným farebným rozsahom, ktorý môže zahŕňať biele, béžové, modré, ružové odtiene. Štandardná paleta je niekedy zriedená nafialovo alebo svetlozelená aAle tmavé alebo príliš svetlé farby sú veľmi zriedkavé - rozbijú prirodzenú svetelnú atmosféru.

V ideálnom prípade bude interiér doplnený o starožitné predmety s aristokratickým šarmom, ale v modernej realite je možné obrátiť sa na kvalitnú štylizáciu, najmä v priestore s miernou výzdobou. Tvar nábytku by mal byť spojený s klasikou paláca: je naznačený zakrivenými obrysmi, prúdiacimi líniami a bohatými dekoratívnymi prvkami.

Romantická nálada určite vládne v obydlí v chebbi-chic štýle. Pomáha vytvárať ozdobené ozdoby, čipky, elegantné štuky, sviečky alebo figúrky s anjelmi. A musíte ukázať remeselnú zručnosť a pridať aspoň pár ručných detailov - toto pravidlo určil predchodca štýlu, ktorý začal s výrobou takýchto doplnkov.

Chebbi-chic nemožno pripisovať rozpočtovým možnostiam pre interiér, aj keď ak chcete, môžete sa zaradiť do pomerne úzkeho finančného rámca, ak starostlivo zvážite každú zložku. Okrem toho, druh luxusu tu tvorí množstvo prirodzeného svetla a priestoru, takže by ste mali premýšľať o dizajne priestorov s priemernou alebo veľkou plochou. Napriek ťažkostiam pri implementácii, výsledok poteší romantické, rafinované povahy, ktoré sa snažia vytvoriť relaxačnú atmosféru, ktorá odráža ich vkus.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Základom každého interiéru, nielen v štýle shebby-chic, je povrch. Bude slúžiť ako organické pozadie.a kombinovať všetky komponenty miestnosti.

Paul

V ideálnom prípade sa podlaha hodí ako podlahová doska - prirodzený, praktický základ, ktorý sa bežne používa v obývacích izbách. Malý oder, ktorý nesúvisí s kvalitou materiálu, textúrou dreva alebo neopatrnou farbou, ktorá zrejme časom vybledla, pomôže zvýrazniť štýl. Ozdobte takú podlahu pomôže malý koberec.

V kuchyni alebo v kúpeľni je vhodné „obložené“ keramické dlaždice s vyblednutým ornamentom. V tomto prípade je potrebné dávať prednosť svetlým odtieňom, ktoré vizuálne rozšíria priestor.

Steny

V závislosti od celkového zloženia sa môžete zastaviť na pravidelnom maľovaní, najmä v miestnostiach s bohatou výzdobou. Takéto steny sú zvyčajne zdobené štuky, zdôrazňujúc klasickú stranu chebbi-chic.

Odporúča sa vybrať tapetu s jednobarevným vzorom, ktorý dôrazne nezdôrazňuje pozornosť. Môžu to byť typy papiera, ale mali by ste pamätať na ich krátku životnosť, alebo na luxusnú textilnú tkaninu.

Bude zaujímavé pozrieť sa na steny, lemované dekoratívnou omietkou - kvalitatívne napodobňuje účinok staroveku. Strom alebo dekoratívny kameň dokonale zapadne do rámca šebbi-chic.

Strop

Kanonicky biely, plochý strop. Stretch lesklé povrchy so vstavanými svetlami sú tu nevhodné, ale ak potrebujete skryť viditeľné chyby, stojí to za to.dávajte prednosť plátnu s matnou textúrou. Poznamenávame, že odkryté drevené trámy v takomto interiéri môžu byť cťou, ak sú zušľachtené. Štukatúra na obvode dodá dizajnu požadovanú eleganciu.

Nábytok v štýle chebbi-chic

Súprava nábytku sa bude líšiť v závislosti od miestnosti, ale v každom z nich pomôžu požadované zariadenia zariadiť ďalšie skladovacie a oddychové priestory: komody, skrine, pohovky, toaletné stolíky a pohodlné stoličky. Shabby-chic je ďaleko od racionálnej praktickosti moderných trendov, s akýmkoľvek zložením by mal byť priestor pre voľný pohyb.

Súprava by mala mať klasickú eleganciu, štuky, závitové časti alebo sklenené fasády. Nemali by ste šetriť na materiáli, pretože žiadne umelé náprotivky nemôžu nahradiť estetickú textúru prírodného dreva. Môže byť ponechaná v pôvodnej podobe alebo natretá svetlým odtieňom v súlade s celkovou paletou. Obraz starožitného nábytku vytvára na povrchu odreniny, ako keby to zanechal čas.

Nebojte sa slova "luxus" v názve štýlu. Poskytuje rozsiahlu oblasť pre realizáciu nezvyčajných nápadov. Napríklad obývacia izba môže byť zdobená konferenčným stolíkom z kufra alebo starých paliet, ako aj vybaviť kompaktný falošný krb.

Textílie, dekorácie a osvetlenie

\ t

Nie je možné realizovať krásny interiér v štýle chebbi-chic bez textilu -Pôsobí ako dekoratívny základ. Prirodzene, sú myslené iba prírodné látky - od jemného hodvábu na zdobenie vankúšov až po hrubý ľan ako ručný obrus.

Látka môže byť zároveň monofónna alebo bohato zdobená - výber závisí od dizajnu. Je dôležité zostať v ľahkom pastelovom pásme, ktorého rôzne variácie už môžu vyzerať ako jasné akcenty.

Okrem textilu, môžete ozdobiť miestnosť pomocou starého príslušenstva zo starožitného obchodu alebo špajzu babičky: figúrky anjelov, pasáčikov, vázy a panely, ktoré by ostatní odhodili kvôli zastaranému vzhľadu, nájdu nový život v interiéri Chebbi.

Osvetlenie sa stane samostatným dekoratívnym komponentom: rafinované krištáľové lustre, nástenné lampy a stojanové lampy. Niekoľko sviečok len zvýši romantickú atmosféru.

Interiéry v štýle shebbi-chic - foto

Aby sme získali hlbšie pochopenie vlastností štýlu, zvážte, ako ho implementovať do každého samostatného priestoru.

Dizajn kuchyne v štýle Chebbi-Chic

Takáto kuchyňa si vyžaduje neustálu starostlivosť a pozornosť, pretože sú tu často prítomné súpravy, príbory a iné domáce potreby, ktoré sa zvyčajne skrývajú za skrinkami racionálnych impulzov a sú súčasťou dekoratívnej kompozície. Ale technika sa odporúča skrývať, ako to vyniká z konceptu chebbi-chic.

Keramické dlaždice sa používajú na dekoráciu, \ tktoré dobre zvládajú vysoké teploty, vlhkosť a striekanie potravín a nábytok môže chrániť lak pred negatívnym vplyvom.

Obývacia izba Chebbi-chic

Ošuntělý v miestnosti, kde je obvyklé zbierať blízkych pre spoločný odpočinok, je dokonalým riešením. Mäkké vankúše, prírodné čalúnenie, jemné farebné kombinácie a množstvo svetla len pomôžu vytvoriť správnu atmosféru.

Často tu nájdete nasledujúci súbor položiek: pohovku, niekoľko kresiel na bokoch a konferenčný stolík, ktorý je orientovaný na krb, a po obvode obývacej izby je šatníková skriňa, komoda alebo iné skladovacie priestory. Obývacia izba je tiež niekedy kombinovaná s jedálňou, ak si môžete vybrať priestor pre jedálenský stôl.

Interiér spálne Chebbi-chic

Ako v akomkoľvek inom štýle, hlavným objektom spálne v štýle Chebbi-chic je posteľ - veľká, vysoká, s kovaným chrbtom a nohami. Je pokrytá krásnym pastelovým bielizeň, zvyčajne v dvoch verziách: biely textil alebo tkanina s kvetinovými vzormi. Obrazy s geometrickým ornamentom a tiež rezervované studené kvety pomôžu pridať viac „mužského“ charakteru.

Ak to priestor v spálni umožňuje, odporúča sa ju rozdeliť na dve zóny - prevoľný čas a denné záležitosti. V druhej časti budú umiestnené toaletné stolíky, pracovisko, komoda alebo knižnica. Miestne zdroje svetla vytvoria príjemnú atmosféru.

Chebbi-chic kúpeľňa

V tých najlepších tradíciách klasického štýlu sa kúpeľňa Chebbi podobá oddelenej obývačke - s malou pohovkou na relaxáciu, oknom s elegantnými závesmi a nábytkom s rafinovanými rezbami.

Keramická dlažba alebo vlhkosť odolná tapeta dokonale zvládne nepokojné mikroklímy v miestnosti a zrkadlo v bohato zdobenom ráme spolu s klasickou kúpeľňou zdôrazní luxus štýlu. Sprchové kabíny sú oveľa vzácnejšie, ale pre nich stačí vybrať uhol a nainštalovať potrebné vybavenie.

Dizajn chodby Chebbi-chic

Chodba by mala byť veľká a priestranná, aby sa ľudia v nej mohli pohodlne pripraviť na jazdu alebo zmeniť oblečenie. Okrem toho by sa mal venovať pozornosť dizajnu priestoru, pretože je to prvý, ktorý víta hostí a vytvára dojem z celého domu.

Odporúča sa, aby zostali na miernom merítku, pričom je možné zvýrazniť iba podlahu s kachľovou alebo parketovou úpravou. Namiesto objemných afunkčné skrine sú tu častejšie skrine, komody na skladovanie oblečenia, pohovky alebo dokonca veľké pohovky.

Detská izba Chebbi-chic

Chebbi-chic je skutočná radosť pre dievča, ale chlapci nemusia mať radi nadmerný luxus a jemný štýl štýlu. Ak chcete zachovať jednotu štýlu, mali by ste uprednostniť upokojenú studenú paletu, monochromatické povrchy alebo geometrické vzory. Aj takýto súbor je povolený v rámci štýlu.

V závislosti od veku dieťaťa je potrebné regulovať počet dekoratívnych prvkov. Posteľ mladej hostesky môže byť ozdobená baldachýnom a policami s rôznymi soškami.

Video: Chebbi-chic štýl v interiéri - Nápady na dizajn