Stropy sadrokartónové dosky v kuchyni (60 fotografií) \ t

Sádrokartónové konštrukcie možno nájsť prakticky v každom modernom interiéri, pretože sú praktické, lacné a estetické. Môžete si ich vytvoriť sami písaním v akomkoľvek štýle. Či už klasické alebo high-tech, variabilita foriem vám umožní navrhnúť unikátny dizajn stropu sadrokartónu v kuchyni, čo bude vrcholom miestnosti. O vlastnostiach tohto materiálu - v našom článku!

Typy stropov do kuchyne

\ t

Stropy zo sadrokartónových dosiek sú typom zavesených konštrukcií, ktoré sú inštalované tak, aby slúžili na dekoratívne alebo praktické účely. Ale kvôli nízkej odolnosti GCR voči vlhkosti sa neodporúča inštalovať ho do kúpeľne, kde je toto číslo dosť vysoké. Ale pre kuchyňu je skvelé riešenie, ktoré pomôže skryť nedostatky povrchu alebo skryť komunikácie.

Je zrejmé, že nielen preto, že tento výrobok z GCR je tak populárny. Faktom je, že ide o veľmi plastický, kujný materiál, pomocou ktorého je možné vytvoriť tvarovaný dekor, ako aj hladké, ideálne aj priečne steny s komplexným systémom osvetlenia. Na základe formy, spôsobu inštalácie a účelu existujú tri typy sadrokartónových stropov, z ktorých každý stojí za to, aby ste zostali podrobnejšie.

Stropy sádrokartónových podláh

\ t

Tento názor je najjednoduchšou možnosťou, ktorá môže slúžiť ako samostatný prvok interiéru alebo základ pre zložitejšie štruktúry.

Jednotná úroveňsadrokartónové stropy v kuchyni sa skladajú z kovového rámu, ktorý je pevne pripevnený, pokovovanie a osvetlenie. Dokonca aj nováčik v opravách bude môcť stavať to, hlavná vec je zabezpečiť základňu bezpečne.

GCR plechy sú k sebe pripevnené a všetky spoje sú starostlivo zaliate - to pomáha vytvoriť dokonale hladký povlak. Medzi sadrokartónom a hlavnou prepážkou je pozdĺž výšky zavesení vytvorený prázdny priestor, v ktorom je zvyčajne zabudované osvetlenie skryté.

Všeobecne platí, že napriek svojej jednoduchosti, jednoúrovňové stropy vyzerajú celkom štýlovo a dokážu sa harmonicky spojiť s minimalistickým alebo moderným štýlom. Ak chcete rozšíriť možnosti dizajnu, môžete "hrať" s farbami, vzormi, aby sa náter matný, lesklý alebo len lepidlo tapetu.

Jednostupňové sadrokartónové stropy majú oproti iným odrodám niekoľko výhod. Po prvé, nestrácajú svoj vzhľad ani kvôli ustupujúcemu základu. Po druhé, umožňujú vizuálne zladiť pôvodnú povrchovú úpravu, a to ani tak neznižujú výšku miestnosti, čo je obzvlášť dôležité pre malé kuchyne. Po tretie, bude chrániť pred príliš hlučnými susedmi, čo zabezpečí najlepšiu zvukovú izoláciu. Jednoduché riešenie pre jednoduchý dizajn.

Viacúrovňové sadrokartónové stropy

\ t

Keď sme sa naučili vytvárať jednoúrovňovú stavbu, môžeme sa o tom postarať, alebo môžeme „pripojiť“ druhú alebo tretiu úroveň k nej (menšiu) pre viackomplexný typ. Druhá možnosť sa týka viacúrovňových stropov GCR a vyžaduje od tvorcu určitú zručnosť.

Nasledujúce vrstvy sadrokartónových dosiek môžu byť nielen rovné, ale aj zakrivené, pre ktoré je potrebné použiť špeciálny tvarovaný rám a plechy. Zároveň je potrebné starostlivo zvážiť každú úroveň tak, aby nevyvolávala tlak na návštevníkov kuchyne, ani nenarušovala priestor. V závislosti od požadovaného efektu vyberte určitý typ viacúrovňových stropov, z ktorých sú len tri:

1. Rámcové produkty. Jedná sa o druh boxu s krokmi, ktorý sa nachádza po obvode miestnosti. Najvyšší bod sa stáva stredom miestnosti, takže sa zdá byť priestrannejší. Úrovne môžu byť symetrické alebo asymetrické, čo úplne mení geometriu priestoru. Tento dojem je zvýraznený bodovým osvetlením.

2. Diagonálne konštrukcie. Pomáhajú rozdeliť kuchyňu na dve časti, pričom jeden z nich vizuálne zvýrazní. To sa robí nasledujúcim spôsobom: z rohu do rohu prechádza deliaca čiara, na jednej strane je vyčnievajúca časť a na druhej strane nie. Preto sú na rôznych úrovniach. Pre väčší efekt môžete experimentovať s farbami alebo typmi náterov.

3. Zobrazenie zóny. Vhodné pre miestnosti, ktoré kombinujú viacero zón naraz. To platí pre kuchyne kombinované s jedálňou, ako aj obývacia izba. Môžete si vybrať ktorúkoľvek časť miestnosti vytvorením druhej úrovne požadovaného tvaru nad ňou. Tento strop bude vyzerať štýlovobarový pult alebo jedálenský stôl, dodatočne osvetľujúci túto časť.

Spolu s komplexnosťou inštalačných prác sú teda aj funkcie viacúrovňových sadrokartónových stropov zložité. S ich pomocou, môžete vizuálne zmeniť veľkosť kuchyne, aby bolo viac objemné, vyberte niektoré funkčné časti. Ale hlavná vec - váš interiér bude viac rôznorodý a jedinečný.

Zakrivené sadrokartónové stropy

\ t

Podobné stropy sa nazývajú aj kombinované modely, pretože môžu kombinovať niekoľko typov naraz na realizáciu komplexných nápadov na dizajn. Nie sú to len hladké ohyby alebo jasné pruhy, ale zložité tvary, ktoré sa v dôsledku toho stanú centrálnym objektom kuchyne. Neexistujú prakticky žiadne jasné klasifikácie, pretože unikátne nápady ovládajú loptu. Pokúsime sa však poukázať na hlavné motívy kombinovaných štruktúr, aby sme demonštrovali ich schopnosti.

- Podobne ako kreslenie na plátne, aj sádrokartónové figúrky „vyrastajú“ na jednoúrovňovom strope, pôsobia ako samostatný dizajnový prvok. V závislosti od koncepcie interiéru to môžu byť kvety alebo dokonca siluety živých bytostí. Ak chcete zvýrazniť „obrázok“, zvýrazní sa na okrajoch.

- Populárne pre moderný štýl motív - abstraktné vzory, ktoré dávajú kuchyni tajomstvo a jedinečnosť. Môžete napríklad vytvoriť špirálovito deformovanú štruktúru a pri maľovaní aplikovať niekoľko odtieňov.

- Je možný účinok vznášania sa nad kuchyňou UFOdosiahnuť pri použití montážnych puzdier a kovových čapov, ktoré sú špeciálne namontované na základni. Vytvára pocit, že konštrukcia sadrokartónu sa vznáša vo vzduchu bez toho, aby sa dotýkala povrchu stropu.

Odporúča sa použiť takýto dekor v priestranných kuchyniach s vysokými stenami.

Zvýraznenie stropu sadrokartónu v kuchyni

\ t

Určenie tvaru stropu sadrokartónu je jedna vec. Ale aby bolo možné úplne odhaliť všetok dekoratívny potenciál, je potrebné zvážiť aj systém osvetlenia.

Existujú dve možnosti stropného osvetlenia:

1. Otvorený typ, keď sú svietidlá namontované v diere alebo sú zavesené a tvoria samostatnú časť horného súboru.

2. Skrytý typ, keď sú žiarovky skryté v špeciálnych výklenkoch medzi sadrokartónovými doskami a pôvodným povrchom. Toto je viac populárna voľba, ktorá vytvára mäkké nenápadné svetlo, ako aj účinok plávajúcej štruktúry.

Najzaujímavejšie začína pri výbere svietidiel, pretože ich rozsah a možnosti sú pomerne široké.

- Bod 21. \ T Najbežnejší typ svietidiel určených pre zavesené stropy. Existujú modely s funkciou riadenia smeru svetla, aj keď sú drahšie.

- LED pásik. Skôr jednoducho namontované do výsledných výklenkov. Sila a intenzita osvetlenia môžete ovládať pomocou špeciálneho regulátora. Výhodou tohto typu je aj relatívna bezpečnosť.spotrebiče, pretože nevytvárajú teplo. Pre zvýšenie atmosféry v interiéri si môžete kúpiť viacfarebné svetlá.

- Neon. Je to neónová trubica, ktorá vďaka svojej flexibilite môže mať zakrivený tvar, hladko načrtnuté postavy z GCL s nezvyčajným svetlom.

- Luster. Zvyčajný druh osvetlenia, ktorého inštalácia sa stretávala pravdepodobne s akýmkoľvek vlastníkom. Pre sadrokartónové stropy sa používa rovnaký princíp. Lustre sú zároveň často kombinované s inými typmi osvetlenia, ktoré sú umiestnené v strede súboru.

Výber najlepšej možnosti osvetlenia stropu sadrokartónu pre kuchyňu, prosím, na vedomie, že riešenie praktických problémov je dôležitejšie ako dekoratívne. Na rozdiel od obývacej izby, kde trávime väčšinu času v pokoji, je v tomto priestore dôležité, aby bola pracovná plocha osvetlená až na maximum, bez toho, aby to spôsobilo nepríjemnosti počas varenia. Schopnosť nastaviť silu svetla je veľmi pohodlná funkcia.

Sadrokartónové stropy pre malé kuchyne

\ t

Majitelia malých kuchýň pravdepodobne vedia, že tento priestor by mal byť naplnený minimálnym počtom predmetov, ozdobených minimálnym dekorom a „maľovanými“ svetlými farbami. Ale dizajn stropu môže odniesť aj meracie prístroje alebo naopak - ušetriť.

Samozrejme, pre miestnosti s nízkymi stropmi sa neodporúča inštalovať na jeho povrch ďalšie prvky. Ale čo ak to nie je dokonalé? Jednoúrovňové sadrokartónové stropy sú perfektným riešením všetkých problémov.

Na povrchovú úpravu sa odporúča zvoliť svetlé odtiene, ktoré sú o niekoľko tónov ľahšie ako steny. Vyhnite sa kresby, vzory alebo čiary, ktoré vytvárajú hranice stropu, znižuje jeho veľkosť a veľkosť v kuchyni. Konať na princípe "čím menej - tým lepšie", môžete využiť všetky výhody budov zo sadrokartónu a transformovať interiér.

Konštrukcia stropu sadrokartónu v kuchyni - foto

Stropy zo sadrokartónových dosiek sú vynikajúcim riešením pre kuchyňu, ktoré vám umožní skryť povrchové chyby alebo sa stať dizajnérskou výhodou miestnosti. Niektorí môžu byť prekvapení množstvom konštruktívnych možností, ale v skutočnosti sú ešte viac. Dôkaz o tom, ako aj ďalší zdroj inšpirácie - náš výber fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Stropy sadrokartónu v kuchyni