Stropný lustr do-it-yourself: 60 fotografických nápadov

Svietidlá nie sú len zdrojom umelého osvetlenia v interiéri, ale aj dôležitým prvkom výzdoby, bez ktorého je kompozícia nedokončená. Môžete vytvoriť jasné akcenty tým, že lustre pre vlastný luster, pretože nie je nutné míňať obrovské množstvo peňazí na nákup dizajnérskych modelov. O nuansy práce - prečítajte si náš článok!

Kde začať?

Pri vytváraní stropu vlastnými rukami si uvedomte, že použitie bežnej žiarovky nie je dobrý nápad. Lepšie je bývať na energeticky úsporných žiarovkách, ktoré sa príliš nezohrievajú, a preto neohrievajú tesne umiestnené časti, čím je zaistená bezpečnosť. Okrem toho sú pomerne ekonomické, čo umožňuje, aby sa míňať peniaze na elektrinu, rovnako ako trvanlivé.

Výber materiálu pre strop, zameranie na estetické vlastnosti a technické vlastnosti. Po prvé, musí byť ekologický, najlepšie prírodné základy, ktoré nebudú distribuovať nebezpečné látky s minimálnym ohrevom.

Po druhé, kryt by nemal zbierať veľa prachu: niektoré povrchy, napríklad tkaniny, sú k tomu náchylnejšie ako iné. Vyberte si možnosť, ktorá sa ľahko čistí, ľahko sa utiera vlhkou handričkou. Toto nie je prípad papiera, ale kvôli lacnosti a jednoduchosti materiálu - takýto luster môže byť vždy podľa potreby nahradený.

Po tretie, lustre by mali dobre osvetľovať miestnosť bez toho, aby ho zatemňovali. Avšak preNiektoré interiéry sú vhodnejšie tlmené svetlo: v detskej izbe, spálni alebo obývacej izbe pre intímnu atmosféru. V takýchto prípadoch môžete ukázať predstavivosť vytvorením tienidla, ktoré vytvára svetelné vzory v miestnosti. Vy, ako autor, môžete realizovať akékoľvek svoje rozhodnutie - a to je pravdepodobne hlavná výhoda domácich stropných svietidiel.

Vyberáme strop pre štýl interiéru

Luster môže byť jasným akcentom v interiéri alebo jeho neviditeľným, ale dôležitým doplnkom. S akýmkoľvek výberom stropu by mal byť harmonicky vhodný pre štýl miestnosti.

Žiaľ, nie každý výrobok sa dá vytvoriť ručne. Napríklad klasika sa vyznačuje elegantnými krištáľovými, sklenenými alebo kovovými výrobkami, ktoré sa nedajú vyrábať nezávisle. Ale existujú aj iné možnosti.

Minimalizmus

Lakonické a lakonické zloženie minimalizmu sa dá ľahko rozbiť kvôli jednému detailu, ktorý bude v takomto interiéri obzvlášť zreteľný. Bez ohľadu na typ miestnosti by bolo vhodné pozrieť sa na jednoduché geometrické tvary, neprítomnosť závesných prvkov, ako aj na jednotnú farebnú škálu, ktorá je súčasťou celkovej palety priestoru.

Kovové rámové konštrukcie, ktoré stlmia svetlá trochu alebo papierové odtiene bez dekoratívnych detailov, sú veľmi vhodné.

Podkrovie

To je miesto, kde si môžete naozaj túlať, je to v podkroví interiéru, ktorý bude vyzerať ako domáce výrobky zneobvyklých materiálov. Nie je to desivé, ak vzhľad lustrov dáva ich neproduktívny pôvod, pretože mnohé detaily tohto štýlu predložili svoju nedokonalosť ako hlavnú výhodu.

Na stropné svietidlá možno použiť aj známe predmety: priehľadné plechovky, kovové zariadenia, drôtené alebo drôtené rámy. Ak to výška stropu dovolí, potom bude vynikajúcou voľbou dlhý závesný luster s minimalistickým uzáverom.

Škandinávsky štýl

Napriek severnému pôvodu tento trend v interiéri vyzerá veľmi útulne a moderne. Skandinávsky štýl vo svojej podstate minimalistický preferuje prírodné materiály, rovnako ako svetlý, väčšinou biely, farebný gamut.

Existuje mnoho variantov dizajnu lustra - štýl nie je výrazne obmedzený vo formách. Ale nie všetko sa dá vytvoriť nezávisle. Sférické, vzdušné modely nití alebo papiera budú robiť.

Provence

Prišli k nám zo vzdialených francúzskych dedín, Provence preferuje jednoduchú útulnú estetiku prírodných materiálov, kvetinových vzorov, ako aj svetlých odtieňov. O tomto by mal byť strop pre lustre.

Je vhodné vyzerať ako kus látky alebo čipky. S malou úrovňou remeselného spracovania môžete sklenenú čiapku zušľachtiť dekompozíciou, a tým ušetriť peniaze - pretože napriek svojej jednoduchosti, autentické Provence zahŕňa značné náklady na usporiadanie.

Papierové stropy

Napriek tomu, že papier nie je považovaný za najspoľahlivejší základ pre tienidlá, ale jednoduchosť práce s ním a jeho výrazná lacnosť spôsobili, že tento materiál bol veľmi atraktívny medzi ženami. Okrem toho môže byť použitý na aktualizáciu interiéru aspoň každý mesiac, vytvárať nové remeslá.

Origami plafonds

Kto nemal rád origami v detstve, navrhoval malé zvieratá alebo zložité modulárne papierové výrobky? Teraz môžete svoje zručnosti aplikovať na praktickejšie účely. Dokonca aj ľudia, ktorí sa prvýkrát stretli s touto aktivitou, by ju mohli ľahko zvládnuť a vyrobiť lustre origami pre svoje vlastné lustre.

Ide o lakonické konštrukcie rôznych geometrických tvarov, ktoré dokonale zapadajú do moderného interiéru. Neodporúča sa používať veľmi silný papier, pretože dobre neprechádza svetlom.

Postavené predmety

Milovníci rôznorodejšej výzdoby však môžu vytvoriť strop rôznych foriem papiera. Napríklad obklopte lampu s papierovými domami, motýľmi alebo obálkami.

Vzhľad takéhoto stropu závisí aj od povrchu - monofónneho, vzorovaného, ​​novín a tak ďalej. Kombináciou týchto materiálov môžete dosiahnuť úplne iné efekty.

Svietidlá čínske

Ak ste vo vašej domácnosti našli papierové svietidlá, neponáhľajte ich používať ako samostatný strop, pretože to je vynikajúci základ pre iné experimenty.

Môže byť prelepené všetkýmtak ako tak, ale aby sme sa vyhli domácemu vzhľadu, odporúčame zdobiť guľôčku malými papierovými šupinami alebo dlhým „perím“, ktoré sa elegantne zavesí na dno.

Strop závitu

Rôzne nite a laná sú vynikajúcim základom tienidla, ktoré je vhodné na vytvorenie intímnej atmosféry v dôsledku stmavnutia.

Graceful Cocoon

Je to veľmi jednoduché a štýlové zároveň pozrieť sa na kruhový strop vyrobený z náhodne skrútených nití. Aby sa tento materiál udržal v požadovanom tvare, fixuje sa lepidlom v balóne, ktorý je po práci jemne odstránený.

Hoci oblasť tvorivosti je tu malá, ale vždy môžete experimentovať s farbami, prelínať niekoľko odtieňov.

Pletený obal

\ t

Takéto riešenie vlákien vyzerá menej chaoticky. Hlavné podmienky pre jeho výrobu - schopnosť pliesť alebo prítomnosť babičky, ktorá vás láskavo uviazne na obrúsok. Hotový výrobok sa musí umiestniť na akýkoľvek podklad - kovový rám, priehľadná nádoba, čínska guľa. Podobne, s prvou možnosťou, môžete upevniť tienidlo v balóne s lepidlom.

Strop fľaše

Štýlové lustre pre rôzne typy miestností možno vytvoriť aj z fliaš. V tomto prípade sa myslia sklenené aj plastové nádoby.

Sklenené fľaše alebo poháre

Princíp práce s takýmto základom je jednoduchý: vyberte ten najkrajší a skrývajte v ňom lampu. Použitemôžu pretiahnuté fľaše alebo malé nádoby. Je potrebné sa uistiť, že sklo prechádza množstvom svetla potrebného pre miestnosť av prípade nedostatku - môžete použiť niekoľko zdrojov.

Ak luster hrá dekoratívnejšiu funkciu, fľaša môže byť potiahnutá akrylovou farbou alebo farbou.

Plastové stropné svietidlá

Plastové fľaše by sa nemali používať neporušené. Ale aby boli lacné diely pre domáce strop je celkom reálne.

Luxusne (pokiaľ je toto slovo všeobecne uplatniteľné na plastové) lustre zo spodnej časti bežných fliaš vyzerajú ako kvet v tvare. Sú upevnené spolu s drôtom pre lepšiu fixáciu, čím sa vytvárajú rôzne kompozície.

Ďalšou možnosťou je 10-litrový baklažán, omietnutý plastovými lyžičkami, ktoré sú zoradené do niekoľkých radov, ako napr. Dizajn prechádza tlmeným, ale rovnomerným svetlom, ktoré navyše ozdobí výrobok.

Kovové stropné svietidlá

Kovové výrobky tiež ponúkajú dosť neobvyklé riešenia pre lustre. Našťastie ich nemusíte robiť sami, takže na prácu s kovom nepotrebujete žiadne špeciálne zručnosti. V každom prípade je však k dispozícii veľkolepý vzhľad.

Kuchynské spotrebiče

Nenechajte sa ponáhľať, aby ste vyhadzovali staré lyžice a vidličky - budú pre vás užitočné vytvoriť originálny dizajn. Umiestnenie tucet spotrebičovokolo lampy, dostanete veľký kryt pre kuchynský luster, ktorý dokonale zapadá na túto tému.

Rovnaký účinok možno dosiahnuť napríklad pomocou strúhadla. Všeobecne platí, že môžete experimentovať s akýmkoľvek zariadením, najmä ak váš interiér je vyzdobený v štýle podkrovia. Len sa uistite, že kovové časti nie sú veľmi horúce.

Gear Dome

Ak chcete do svojho života pridať trochu steampunk, vytvorte luster ozubených kolies. Môžu byť získané demontážou starého bicykla, alebo kúpiť na blší trh. Ale výsledok určite stojí za námahu!

Stropný lustr do-it-yourself - foto

Zvážili sme zvláštnosti výroby lustrových stropov vlastnými rukami a najobľúbenejšie riešenia z rôznych materiálov. Samozrejme, sú tu aj oveľa zaujímavejšie možnosti - o čom svedčí náš výber fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Ako vytvoriť strop pre lustre - DIY