Stropná sušička na oblečenie (55+ fotografií)

V podmienkach malých bytov je často problém, keď sa po umytí vyhradí miesto na sušenie mokrého oblečenia a bielizne. Niekedy hostesky dávajú prednosť vonkajším podmienkam, visiacim veciam na lanách, natiahnutým medzi stĺpmi a stromami. Je však potrebné vziať do úvahy, že odev alebo spodná bielizeň sa v tomto prípade môžu opäť znečistiť, byť pokryté prachom. Tam sú tiež lovci hľadať krásnu vec. Aby ste sa vyhli všetkým týmto problémom, môžete si kúpiť práčku na strop, ktorá bude ľahko umiestnená v byte a bude poskytovať vysoko kvalitné sušenie. V tomto článku sa pozrieme na to, aký druh stropných sušičiek môže byť, ako si vybrať a nainštalovať vhodný model.

Výhody stropných sušičiek

Sušička je konštrukcia niekoľkých rúrok a lán, ktorá je umiestnená pod stropom. Najčastejšie nastaviť sušičku v priestoroch balkónov, kde bude bielizeň kŕmené čerstvým vzduchom a závesné celkové listy a obliečky nebudú zasahovať. Niekedy sú stavby umiestnené v kúpeľniach, ak sú dostatočne priestranné alebo v byte nie je balkón. V porovnaní s inými možnosťami má stropná sušička niekoľko výhod, a to:

- Vonkajšia estetika - dizajny sú na rozdiel od namáhaných povislých povrazov celkom moderné a elegantné;

- Schopnosť upraviť rozmery - v závislosti od parametrov balkóna, môžete zmeniť dĺžku alebo šírku niektorých modelov;

- Priestrannosť -mnoho vzorov je navrhnutých pre veľké množstvo závesnej bielizne;

- Sila - rôzne stropné sušičky vám umožňujú vybrať si produkt, ktorý vydrží až 20 kg mokrého oblečenia, čo bude dobrá pomoc pre veľkú rodinu;

- Rýchle schnutie - umiestnenie schránok pod stropom urýchli proces sušenia, pretože sa v hornej časti hromadí teplý vzduch. Okrem toho existuje moderný vývoj, ktorého dizajn poskytuje elektrický a vzduchový systém;

- Jednoduchá inštalácia a prijateľné ceny.

Čo sa týka nedostatkov, stojí za zmienku, že niektoré modely môžu na bielizni zanechať škvrny. Týka sa to najmä hliníkových konštrukcií, ale môžete si vybrať sušičku z iného materiálu.

Materiály na výrobu

\ t

Každoročne sa rozširuje rôznorodosť stropných sušičiek. A to sa týka nielen konštrukčných prvkov, ale aj materiálov, z ktorých sú vyrobené. Napokon, priamo ovplyvňujú pevnosť, trvanlivosť výrobku. Stropná sušička môže byť vyrobená z takých surovín ako:

1. Hliník je pomerne lacný materiál, ktorý je ľahký, čo zaisťuje ľahkosť celej konštrukcie. Má však svoje nevýhody - oxidáciu počas prevádzky, čo vedie k škvrnám na sušiacich odevoch, ako aj k nízkej pevnosti výrobku, ktorý nie je schopný odolať ťažkým nákladom.

2. Nerezová oceľ - možnoNajdrahšou možnosťou, ktorej výhody sú necitlivosť na oxidačné procesy s neustálym kontaktom s mokrými tkanivami, ako aj vysoký indikátor sily a trvanlivosti. Inštalácia stropnej sušičky je o niečo ťažšia kvôli svojej váhe, ale dlhá životnosť úplne kompenzuje túto nevýhodu.

3. Plast je ľahký materiál, ktorý je najviac citlivý na mechanické namáhanie. Plastové výrobky sú oveľa lacnejšie, ale vyžadujú opatrnú manipuláciu.

Domáce remeslá na výrobu sušičiek vlastnými rukami používajú drevené tyče - dosť silný materiál. Musíme však pamätať na to, že drevo netoleruje vlhkosť, takže návrh bude vyžadovať dodatočné ošetrenie ochrannými roztokmi, farbou, lakom. K dispozícii sú tiež kombinované sušičky vyrobené z rôznych materiálov. Táto možnosť poskytuje rovnováhu medzi cenou a kvalitou výrobku. Najbežnejšie sú sušičky s oceľovým rámom a hliníkovými tyčami.

Vzory a typy stropných sušičiek

\ t

Na rozdiel od bežnej šnúry na bielizeň majú sušičky rôzne konštrukčné prvky a výber konkrétneho modelu závisí od osobných preferencií, ako aj od umiestnenia výrobku.

Posuvné sušičky

\ t

V tomto prípade názov hovorí sám za seba - štruktúra je schopná pohybovať sa v požadovanej vzdialenosti. Po nainštalovaní prvej montážnej jednotky sa výrobok ľahko roztiahne a struny sa ľahko roztiahnuako stavebná ruleta. Po zložení má sušička kompaktné rozmery.

Skladacie sušičky bielizne

\ t

Konštrukcia umožňuje nielen zväčšiť svoju dĺžku, ale aj bez problémov regulovať výšku celej plošiny: počas zavesenia ju spustiť a zdvihnúť na potrebnú úroveň tak, aby nenarušovala pohyb. Výrobcovia takýchto výrobkov priložia podrobné pokyny, ktoré označujú spôsoby montáže a skladania. Štruktúry sú upevnené rovnakým spôsobom ako posuvné.

Creepers

Tento model má najväčšiu popularitu, pretože je ideálnym riešením v stiesnených podmienkach malých balkónov. Ľahko sa zloží, ale dokáže odolať veľkej hmotnosti mokrej bielizne. Zvláštnou výhodou je schopnosť znížiť /zdvihnúť konštrukciu, nainštalovať ju vo forme kaskády, čo výrazne urýchľuje proces sušenia. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi, tento vyzerá oveľa atraktívnejšie a je schopný priniesť nejaký prvok do interiéru.

Sušičky s bubnovou sieťou

\ t

Najjednoduchšia forma, ktorou je rám s napnutou sieťou a háčikom na zavesenie. Tento typ sušenia, keď sa veci jednoducho položia na mriežku, je vhodný na oblečenie, ktoré nevyžaduje zavesenie na priečky, napríklad vlnu, kašmír. Výhodou je malá veľkosť štruktúry, ktorá nevyžadujeveľa priestoru.

Sušičky na drobnosti

\ t

Dizajn je tiež celkom primitívny - plastový alebo kovový kruhový (štvorcový) rám so závesnými kolíkmi, ktorý je zavesený háčikom a umožňuje sušiť malé predmety: vreckovky, rukavice, spodné prádlo, ponožky atď. , je celkom možné si ho vziať so sebou, pretože je pomerne kompaktný a ľahko sa inštaluje.

Elektrické sušičky

Osobitnú pozornosť si zasluhujú aj najmodernejšie sušičky vybavené mechanizmom, ktorý odoláva vysokému teplotnému rozsahu (elektrické sušičky). Existujú tiež návrhy so sušičmi vlasov a iónovými lampami, ktoré umožňujú sušenie odevov pomerne rýchlo a tiež sterilizáciu, čo je obzvlášť dôležité pre šatník novorodencov.

Inštalácia stropnej sušičky

Ako sme už uviedli, inštalácia stropných svietidiel na sušenie odevov je pomerne jednoduchá a nepotrebuje osobitné znalosti a zručnosti. Najdôležitejšie je mať potrebné nástroje a striktne dodržiavať pokyny. Pre prácu je potrebné pripraviť: vrták alebo perforátor na výrobu otvorov, skrutkovač, hmoždinky a skrutky. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je, prosím, na vedomie, že budete potrebovať aj stavebnú ruletu. Je dôležité zvoliť správne miesto tak, aby dizajn s bielizňou nezasahoval do otvárania okien a dverí.

Keď sa určí miesto nasadenia, pokračujte v rozbaľovanísušičky. Vezmeme držiaky a na povrch stropu označíme miesta budúcich otvorov markerom, ktorý potom urobíme pomocou perforátora. Výsledné dutiny sú vyplnené hmoždinkami. Ďalším krokom je montáž držiaka pomocou skrutiek, po ktorom sa inštaluje celá konštrukcia.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere

Ak zhrnieme všetky uvedené skutočnosti, môžeme zdôrazniť hlavné body, ktorým by ste mali venovať pozornosť pri odosielaní do sušičky. V prvom rade ide o konfiguráciu, ktorá najlepšie vyhovuje územiu a osobným vkusom majiteľov. Nezabudnite na materiál, z ktorého je výrobok vyrobený. Ak nepotrebujete celkový dizajn, určený pre veľké množstvo oblečenia (vhodné pre jedného alebo dvoch ľudí), môžete ušetriť peniaze a vybrať si lacnú plastovú variantu. Pre veľkú rodinu je lepšie sa opierať o výber sušiča z nehrdzavejúcej ocele, ako aj o zakúpenie mini-dizajnov na hákoch.

Rovnako dôležité je vybrať výrobok od spoľahlivého výrobcu, ktorý bude stáť viac, ale bude mať vynikajúcu kvalitu. Do dnešného dňa sa dajú odlíšiť takí populárni výrobcovia sušičov balkónov ako nemecká spoločnosť Leifhelt, talianska značka Gimi a turecká značka Dogrular. Produkty čínskych výrobcov sú široko zastúpené na našom trhu - majú nižšiu cenu, ale sú krátkodobé.