Strop sadrokartónu v spálni (+68 fotografií)

Konštrukcia stropu v spálni zohráva významnú úlohu pri vytváraní kompletného interiéru. Bolo by žiaduce, aby kryt bol ideálne rovnaký, spoľahlivý a trvanlivý, ale nie príliš drahý. Sadrovú dosku - populárny obkladový materiál vo forme kartónových listov plnených sadrovou vrstvou - spĺňa všetky vyššie uvedené kritériá. Je to neuveriteľne praktické a ľahko spracovateľné, čo vám umožní rýchlo preložiť akýkoľvek návrh nápad. Moderný strop sadrokartónu v spálni na mnoho rokov bude skutočnou výzdobou miestnosti.

Výhody a nevýhody stropu GCR

\ t

Kým obyčajná omietka teraz a potom začne prasknúť a rozpadať, môže sadrokartónové dosky udržať svoj bezchybný vzhľad po celé desaťročia. Jediná vec, ktorá môže poškodiť tento materiál je vlhkosť, ale izby sú zvyčajne dobre chránené pred jeho účinkami. Avšak pre vlhký roh jednoducho vyberte fóliu odolnú voči vlhkosti - a problém je vyriešený.

Vzhľadom na to, že ľudia sú v spálni 1/3 všetkých dôb, dôležitým faktorom v prospech sadrokartónu je jeho šetrnosť k životnému prostrediu. Na rozdiel od polystyrénovej peny, plastových panelov a tkanín z PVC, obsahujúcich ropné produkty, pozostáva výlučne z prírodných surovín - drveného minerálu síranu vápenatého a celulózy. Organická hmota voľne prechádza vlhkosťou a vzduchom, vďaka čomu je klíma v miestnosti čo najpohodlnejšia.

Ďalší dôležitýVýhodou sadrokartónových dosiek - estetika a jednoduchosť spracovania. Z nich je ľahké strihať a ohýbať ľubovoľné tvary, vyvŕtať otvory, inštalovať najnáročnejšie návrhy. Vďaka svojej nízkej hmotnosti je sadrokartón pevne pripevnený skrutkami k profilu a nevytvára veľké zaťaženie podlahy.

Jedinou nevýhodou takejto konečnej úpravy je skutočné zníženie výšky stropu - z 10 na 25 cm v závislosti od hrúbky plechov (štandardné 9,5 alebo 12,5 mm) a medzery. Avšak, za sadrokartónové dosky môžete skryť drôty, rúrky, izolačnú vrstvu, zvukovoizolačnú membránu.

Montáž sadrokartónových podhľadov v spálni

Pre tých, ktorí robia opravy v spálni vlastnými rukami, je sádrokartón najlepšie riešenie. Samotný materiál a jeho komponenty sú dostatočne ľahké na to, aby sa dali spracovať samostatne alebo s asistentom, a práca trvá minimálne čas. Každý domáci remeselník má často potrebné nástroje: metrový pás, lakovací kábel alebo ceruzku na značenie, vodnú hladinu, skrutkovač, vŕtačku s hrotmi na rezanie otvorov, stavebnú pílu, lietadlo. Na záver, budete potrebovať špachtľou na utesnenie škár a brúsny papier na brúsenie nepravidelností.

Na začiatku sa značenia vykonávajú pozdĺž stien pozdĺž obvodu stropu. Profilové vodiace lišty sú k týmto líniám pripevnené v predvŕtaných dierach. Kolmo na ne sú namontované hlavné, ktoré sú upevnené závesmi priamo na strope, ďalej vo forme \ tmriežky sú sekundárne tam, kde sa budú nachádzať listové spoje. Pod reliéfnymi údajmi sa použil flexibilný profil.

Pripravené (orezané a brúsené na okrajoch) sadrokartónové dosky sa priskrutkujú na výsledný kovový rám samoreznými skrutkami. Malé medzery, ktoré sú medzi stenami a listami, sú pokryté bagetami. Spoje a upevňovacie tmely, nepravidelnosti čistia brúsnym papierom. Elektrické vodiče sú vedené cez špeciálne konektory, vstavané svetlá sú nainštalované. Na konci stropu sadrokartónu je možné maľovať alebo orezávať akýmkoľvek iným spôsobom.

Varianty konštrukcie stropu sádrokartónu

Sadrokartón je veľmi kujný materiál, s ktorým môžete nielen vyrovnať povrch stropu, ale aj vytvoriť zaujímavú trojrozmernú konštrukciu. Samozrejme, aby bolo možné správne narezať a zostaviť figúrky, najmä veľké plochy, je potrebné veľa vedomostí a zručností, ale výsledok stojí za to. Niekoľko dní práce - a elegantný, štýlový strop v spálni poteší ich majiteľov na mnoho rokov v rade.

Strop s jednou úrovňou

Pre malú spálňu s výškou 2,5 - 3 metre si často vyberajú najjednoduchšiu verziu stropného dizajnu - vo forme obyčajného plochého povrchu s tenkými bagetami po obvode. Na ušetrenie drahých centimetrov sa odporúča použiť najtenšie plechy sadrokartónu a podľa možnosti vykonať minimálnu odchýlku. S maľoval strop s ľahkou farboulesklý alebo lesklý lesk, môžete sa vyhnúť efektu previsu. Vysokokvalitné tapety s obrazom oblohy, slnečnými lúčmi, korunami stromov tiež pomôžu vizuálne zvýšiť výšku.

Dvojúrovňový strop

\ t

Jedným z najobľúbenejších typov sadrokartónových stropov je dvojstupňová konštrukcia. Sú vhodné pre malé a stredne veľké miestnosti, ale vyžadujú moderovanie a zmysel pre štýl, aby sa priestor neuchytil príliš veľkými prvkami.

Do tejto kategórie možno priradiť všetky druhy snímok - spravidla sa nachádzajú okolo obvodu miestnosti a na mieste, kde je luster fixovaný. Rám môže byť buď štandardný obdĺžnikový alebo oválny, zvlnený, vo forme kvetu alebo akéhokoľvek iného tvaru.

Dvojúrovňový strop sadrokartónových dosiek v spálni často plní funkciu zón, pričom sa sústreďuje na čelo postele alebo zvýrazňuje výklenok televízora. Závesné časti sú zvyčajne polkruhové, ale existujú rovné a polygonálne varianty, ako aj ohyby, plynulé prúdenie zo steny do stredu spálne (na to sú sadrokartónové dosky ohnuté, predhrievané horúcou parou).

Viacúrovňový strop

Komplikované geometrické zloženie stropu je možnosťou pre priestranné miestnosti s veľkou výškou stien. Originálny viacúrovňový dizajn nielenže ozdobí spálňu, ale aj spríjemní,eliminuje pocit prázdnoty. Neobvyklé osvetlenie, odvážne kombinácie farieb a textúr, elegantné vzory a vzory budú dobrým doplnkom k skutočne luxusnému interiéru.

Kombinovaný strop

Široký výber materiálov umožňuje používať nie jeden, ale niekoľko typov povrchovej úpravy naraz. Asi najmodernejšou tandemovou charakteristikou najmodernejších opráv je kombinácia sadrokartónového rámu s natiahnutým plátnom. Výsledok je pozoruhodný: vzniká požadovaný objem, matný a zrkadlový povrch vytvárajú jasný kontrast, podsvietenie harmonicky zapadá. Film sa často nachádza za sadrokartónovou dlažbou, ale niekedy vyčnieva vyčnievajúcimi postavami.

Okrem PVC alebo látkovej tkaniny môžu byť malé plochy kombinovaných stropov plnené vložkami z farebného skla, zrkadlami, fotografickými tapetami a dekoratívnymi omietkami. Kombinácia sadrokartónových konštrukcií s drevom vyzerá celkom zaujímavo, najmä ak sa rovnaká textúra opakuje vo výzdobe stien a /alebo nábytku.

Osvetlenie a osvetlenie stropu v spálni

Krásny a moderný dizajn stropu sadry sa nedá predstaviť bez dobre premysleného systému osvetlenia. V konečnom dôsledku záleží na tom, ako útulný interiér spálne bude, či bude vnímaný ako jediná kompozícia.

Vzhľadom na osobitosť miestnosti nenechávajte zdroje.otvorené svetlo - je lepšie vyplniť priestor mäkkými, rozptýlenými lúčmi. Na tento účel sú ideálne LED pásy ukryté vo výklenkoch po obvode rámu, ako aj malé bodové svetlá pozdĺž akcentových čiar.

Luster môže byť umiestnený v strede oválnych, obdĺžnikových alebo štvorcových tvarov - v malej miestnosti, v blízkosti stropu, v malej miestnosti, vo veľkej miestnosti. Je lepšie, keď je svetlo zo svetelných zdrojov nasmerované smerom nahor - to mierne zoslabí ich jas a vytvorí prostredie, ktoré prispieva k odpočinku.

Sádrokartónový strop v spálni - foto

Konštrukcia stropu v spálni do značnej miery závisí od osobných preferencií vlastníkov a zvoleného štýlu, ale bez ohľadu na projekt je veľmi pravdepodobné, že na jeho realizáciu sa použije sadrokartón. Možnosti tohto materiálu sú takmer nekonečné a výsledok plne oprávňuje investíciu. Je to veľmi ľahké overiť - stačí sa pozrieť na fotografie hotových prác!

Aby každý mohol nájsť kreatívne nápady pre budúce opravy, naša stránka obsahuje rozsiahlu fotogalériu s príkladmi interiérov. Pomocou obľúbených vzorov, môžu byť zmenené a vylepšené, prispôsobené parametrom miestnosti, takže strop a spálňa vyzerajú atraktívne a vždy vyvolávajú tie najlepšie emócie.

Video: Stropy zo sadrokartónu v spálni