Strop sadrokartónu v detskej izbe (65 fotografií)

Vytvorenie útulnej detskej izby pre vaše dieťa je jednou z hlavných úloh rodičov v interiéri. Harmonické rozdelenie zón pre spánok, zábavu, kreativitu a štúdium si vyžaduje čas a úsilie. Ak sa rozhodnutie o scenérii, textíliách a nábytku dá prediskutovať s malým vlastníkom budúcej miestnosti, voľba stropu je hlavnou dilemou pre dospelých, ktorá vzniká ešte pred začiatkom opravy. Strop sadrokartónu v škôlke bude najúspešnejšou voľbou, pretože tento materiál je nielen estetický, ale aj praktický, spoľahlivý a môže byť tiež vynikajúcim podkladom pre realizáciu nápadov na dizajn.

Stropy GCR: výhody a nevýhody

Je možné vybudovať viacúrovňové alebo jednoúrovňové štruktúry rôznych tvarov od sadrokartónu, ktoré dodajú osobitnú čaro každej miestnosti. Než začnete vybavovať detskú izbu pomocou tohto praktického materiálu, stojí za to pochopiť všetky jej vlastnosti, výhody a nevýhody.

Výhody:


1. Hladký povrch materiálu je schopný vyhladiť strop, zakryť jeho menšie nedostatky a drsnosť.

2. Pod stropom zo sadrokartónu môže byť komunikácia dokonale skrytá.

3. Tvar konštrukcie nie je obmedzený na dve alebo tri možnosti. Voľba je neobmedzená - sadrokartón je taký plastový a ľahký, že vám umožňuje vytvoriť povrch ľubovoľného tvaru.

4. Možnosť montáže bodových svetiel. totovariant je schopný vykonávať dve úlohy naraz: dodatočné osvetlenie miestnosti a krásna dekorácia.

5. Jednoduchá montáž a demontáž v dôsledku nízkej hmotnosti stropu sadrovej dosky.

6. Viacúrovňový strop je schopný vizuálne rozšíriť miestnosť a urobiť ju priestrannejšou.

7. Ekologická čistota, ktorá vylučuje škodlivé toxické látky zo zloženia materiálu.

8. Požiarna bezpečnosť. Toto je tiež veľmi závažný argument v smere stropu GCR.

9. Dostupná lojálna tvorba cien.

Nevýhody:

1. Odolnosť voči strednej vlhkosti. Sadrokartónové dosky nie je možné pripísať kategórii materiálov, ktoré sú známe vysokou odolnosťou voči vlhkosti. To sa stáva menšou nevýhodou len v prípade kúpeľne a kuchyne, kde by najlepším riešením bola dobrá kapota. Pre ostatné izby táto vlastnosť nevyvoláva problémy.

2. Zníženie výšky stropu približne o 10–15 cm.

3. Zmena farby. Postupom času môže byť sadrokartón mierne tmavší ako pôvodne.

4. Tento materiál nie je celkom vhodný pre nové budovy, ktoré sa časom môžu usadiť. Je možné praskanie.

Jednostupňový strop v škôlke

\ t

Takéto klasické riešenie dobre zapadne do dizajnu malej detskej izby. Tento typ povrchovej úpravy vyzerá stručne a štýlovo. Hladký povrch, monotónnosť, neprítomnosť zbytočných výčnelkov a tvarov môže byť vynikajúcou kulisou pre akékoľvek štýlové rozhodnutie: morské, klasické, krajiny, provence.

Akcelkový obraz miestnosti bude vyzerať príliš jednoducho, dá sa ľahko riediť jasnými fotografiami, obrázkami, originálnym detským nábytkom a pestrými závesmi. V prípade potreby je možné zmeniť dizajn. Dajte stropu odolné farby, tapety, samolepiace fólie, alebo dokonca ozdobte kameňmi alebo drahými kovmi. Jednostupňový strop v detskej izbe je skvelou príležitosťou na vytvorenie pohodlnej miestnosti snov, bez toho, aby ste sa zdržiavali v priestore.

Dvojúrovňový strop v škôlke

\ t

Tento typ stropu je ideálny pre deti, ktoré by mali byť multifunkčnými miestnosťami, ktoré kombinujú všetky oblasti naraz: od vzdelávacích po kreatívne. Najlepšie zo všetkého je, že dvojúrovňový strop bude vyzerať vo veľkej priestrannej miestnosti, ktorá vám umožní ubytovať takúto viacvrstvovú štruktúru. Geometria a forma by sa mali vyberať individuálne s prihliadnutím na všetky vlastnosti a dizajn miestnosti.

Jednoduché tipy pomôžu urobiť detský kútik ešte pohodlnejším a útulnejším. Napríklad dlhá veľkoplošná miestnosť môže byť vyvážená použitím štvorcových boxov umiestnených na približne rovnakej úrovni (vzdialenosť). Roztiahnite steny alebo ich urobte plochejšími.

Ďalšou veľkou možnosťou na diverzifikáciu miestnosti je vytvorenie rozmanitosti v určitých oblastiach priestoru. Napríklad rekreačná oblasť môže byť zdobená strečovým stropom s kreslenými postavičkami alebo geometrickými obrazcami a nad oblasťou tréningu môžete vytvoriť strop szabudované podsvietenie. Bude to vyzerať veľmi elegantne a neobvykle.

Kombinované stropy

Jedným z najobľúbenejších typov kombinácií stropov je kombinácia sadrokartónu a strešného stropu. To poskytuje vynikajúcu príležitosť na realizáciu všetkých najodvážnejších rozhodnutí o dizajne a detských snoch. Napríklad, krivočiare a obdĺžnikové možnosti dizajnu, viacúrovňové zloženie a výroba štýlových úrovní s pomocou sadrokartónu a špeciálnej formy napínania.

Veľkým plusom kombinovaných stropov pre detskú izbu je, že môžu kombinovať úplne odlišné farby, tvary a textúry. Takéto pestré kontrasty a akcenty potešia každé dieťa a naplnia miestnosť energiou radosti. Dizajn a atmosféra miestnosti sa okamžite stane inšpirujúcim a príjemným pre aktívnu zábavu a upokojujúci odpočinok - to je to, čo chce každý milujúci rodič.

Osvetlenie a osvetlenie

\ t

Ďalším dôležitým faktorom pri navrhovaní detskej izby pomocou stropu GCR je vysokokvalitné a správne zvolené osvetlenie. Dokonca aj tie extravagantné a štýlové stropy môžu byť stratené na všeobecnom pozadí bez riadneho svetla. Každý jednotlivý prvok a jeho umiestnenie je potrebné vopred naplánovať, aby sa neskôr ľahšie upevnili do špeciálne pripravených otvorov.

Diodové diódy je možné označiť za najúspešnejší príjem svetla v kombinácii so sadrokartónovým stropom.a neónové pásky. Vytvárajú obzvlášť krásny efekt jemného žiarenia a vizuálne pomáhajú zväčšiť výšku miestnosti.

Ak existuje túžba používať lustre, potom by nemali byť príliš objemné. Ideálna voľba - kompaktné sférické prvky. Dekoratívnym doplnkom k hlavnému svetelnému zdroju budú reflektory, ktoré pomôžu rovnomerne rozdeliť svetelné vlny.

Stropy sadrokartónových dosiek v škôlke - foto

Rozsiahla zbierka fotografií interiéru detskej izby so stropom zo sadrokartónu vám pomôže určiť textúru, farbu a tvar tohto spoľahlivého materiálu. Vďaka ilustratívnym príkladom interiéru sa môžete ľahko uistiť, že táto voľba je naozaj hodná pozornosti.