Strop sadrokartónu na chodbe (55 fotografií)

Vstupná hala je prvá vec, ktorú hostia a hostia uvidia, keď prekročia prah predných dverí. Situácia v tejto miestnosti do značnej miery určuje dojem z domu alebo bytu: ako dobre udržiavané bývanie, akú atmosféru prevláda v ňom, aký štýl majitelia preferujú. A ak je zvyčajne žiadny problém s dizajnom stien, podlahy, rovnako ako nábytok, potom otázka, čo strop, aby sa na chodbe, takmer všetko, čo je stanovené pred začiatkom opravy. Najlepším riešením vo väčšine prípadov je konštrukcia sadrokartónu - najpraktickejšia, najspoľahlivejšia a najtrvalejšia metóda konečnej úpravy, ktorá vám umožní implementovať všetky nápady na dizajn s minimálnymi nákladmi na financie a čas.

Stropy GCR: klady a zápory

Objavili sa v polovici dvadsiateho storočia a kartónové listy s vrstvou sadry rýchlo získali popularitu na celom svete. Vďaka svojej dostupnej cene, jednoduchému spracovaniu, šetrnosti k životnému prostrediu a vysokým estetickým vlastnostiam sa tento materiál stal široko využívaným na opravy interiérov v bytoch a kanceláriách.

Tenké sadrokartónové dosky sú vynikajúcou alternatívou k omietke. S ich pomocou môžete vyrovnať akýkoľvek povrch bez zbytočných nečistôt a potrebu čakať na sušenie, navyše neexistuje žiadne riziko, že po určitom čase sa uvidí sieť prasklín alebo rozpadajúca sa zmes cementu, čo je obzvlášť dôležité pre stropy.

Niektorí majitelia domov sa obávajú, že sadrokartón zníži výšku miestnosti, a už aj tak malá vstupná halazdá sa ešte tmavšia. V skutočnosti, zavesené verzie trvajú od 12 cm, ale to je len preto, že na montáž zabudovaných svietidiel alebo maskovacích komunikácií sa vyžaduje 11 cm odsadenie. Výber ďalších možností osvetlenia, môžete jednoducho plášť základne, takže žiadna medzera - v tomto prípade budete potrebovať menej ako 2 cm (hrúbka GCR 9,5 mm, hrúbka kovového profilu - 0,5-0,8 mm).

Ak je vlhkosť na chodbe z nejakého dôvodu zvýšená, je lepšie použiť sadrokartónové dosky odolné voči vlhkosti. Špeciálne hydrofóbne a antifungálne aditíva v sadrovom jadre zabraňujú vzniku plesní a vodotesná lepenka zabráni deformáciám.

Jednostupňový strop na chodbe

Štandardný plochý strop je ideálny pre malé chodby. Táto možnosť dokončenia bude apelovať na každého, kto preferuje diskrétne, stručné interiéry. Hladký svetlý povrch bez výčnelkov harmonicky zapadá do škandinávskeho a minimalistického štýlu; Loft, krajina alebo Provence môžu byť doplnené tenkými lúčmi pod stromom a elegancia klasiky bude zvýraznená snehovo bielymi bagetami a štukom.

Sádrokartónový základ je najlepší základ pre akýkoľvek vrchný náter. Môže byť natretý, prelepený tapetou alebo samolepiacou fóliou, natretý ručne alebo šablónou, ozdobený štukom alebo pozlátením, razený. Nie je teda vôbec nutné montovať trojrozmerné tvary, aby sa sadrokartónový strop v chodbe stal skutočným umeleckým dielom.

Dvojúrovňový strop na chodbe

Vzhľadom na to, že viacvrstvové stavby zaberajú dosť priestoru, sú často zdobené stropmi v priestranných sálach chatiek a na kompaktných chodbách sú obmedzené na dvojstupňové verzie. Geometria sa vyberá s prihliadnutím na vlastnosti miestnosti.

Úzke a dlhé chodby sú teda vyvážené niekoľkými štvorcovými boxmi nachádzajúcimi sa v rovnakej vzdialenosti. Vizuálne tlačenie stien pomáha kolmo na štrbiny čiary.

Pokiaľ ide o rámovanie stropu po obvode, čím je menšia plocha chodby, tým nenápadnejšia by mala byť. Okraje rámu nemusia byť pravouhlé - ovály, hladké línie, orientálne motívy sú tiež prijateľné.

Oblasti nad dverami, skriňou alebo závesom sa niekedy vyznačujú previsnutými lištami (priezormi). Môžu byť vyrobené vo forme polkruhu, trojuholníka, polovice kvetu, lúčov slnka, krídel motýľa. Sádrokartónové prvky vyzerajú veľmi premyslene, línie, ktoré odrážajú predmety nábytku nachádzajúce sa pod nimi, napríklad rohový set, pohovka alebo regály.

Kombinované stropy

\ t

Pri navrhovaní konštrukcie stropu na chodbe sa nedá prehliadnuť trend modernej renovácie - kombinácia sadrokartónových konštrukcií s natiahnutým plátnom. Je to veľmi praktické a zároveň krásne riešenie: množstvo textúr z PVC fólie vám umožní stelesniťTakéto myšlienky, ktoré sa nedali porovnať s bežnou maľbou.

Nádherný lesklý alebo perlový lesk, realistická tlač fotografií, štýlová perforácia, bohaté lakové odtiene - nie je úplný zoznam možností, ktoré otvárajú použitie elastického materiálu. S týmto navyše, kučeravé rámy a boxy sadrokartónu začínajú hrať s novými svetlými farbami, a chodba vyzerá oveľa zaujímavejšie.

Medzi neobvyklými možnosťami konečnej úpravy treba poznamenať aj sklenené vložky alebo ich akrylový analóg. Nepriehľadné, priesvitné, farebné vitráže, s ktorými sa plnia sadrokartónové rezy, účinne prenášajú svetlo a vyzerajú ako veľké exkluzívne lustre. Dekoratívne zapustené žiarovky je však možné zakúpiť v prevedení ready-made - zmenia aj najjednoduchší strop a stanú sa skutočným vrcholom interiéru.

Veľký list priehľadného skla s realistickou fotografickou potlačou oblohy a korunami stromov na samolepiacom filme vloženom do rámu sadrokartónu bude vnímaný ako skutočné okno na strope. Ak osvetlíte túto inštaláciu zvnútra, v hale bude dlhodobo vládnuť slnečné a teplé leto.

Osvetlenie a stropné osvetlenie

\ t

Dokonca aj najjemnejší strop sadrokartónu na chodbe alebo chodbe zostane nenápadný bez správne zvoleného osvetlenia. Umiestnenie každého prvku musí byť naplánované vopred, pred začiatkom inštalácie, aby sa zlyhali adrôty upevnite do špeciálne vyvŕtaných otvorov.

Existuje niekoľko typov osvetlenia - napríklad dióda alebo neónová páska umiestnená pozdĺž okrajov celého stropu alebo jedného obrázku vytvára vizuálny efekt „plávajúceho“ a pomáha zväčšovať výšku miestnosti.

Okrúhle reflektory vo väčšine prípadov vykonávajú pomocnú funkciu, ktorá rozdeľuje svetlo rovnomernejšie ako centrálny luster. Zvyčajne sa montujú pozdĺž niektorých línií s odstupom približne 30 cm, ak to umožňuje zvolený štýl, štandardné „kancelárske“ prvky môžu byť nahradené rotujúcimi minikonektormi, sférickými, trojuholníkovými, viacúčelovými modelmi.

Pokiaľ ide o lustre, je nežiaduce používať zavesené konštrukcie na chodbe. Je lepšie zastaviť výber na kompaktných stropoch a zabudovaných verziách. Ak je miestnosť podlhovastá, odporúča sa umiestniť nie jeden, ale niekoľko identických svietidiel na strop.

Strop sadrokartónu na chodbe - foto

Pre tých, ktorí stále pochybujú, že sadrokartónový strop v chodbe môže vyzerať naozaj štýlovo a krásne, naša stránka obsahuje rozsiahlu fotogalériu s reálnymi príkladmi. Hlavnou vecou je vybrať si z rôznych možností dizajn, ktorý sa hodí do interiéru ako celku, nenápadne k nemu pridáva.

Pri pohľade cez obrazy by ste mali venovať pozornosť nielen rozmerom samotnej miestnosti a rozmerom prvkov, ale aj ich konfigurácii, farbám, textúre.povrchy, umiestnenie lámp, dekor, kompatibilita s výzdobou stien, podlahy, krídla dverí, nábytok. Koniec koncov, na konci, strop je len časť chodby, čo znamená, že by mal byť navrhnutý v komplexe!