Strieška na postieľke (60 fotografií)

Európski aristokrati prijali v stredoveku východnú tradíciu bránenia sa pred horúcim slnkom tkaninovým stanom, ale vďaka miernej klíme sa „Bagdadská kôlňa“ nepoužívala na ulici, ale hlavne v spálňach. Moderný štýl ignoruje tento detail interiéru, ale v oddeleniach tovaru pre novorodencov priťahuje baldachýn na postieľke vždy pozornosť. Plášť ľahkej tkaniny nielen zdobí miesto na spanie, ale chráni aj dieťa pred hmyzom, prachom, jasným svetlom a cudzími pohľadmi.

Tkaniny na baldachýn pre deti

Pri výbere, ktorý baldachýn kúpiť pre dieťa, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, a to funkčnosť, praktickosť a estetiku modelu. Uzáver by mal dobre prejsť vzduchom, rýchlo schnúť, priťahovať prach a ľahko odolávať praniu. Všetky tieto požiadavky splňujú priesvitné tkaniny vyrobené z prírodných vlákien (bavlna, ľan, viskóza) a syntetických (polyester, umelý hodváb).

Fatin, závoj, organza, tyl, marquette, prelamované, plyn, mušelín, šifón sú najlepšie na šitie prístrešku pre postieľku. Tenká bavlna pomôže zabezpečiť väčšie pohodlie a tieň pred slnkom alebo vnútornými lampami. Tento typ obsahuje chintz, batiste, volty.

V chladnom období je lepšie zavesiť hustší baldachýn nad detskú posteľ, napríklad z ľanového žakárového alebo bavlna hrubého. Neodporúča sa používať na tento účel chlpatý a akumulujúcielektrická energia.

Možnosti upevnenia vrchlíka nad lôžkom

Vzhľadom na spôsob usporiadania prístreškov je možné si všimnúť, že niektoré z nich sú pripevnené priamo na postieľku, iné - na stenu alebo strop nad ňou. Z hľadiska mobility je vhodnejšia prvá možnosť pre bábätká - bude jednoduchšie vymeniť alebo usporiadať plášť s kolískou na iné miesto.

Najbežnejšími možnosťami upevnenia vrchlíka je kovový alebo plastový krúžok na nohe, ktorý je bezpečne upevnený na okraji plota, a rám rámu, ktorý umožňuje obloženie závesu po obvode.

Stacionárne vrchlíky sú vhodné pre staršie deti a pomáhajú vytvoriť útulnú, báječnú atmosféru v ich spálňach. Analogicky s "dospelými" štruktúrami sa rozlišujú nasledujúce spôsoby inštalácie:

1. Oškvarky - obvyklé priečky pre záclony, umiestnené nad posteľou po obvode, naprieč alebo pozdĺž jej okrajov, ako aj s písmenom P, značne uľahčujú proces otvárania a zatvárania priestoru na spanie. Riadiaci mechanizmus textilných prvkov môže byť ľubovoľný - od klasických krúžkových krúžkov až po tečúce rakúske alebo francúzske girlandy s jemnými vlnami.

2. Nosník je spravidla pripevnený pozdĺž stredovej čiary a tkanina je cez ňu hádzaná písmenom L. Toto je jednoduché a pohodlné riešenie, ktoré sa ľahko implementuje na vlastnú päsť.

3. Korunka je vylepšený dizajn krúžku, keď je to miesto obvykléhokruh v strede je nádherne zdobený tiara alebo veniec. Táto možnosť určite poteší malých dedičov z rodinného trónu.

4. Oblúk je semi-ovál, ktorý je pripevnený k stene výčnelkom smerom von. V tomto prípade tkanina zdobí iba čelo a nevykonáva žiadnu ochrannú funkciu

5. Rámový stojan je monumentálny spôsob upevnenia, keď plášť pokrýva hornú časť lôžka a zakrýva šikmo na nohách stĺpiky v rohoch. Prítomnosť baldachýnu je často považovaná za dizajn samotného lôžka.

6. Háčiky na strope uľahčujú upevnenie tkaniny v hornej časti očka, ale je potrebné vyhnúť sa fyzickému nárazu, aby nedošlo k odtrhnutiu. Namiesto tuhého horizontálneho rámu môže byť závoj natiahnutý cez laná alebo šnúry.

Farby a dekorácia baldachýnu pre deti

Malé dieťa trávi väčšinu času v postieľke, takže je dôležité, aby tam bol obklopený harmóniou, krásou a pohodlím. V prítomnosti baldachýnu je tento objekt, ktorý drvina najčastejšie pozoruje, a deti sú veľmi citlivé na akékoľvek vizuálne podnety.

Plášť jemných pastelových odtieňov pomôže zabezpečiť pokojný spánok a dobrú náladu pre dieťa počas dňa. Tradične pre dievčatá vybrať závoj v mäkkej ružovej, broskyne, lila gamut, pre chlapcov - modré a chladno-zelené tóny. Biela, svetložltá, limetková, oranžová sú univerzálne.

PridaťRôzne farby môžu byť použité ako baldachýn s efektom ombre, dúhy, plynule sa meniace do farieb, ako aj kombináciou jednoduchých a potlačených prvkov.

Na ozdobu padajúceho baldachýnu môžete použiť všetky druhy lukov, volánkov, čipiek, stuh. Umelé kvety, motýle, mäkké srdce, hviezdy alebo figúrky z plsti dodajú baldachýnu exkluzívny vzhľad. Zaujímavým doplnkom bude lambrequin vybraný s chuťou.

Ak chcete pobaviť dieťa, mali by ste zavesiť hudobný karusel s hračkami (mobilnými) nad postieľku vo vnútri baldachýnu a LED girlanda v teplom bielom spektre nebude zasahovať do vonkajšej strany závoja;

Strieška na postieľke vlastnými rukami

\ t

Napriek tomu, že výber limitov pre detské postieľky v obchodoch je dostatočne široký, nikdy sa nebudú porovnávať s jedinečným baldachýnom vyrobeným ručne. Dokonca aj začiatočníci môžu vytvoriť takýto dizajn, okrem toho, že energia investovaná do výrobku milujúcimi rodičmi bude dvojnásobne chrániť dieťa pred akýmkoľvek nepriaznivým vplyvom.

Ak chcete ozdobiť baldachýn nad kolískou, musíte si kúpiť špeciálny držiak prsteňa, ktorý sa predáva spolu s iným tovarom pre batoľatá. Prípadne ho môžete vyrobiť z hrubého drôtu. Komplikovanejšou možnosťou je drevený rám, ale to vyžaduje špeciálne nástroje aleboaspoň známeho majstra.

Množstvo tkaniny na baldachýn by sa malo vypočítať na základe požadovanej veľkosti budúcej opony a rozmerov samotného lôžka. Ak chcete, môžete použiť vzory, ktoré sa dajú ľahko nájsť na špecializovaných stránkach alebo v časopisoch. Ak doma nie je žiadny overlock, je lepšie upustiť od používania tkanív s rozpadajúcimi sa rezmi alebo kontaktovať ateliéra. Na upevnenie okrajov lietajúceho plátna pomôže dekoratívna páska alebo čipka, ktorá bude zodpovedať farbám. Rovnaký odtieň by sa mal opakovať v dekore.

Strieška pre detskú postieľku - foto

Ak chcete vidieť, ako môže vyzerať baldachýn na detskej postieľke, odporúčame vám, aby ste sa zoznámili s fotografiami zozbieranými na tejto stránke. Galéria predstavuje najzaujímavejšie možnosti pre dizajn tkaniny plášťa nad posteľou pre dievčatá a chlapcov. Medzi nimi bude určite ten, ktorý chcete kúpiť alebo urobiť vlastnými rukami! Ak chcete poskytnúť dieťaťu maximálne pohodlie, vyberte si len kvalitné tkaniny a prípravky, ktoré uprednostňujú prírodné materiály.

Video: Strieška nad detskou postieľkou