Stretch stropy (120 fotografií)

Dokončenie stropu je jednou z najdôležitejších úloh procesu opravy. V ideálnom prípade by mal vyzerať dokonale hladko a zachovať svoj pôvodný vzhľad tak dlho, ako je to len možné. Tieto kritériá sú plne splnené stretch PVC fólie, pôsobivé s rôznymi textúrami a farbami. Informácie o tomto materiáli, ako aj veľké množstvo fotografií s príkladmi jeho použitia, nájdete v tomto článku.

Čo je to? Typy stropov

Napínacia štruktúra je pevné plátno, natiahnuté pod bežným stropom a upevnené okolo obvodu špeciálnym profilom z hliníka alebo plastu. Najbežnejšími typmi materiálov používaných ako hlavný povlak sú PVC fólie alebo syntetické textílie (polyester impregnovaný polyuretánom). V závislosti od ich textúry sú matné, lesklé, saténové, látkové a strečové stropy s fotografickou tlačou.

Strop strechy

\ t

Takýto strop sa vyznačuje dokonale rovným povrchom pripomínajúcim maľovanú omietku. Výhodou tejto konštrukcie je absencia oslnenia a lomu svetla, ako aj úplná neviditeľnosť švov, ktoré vznikajú pri spájkovaní tkanín. Vysoká estetická kvalita robí matné strešné stropy nepostrádateľnými pri vytváraní elegantného klasického interiéru.

Lesklý (zrkadlový) strešný strop

\ t

Lesklý strešný strop - najlepšia voľba, ak chcete vizuálne zvýšiť výškua ľahší. Bez ohľadu na farbu je taký film ako čistý vodný povrch, v ktorom sa odráža každý fotón svetla - či už denné alebo umelé.

Strop strechy

\ t

Túto možnosť možno nazvať kompromisom medzi matným a lesklým strešným stropom. Jeho hlavnou črtou je mäkký perleťový lesk, ktorý dodáva miestnosti jemnú žiaru perál alebo hodvábu. Neprítomnosť ostrých tieňov vám umožní používať saténové nátery na vytvorenie útulnej a pohodlnej atmosféry pre relaxáciu.

Strop natiahnutia tkaniny

\ t

Tkaninový strop sa montuje bez predohrevu a najčastejšie nemá žiadne švy: šírka kotúča môže byť od 3 do 5 metrov, čo je dosť dosť pre príliš veľké miestnosti. Na rozdiel od PVC fólií, textílie sú odolné voči nízkym teplotám, takže ich možno použiť v nevykurovaných miestnostiach a chalupách.

Stretch strop s tlačou fotografií

\ t

Strop s tlačou fotografií je úžasnou príležitosťou na stelesnenie akýchkoľvek nápadov na dizajn umiestnením vysokokvalitného obrazu na strop. Môže to byť obloha, kvety, vtáky, motýle, krajina, mapa sveta, mrakodrapy, detské obrázky alebo abstrakcie. Je dôležité krásne skombinovať takýto strečový strop so zvyškom interiéru, bez preťaženia priestoru veľkými detailmi.

Výhody a nevýhody stretch stropy

\ t

Stretch stropy v modernom interiérisa používajú oveľa častejšie ako akýkoľvek iný typ povlaku. Dôvodom je ich neprekonateľná estetická kvalita, relatívne jednoduchá inštalácia, odolnosť a univerzálnosť.

Výhody

- Vďaka svojej absolútnej odolnosti voči vlhkosti je PVC fólia ideálna do kuchyne a kúpeľne. V prípade núdze je dokonca schopná zadržať dosť veľké množstvo vody, ak sa náhle rozbije vodovod od susedov.

- Často stretch stropy kombinovať s sadrokartónové dosky, vytvárať zaujímavé viacúrovňové štruktúry.

- Ďalšou výhodou tejto dekorácie je schopnosť ľahko skryť drobné nepravidelnosti základne a nimi skryť vedenie a niektoré svetelné prvky.

Nevýhody

- Ľudia, ktorí dávajú prednosť všetkému prirodzenému, nemusia mať radi syntetické PVC plátno. Hoci je považovaný za neškodný, nikto nie je imúnny pred nákupom výrobkov nízkej kvality, ktoré môžu obsahovať toxické nečistoty alebo farbivá.

- V dôsledku vodotesnosti strešných stropov je narušená výmena pary, takže miestnosť nebude príliš pohodlne dýchať, bude potrebné častejšie vzduch zapínať a zapínať klimatizáciu.

- Teplota, pri ktorej je dovolené prevádzkovať PVC fóliu, by nemala klesnúť pod + 5 ° C a zvýšiť nad + 50 ° C.

- Každých šesť mesiacov sa musia vyčistiť lesklé strešné stropy, pretože škvrny od postriekania a kvapiek sú viditeľné napríklad v kúpeľni alebo v kuchyni.

Stretch stropný dizajn - \ tfoto

Pri plánovaní pridania strešných stropov do vášho interiéru nebude zbytočné pozerať sa na hotové verzie realizované v rôznych miestnostiach: obývacia izba, kuchyňa, spálňa, detská izba, kúpeľňa, chodba a chodba.

Prezentovaný výber fotografií pomôže zviditeľniť budúci dizajn stropov, ako aj predstaviť nové zaujímavé nápady na ich dizajn.

Stretch strop v hale (obývacia izba)

Komplexné viacvrstvové stropy, originálna tlač fotografií a krásne osvetlenie s použitím luxusných lámp prispejú k veľkolepému a nezabudnuteľnému dizajnu obývacej izby.

Odporúča sa zvoliť odtieň stropu strechy obývacej izby tak, aby zodpovedal celkovému dizajnu. V priestranných sálach sa veľké stavby a bohaté farby stanú nádherným akcentom, ale v malých je lepšie obmedziť sa na elegantný sádrokartónový rám po obvode, svetlý lesklý (saténový) film alebo jasný obzor.

Stretch strop v kuchyni

\ t

V kuchyni je miesto, kde budú strešné stropy vždy vhodnejšie ako akékoľvek iné: na fólii sa netvorí kondenzácia, nevytvára pachy, a ak je znečistená, môžete ju jemne utrieť mäkkou špongiou namočenou v ľahkom mydlovom roztoku. ,

Svetlá a veselá farba stropu v náhlavnej súprave alebo slúchadláv súlade s výzdobou stien vytvorí počas varenia veselú náladu.

Stretch strop v spálni

Keďže hlavným účelom tejto spálne je odpočinok a relaxácia, jej interiér je lepšie zdobený v jemných pastelových farbách a namiesto zrkadlovej textúry dávajú prednosť saténu alebo matnej.

Ak si želáte diverzifikovať dizajn, môžete si vybrať závesný strop s nenápadnými farbami, kučeravkami alebo efektom hviezdnej oblohy. Posledná možnosť bude nezvyčajne romantická na pohľad v tme, zvýraznená miniatúrnymi diódami.

Stretch strop v kúpeľni

PVC fólia je nenahraditeľná stropná vrstva v kúpeľni. Kým omietka je nasiaknutá vlhkosťou a rozpadá sa v prvom roku po oprave, môže strečové plátno slúžiť až desať rokov, bez toho, aby stratil svoju estetiku.

Kondenzát na strešnom strope sa nezhromažďuje, ale aby sa zabránilo viditeľným stopám postreku, je lepšie namiesto lesklého zvoliť si saténový alebo matný film.

Stretch stropu v chodbe a chodbe

\ t

Úzke a ponuré chodby sú problémom mnohých bytov a najlepším spôsobom, ako to vyriešiť, je nainštalovať tam zrkadlový zavesený strop. Odrážajúce svetlo, bude vizuálne zvýšiť vertikálny priestor, takže chodba okamžite transformuje, stáva sa pohodlnejšie a ľahšie.

Pre najlepší účinok na strop, ako je tento, by ste mali nainštalovať niekoľko reflektorov.

Stretch strop v škôlke

\ t

Živé obrázky tlače fotografií a bohatých farieb PVC fólie vám umožnia zariadiť v detskej izbe skutočnú rozprávku. Kombináciou sadrokartónových prvkov, strečového plátna a neobvyklého podsvietenia môžete vytvoriť jedinečný dizajn, z ktorého bude každé dieťa potešené.

Pozri príklady a nezabudnite zapojiť do tvorivého procesu aj malých obyvateľov miestnosti.

Video: Ako namontovať zavesený strop