Stretch strop v spálni (65 fotografií) \ t

V oblasti interiérového dizajnu sa dnes venuje mimoriadna pozornosť takýmto zdanlivo nenápadným detailom ako strop. Okrem štandardného tmelu, ktorý neskrýva veľa nedostatkov, majú závesné vzory veľkú škálu vizuálnych možností. Inštalácia netrvá veľa času, ale nie každý majiteľ sa môže rozhodnúť pre návrh a technické problémy. Budeme sa snažiť otvoriť závoj utajenia, hovoriť o stretch stropy v spálni - miestnosť, kde každý detail záleží!

Typy strešných stropov

\ t

Stretch strop je typ zavesených konštrukcií, ktoré zahŕňajú špeciálne profily s kamienkami, ktoré sú k nim pripojené. Napriek svojej jednoduchosti sa vonkajšie a technické vlastnosti líšia nasledujúcimi spôsobmi.

Materiálové odrody

Hlavnou črtou, na ktorú by ste mali dávať pozor pri výbere strešného stropu do spálne - materiálu plátna. Sú vyrobené z polyvinylchloridovej (PVC) fólie alebo tkaniny.

Fólia na báze vinyluje zváraná zo samostatných pásov. Proces inštalácie vyžaduje prípravu a dostupnosť špeciálneho zariadenia - tepelnej pištole, pomocou ktorej sa miestnosť zohreje na 60 stupňov. V takých podmienkach sa fólia natiahne, potom sa natiahne na rám.

PVC fólie samotné majú iný povrch, ale najbežnejšie možnosti sú lesklé, matné a saténové, ktoré sú vhodné prerôzne konštrukčné riešenia.

Nevýhodami tohto typu sú zreteľná švová línia, najmä s lesklým povrchom, ako aj nízka odolnosť voči mechanickému namáhaniu a vysokým teplotám.

Stretchové stropy z tkaninysú odolnejšie v porovnaní s predchádzajúcim typom, netvoria švy, ale zároveň sa vyznačujú vysokými nákladmi. Je odôvodnená dobrými vlastnosťami: trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, krásna textúra a rôzne farby.

Predpokladá sa, že takéto stropy „dýchajú“, čo je dôležité pre pohodlný pobyt v spálni. Okrem toho môžu byť natreté, zatiaľ čo PVC film bude musieť byť aktualizovaný, keď sa zmení dizajn. V prípade povodní však nebude možné vrátiť pôvodný vzhľad na plátno.

Pri výbere materiálu pre strešný strop je teda potrebné začať s rozpočtom, požadovaným vizuálnym efektom a podmienkami v miestnosti.

Odrody podľa typu konštrukcie

\ t

Všetky typy strešných stropov sú upevnené pomocou bagety - profilu, ktorý je inštalovaný po obvode miestnosti. Každý typ konštrukcie umožňuje vytvárať stropy rôznych tvarov a vzorov.

Strop na jednotnej úrovni.Najjednoduchšia verzia „prvej úrovne zložitosti“. Ale v tomto spočíva krásu a praktickosť pokrytia. Je to menej nákladné za peniaze alebo úsilie, má dlhú životnosť, ako aj jednoduchosť starostlivosti. Vhodné pre minimalistické, malé interiéry, v ktorých nie je potrebné sústrediť sa na hornú časť priestoru. Ale aj vinak si môžete vybrať jasné farby, tlač fotografií alebo materiály s rôznymi textúrami.

Viacúrovňový strop.Druhá a následná úroveň sa dosahuje pomocou konštrukcií sadrokartónu alebo profilov pre stretch tkaniny. Ďalšie vrstvy sú zvláštnymi ostrovmi s rovnými, geometrickými, zakrivenými tvarmi, vytvárajúcimi komplexné figurálne i farebné kompozície.

Zvukovo izolačný strop.Skutočná spása z hlučných susedov, ktorí vždy skok a hádzanie ťažkých vecí na zem. Vrstva polyesterového vlákna je umiestnená medzi prepážkou a napínacím plechom, čo vytvára prekážku voľnému pohybu akustických kmitov a chráni ho pred nežiaducim šumom.

Vyberte si možnosť nie je zložitá. Napríklad pre priestrannú spálňu v modernom štýle sú vhodné viacúrovňové stavby, ktoré navyše realizujú funkciu vizuálneho zónovania, rozdelenie miestnosti na spánok a pracovný priestor. V miestnosti s nízkymi stropmi je lepšie odmietnuť zvukovú izoláciu, ktorá „ukradne“ výšku stien.

Silné a slabé stránky

Každý typ strešných stropov má svoje pozitívne a negatívne stránky, ale pokúsime sa zhrnúť tieto informácie a upozorniť na možné následky nesprávnej inštalácie.

Výhody strešných stropov v spálni zahŕňajú:

- Dlhá životnosť, ktorá sa pohybuje od 10 do 15 rokov, ale v praxi to môže byť najmä dlhšiekeď nakupujete kvalitné materiály. Povrch výrobku sa časom nepoškodí a tkanina môže byť dokonca znovu natretá farbou. Jedinou podmienkou je pravidelná starostlivosť.

- Environmentálna prijateľnosť. A to sa týka nielen tkanivových odrôd: moderné PVC fólie, ak sú vyrobené v súlade s medzinárodnými normami, sú bezpečné pre zdravie, a tento ukazovateľ nehrá poslednú úlohu v miestnosti, kde sú ľudia najzraniteľnejší - v spálni.

- Schopnosť zakryť povrchové vady alebo inžinierske stavby. Táto výhoda a hlavná výhoda všetkých zavesených podhľadov nad inými druhmi povrchových úprav, s ktorými sa napätie dokonale vyrovná.

- Rýchla inštalácia, ktorá netrvá dlhšie ako 5-6 hodín - stačí len nahrávať čas! Na rovnakej úrovni výstavby bude trvať ešte menej, bez toho, aby museli vyčistiť priestor od nečistôt.

- Rôzne prevedenie - všetky druhy farieb, textúr, kresieb, ktoré sa zmestia do takmer každého interiéru izby. Lesklé povrchy so vzormi alebo monochromatickými nátermi sa používajú v moderných štýloch, ale hladké matné plátno bude vyhovovať klasike a možno aj tlač fotografií s stropom Sixtinskej kaplnky.

Okrem toho by som chcel spomenúť hlavné „výhody“ PVC filmu - nízke náklady a schopnosť udržať vlhkosť. Nevýhody na pozadí zásluh nevyzerajú tak desivo, okrem toho sa líšia v závislosti od materiálu.

Niektorí ľudia mohli počuť príbehy o tom, ako jednoducho pohybovať sa vysokým nábytkomviedol k medzerám v strope, alebo ako šampanské korok náhodou prelomil tenký materiál. Tieto "hororové filmy" označujú PVC fóliu, ktorá nemá vysokú pevnosť. Aby ste sa vyhli nepríjemným situáciám, vyberte možnosti tkaniny.

To isté platí pre úplnú tesnosť, ktorá na jednej strane šetrí záplavu a na druhej strane neumožňuje vnikanie vzduchu do miestnosti. Nákup tkaniny vás pripraví o prvú dôstojnosť a rozhodne o druhej nevýhode.

Väčšina príbehov však súvisí s dôsledkami nesprávnej inštalácie: pokles, „kolaps“ atď. Aby sa predišlo nepríjemným výsledkom, je lepšie hľadať pomoc profesionálov, pretože počas inštalácie je dôležité brať do úvahy každú nuanciu, ktorú si môže nováčik dovoliť.

Výber konštrukcie stropu

Po vyriešení technických otázok sa môžete obrátiť na externú rozmanitosť strešných stropov pre spálňu a ich možnosti dizajnu.

Stropy s rovným rozťahovaním

Jednoduchý hladký strop vyrobený v jednej farbe nie je obmedzením predstavivosti alebo rozpočtu, ale štýlovým riešením pre takmer každý interiér, ktorý poskytuje vizuálnu čistotu a priestrannosť v miestnosti. Pre rozmanitosť vyberte lesklé povrchy, ktoré ako zrkadlo odrážajú miestnosť. Matte dodá závažnosť charakteristickú pre klasický alebo škandinávsky štýl.

Stretch Stropy s obrázkami

Tlač fotografií nie je obmedzená: môže byť realistickákvety, hviezdne alebo denné nebo. Veľmi vhodné v spálni bude vyzerať abstraktné vzory, s ktorými môžete simulovať moderné a orientálne štýly.

Farba strešného stropu v spálni

Keď sa pozrieme priamo do spálne, všimneme si, že farba stropu zohráva kľúčovú úlohu v dizajne priestoru. Na tento účel sa odporúča vybrať si jednu z farebných variantov uvedených nižšie.

Neutrálna gama

Farby „Laconic“ nebudú priťahovať prílišnú pozornosť hornej časti miestnosti, vďaka čomu sa navzájom harmonicky dopĺňajú. Medzi tieto odtiene patrí tradičná biela, štýlová sivá a jemná béžová. Ich hlavnou výhodou je, že sú ľahko kombinovateľné s takmer všetkými farbami interiéru, ktoré sú univerzálnym riešením.

Pastelové odtiene

Pokojná pastelová paleta, ktorá zodpovedá odtieňu niektorého prvku v interiéri alebo je s ním v súlade, pomáha priniesť malú odrodu. Strop v spálni sa tak stane výraznejším pri zachovaní svojho "stealth".

Jasné farby

Zameranie sa na strešný strop v spálni pomôže nielen viacúrovňovému výrobku, ale aj použitie jasných nasýtených farieb, ktoré sú v interiéri vyvážené bielym.

Stretch stropné osvetlenie: možnosti

Je potrebné naplánovať osvetlenie v spálni.vopred, pretože po inštalácii strešného stropu to bude problematické. Najprv by ste mali venovať pozornosť výberu lampy, najmä pre PVC fólie. Faktom je, že tento materiál je pomerne jemný a netoleruje vysoké teploty, takže je nežiaduce kúpiť žiarovky, ako aj halogénové žiarovky. Preferované typy LED alebo šetriace energiu.

Viacnásobné osvetľovacie systémy môžu byť použité pre zavesené stropy. Po prvé, tradičný zdroj svetla - luster, ktorý dáva rozptýlené svetlo. To je dôležité v spálni vytvoriť relaxačnú atmosféru, rovnako ako zdôrazniť vzor plátna, ak existuje.

Po druhé, zaujímavý efekt sa dosahuje osvetlením obvodu stropu. Jediné negatívne je, že jasne načrtáva priestor, ktorý je nežiaduci pre miestnosti s malou plochou.

Po tretie, bodové svetlá na celom povrchu sú vhodné ako alternatívne osvetlenie. Môžu byť inštalované lokálne alebo vo forme geometrických tvarov.

Ďalším originálnym riešením, ktoré je ideálne pre spálňu, je systém „hviezdnej oblohy“. Ale jeho inštalácia si vyžaduje ďalšiu prípravu: za perforovaným plátnom je inštalované množstvo svetelných zdrojov a samotný obraz sa premieta na film.

Stretch strop pre malú spálňu

Stretch stropy sú inštalované trochu na úkor výšky stien a musia to akceptovať. Okrem toho, v malých veľkostiachStrop spální je časť, ktorá môže vizuálne zmenšiť priestor, ak sa tieto odporúčania nebudú brať do úvahy.

Hlavným pravidlom je vybrať svetlé neutrálne farby, ktoré nevytvárajú hranice v miestnosti. Je lepšie zdržiavať sa na jednoduchom jednoúrovňovom tvare a ako materiál vziať PVC fóliu s leskovým efektom, ktorý ako by pokračoval vo výške stropov vo svojom odraze. Namiesto masívnych lustrov sa nachádza bodový systém osvetlenia, ktorý tvorí mäkké rozptýlené svetlo.

Samozrejme, môžete robiť bez strešných stropov, ak sa bojíte „vyzdvihnúť“ ďalšie metre štvorcové, ale v niektorých prípadoch je to jednoducho nevyhnutné: s nerovnými povrchmi, vonkajšou komunikáciou alebo špecifickými potrebami dizajnu. Ale keď ste sa zastavili na jednoduchom, minimalistickom pohľade, nemôžete sa starať o oblasť miestnosti.

Stretch stropy v spálni - foto

Dúfame, že náš materiál vám pomohol pochopiť vlastnosti strešných stropov. Aby sme demonštrovali vizuálnu variabilitu riešení a ich vzhľad v interiéri spálne s reálnymi príkladmi - pripravili sme farebný výber fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Stretch strop v spálni - nápady a dizajn