Stretch strop v škôlke (65 fotografií) \ t

Stropná výzdoba je najdôležitejšou fázou v dizajne každej miestnosti. Záleží na tom, ako veľmi bude dizajn vyzerať harmonicky a kompletne. Ak sa však v iných miestnostiach môžete často obmedziť na svetelnú maľbu, potom chcete, aby bola škôlka špeciálna. Jedným z najrýchlejších a najpohodlnejších spôsobov na dosiahnutie tohto cieľa je zavesený strop. V detskej izbe je priestor pre odvážne, jasné nápady a široká škála plátien vám umožňuje vybrať si farby a textúry, ktoré dokonale dopĺňajú celkový štýl.

Konštrukčné prvky strešných stropov

\ t

Napriek tomu, že história strešných stropov siaha do staroveku, získali skutočnú popularitu až v druhej polovici dvadsiateho storočia. To uľahčil vynález PVC fólie - ľahký a cenovo dostupný materiál, ktorý sa stal dobrou alternatívou drahých prírodných tkanín.

Odolné a praktické strešné polyvinylchloridové stropy majú vysoké estetické vlastnosti. S pomocou niekoľkých kotúčov tejto polymérnej fólie môžete skryť nerovnomernú omietku, drôty, trámy, izoláciu, zvukovoizolačné prvky, ktoré poskytujú hladký povrch po mnoho rokov.

Inštalácia stropov z PVC sa vykonáva pomocou hliníkových bagiet, ktoré držia štruktúru po obvode. Napätie filmu sa vykonáva metódou tepelného zmrštenia: pod vplyvom zvýšenej teploty (60-70 ° C) materiál zmäkne, v tomto čase sa uskutočnia manipulácie s upevnenímochladzovanie tkaniny sa stáva bezchybne hladkým a neprejde.

Tkaninové napínacie stropy sú vyrobené z polyesterovej nylonovej polyesterovej priadze. Vzhľadom k ich pružnosti a väčšej hustote v porovnaní s filmom, nepotrebujú kúrenie, ale sú namontované obvyklým spôsobom. Výhodou tkaniny je schopnosť prechádzať vzduchom, možnosť fotografickej tlače, ako aj farbenie a ručné maľovanie vodou riediteľnými farbami.

Typy strešných stropov pre škôlku

\ t

Pri výbere stropu strechy pre škôlku je v prvom rade potrebné určiť, ktorá štruktúra bude najlepšie vyhovovať plánovanému interiéru. V moderných katalógoch sú prezentované matné, lesklé, perlové, priesvitné a iné typy PVC fólií vo veľkom počte farieb. Konštrukcia textilných tkanín je obmedzená na základné svetlé odtiene bez akéhokoľvek lesku, ale na pozadí vyzerajú rôzne obrazy obzvlášť krásne a podsvietené osvetlenie je rozptýlené jemne a nenápadne.

Nepriehľadné strešné stropy - ideálna voľba pre klasickú registráciu škôlky. To nemusí nevyhnutne zastaviť na tradičnej bielej farby: môžete si vybrať pastelové alebo teplé slnečné farby, výtlačky oblohy s mraky, dúhy, farby alebo iné obľúbené vzory. Takáto textúra vyzerá celkom prirodzene a nevytvára nadmerné oslnenie, ale v tomto prípade je lepšie upustiť od tmavých a príliš nasýtených plátien, veľkých prominentných kresieb -inak sa zdá, že strop visí nad hlavou.

Ak potrebujete zväčšiť výšku detskej izby, mali by ste venovať pozornosť filmu s povrchom laku. S výrazným svetlom odrážajúcim schopnosť, lesk odráža lúče zo slnka a žiaroviek, ale tiež ukazuje obrysy všetkých objektov nižšie. Z tohto dôvodu nie je strop v škôlke obyčajne úplne lesklý a používajú takéto plátno len ako vložky pre dvojúrovňové štruktúry, čím vytvárajú zaujímavé svetelné akcenty.

Saténové strešné stropy sú dobrým kompromisom medzi matnou a zrkadlovou textúrou. Ich charakteristickým znakom je jemný perleťový lesk, v ktorom ostré tiene alebo záblesky svetla dopadajúce na oči úplne chýbajú. Táto textúra pripomína nádhernú hodvábnu tkaninu, hodnú ozdobiť v nej spálňu malej princeznej alebo princa.

Ďalší typ PVC fólie je kovový. Stretch stropy so zlatom, bronzom, striebrom, oceľovým leskom patria do tejto kategórie. Takéto možnosti môžu byť zvažované v kontexte dizajnu miestnosti pre teenagera, alebo použité ako doplnok k luxusnému barokovému štýlu.

Priehľadné napnuté plátna sa zvyčajne používajú na realistické hranie svetla v dizajne stropu v podobe hviezdnej oblohy, priestoru, imitácie okenných otvorov a tvorby ďalších vizuálnych efektov. Počas dňa môže taký strop vyzerať celkom obyčajne a po zapnutí systému diód a lámp -premení na fascinujúci trojrozmerný obraz.

Stretchové stropy so sadrokartónovými konštrukciami

\ t

Moderný dizajn detských izieb často zahŕňa dvojúrovňové stropy. Sú reprezentované trojrozmernými konštrukciami zo sadrokartónu, preglejky, plastu, ktoré sa ľahko kombinujú s ťahovými prvkami. Pvc-film, ktorý je namontovaný na prvej vrstve, môže slúžiť ako dokonalé pozadie pre konvexné postavy, zakryť ich alebo vyplniť výsledné rámy.

Kombinované stropy v detskej izbe vám okrem výkonu estetickej úlohy umožňujú opticky rozdeliť priestor miestnosti do funkčných oblastí: spanie, hranie a práca (na štúdium, čítanie, kreslenie). Správne zvolené farby (kontrastné alebo spoluhlásky) a premyslené osvetlenie každej časti pomôžu zamerať sa na jednu alebo druhú časť.

Neobvyklé riešenia pre detskú izbu

Takéto vlastnosti strečovej fólie ako elasticity a nízkej hmotnosti ju urobili skutočne nepostrádateľnou pri dekorácii stropov. Vďaka týmto vlastnostiam je ideálny na realizáciu inovatívnych riešení, ktoré by bolo oveľa ťažšie realizovať s pevnými materiálmi (napr. Kameň, omietka, drevo, farba atď.). Niektoré možnosti by sa mali zvážiť podrobnejšie, pretože bezpochyby môžu byť užitočné pri návrhu detskej izby.

Fotopanel

Časy krásneStropná maľba musela najať profesionálneho umelca, ktorý zanechal. Teraz technik rýchlo a efektívne zvládne túto úlohu. V špecializovaných štúdiách si môžete objednať výtlačky na matný film alebo látkové plátno na exkluzívny obrázok, alebo si môžete zakúpiť hotové.

Odborníci nazývajú oblohu (modrá, v lila-ružových odtieňoch západu slnka, mraky, slnko, dúha, listy), kvety, kvetinové ornamenty, malé kresby v podobe hviezd, vtákov, motýle, balóny medzi najobľúbenejšie scény pre detské izby. , A deti, ktoré majú radi dobrodružné knihy, históriu a zemepis, budú určite ako staré mapy sveta.

Hviezdna obloha

Nekonečnosť vesmírnych expanzií, ktoré možno pozorovať v tme, je možno jednou z najfascinujúcejších prehliadok dostupných ľuďom. Možno preto sú stropy vo forme hviezdnej oblohy bezprecedentne populárne a každý rok sa stávajú čoraz realistickejšími.

Existuje niekoľko možností na simuláciu nočných svetiel: pravidelná fotografická tlač, LED svetlá za filmom (na tento účel by mal byť matný a priesvitný), LED svetlá s defektmi (otvory na plátne pre bežné lampy) a nakoniec projektor. Ten môže byť inštalovaný na podlahe alebo nočnom stole nižšie, a keď je zapnutý, vytvára ilúziu hviezd alebo planét na strope, niekedy blikanie alebo v pohybe - to všetko závisí od modelu.

Strop

Veľkou výhodou PVC fólie je schopnosť pokryť akúkoľvek hustú formu počas zahrievania. Pomocou tejto funkcie, majstri vytvoriť šialený postavy na strope: vlny, hemisféry, zaoblené rohy. Základňa je zvyčajne vyrobená z konštrukcie zakrivené listy sadrokartónu, aspoň - plast, pena alebo drevo. Obzvlášť dôležité sú také riešenia v detských izbách s neštandardnou geometrickou, podkrovnou, hernou a športovou halou.

Stropné stropné osvetlenie v škôlke

\ t

Osvetlenie detskej izby je jednou z najdôležitejších otázok dizajnu, ktorú treba starostlivo zvážiť pred začatím dokončovacích prác. Prvým krokom by malo byť konzultovanie skúseného elektrikára, pokiaľ ide o stav elektroinštalácie v dome alebo byte, jeho schopnosť odolať očakávanému zaťaženiu. Ak je všetko v poriadku, potom môžete začať inštaláciu káblových systémov a svietidiel. Je tiež lepšie zveriť odborníkov, pretože ide o bezpečnosť detí.

Vo väčšine prípadov sa stropné svietidlo vyznačuje preplneným osvetlením - po obvode rímsy je LED pásik, ktorý dáva obrysu mäkký a rovnomerný lesk, ktorý vytvára efekt „plávania“ a vizuálne zvyšuje výšku miestnosti.

Vnútorné osvetlenie za filmom môže tvoriť svetelné vzory, napodobňovať blikanie hviezd a mesiac. Rozptyl cez priesvitné plátno, biele alebo farebné girlandyLED diódy urobia deti štýlové, pohodlné a moderné.

Reflektory nesú hlavne funkčnú záťaž, ktorá poskytuje požadovaný počet fotónov v konkrétnej oblasti. Zvyčajne sú namontované vo vnútri sadrokartónových prvkov, ale ak nie sú prítomné, alebo je potrebné osvetliť oblasti vzdialené od nich, je potrebné vytvoriť diery v strope.

Pri výbere lustra by sa malo pripomenúť, že v žiadnom prípade by sa nemal ohrievať v blízkosti samotného plechu z PVC (a je lepšie pohybovať sa stranou zdroja tepla tkaniny). Z tohto dôvodu nie je žiaduce kupovať modely a verzie s úzkym stropom smerom nahor. Vzhľadom na aktívny charakter mladých obyvateľov tejto miestnosti je lepšie zamerať sa na ľahký, nerozbitný luster, ktorý je prispôsobený moderným energeticky úsporným LED žiarovkám. Použitie žiaroviek v blízkosti strešného stropu je zakázané, pretože polymérna sieť sa roztopí a zmení sa na žltú pri vysokých teplotách.

Stretch stropy v detskej izbe - foto

Vo výbere fotografií na tejto stránke je prezentovaných mnoho zaujímavých spôsobov navrhovania strešných stropov pre škôlku. Zozbierané príklady môžu byť užitočné pre tých, ktorí plánujú vykonať opravy v detskej izbe, ako aj pre odborníkov v tejto oblasti. Pri pohľade na už implementované možnosti nájdete inšpiráciu pre vytvorenie vlastných jedinečných projektov, ktoré potešia malých vlastníkov každý deň!

Video: Stretch strop v škôlke - nápady a dizajn