Stretch strop v obývacej izbe: 60 fotografických nápadov

Pravdepodobne mnohí aspoň raz v živote videli roztrhané stropy v obývacej izbe vo farebných fotografiách alebo na návšteve priateľov. Toto je moderné štýlové riešenie, ktoré nepochybne vyzerá veľmi esteticky. Spolu s túžbou vyzdobiť sálu s takým jednoduchým dizajnom, pochybnosti prichádzajú: ako spoľahlivé, pohodlné, rozmanité sú, a tiež sa zmestia do vášho priestoru? V tomto článku sa pokúsime odpovedať na všetky otázky!

Stretch stropy pre obývaciu izbu: funkcie

Existuje niekoľko typov strešných stropov, ale každý z nich pozostáva z rámu, na ktorom je plátno zavesené. Tak, natívne strop sa skrýva za nové "rozšírenie", ktorý môže trvať od 10 do 50 cm výšky stien. Aké sú hostitelia takýchto obetí?

- Prvý dôvod je celkom zrejmý - skryť nedostatky pôvodného povrchu, ako sú trhliny alebo škvrny. Dokonca ani po dôkladnom tmeli nebude možné dosiahnuť výsledok, ktorý poskytuje natiahnutá hmota.

- Pod strešným stropom v obývacej izbe môžete skryť trámy, komunikácie alebo inštalovať vstavané svetlá.

- PVC fólia môže chrániť obytnú miestnosť pred povodňami náhodne (alebo úmyselne) organizovanými zhora susedmi. Samozrejme, takéto situácie sa nestávajú každý deň, ale ich dôsledky sa môžu zmeniť na skutočný zármutok pre interiér.

- Inštalácia stropu je prínosným príspevkom do budúcnosti, pretože prevádzková doba sa pohybuje od 10 do 15 rokov. To je kedypravidelnú starostlivosť, ktorá sa dá ľahko vykonávať doma.

- Dokonca aj syntetický náter je považovaný za ekologický a úplne bezpečný pre zdravie.

Hlavným dôvodom však zostáva čistý vzhľad a široká variabilita dizajnu. Môžete si vybrať nielen rôzne farby, ale aj textúru, tvar, vzor. Tieto vlastnosti vám umožňujú vstúpiť do strešných stropov v takmer akomkoľvek interiéri.

Samotný prídavný povlak môže „stlmiť“ hluk z horného bytu, ale na zvýšenie tohto efektu je namontovaná vrstva polyesterového vlákna, ktorá poskytuje zvukovú izoláciu. Tento okamih robí zavesené stropy ešte žiadanejšou akvizíciou pre obývaciu izbu.

Stylistické rozhodnutia

Vďaka širokej škále textúr a farieb je možné v obývacej izbe prispôsobiť strešné stropy rôznym interiérovým štýlom a harmonicky ich dopĺňať.

Stretch strop pre obývaciu izbu v klasickom štýle

\ t

Pre klasický interiér obývacej izby sa neodporúča používať lesklý povrch a svetlé farby. Najjednoduchšou možnosťou je biely matný strop s lustrom v centre. Na jeho diverzifikáciu si môžete vziať sivú alebo béžovú farbu, obrázky s prísnymi abstraktnými vzormi, v špeciálnych prípadoch vytlačiť obrázok klasických majstrov. Okolo obvodu bude vyzerať dobre.

Stretch strop pre obývaciu izbu v modernom štýle

\ t

Toto je skutočné pole pre experimentovanie s tvarmi alebo výkresmi. Je dôležiténenechajte sa uniesť a snažte sa udržať rovnováhu, kreslenie motívov z vnútra, s ktorými by mal strop tvoriť jeden celok.

Hoci efekt „hviezdnej oblohy“ sa v spálni častejšie používa, je možné v obývacej izbe ozdobiť aj samostatnú časť námestia bodkovanými „svetlami“, ktoré vo dne jemne blikajú a vo večerných hodinách vytvárajú mystickú atmosféru.

Stretch strop pre obývaciu izbu v štýle minimalizmu

Minimalizmus, ktorý je obmedzeným štýlom, ponúka obmedzený počet možností, ale je lepšie sa opierať o prvý z nich: matný strešný strop v bielej farbe, ktorý hladko prúdi do objemu stien a odstraňuje všetky hranice v obývacej izbe. Trochu ozdobiť strop pomôže svietidlá.

Stretch strop pre obývaciu izbu v škandinávskom štýle

Pokiaľ ide o konečnú úpravu, škandinávsky štýl je trochu ako minimalizmus, ale ponúka viac slobody na dekoráciu. Bolo by vhodné pozrieť sa na dvojúrovňový strop okolo obvodu a viac „konvexných“, ale stále prísnych svietidiel. Škandinávskemu štýlu dominuje biela, takže všetko je jednoznačné vo farbe.

Stretch strop pre obývaciu izbu v high-tech štýle

\ t

Stretch stropy dokonale zapadnú do interiéru, ktorý podporuje "špičkovú technológiu", s ich praktickosťou, funkčnosťou a malým futuristickým vzhľadom. Nemôžete sa báť používať lesklý povrch, tmavé odtiene, geometrické vzory alebo komplexný systém osvetlenia. Ale všetky tieto prvky by malizodpovedá dizajnu obývacej izby.

Vyberte farbu stropu

Farby majú vplyv nielen na ľudskú psychiku, ale môžu zmeniť aj interiér, ako aj náladu v ňom.

Strop bielej strechy

Univerzálna verzia, ktorá je kombinovaná so všetkými farbami a má schopnosť vyvážiť ich. Napríklad, ak je obývacia izba veľmi svetlý nábytok alebo tmavé steny vytvárajú tmavú atmosféru, biely strešný strop vyhladí výsledný efekt.

Existuje názor, že na takomto povlaku je špina viditeľnejšia. PVC fólie však neakumulujú prach a ľahko sa čistia bežným čistiacim prostriedkom, ktorý neobsahuje alkohol.

Strop strechy

Obývacie izby s veľkou plochou si môžu dovoliť luxus čierneho zaveseného stropu. Jedná sa o veľmi štýlové riešenie pre moderný interiér, ktorý dáva určitú hĺbku priestoru. Tak, že vrch nie je vizuálne tlačiť na obyvateľov, musíte si kúpiť plátno s efektom lesku a nainštalovať jasné osvetlenie.

Jasné farby

Hoci sa neodporúča, aby sa na stropné krytiny používali svetlé odtiene, môžu vyzerať veľmi výhodné v priestranných moderných obývacích izbách. Sú vyvážené bielymi „rámami“ sadrokartónu a difúzneho osvetlenia. Snažte sa zabezpečiť, aby táto farba mala len prvú úroveň, takže chytľavá farba nebude visieť cez miestnosť.

Osvetlenie a podsvietenie

\ t

Stretch stropy v obývacej izbe vám umožní nainštalovať viacúrovňový systém osvetlenia, ktorý poskytne každej časti miestnosti svetlo. Tento moment je však potrebné vopred naplánovať, pretože po inštalácii nie je možné zariadenie namontovať.

Tradičný luster v strede miestnosti môže slúžiť ako hlavný zdroj svetla, najmä ak je zariadený v klasickom štýle. Nezvyčajný efekt je dosiahnutý vďaka lineárnemu osvetleniu okolo obvodu stropu, čo zdôrazňuje jeho „vydutie“. Reflektory pomáhajú vytvárať mäkké rozptýlené svetlo.

Odporúča sa venovať pozornosť farbe a pokrytiu, pretože osvetlenie niekedy vytvára zaujímavú ilúziu. Napríklad lesklé povrchy odrážajú svetlo, čím sa zvyšuje jas a matná alebo tmavá, naopak - mufle.

Treba poznamenať, že nie všetky typy svietidiel sú vhodné pre jemné PVC fólie. Je citlivý na vysoké teploty, preto sa odporúča zakúpiť LED alebo energeticky úsporné zariadenia.

Stretch strop pre malú obývaciu izbu

\ t

Vlastníci malých bytov, ktorí chcú ušetriť vzácne metre priestoru, sa často vyhýbajú inštalácii napínacích štruktúr, čím sa zbavujú svojich výhod. Ale podľa niekoľkých odporúčaní pomôže bezpečne zapadnúť taký strop do interiéru:

- Žiadne svetlé farby a čierne. Je lepšie zostať v neutrálnych farbách, ideálne na bielom. Pomôže vyplniť obývaciu izbu svetlom. Okrem tohoTreba vziať do úvahy dôležité pravidlo: strop by mal byť rovnaký alebo niekoľko tónov ľahší ako steny.

- Lesk ako zrkadlo vytvára efekt pokračovania priestoru, čím ho vizuálne zvyšuje. Táto možnosť však nie je vhodná pre všetky štýly. V takýchto situáciách môžete obmedziť monofónne matné strešné stropy.

- Jednoduchý dizajn bez vĺn, kužeľov alebo iných tvarov zostáva prioritou. Dokonca aj jednoúrovňový strop bude vyzerať elegantne, elegantne a štýlovo.

- Nie poslednú úlohu zohráva osvetľovací systém, ktorý by mal rovnomerne osvetľovať obývaciu miestnosť bez toho, aby upriamoval pozornosť na svetelné zdroje. Perfektné pre tento bodový reflektor a malé svietidlo v strede.

Stropy v obývacej izbe - foto

Dúfame, že náš článok vám pomôže pochopiť vlastnosti strešných stropov pre obytné miestnosti a ich estetické vlastnosti. Pripravili sme pre vás výber fotografií, ktoré podrobnejšie ilustrujú rôzne dizajnové riešenia. Šťastné prezeranie!

Video: Stretch strop v obývacej izbe - nápady a dizajn