Stretch strop v kúpeľni (+65 fotografií)

Pred vzhľad napätie filmu, strop v kúpeľni bol obrovský problém. V dôsledku vysokej vlhkosti a pravidelných výkyvov teploty sa lakované povrchy rýchlo pokryjú plesňami a malými prasklinami, každý rok sa rozpadli a vyžadovali nové opravy. Moderný strešný strop v kúpeľni si však môže zachovať pôvodný vzhľad po celé desaťročia a potešiť majiteľov dokonale hladkou textúrou a atraktívnym dizajnom.

Výhody a nevýhody napínacích stropov

\ t

V druhej polovici dvadsiateho storočia začal trh s materiálmi na konečnú úpravu rýchlo plniť polymérne výrobky. Najmä bola vynájdená elastická tkanina z PVC, ktorá sa nakoniec stala široko používanou na navrhovanie stropov. Teraz je to jedna z najpraktickejších metód opravy, ktorá vám umožní vytvoriť dokonale rovný povrch tak dlho, ako je to len možné v priebehu niekoľkých hodín.

Hlavnou výhodou použitia strečovej fólie v kúpeľni je jej absolútna neschopnosť vody a pary. Vďaka tomu zostáva strop vždy suchý, na ňom nie je žiadna forma a vnútorný povrch podláh a komunikácií je úplne chránený pred vlhkosťou.

Vo viacpodlažných budovách, kde sa niekedy vyskytujú zlyhania dodávky vody alebo záplavy z vrcholu susedov, je veľkou výhodou tesnosť stropu polyméru. Tenký vzhľad, tento film vydrží až 100 litrov vody na meter štvorcový. Aby sa problém odstránil, je to dosť príčinouKapitán, ktorý vypustí kvapalinu cez technické otvory a zaistí plátno v pôvodnom stave.

Jedinou nevýhodou stropu strechy je pravdepodobne jeho syntetický pôvod. Pri výrobe filmu sa používajú rôzne chemické zlúčeniny a bezohľadné spoločnosti často ignorujú požiadavky na ochranu životného prostredia a pridávajú rozpúšťadlá, ktoré sú nebezpečné pre zdravie alebo pigmenty. Preto je lepšie zvoliť si dobre známy materiál, overiť, či má predávajúci certifikáty kvality. Ak je cena ťahového filmu zreteľne nižšia ako priemer na trhu, alebo strop má nepríjemný zápach viac ako týždeň - to je vážny dôvod na odmietnutie tejto možnosti.

Vzhľadom k tomu, že natiahnuté plátno sa ľahko poškodí ostrými predmetmi, odporúča sa jeho inštalácia naposledy po dokončení nástennej dekorácie, inštalácie ventilačných zariadení, potrubí a inštalatérskych prác. V prípade potreby možno na dlaždice pripevniť bagety pod fóliu - na tento účel sa použije vrták na keramiku a potom sa profil priskrutkuje skrutkami.

Stretch stropy a interiéry

\ t

Rôznorodosť farieb a textúr polymérnej tkaniny môže zapôsobiť aj na skúsených dizajnérov. Bez ohľadu na to, aký zložitý môže byť projekt, v skutočnosti tento materiál bude vyzerať tak svetlý a atraktívny ako na obrazovke počítača. K dispozícii zákazníkovi nielen rozsiahle palety matné, lesklé, saténové, perleťové, transparentné typy fólií, ale aj nekonečné možnostivysoko kvalitná tlač fotografií. To všetko vám umožňuje usporiadať strop v súlade s vybraným dizajnom kúpeľne (alebo akejkoľvek inej) miestnosti.

Kúpeľňa v klasickom štýle

Poskytuje diskrétne, väčšinou svetlé farby. Najlepšou možnosťou v tomto prípade by bolo nepriehľadné matné alebo perlové stretch strop bielej, béžovej, krémovej farby. Môžete si vybrať kovové zlato - v kombinácii so snehovo-bielymi dlaždicami a svietidlami, ako aj zlaté doplnky, ktoré dodajú kúpeľni kráľovskú žiaru.

Kúpeľňa v modernom štýle

Súčasnosť - to je predovšetkým jasnosť a stručnosť. Vyznačuje sa monochromatickými zrkadlovými povrchmi bez zbytočných detailov. Skutočné achromatické farby, ako napríklad čistá biela, lesklá čierna, oceľová sivá, vytvoria dojem čistoty, grafického dizajnu interiéru kúpeľne. Vhodné budú aj malé svetlé vložky, najmä ak je strop dvojúrovňový alebo nepravidelne tvarovaný.

Kúpeľňa v škandinávskom štýle

Severský dizajn, pripomínajúci sviežosť a chlad islandských fjordov, je najlepšie doplnený matným alebo saténovým filmom bielej, studenej modrej, šedej, ako aj zrkadlovo priehľadnej imitácie ľadu. Z výtlačkov si môžete vybrať nenápadný vzor čiernych holých vetiev na svetlom pozadí alebo webe.

Kúpeľňa v námornom štýle

Jedna z najpopulárnejších destinácií vdizajn kúpeľní. Aby strop strechy vyzeral vhodne, stojí za to pozorne vyzdvihnúť, pozorovať rovnováhu: čím viac dekoru na podlahe a stenách, tým skromnejší by mal byť film. V závislosti od celkovej farebnej schémy, priesvitného plátna, rôznych odtieňov morskej hladiny, oblohy, obrazov podmorského sveta, môžu byť dobrou voľbou rôzne kompasy a mapy. Vo veľkej časti kúpeľne môže byť strop vyrazený, ako vlny alebo plachty, a môžete vytvoriť veľkolepé osvetlenie z hlbín.

Možnosti konštrukcie stropu v kúpeľni

Kombinácia polymérneho plátna a moderných technológií umožňuje realizáciu kreatívnych projektov pre tých, ktorí si cenia exkluzivitu. Najzaujímavejšie výsledky sa dosahujú v priestranných, vysokých izbách, s ktorými veľké postavy alebo odtiene len dodávajú čaro. Je dosť dosť na to, aby ste ozdobili malú kúpeľňu nenápadným vzorom alebo zaujímavou žiarou na strope.

Hviezdna obloha

Realistický efekt trblietavých konštelácií a galaxií sa dosahuje pomocou LED vlákien usporiadaných v určitom poradí nad napínacím filmom. Môže mať akúkoľvek farbu a pri vypnutom podsvietení bude vyzerať úplne normálne. Niekedy, okrem diódy, sa tlač fotografií aplikuje na vesmírne predmety a prepichnutie sa robí pre väčšie lampy.

Tlač fotografií

Niektoré spoločnosti, ktoré predávajú stretch stropy, ponúkajú svojim zákazníkom vysoko kvalitnú tlač na filmakýkoľvek typ (matný, lesklý, perlový) s akýmkoľvek obrazom, ktorý sa vám páči. Môže to byť geometrický alebo kvetinový vzor, ​​obloha, vlny, prvky podmorského sveta (ryby, mušle, koraly, delfíny), nádherné kresby a mnoho ďalšieho. Hlavná vec je, že vybraná tlač je krásne kombinovaná so zvyškom kúpeľne a úspešne dopĺňa dizajn.

3D efekt

Ilúzia objemového priestoru na strope môže byť vytvorená rôznymi spôsobmi: hra odtieňov a tieňov fotografickej tlače, špeciálne usporiadanie podsvietenia, použitie zrkadlových vlastností plátna, kombinácia matných a reflexných povrchov.

Strop

V priestranných kúpeľniach a toaletách neštandardného plánovania si môžete dovoliť experimentovať s vlnitými, klenutými a inými typmi zakrivených stropov. Na ich inštaláciu sa používa špeciálny ohnutý profil a ako reliéfna základňa sa používajú plastové alebo sadrokartónové figúrky.

Dierovaný dvojvrstvový strop

\ t

Aby sa dosiahol tento efekt, používa sa niekoľko vrstiev tkaniny - na vnútornej, štandardnej a na vonkajšej strane, perforované. Objemový kontrast, ktorý vzniká z dekoratívnych otvorov, vyzerá štýlovo a originálne.

Osvetlenie a osvetlenie

\ t

Kvôli nedostatku okien je kúpeľňa obyčajne uzavretá pred slnkom, preto je veľmi dôležité postarať sa o dostatočný jas umelého osvetlenia.podsvietenie. V prípade strečového stropu nebude pohyb lampy na iné miesto alebo dramaticky sa meniace niečo ľahké - budete musieť zavolať tím majstrov, aby s filmom manipulovali, ale je to ešte jednoduchšie, než odstrániť omietku a znovu natrieť obvyklý povrch.

Inštalácia elektrických vodičov a všetkých potrebných konektorov sa spravidla vykonáva pred upevnením napínacieho plechu a konečná inštalácia žiaroviek je nad ním. Najpraktickejším riešením pre kúpeľňu sú reflektory. Ak to umožňuje výška miestnosti, môžete si vybrať závesné lustre akéhokoľvek vhodného dizajnu. Jediné tabu - žiarovky, ktoré sú veľmi horúce a môžu jednoducho roztaviť natiahnutú fóliu.

Na vytvorenie efektu plávajúceho stropu sa z vnútornej strany pozdĺž obvodu bagiet pripevní pásik LED. Táto technika opticky zväčšuje výšku kúpeľne a dvojúrovňový dizajn ho robí objemnejším.

Stretch strop v kúpeľni - foto

Naša fotogaléria vám pomôže nájsť nové dizajnové nápady pre strešné stropy v kúpeľni. Zbierka obsahuje najzaujímavejšie možnosti dizajnu, ktoré sú vhodné pre priestranné i malé izby. Pri vytváraní vlastného projektu môžete použiť obľúbené prvky, farebné kombinácie alebo neštandardné riešenia, vďaka čomu je strop v kúpeľni jedinečný a jedinečný. Šťastné prezeranie!

Video: Stretch stropy v kúpeľni - nápady na dizajn