Stretch strop v kuchyni (65 fotografií) \ t

Oprava nie je ľahká úloha, ktorá si vyžaduje sústredenie sa na najmenšie detaily interiéru. A pokiaľ ide o miestnosť s konštantnými teplotnými kvapkami, lietajúcimi vo všetkých smeroch s postriekaním tukom a vysokou vlhkosťou, je potrebné starostlivo vybrať materiál pre každú časť, aj keď sa zdá, že je to nebezpečné. Stretch strop v kuchyni - populárne riešenie, ale pokiaľ sú pohodlné, stabilné alebo estetické? Pokúsme sa na to prísť spoločne!

Stretch stropy v kuchyni: klady a zápory

Stretch stropy sa chápu ako druh zavesených konštrukcií, ktoré sú pripevnené k povrchu rámom, úplne alebo čiastočne blokujú vrstvou plátna. Existujú dva typy látok - PVC fólia a tkanina. Ten sa zriedka používa v kuchynskom priestore: má schopnosť absorbovať pachy, výpary a vlhkosť. Vďaka dobrému výkonu a praktickým vlastnostiam je PVC povlak odolný voči špecifickým podmienkam v miestnosti.

- Strop pevne natiahnutej fólie sa nebojí vlhkosti. To sa vzťahuje na vnútorné a vonkajšie podmienky. Napríklad, ak susedia zhora náhodne zaplavia byt - vysoko kvalitné plátno je schopné pojať až 100 litrov vody, po odstránení ktorého sa vráti do pôvodnej polohy.

- Povrch filmu nezhromažďuje prach, nehromadí vlhkosť, a preto nepodlieha množeniu húb alebo nechcených mikroorganizmov. Akékoľvek nečistoty môžu byť ľahkoodstráňte vlhkou handričkou, ako aj bežným čistiacim prostriedkom, ktorý neobsahuje alkohol.

- Ďalším dôležitým faktorom je šetrnosť k životnému prostrediu. Syntetické materiály majú všetky certifikáty kvality, preto sú absolútne bezpečné pre ľudské zdravie.

- Stretch stropy sú ziskové investície nie jeden rok, ale pre všetkých desať, ako väčšina výrobcov sľubuje. Ale prax dokazuje, že s náležitou starostlivosťou si povlak zachováva reprezentatívny vzhľad o 15 rokov neskôr.

- Za napínacou fóliou môžete skryť nielen nedostatky stropu, ale aj rúrky, trámy alebo elektrické vedenia. Je ideálny pre inštaláciu vstavaných svetiel, ktoré rovnomerne osvetľujú každú časť kuchyne.

- S pomocou strešného stropu v kuchyni je možné zónovanie priestoru dosiahnuť zvýraznením jedálenského alebo pracovného priestoru. To pomôže rôznym farbám, vzorom a textúram.

- Rám a plátno sa rýchlo montujú bez toho, aby sa na každom objekte v miestnosti zachovali zvyčajné stavebné nečistoty. O ich inštaláciu sa môžete postarať aj na konci opravy, keď je všetok nábytok na mieste.

Ak je však strešný strop schopný udržať taký impozantný objem vody, iné zaťaženie nie je prekážkou? Bohužiaľ to tak nie je. Tenké plátno môže byť prepichnuté pravidelnou ihlou, takže aj prestavba vysokého nábytku sa niekedy premení na tragédiu pre film.

Estetika dizajnu môže tiež rozbiť švy, ktoré zostanú po inštalácii, a náladu - nepríjemný zápach v prvých dňoch. takýmožnosť nie je vhodná pre miestnosť s nízkymi stenami, pretože horná časť bude ešte nižšia.

Fanúšikovia, ktorí robia vlastné opravy, musia „vzdať“ strop v rukách profesionálov, ak nechcete čeliť poklesu. Výzva majstrov, samozrejme, bude stáť dosť peňazí, ale hlavné náklady budú vynaložené na potrebné materiály. Stretch stropy majú dobrý výkon, za ktorý musíte zaplatiť značné množstvo.

Typy stropov

PVC fólia má vynikajúcu vlastnosť - rôzne povrchy, ktoré sa môžu líšiť nielen vo farbách alebo vzoroch. Zvážte populárne možnosti spolu s ich potenciálom pre dizajn.

Nepriehľadné napínacie stropy do kuchyne

\ t

Majú klasický vzhľad a pomáhajú stelesniť v kuchyni útulnú atmosféru. Vzhľadom k tomu, že náter neodráža oslnenie a nevytvára zrkadlový efekt, je lesk svietidiel mäkší a rovnomerne rozdeľuje svetlo.

Prúžky zanechávajú stopy švov, ale otupenosť ich robí na rozdiel od iných možností neviditeľnejšími. Jednoúrovňový strešný strop je ideálny do kuchyne v klasickom škandinávskom štýle alebo provance.

Lesklé strešné stropy do kuchyne

\ t

Opačný majetok má lesklé strešné stropy, ktoré odrážajú interiér, vizuálne ho zvyšujú a vytvárajú ilúziu pokračovania priestoru. Vyzerajú moderne, v istom zmysle luxusne, presnejšie vyjadrujú jas odtieňov.

Bohužiaľ, dňalesklý strop ľahšie všimnúť švy medzi pruhmi. V kuchyni malej veľkosti so studenou škálou sa môže objaviť „nepriateľská“ atmosféra, typická pre verejné priestory. Aby ste sa tomu vyhli, musíte správne vyvážiť dizajn.

Stropy stropné saténové do kuchyne

\ t

Tento druh možno považovať za prechodnú možnosť medzi predchádzajúcimi dvoma. Má vplyv na perleť a poskytuje jemný, rozmazaný odraz svetla. Sateen stretch strop môže zmeniť svoj odtieň v závislosti od typu osvetlenia.

Takýto materiál je trvanlivejší a má lepšiu hustotu. Jeho povrchová úprava pripomína saténovú tkaninu, takže vyzerá draho. Ideálne pre vytváranie viacúrovňových štruktúr.

Stretch stropy s fotografickou tlačou do kuchyne

\ t

PVC fólia sa považuje za ideálne „plátno“ pre kresby a realistickú tlač fotografií. Zvyčajne sa pri aplikácii obrazu používa špeciálna tlačiareň na eko-solventné atramenty.

V závislosti od veľkosti obrazu alebo panela je možné zvoliť pevnú alebo čiastkovú tlač. Takéto služby sú drahšie ako tradičné ťahové štruktúry. Neodporúčame používať takýto stropný dizajn pre kuchyňu s malým štvorcovým záberom.

Osvetlenie a osvetlenie

\ t

Pred inštaláciou strešného stropu v kuchyni je potrebné premyslieť osvetľovací systém, pretože potom môže byť problematické priviesť ďalšie žiarovky. PVC fólia je veľmi jemný materiálkto nemá rád vysoké teploty, tak je lepšie zostať na LED a energeticky úsporných typoch.

Stretch stropy ponúkajú tri základné možnosti osvetlenia: centrálne, lineárne a bodové. Môžu byť kombinované tak, aby poskytovali všetky priestory kuchyne so svetlom.

Táto voľba sa bude musieť zamerať nielen na ich potreby, ale aj na vlastnosti filmu a farby. Napríklad lesklé stropy odrážajú svetlo, čím sa zvyšuje celkový jas. Pre matné možnosti, stojí za to kúpiť viac spotrebičov, pretože osvetlenie môže vyzerať trochu tlmené.

Stretch strop pre malú kuchyňu

\ t

Malá kuchyňa môže trpieť akýmkoľvek krokom v dizajne. Ak chcete nájsť dokonalý strop pre váš priestor, postupujte podľa týchto pokynov:

- Farba strešného stropu v kuchyni by mala byť o niekoľko tónov ľahšia ako steny alebo aspoň nie tmavšia. Ideálny pre naše poslanie je biely neutrálny povlak, ale svetlé odtiene by mali byť opustené.

- Lesk, ako zrkadlo, odráža interiér a umožňuje mierne zvýšiť hornú hranicu. Ale, ako už bolo spomenuté, takáto hmota môže vyzerať nepohodlne v uzavretých priestoroch.

- Vyhnite sa akýmkoľvek ozdobným prvkom: obrazom, viacúrovňovým konštrukciám alebo tvarovaným výrobkom. Budú nielen vizuálne znížiť plochu, ale bude tiež vyzerať nevhodné v malej kuchyni.

- Ak je to možné, je lepšie nekupovať objemné lustre, ale obmedzovaťzabudované reflektory.

Dokonca aj biely strešný strop so saténovou textúrou, jemne osvetlený zabudovanými svetlami, by bol ideálnou voľbou pre malú kuchyňu.

Stropy v kuchyni - foto

Lepšie ako akékoľvek slová o prednostiach a estetike strešných stropov v kuchyni povedia realizované projekty. Vybrali sme pre vás farebné fotografie, ktoré môžu tlačiť správne rozhodnutie. Šťastné prezeranie!

Video: Stretch strop v kuchyni - nápady a dizajn