Stretch strop v chodbe (70 fotografií) \ t

Stropná výzdoba je konečný nádych dizajnu chodby, ktorý do značnej miery určuje harmóniu interiéru. Vyberte si perfektný doplnok pre akýkoľvek moderný dizajn, ktorý umožňuje rozsiahly katalóg PVC obrazov. Je to praktický spôsob, ako získať čistý povrch bez väčšieho úsilia a nepohodlia. Dokonca aj najjednoduchší strešný strop v chodbe bude mať pekný vzhľad po celé desaťročia, zatiaľ čo obyčajná omietka môže vyžadovať opravy za 2-3 roky.

Stretch stropné prvky

\ t

Zoznam výhod používania polymérneho filmu na dokončenie stropu v chodbe je pomerne veľký. Najdôležitejším bodom je trvanlivosť - záručná doba prevádzky takéhoto materiálu môže byť 10-30 rokov. Na rozdiel od iných náterov nevyžaduje ťahová tkanina špeciálnu prípravu podkladu, čo eliminuje potrebu vyrovnania, omietky a základného náteru. Tým sa zabráni vzniku prachu a nečistôt a samotná inštalácia trvá niekoľko hodín.

Nemožno ignorovať estetické vlastnosti PVC fólie. Pôsobivá škála textúr a vzorov uspokojí najnáročnejšiu chuť. Hotový strop bude vyzerať tak jasne ako v počítačovej vizualizácii. Matný, lesklý, saténový, perlový, s kovovým leskom, priesvitnými a zrkadlovými strešnými stropmi ponúka nekonečné možnosti pre realizáciu dizajnérskych nápadov akejkoľvek zložitosti.

Postarajte sa o neJe to veľmi ľahké na povrchu - stačí ho občas utrieť vlhkosťou špongiou z prachu alebo prachu a tiež sa vyhnúť kontaktu s ostrými predmetmi. Na ochranu filmu pred náhodným poškodením sa odporúča nainštalovať strešný strop po dokončení všetkých ostatných úprav a montáži veľkoplošného nábytku.

Stretch strop v malej chodbe

Pre väčšinu bytov je typická malá chodba. To nie je problém, pretože v tejto miestnosti ľudia trávia minimum času, ale správne zdobené strop je dobrá príležitosť, aby sa chodba ľahšie a priestrannejšie. Existuje niekoľko konštrukčných techník, ktoré sú ideálne špeciálne pre kompaktné chodby.

Lesklá textúra

Zrkadlenie každého svetelného lúča, povrch laku prispieva nielen k rovnomernejšiemu osvetleniu priestoru, ale aj jeho objemu. Mimoriadne pôsobivý lesk bude vyzerať v kombinácii s veľkými zrkadlami na stenách a moderným nábytkom v high-tech štýle.

Kovový

Stretch strop s kovovým leskom - skvelá voľba pre interiér v klasickom štýle (zlato, striebro) alebo podkrovie (oceľ). Je žiaduce, aby sa vybraná farba opakovala v detailoch, ako sú kľučky dverí, nábytkové kovanie, stojany a konzistentné s dizajnom ako celkom.

Tmavý strop

\ t

Napodiv, sú to tmavé tóny, ako je čierna,tmavo modrá, bohatá fialová, čokoládová, ak sú vyrobené v lesklom formáte, sú ideálne pre nízke chodby. Tento úsek strop s maximálnou jasnosťou odráža každý objekt, vytvára ilúziu neobmedzeného priestoru nad hlavou.

Účinok stúpania

Bez ohľadu na typ inštalovanej napínacej textílie, výška chodby sa dá vizuálne zvýšiť pomocou nástenného svetla. To môže byť LED alebo neónová páska, ktorá je namontovaná na hranách tesne pod PVC fólií. Týmto spôsobom rozoznávajú nielen obvod pozdĺž bagiet, ale zameriavajú sa aj na určité časti stropu, zvýrazňujú postavy, boxy a výklenky.

Dvojúrovňový strop na chodbe

\ t

Z praktických a estetických dôvodov sa strop v chodbe často spája kombináciou sadrokartónových konštrukcií s PVC fóliou. Takéto možnosti vyzerajú premyslene a relevantne, opticky zvyšujú výšku miestnosti a umožňujú vám inštalovať aj vysoké steny skrine bez rizika poškodenia natiahnutého plátna.

Jedným z najbežnejších spôsobov usporiadania dvojúrovňového stropu je druh sadrokartónu po obvode, ktorý sa montuje 2-3 cm pod filmom. Môže mať rôznu hrúbku a tvar, má reliéfne hrany. V týchto štruktúrach sú upínacie prípravky zvyčajne fixované, pričom pvc plech je pevný, bez prerazenia.

Existujú aj projekty pri ich prvom stanovenífigúrky sadrokartónových dosiek a potom sú pokryté fóliou. Táto technika je obzvlášť užitočná, ak potrebujete získať zaujímavú textúru alebo vzor kvality, čo nie je vždy možné pri bežnom maľovaní.

Neobvyklý dizajn stropu

Individuálny dizajn strešného stropu je šanca, aby bola chodba zaujímavá a jedinečná. Moderné dizajnové metódy využívajúce PVC fólie umožňujú realizovať akékoľvek kreatívne nápady.

Tlač fotografií

Pomocou progresívnych technológií nanášania výtlačkov na elastické vinylové plátno môže byť horná časť chodby ozdobená akýmkoľvek vzorom. Môže to byť dokonca imitácia nástennej maľby alebo kópie slávnej maľby, štylizovanej mozaiky, obrazov oblohy, listov, kvetov, elegantných vzorov. Ako základ si môžete vybrať akýkoľvek typ filmu - transparentný, matný, lesklý alebo saténový.

Hviezdna obloha

Pre priestorový efekt sa používajú LED struny. Sú usporiadané v určitom poradí vo vnútri stropu, tvoria súhvezdia a galaxie. Blikanie rytmu, zmena odtieňov môže byť niekedy ovládaná pomocou diaľkového ovládača. Toto svetlo vyzerá krásne s akoukoľvek farbou PVC fólie a vytvára útulnú romantickú atmosféru na chodbe.

Perforácia

Dvojvrstvové strešné stropy, v ktorých horná vrstva materiálu svieti cez dekoratívne otvory dna -odvážny experiment v dizajne. Výsledok v každom prípade závisí od zvolenej palety: bude tu jasný kontrast, hra poltónov alebo jemný prechod farieb - v každom prípade bude perforovaný strop nádhernou výzdobou chodby.

Osvetlenie a osvetlenie

\ t

Správna organizácia osvetlenia je pre chodbu veľmi dôležitá. Táto miestnosť často nemá okná, takže sama o sebe môže vyzerať dosť ponurá. Na vyriešenie tohto problému pomôže dostatočný počet lámp.

Keďže polymérny film sa začína topiť už pri teplote + 70 ° C, existujú určité obmedzenia týkajúce sa inštalácie elektrických spotrebičov. Zákaz sa vzťahuje najmä na žiarovky - nemôžu sa používať v blízkosti stropu. Výkon energeticky úsporných LED náprotivkov by nemal prekročiť 35W. Taktiež sa neodporúča vybrať lustre, z ktorého bude smerovať svetlo - teplo vyžarované žiarovkami môže poškodiť plátno.

Zapustené bodové svetlá sa vôbec nezohrievajú. Ich práca však vyžaduje napätie 12 alebo 24 voltov, čo vyžaduje špeciálny transformátor. Mal by byť umiestnený vo výklenku alebo skrytý za medziposchodím, ale nie za stropom, takže v prípade zlyhania zariadenia nemusíte film demontovať.

Na pozadí lesklého a saténového plátna vyzerá oslnenie z krištáľovo tvarovaných lámp veľmi pôsobivo. Rozdrvené a odrazené od zrkadlových povrchových lúčovpripomínajú jasné hviezdy. Vďaka ich brilantnému lesku sa priestor naplní luxusnou, slávnostnou atmosférou.

Stretch strop na chodbe - foto

Chcete vidieť ešte viac kreatívnych nápadov, ktoré pomôžu vytvoriť pravidelný zavesený strop v chodbe skutočným umeleckým dielom? V tomto prípade Vás určite zaujme naša kolekcia fotografií. Výber ponúka možnosti, ktoré sú vhodné pre malé chodby v malých bytoch, ako aj pre priestranné izby. Vyberte si dizajn podľa svojich predstáv a nechajte interiér vašich snov stať sa skutočnosťou!

Video: Stretch stropy na chodbe - nápady na dizajn