Stredomorský štýl v interiéri (85 fotografií)

Názov tohto štylistického smeru hovorí sám za seba v mnohých ohľadoch, ale málokto vie, že stredomorský štýl v interiéri zahŕňa nielen motívy dizajnu v letnom mori, ale aj bohatú farbu celej skupiny teplých krajín so zaujímavými tradíciami: Španielsko, Taliansko, Taliansko. Grécko, Turecko, Egypt, Francúzsko. Takýto kontrastný a zároveň útulný interiér dokáže potešiť a vizuálne zaplniť deficit slnečného svetla počas chladného obdobia.

Charakteristiky stredomorského štýlu

Každý dizajn interiéru má svoje charakteristické vlastnosti. Stredomorský štýl kombinuje romantickú estetiku, prehľadnú funkčnosť a maximálny komfort. Medzi hlavné črty smeru patria tieto položky:

1. Slnečné farby. Správna voľba svetlých odtieňov povrchovej úpravy, textilu a nábytku bude schopná naplniť miestnosť svetlom. Takéto farby budú vyzerať harmonicky: tyrkysová, levandulová, svetlomodrá, limetková, olivová, broskyňová, piesková, biela, zlatá, červená.

2. Prírodné materiály. Najlepšie je, aby nábytok, dekorácie a dekorácie (aspoň 50%) pozostávali z nasledujúcich komponentov: drevo, sklo, kameň, železo, striebro.

3. Svetelné závesy. Textilná tkanina by nemala byť hrubá a tmavá. Najlepšie je zvoliť vzduchové materiály prírodných odtieňov. Jemné vzory budú tiež vyzerať dobre. Záclony so závesom nie sú povolené.

4. Vysoký strop. To je tiež jeden zpodmienky úspešne vyzdobili stredomorský interiér. Farby stropu sa môžu pohybovať od mliečnej po piesočnatú.

5. Minimálny počet príslušenstva. Žiadny detail dekoru by nemal vážiť celkovú svetelnú atmosféru. Dobrým riešením by boli stručné a funkčné veci (hodinky, sviečky, maľby), ktoré harmonicky dopĺňajú celkový obraz.

6. Prítomnosť mozaikových prvkov. Takáto kreatívna možnosť sa tiež považuje za optimálnu pre motívy Stredomoria. Na vykonanie tejto úlohy môžete použiť malé keramické obklady. Takúto nezvyčajnú výzdobu najčastejšie vkladajte do kuchyne a na chodbu.

7. Pôvodné čalúnenie nábytku. Tu môžete ukázať svoju kreativitu pomocou potrebného súboru aplikácií a farieb.

8. Kombinácia dvoch farieb. Dodržiavanie takéhoto jednoduchého pravidla premieňa každú miestnosť na umelecké dielo. Úspešné odtiene: biela a modrá, broskyňa a tyrkysová, béžová a zelená.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Priaznivé dodržiavanie tematického smeru dizajnu nie je len správna voľba farebnej palety, textilu a nábytku, ale aj vytvorenie správneho prevedenia.

Strop

Určite ovládajte svetlé tóny slnka. To je základom všetkého, takže kvalitná bielizeň bude jednoduchým a estetickým riešením. Zdobenie drevenými trámami (alebo imitáciou) bude vyzerať originálnejšie.

Steny

Vo veci obkladu stien je vhodné zahrnúť fantáziu. Správne prvky budú dekoratívne omietky a farebné malé mozaiky. Každá z týchto možností je schopná zručne vyzdvihnúť krásu domova.

Paul

Jednou z najznámejších možností je drevo. Ďalej prichádzajú dlaždice a laminát. Najlepšie je vybrať si odtiene, ktoré sa líšia od stien. Takáto úspešná kombinácia vytvorí vynikajúci, ale zároveň mierne viditeľný kontrast.

Nábytok pre stredomorský štýl

Predovšetkým treba poznamenať, že vybavenie izieb v stredomorskom dizajne by nemalo byť príliš konzervatívne a prísne. Farebnosť, tvar a zloženie nábytku môže byť úplne odlišné. Za obľúbené estetické riešenie sa považujú veľké drevené truhlice na odevy, komody s jednoduchou konštrukciou, kovové tácky, sklenené bočnice a nábytok z neupraveného dreva. Takáto voľba pomôže vytvoriť pohodlné, štýlové a praktické izby.

Dekorácie a osvetlenie

Pre pôvodnú tematickú výzdobu miestnosti by ste mali vždy použiť vhodný dekor a osvetlenie. Hlavná vec je fantázia a individuálny prístup, ktorý pomôže stelesniť stredomorskú náladu. Dekor môže byť morské kamene neobvyklého tvaru, panel škrupín, čerstvé kvety, farebné fotorámčeky z modrých odtieňov,sklenené vázy, ručné doplnky a krajinomaľba s obrazom mora, oceánu alebo pobrežia. Svetlo by malo byť jasné: čisté lustre, nástenné lampy, reflektory, stojanové lampy a lampy.

Interiéry v stredomorskom štýle - foto

Pri návrhu domu nie je potrebné riadiť sa motívmi jednej farebnej krajiny. Každá izba môže byť univerzálnou verziou úplne odlišných tradícií.

Spálňový dizajn v stredomorskom štýle

Základom tohto štýlu je stručnosť. Napríklad v gréckej spálni by mal byť funkčný nábytok (posteľ, skrine, príborníky), ako aj zdobené komody, stoličky a stoly. Monotónnosť je možné zriediť pomocou originálneho dekoru, nezvyčajných farieb, farebných koberčekov a prikrývok, ktoré budú nepochybne vrcholom miestnosti. Talianske bankovky sú nábytok z krásneho kovu, autorské rezbárske a symetrické vzory. Vo všetkých ostatných ohľadoch je potrebné zohľadniť harmonickú kombináciu svetlých farieb a špeciálnych prvkov vybranej krajiny. Takáto útulná spálňa poskytne svojim majiteľom pohodlný odpočinok a pozitívnu náladu.

Dizajn škôlky v stredomorskom štýle

Existujú dva hlavné prístupy k návrhu detskej izby s južnými bankovkami. Prvým je grécky motív, ktorý obsahuje biele kontrasty s inými farbami. Druhou možnosťou je taliansky dizajn. Je charakterizovanáteplé prechody, jemné odtiene a nedostatok kontrastov. Nezabudnite ani na dekoratívne fresky, svetlé mozaiky, obrazy mušlí, ktoré oslovia všetky deti.

Obývacia izba v stredomorskom štýle

Hlavným znakom krajín Stredomoria je, že ich obyvatelia veľmi oceňujú rodinné a priateľské stretnutia pri stole. Pre nich sa stáva celým rituálom. Preto v obývacej izbe musí byť stôl (najlepšie drevený, prútený alebo kovový). Keramické hrnce, amfory, kované lampy a drevené doplnky môžu byť použité ako dekor. Ľahké bude tiež riedenie svetlých odtieňov dekorácie pomocou svetlých vankúšikov alebo farebných koberčekov.

Kuchynský dizajn v stredomorskom štýle

Voľba osoby, ktorá chce navrhnúť svoju kuchyňu v takom extravagantnom štýle, by mala spadať na kuchynskú súpravu s vložkami z prírodných materiálov (sklo, kameň, kov), malé skrinky s otvorenými policami, stoličky so širokými alebo mierne zakrivenými chrbátmi a bronzové umývadlo odtiene. Vo všetkých ostatných ohľadoch môže kuchynský kútik kombinovať tlmené farby a jasné farby, rovnako ako mnoho malých praktických doplnkov, ktoré potešia oko a nezatienia všeobecné pozadie.

Design kúpeľne v stredomorskom štýle

Tento roh domu má zvláštnu funkciu relaxácie pred začiatkom pracovného dňa a po ňom. Južné motívy sa s týmto cieľom dokonale vyrovnávajú. Základným pravidlom kúpeľňového dizajnu v stredomorskom štýle je miniatúrna okrúhla vaňa (alebo sprcha) a maximálne množstvo prírodných materiálov, od dokončovacích komponentov až po kúpeľňové doplnky. Najčastejšou voľbou znalcov tohto smeru je zdobenie v rímskom alebo egyptskom štýle.

Dizajn chodby v stredomorskom štýle

Pre tento malý priestor, ručne vyrobená skriňa (naplnená morskými suvenírmi), staré zrkadlá a podlahové usporiadanie, ktoré sa bude podobať prírodným prvkom, sa dokonale zmestia. Zvláštne čaro haly poskytne týmto farbám: smaragd, pistácie, piesok, káva.

Video: Stredomorský štýl - interiérový dizajn