Stenové panely do kuchyne (65 fotografií): typy a riešenia

V procese varenia je povrch v kuchyni konfrontovaný s bežnými výzvami - teplotným rozdielom a vysokou vlhkosťou. Na základe toho je dôležité zvoliť si povlak, ktorý je nielen atraktívny, ale aj univerzálny. Oba tieto parametre zodpovedajú stenovým panelom. Rozsiahly výber materiálov a farieb robí z týchto povrchov najlepšie riešenie pre akýkoľvek typ interiéru.

Charakteristiky a vlastnosti

\ t

Stenové obloženie je výborným riešením pre kuchyňu. Spoľahlivosť a praktickosť materiálu umožňuje udržať si status jedného z najpopulárnejších spôsobov navrhovania zástery. Pozrime sa podrobnejšie na hlavné výhody a nevýhody tohto typu obloženia:

- Prevažná časť panelov má nízku cenu, ktorá je prijateľná pre takmer každého spotrebiteľa - odrody strednej cenovej kategórie nie sú menej atraktívne ako tie isté kachľové výrobky, ale sú oveľa lacnejšie;

- Výrobky sú vyrobené zo silne tvrdených surovín, čo zaručuje ich trvanlivosť a spoľahlivosť. Takéto obloženie sa nezhroutí z kontaktu s nábytkom a panvicami;

- Príjemným bonusom je izolácia a zvuková izolácia, čo je veľmi dôležité pre byt vo výškovej budove;

- Pick up produkty, založené na tom, aké ľahké bude inštalovať, mnoho panelov nespôsobí ťažkosti a zbytočné bolesti hlavy o tom;

- Povrchy sa ľahko čistia a ošetrujú aj pri agresívnych čistiacich prostriedkoch a pre kuchyňu je to skutočná potreba.

S ohľadom na nevýhody, môžete označiť niekoľko bodov pre určité materiály: plastové stenové panely sa ľahko poškodia a MDF panely sa môžu zhoršiť v dôsledku stáleho kontaktu s vodou, preto sú nežiaduce na použitie ako zástera.

Typy stenových panelov do kuchyne

Stenové panely sa líšia vo forme výroby, vlastností a materiálov, z ktorých sú vyrobené. Poďme hovoriť o prvých dvoch pozíciách! Tepelne odolné výrobky sa nebudú vznietiť v prípade požiaru a nebudú sa ničiť, ak sú inštalované v tesnej blízkosti kachieľ. V blízkosti umývadla je možné namontovať možnosti odolné voči vlhkosti. Samolepiace panely sú PVC a MDF panely s vrstvou lepidla na zadnej strane, sú pomerne jednoduché na inštaláciu.

Na základe tvaru stavby existujú takéto odrody: \ t

- Panely panelov sú pomerne veľké, čo zjednodušuje proces inštalácie a môže sa uskutočniť v pomerne krátkom čase. Môžu byť vykonávané v rôznych farebných variáciách, ktoré rozširujú možnosti zdobenia rôznych typov priestorov.

- Kachľové výrobky majú spravidla štvorcový tvar a štandardná veľkosť každej strany je 30 cm, panely s drevenými vzormi inštalované na rôznych úrovniach a pod uhlom pohľadu sú celkom zaujímavé, najmä ak sú osvetlené LED lampami.

- RackŠtruktúra je typická pre povrchy s dĺžkou 2,5 ma šírkou 30 cm, ktoré sa ľahko montujú - stačí ich pripevniť k prepravke pomocou skrutiek alebo konzol. Pokrytie umiestnené horizontálne bude opticky zväčšovať miestnosť v šírke a vertikálne - na dĺžku. Ak k tomu pridáme svetlý odtieň, účinok vizuálneho zväčšenia sa mnohonásobne zvýši.

Materiály pre kuchynské stenové panely

\ t

Výber materiálov na obkladanie kuchynských povrchov by mal byť založený na ich vonkajšej príťažlivosti, ukazovateľoch kvality, odolnosti voči teplotným vplyvom a nečistotám, ako aj možnosti čistenia agresívnymi prostriedkami, ktoré odstraňujú komplexné škvrny. Na základe toho sa zamerajte na nasledujúce materiály.

MDF panely - možnosť prispôsobená podmienkam kuchyne. Odolá kontaktu s mokrým prostredím a kvapalinami, rôznym druhom fyzikálnych vplyvov, zaťaženiam. Jednoduchá údržba a inštalácia sú výhody, pre ktoré je tento materiál spolu s možnosťami zvukovej izolácie ocenený.

Drevené povrchy vytvoria atmosféru pre celú miestnosť, využijú ju v modernom škandinávskom štýle, krajine. Trvanlivosť a trvanlivosť zabezpečí spoľahlivé investovanie finančných prostriedkov, aj keď takéto panely nemusia byť veľmi drahé (napríklad dub alebo céder).

Plastové povlaky sú univerzálne, výrobcovia ponúkajú širokú škálu rôznych odtieňov a textúr. Súčasne sa výrobky ľahko inštalujú a prakticky používajú.Mnohí sa domnievajú, že plastové panely sú lacné a nekvalitné materiály, ale niektoré modely pôsobia veľmi pôsobivo. Povedzme, že biele povrchy môžu vytvoriť krásny kontrast s hrubým murivom.

Sklenené panely sa nerozlišujú podľa najnižších nákladov, ale nemusia sa používať na všetkých plochách kuchyne. Postačuje vybaviť kuchynskú zásteru s ich pomocou. Niektoré variácie takýchto panelov nevyzerajú veľmi esteticky a štýlovo - pestrofarebné kvety, ovocie, nočné mesto, ale môžete si vyzdvihnúť veľmi atraktívne modely - čiernobiele, matné, drážkované alebo len s pekným nenápadným vzorom. Správne vybrané sklo prinesie do miestnosti ľahkosť a vzdušnosť.

V niektorých interiéroch sa panely z neštandardných materiálov harmonicky hodia do: prírodného kameňa, kovu, sadry, kože. Toto nie je najpraktickejšie riešenie pre kuchyňu, ale ak nechcete často tráviť čas varením, táto možnosť je úplne správna. Niektoré druhy kameňa sú však veľmi praktické a nevyžadujú si komplexnú starostlivosť, ale štandardnú kuchyňu pridávajú diskrétnu eleganciu. Netriviálny obraz miestnosti môže byť vytvorený pomocou sadrových panelov s trojrozmerným efektom.

Farebné riešenia

Plastové a sklenené panely ponúkajú najširšiu škálu farieb a je lepšie, aby niektoré povrchy neboli zbavené prirodzenej farby.

Biele stenové panely do kuchyne

\ t

Odtiene bielejuniverzálny a vhodný do každého interiéru. Ako viete, takéto tóny rozširujú priestor a perfektne sa kombinujú so všetkými farebnými kombináciami. Biely môže byť povrch z akéhokoľvek materiálu. Vytvoria atmosféru sviežosti a čistoty. Stojí za to sa obávať pravidelného čistenia lietadiel, ale ani to nebude pre vás veľký problém, pretože moderné čistiace prostriedky sa s touto úlohou ľahko vyrovnajú.

Panely na stenu do kuchyne

\ t

Čierne, tmavosivé a tmavohnedé povrchy vyzerajú veľmi štýlovo a zdržanlivo. Nebudú vyzerať matne a monotónne, ak si napríklad môžete vybrať kuchynský set v kontrastnom bielom tóne, a môžete znížiť chladný a ponurý efekt drevenými motívmi alebo inými teplými tónmi. Navyše, ak chcete vytvoriť tmavú, čiernu kuchyňu, ale rozmery miestnosti to nedovoľujú, obmedzte sa na svetelnú základňu ako pozadie a ozdobte jednu stenu alebo zásteru s požadovanou tmavou.

Modré nástenné panely do kuchyne

\ t

Modré, modré tóny reprodukujú krásne chvíle odpočinku na brehu mora alebo na jazere, tiež kopírujú odtiene jasnej oblohy, a preto inšpirujú pokojnú a emocionálnu rovnováhu. Jedná sa o studené odtiene, a preto je ich použitie obmedzené, v miestnostiach, kde sú okná orientované na slnečnú stranu, alebo riedené teplými farbami. Napríklad pridajte béžovú, mliečnu, smotanovú, krémovú, piesočnatú a tiež drevo - ako naprkombinácie sú najvýhodnejšie pre všetky varianty modrej.

Žlté nástenné panely do kuchyne

\ t

Veselá paleta je veľmi dôležitá pre oblasti s dlhými zimami - odstraňuje nedostatok slnečného svetla. Gama žltej farby sa líši v rozmanitosti - vyzdvihnite citrón, horčicu, kanárku, vanilku, banán, púpavový tón na základe vlastnej chuti, parametrov a štýlu miestnosti.

Stenové panely do kuchyne v odtieňoch dreva

\ t

Drevo je obzvlášť populárne a miluje dekoratérov. Dekorácia s použitím drevených detailov vyzerá útulne a sviežo a je vhodná aj pre všetky moderné štýlové prúdy. Snažte sa zachovať a zdôrazniť prirodzenú farbu, spolu so svetlými tónmi, prinesie poznámky prirodzenosti a prirodzenej príťažlivosti.

Montáž nástenných panelov

\ t

Existuje niekoľko základných spôsobov inštalácie panelov. Skinali je najjednoduchšie opraviť pomocou tekutých nechtov. Ale pred samotným procesom je potrebné vyrovnať základňu a tiež sa uistiť, že je čistá a suchá. Kovové profily pomôžu pri inštalácii na nerovnom povrchu. Najprv sa namontuje kovový profil a potom sa panely pripevnia priamo na neho. Ďalšou možnosťou je nainštalovať latu a pripojiť k nej panely pomocou zošívačky alebo zošívačky.

Môžete tiež použiť drevenú prepravku - upevnite obdĺžnikové drevené hranoly pomocou skrutiek tak, abysú umiestnené paralelne. Aby táto práca bola kvalitná, presná a hladká, pomôže vám.

Ako je uvedené vyššie, najjednoduchšia inštalácia sa vzťahuje na výrobky MDF. Označte správne umiestnenie koľajníc. Zhromažďovať z nich rámec, počítajúc ich dĺžku a množstvo. Strihajte lamely pomocou pištole a priskrutkujte ich k povrchu steny perforátorom. Pre plochú rámovú základňu utiahnite a upevnite prepojky.

Na poslednom stupni sa panely obložia a priskrutkujú na koľajnice. Hotový povrch po obvode určite upevní lištu.

Stenové panely do kuchyne - foto

Ešte zaujímavejšie nápady na zdobenie kuchynských povrchov stenovými panelmi nájdete v našej fotogalérii. Prajeme Vám inšpiráciu a príjemné prezeranie!