Stena v obývacej izbe v modernom štýle (50+ fotografií)

Obývacia izba nie je len miestom na oddych alebo styk s rodinou, ale aj funkčná miestnosť, ktorá sa môže stať skladovacím priestorom. Dokonca ani majitelia malých jednotiek by sa nemali báť umiestniť objemné skrinky alebo viacúrovňové police do malého priestoru. Trh ponúka obrovskú škálu priestranných nábytkových súprav. Dnes budeme hovoriť o stene v obývacej izbe v modernom štýle, o jej typoch, ako aj o možnostiach výberu.

Ako si vybrať stenu do obývacej izby

Stena sa skladá z niekoľkých po sebe nasledujúcich priestorov, ktoré majú svoj vlastný účel. Každý prvok sa môže líšiť šírkou alebo výškou. K dispozícii sú TV sekcie, bar, presklené a jedno-dvojlôžkové skrine. Niektoré však môžu zahŕňať otvorené police a zatvorené dvere sú rozdelené na hojdačku a posuvné. Na jednej strane takáto variabilita komplikuje výber, ale na druhej strane vám umožňuje vybrať si presnú sadu nábytku, ktorá je ideálna pre váš priestor.

Pred priamym preskúmaním existujúcich modelov je potrebné rozhodnúť, na aké účely použijete stenu. Niekto chce umiestniť osobnú knižnicu s veľkým množstvom políc v obývacej izbe, pre iných je dôležité mať k dispozícii masívnu filmovú knižnicu alebo maximálne množstvo vybavenia a niekto je viac oboznámený so sklenenou skriňou na rafinované pokrmy.

Pri výbere stien je potrebné brať do úvahy rozmery izieb, počet izieb. MalíApartmány vyžadujú špeciálny prístup z hľadiska funkčnosti a priestrannosti. Súprava môže obsahovať šatník na uskladnenie vecí alebo dokonca posteľnú bielizeň.

Funkčnosť nie je hlavnou vlastnosťou stien. Nezabudnite na vizuálnu zložku, pretože táto sada nábytku by mala ideálne zapadnúť do interiéru. Je potrebné stavať na všeobecnom štýle haly. Ak je to klasika, potom je lepšie dať prednosť tradičným položkám. V našom prípade hovoríme o obývacej izbe v modernom štýle, takže si musíte vybrať vhodné modely.

Nástenné modely pre obývaciu izbu

Dnes je na trhu s nábytkom obrovská škála stien pre obývaciu izbu v modernom štýle, ktorá je vhodná pre miestnosti s rôznou geometriou a plochou. Líšia sa veľkosťou, konfiguráciou a typom konštrukcie. Zvážte najobľúbenejšie modely.

Klasické steny do obývačky

Ako už názov napovedá, ide o typ, ktorý zahŕňa štandardné vybavenie: časť pre vybavenie, šatník a knižnicu. Všetky komponenty sú usporiadané lineárne pozdĺž steny. Variácie sú málo, väčšinou sa líšia vo vzhľade.

Moderná výroba ponúka široký výber nábytku na základe veľkosti, štýlu alebo farby. Ale nie sú univerzálne, sú vhodnejšie pre byty so štandardným usporiadaním a okrem toho sú objemné a ťažko sa montujú. V prípade poškodenia musí byť jednodielna konštrukcia kompletne vymenená.

Modulové steny obývacej izby

\ t

Toto je univerzálny vzhľad, ktorý naďalej získava na popularite, najmä v interiéri v modernom štýle. Nábytok v tomto prípade je prezentovaný vo forme modulov, ktoré je možné navzájom voľne kombinovať a vytvárať tak rôzne dizajny. To znamená, že sa rozhodnete, aké časti bude vaša stena obsahovať, ako budú umiestnené. Súčasne, na rozdiel od hotového nábytku, inštalácia modulov nevyžaduje sprievodcu. Môžete si byť istí, že váš dizajn je jedinečný a nie opakovať.

Modulárny nábytok sleduje filozofiu kompaktnosti, funkčnosti a minimalizmu. To je menej objemné ako tradičné, skvelé pre malé oblasti. Praktickosť sa prejavuje tým, že v prípade poškodenia jednej jednotky sa dá vymeniť bez dotyku celého súboru. V prípade potreby existuje možnosť nákupu ďalších jednotiek, čím sa neustále aktualizuje dizajn a prispôsobuje sa novým potrebám.

Posuvná stena do obývačky

Trend 80. rokov dnes nestráca svoju popularitu - steny-šmykľavky pre obývacie izby získali štýlový dizajn, ideálne sa prispôsobujú high-tech, pop artu alebo iným oblastiam.

Všeobecne platí, že v základnom usporiadaní tento typ obsahuje rovnaké prvky ako klasický, iba jeho komponenty sa môžu líšiť výškou a tvarom. Sú pomerne kompaktné, čo bolo významným faktorom pre sovietske malé laboratóriá. Ale v modernom interiéri snímky vyzerajú ako relevantné, najmä v priestrannýchizby.

Mini stena do obývačky

\ t

Ideálny typ nábytku pre malé obývacie izby alebo dokonca štúdiové apartmány. Kompaktný, pohodlný na inštaláciu, vyzerá dobre v modernom interiéri. Skladá sa z police pre spotrebiče, rovnako ako skrinky v rôznych konfiguráciách. Neodlišujú sa v špeciálnej priestrannosti, ale niektoré priestory to nevyžadujú. S pomocou mini-stien môžete urobiť zónovanie, napríklad zvýraznenie odpočívadla.

Typy stien podľa konfigurácie

\ t

V závislosti od geometrie a záznamu v obývacej izbe si môžete vybrať vhodnú stenu na základe konfigurácie. Štandard sa považuje za priamy nábytok, ktorý je inštalovaný pozdĺž jednej steny. Počet skriniek a ich výška sa volí individuálne.

Na trhu s nábytkom je možné nájsť rohové steny, ktoré sú prezentované v dvoch variantoch: v tvare písmena L a písmene U. Prvá možnosť je veľmi praktická, umožňuje použitie priestoru, ktorý je zvyčajne prázdny aj v malých miestnostiach - rohoch.

Druhá možnosť je až dve, ale kvôli svojej veľkosti je vhodná len obývacia izba s veľkou plochou, v ktorej je potrebné umiestniť maximálny počet skladovacích priestorov. Skvelé riešenie pre osobnú knižnicu, ktorá vytvára útulnú atmosféru.

Treba poznamenať, že v prípade modulárnej konštrukcie je potrebné zakúpiť špeciálne rohové kocky. Skriňa, ktorá perfektne sedí medzi policami, je na to najlepšie.

Moderné steny v obývacej izbe

Štýl interiéru sa skladá z každého detailu, vrátane nábytku, ktorý by mal dopĺňať celý obraz. Ak má vaša obývacia izba moderný vzhľad, musíte si vybrať vhodnú stenu.

Všimnite si, že moderný štýl je dosť vágny pojem, ktorý spočiatku kontrastoval s klasickým. Takýto nábytok "oslavuje" krásu geometrických tvarov, funkčnosti a stručnosti. S niekoľkými prvkami dekoru sú hlavnými výrazovými prostriedkami rôzne farby a materiály.

Medzi sortimentom nábytku možno nájsť monochromatické, kontrastné modely alebo tie, ktoré kombinujú drevo a kov. Predpokladá sa, že hlavnou výzdobou bude výplň stien, ktorá prinesie konečnú úpravu.

Ako umiestniť stenu do interiéru obývacej izby

Po zvážení hlavných typov stien sa pokúsime umiestniť ho do interiéru. Je potrebné stavať na viacerých faktoroch priestoru: veľkosti, geometrii, zložení nábytku a farebnej škále.

V miestnostiach, ktoré sú v blízkosti štvorcového tvaru, môžete použiť steny akejkoľvek konfigurácie - priestor nenarúša a zameriava sa na svoje nedostatky. Súčasne je pre malú obývaciu izbu ešte lepšie sa vyhnúť montáži tvaru U - je účinná len vo veľkých miestnostiach.

Pre úzku halu s nepravidelným usporiadaním a stenami rôznych veľkostí - dlhý headset nebude fungovať.Je lepšie dávať prednosť modulárnym alebo uhlovým variáciám. Šmykľavka a mini-stena vyzerajú dobre v kompaktných priestoroch, ale v miestnostiach s veľkým priestorom s minimálnym súborom nábytku možno vytvoriť pocit prázdnoty.

Stena sa tradične nachádza oproti pohovke, pretože obsahuje priestor pre televízor a iné vybavenie. Preto je lepšie neukladať konštrukciu do blízkosti okna, ako aj iných svetelných zdrojov, inak sa bude odrážať na obrazovke.

Výber farby nábytku je potrebné stavať na celkovom rozsahu obývačky. Je lepšie, ak stena kontrastuje s povrchovou úpravou.

Stena v malej obývacej izbe

Žiaľ, nie každý žije v priestranných apartmánoch a môže si dovoliť krásny priestranný nábytok. Malé obytné miestnosti sú veľmi náročné na dizajn, pretože aj drobný detail môže vizuálne zúžiť priestor, „jesť“ vzácne metre.

Ako už bolo spomenuté, rohové steny v tvare L a mini-steny sú vhodné pre malé miestnosti. Je lepšie, ak obsahujú police namiesto zásuviek alebo sklenených dverí. „Nízko položený“ nábytok pomôže zvýšiť nízke stropy. Podobný efekt sa vytvára aj vtedy, ak sa nižšia úroveň líši od hornej úrovne farby.

Pomocou farebnej schémy uhlového dizajnu môžete vizuálne zmeniť obývaciu izbu s predĺženou geometrií a zvoliť tmavší odtieň. Lesklé povrchy, ako napríklad zrkadlové, môžu rozširovať malý priestor.

Stena v obývacej izbe v modernom štýle - foto

Dúfame, že článok vám pomohol pochopiť rozmanitosť stien v obývacej izbe v modernom štýle a vybrať si možnosť, ktorá vyhovuje vášmu priestoru. Na „konsolidáciu materiálu“ sme urobili malý výber fotografií, ktoré najlepšie ilustrujú variabilitu riešení. Šťastné prezeranie!

Video: Stena v interiéri obývacej izby