Stena s TV: 70 nápadov na dizajn

Televízor v modernom interiéri nie je len jeho zložkovým prvkom, ale aj kompozičným centrom, okolo ktorého sa nachádza zvyšok nábytku. Vzhľadom k tomu, že väčšina pozornosti je na tomto mieste nýtovaná, je potrebné ju vizuálne atraktívne a harmonicky vzhľadom na ostatné detaily. Dnes si povieme o najzaujímavejších nápadoch na stenu s televízorom, ako aj o tom, ako ho skryť.

Ako vybrať a nainštalovať televíznu obrazovku

Nie je toľko inštalačných možností zariadenia: položte ho na stojan na televízor alebo na akékoľvek pripravené lietadlo a tiež ho zaveste na stenu. Druhá metóda umožňuje ušetriť miesto a plynulejšie vstúpiť do televízora v obývacej izbe. Je však ťažšie implementovať - ​​je potrebné vziať do úvahy niekoľko praktických bodov.

Sledovanie televízie by malo byť čo najpohodlnejšie. Miesto inštalácie je v ideálnom prípade určené úrovňou oka pozorovateľa a akékoľvek odchýlky od danej polohy môžu spôsobiť nepríjemnosti. Ak chcete zistiť tento bod, musíte sa zamerať na výšku pohovky a upraviť umiestnenie objektov.

Pri inštalácii strojového zariadenia zohľadnite orientáciu umelého a prirodzeného svetla. Priame lúče vytvoria na obrazovke oslnenie, čím rušia sledovanie. Najlepšie je tiež zavesiť televízor na jednej strane s radiátorom alebo inými vykurovacími zariadeniami.

Je dôležité určiť, či stena odolá zamýšľanému zaťaženiu. Je pravda, že váha moderných modelov môže byť kritická až nasadrokartónové priečky. Najlepšie je namontovať konzolu na betónový alebo tehlový podklad. Okrem toho je potrebné určiť počet prídavných zariadení, ktoré by sa mali starať o skryté umiestnenie káblov.

Po vyriešení praktických okamihov môžete pristúpiť k vývoju konštrukcie steny. Čierna obrazovka na obyčajnom pozadí bez ďalších položiek by bola vhodná len na pohľad v minimalistickom interiéri. V ostatných prípadoch sa odporúča usporiadať priestor v súlade s požiadavkami projektového projektu.

Dekoračné a nástenné dekorácie

Priehradka so spotrebičmi môže byť identifikovaná ako stred miestnosti, čo ju odhaľuje iným spôsobom. Často sú na to zvolené kontrastné farby, bez strachu z preťaženia miestnosti svetlými škvrnami - zvyšok stien ich vyvažuje.

Ako alternatívu môžete podlahu ozdobiť maľbami a geometrickými vzormi, ktoré hladko vymedzujú televíznu obrazovku po obvode. Táto metóda dobre zapadne do moderného štýlu alebo pop artu.

Okrem farieb, použitie iných materiálov na dekoráciu pomôže vytvoriť akcenty. Napríklad obklady vyzerajú prirodzene dekoratívne omietky, kameňa, korkového povrchu, muriva - v moderných interiéroch. Alebo tradičné tapety s ornamentom charakteristickým pre klasiku.

Súčasne je pomocou prostriedkov umeleckého vyjadrenia dôležité udržiavať rovnováhu, pretože príliš svetlé detaily môžu rozptyľovať pozornosťpozornosť pri sledovaní televízie. Je to dobre vnímaný obraz z obrazovky na tmavom pozadí, najmä večer. Ľahké povrchy so zaujímavou textúrou pomôžu zachovať pocit priestrannosti aj v malej obývačke.

Stena s televízorom je oblasť, v ktorej je možné koncentrovať dekoratívne prvky. Nástenné fotografie, zbierky obrazov, malé panely alebo iné estetické objekty postavené okolo stredu televíznej obrazovky vyzerajú harmonicky.

Panely a priečky

\ t

Nie je vždy možné vytvoriť vhodné zázemie pre zariadenia, ktoré by vizuálne zvýraznili zónu. Na vyriešenie problému si môžete kúpiť hotové panely alebo si ich vyrobiť sami.

Sú to plátno z rôznych materiálov na výber: môže to byť strom s krásnou hlbokou textúrou, ako aj priehradka pokrytá kožou alebo tkaninou. Posledné možnosti prinesú trochu pohodlia do interiéru, ale starostlivosť o ne je ťažšia vzhľadom na textúru, ktorá absorbuje nečistoty.

Takéto panely môžu preklenúť celú stenu alebo môžu byť umiestnené lokálne, v súlade s parametrami televíznej obrazovky. Zároveň sú vhodné na montáž políc, čím sa vytvárajú ďalšie skladovacie priestory. Napríklad na pozadí dreva vyzerá krásna sada neutrálnych odtieňov.

Stavba sadrokartónových dosiek

\ t

Výrobky zo sadrokartónu sa často používajú vdizajn kvôli univerzálnym vlastnostiam materiálu, ktorý je odolný voči negatívnym vplyvom prostredia, ale hlavná vec - má dobrú ťažnosť. S ním môžete vytvoriť nielen rámové konštrukcie, ale aj dekoratívne prvky rôznych tvarov.

Neodporúča sa zavesiť televíznu obrazovku na priečku zo sadrokartónu, ale je možné ju ozdobiť stĺpmi alebo štukom, najmä pokiaľ ide o interiér v klasickom štýle.

V rámci moderných trendov sa dokonale zmestí monolitický sadrokartónový výrobok s výklenkom na vybavenie alebo malé police s dekorom a lampami. Je potrebné pripomenúť, že súčasníci geometrických tvarov, ktoré je potrebné riadiť pri výbere konštrukcie.

Televízor vo výklenku

V súčasnosti prichádza do úvahy nábytok so zabudovanými spotrebičmi alebo nábytok, ktorý predpokladá prítomnosť výklenku na jeho inštaláciu. Takéto riešenie umožňuje racionálne usporiadať použiteľnú plochu, skladovacie miesta a vizuálne vizuálne skryť plazmu.

Vybraná oblasť sa môže úplne zhodovať s veľkosťou obrazovky alebo ponechať dodatočný priestor pre montáž podsvietenia s dekorom.

Vytvorenie výklenku sa uskutoční s pomocou sadrokartónových konštrukcií, ktoré boli spomenuté vyššie, drevených rámov alebo náterov so zrkadlovými dlaždicami. Vytvoria nezvyčajný efekt v obývacej izbe, zdvojnásobí to.

TV v obývacej miestnosti s krbom

Raz, v predelektrickom období, sa zhromaždili rodiny okolo krbu, aby sa zahriali a sledovali meraný tanec plameňa. Televízia dnes hrá podobnú funkciu a súčasná prítomnosť týchto dvoch objektov spôsobuje nerovnováhu v miestnosti.

Na vyriešenie problému existujú dva spôsoby. Po prvé, rozdeliť obývacia izba do dvoch zón - pre zábavu v blízkosti televíznej obrazovky a relaxáciu pri ohni, najlepšie v rôznych častiach. V tomto prípade môže byť krb skutočný, ak hovoríme o súkromnom dome. Technika sa odporúča, aby sa zmestili do nábytku a odvrátili pozornosť od moderného vzhľadu.

Po druhé, môžete si kúpiť vykurovacie zariadenie namiesto autentickej kópie a umiestniť naň plazmu. Tieto zariadenia majú moderný dizajn, vďaka čomu dokonale zapadnú do každého interiéru. Je pravda, že nevedú kúzlo skutočného ohňa, ale pomôže diverzifikovať obývaciu izbu.

Treba mať na pamäti, že vzdialenosť medzi dvoma objektmi musí byť aspoň jeden meter. Toto je mínusové rozhodnutie, pretože obrazovka je nad úrovňou očí, čo ovplyvňuje pohodlie pri sledovaní. Môžete si kúpiť kompaktné modely alebo nastaviť výšku pohovky.

Televízor a nočný stolík

Napriek rôznym modelom zavesenia by ste nemali vyradiť tradičnú verziu s televízorom na nábytku. Má svoje výhody: napríklad úroveň pristátia, mobilitu a potrebu inštalácie.

Ako podpora môžeslúži ako stena v priestranných izbách alebo malá TV skrinka v malých veľkostiach. Ak však nie sú potrebné ďalšie skladovacie priestory, môžete sa ubytovať v minimalistickej verzii, pretože obsah moderného dizajnu je relevantný.

Elektronika môže byť umiestnená na ľubovoľnej voľnej ploche vhodnej veľkosti, dokonca aj na stenu. Tu je potrebné stavať na princípoch pohodlia a jednoduchosti používania.

Možnosti podsvietenia

\ t

Stenu môžete ozdobiť televízorom pomocou svetiel. Napriek tomu, že priame osvetlenie vytvára na obrazovke oslnenie, lokálne zdroje neovplyvňujú kvalitu obrazu, naopak, pomáhajú tvarovať oblasť čo naj estetickejšie.

Typ osvetlenia závisí od základu jeho inštalácie. V podstate ide o skrine alebo sádrokartónové konštrukcie - sú vytvorené páskou LED upevnenou pod stĺpikom alebo bodovými svietidlami.

Osvetlenie sa používa nielen na zvýraznenie televízie, ale aj ďalších položiek nachádzajúcich sa v tejto oblasti.

Ako skryť televízor

Tento odsek je v rozpore so všetkými predchádzajúcimi odsekmi, v ktorých sa kladie dôraz na upozornenie na stenu televíznou obrazovkou. Existujú však situácie, keď musí byť technika skrytá pred zvedavými očami a otvorená len v momente použitia. Existuje niekoľkopohodlné riešenie problému:

1. Posuvné panely. Jednoduchý plochý dizajn, za fasádou ktorej je skrytá televízia. Ak chcete získať prístup k nemu, stačí stlačiť priečku. Často v kombinácii s nábytkovým setom.

2. Panely s otočným mechanizmom. Elegantnejšia možnosť, ktorá vyžaduje viac miesta na otočenie oddielu s TV o 180 stupňov.

3. Zrkadlá. Môžu to byť dvere alebo posuvné panely so zrkadlovým povlakom. Skvelý spôsob, ako skryť zariadenie a opticky zväčšiť priestor v dôsledku efektu odrazu.

4. Obrázok. Obrazovku je možné umiestniť do rámu, ktorý je teda skrytý ako objekt moderného umenia. Alebo blokovať výklenok s TV-handričkou, v prípade potreby otvoriť.

Každé z týchto riešení si vyžaduje špeciálne inštalačné schopnosti, ale úhľadný a krásny výsledok stojí za námahu.

Video: Vytvorenie steny pod plazmou