Špičkový dizajn kuchyne (80+ fotografií)

Ak predtým, ako bola kuchyňa vnímaná iba ako priestor na varenie a jedenie, dnes estetika dizajnu hrá rovnako dôležitú úlohu ako funkčnosť miestnosti. Dizajn kuchynského interiéru v hi-tech štýle je ideálny pre tých, ktorí oceňujú štýlovú extravaganciu, útulný minimalizmus a lesklý lesk povrchov.

Vlastnosti štýlu

Tento dizajn sa často nazýva ideálnym stelesnením vysokej technológie, ktorá je absolútne nezlučiteľná s ozvenami minulosti. High-tech štýl je moderný prístup ku všetkým detailom, od dokončovacích materiálov až po inovácie v domácich spotrebičoch. Zvážime hlavné charakteristiky, pomocou ktorých môžete ľahko zistiť zvolený štýl štýlu:

1. Farebná paleta. Málokedy zahŕňa pestré odtiene. Dominuje čierna, biela, strieborná, sivá a káva. Harmonicky dopĺňajú extravagantnú atmosféru.

2. Povrchová úprava lesklým povrchom. To je ďalšia podmienka pre úspešný high-tech dizajn. Brilantné povrchy nielenže vyzerajú skvele proti všeobecnému pozadiu, ale aj vizuálne rozširujú priestor.

3. Moderné domáce spotrebiče. Najlepšia voľba - inštalácia nábytku. To ušetrí viac miesta, čo je veľmi dôležité pre minimalistické high-tech.

4. Multifunkčné osvetlenie. Vitajte na malých LED páskach a veľkých stojacích lampách, ktoré budú striedavozodpovedný za extra svetlo jednotlivých rohov miestnosti

5. Nedostatok nadbytočného príslušenstva. Svietidlá neobvyklých tvarov a šikovnej technológie môžu byť štýlovým dekorom.

6. Nábytok. Jeho vzhľad môže byť štandardný, alebo sa môže líšiť v neobvyklých formách. Hlavnou vecou je dodržať prísnosť v zladení.

7. Lakonické textílie. Môžu to byť rolety, horizontálne žalúzie, vankúše s abstraktnými vzormi, obyčajné koberce.

8. Drevené obloženie. Dizajnéri z celého sveta dávajú prednosť používaniu tohto high-tech štýlu.

9. Dostupnosť barového pultu. Môže to byť dobrá voľba zónovania kuchyne do dvoch samostatných zón.

Farebné riešenia

V dizajne high-tech existuje druh lesku, ktorý sa vytvára pomocou lesklých povrchov, chrómového nábytku a použitia skla a kameňa vo výzdobe. Skutočne úžasné, že všetko sa môže pozrieť len na správnom pozadí. Táto paleta farieb je schopná správne umiestniť akcenty.

Biela high-tech kuchyňa

Tradičná konzervatívna možnosť, ktorá mení kuchyňu na umelecké dielo. Praktická biela farba môže ľahko zvýrazniť brilantné fasády, zaujímavý dekor, geometrické vzory na záclonách. Toto je dokonalá kulisa pre high-tech kuchyňu. Okrem toho je relevantný nielen v monotónnej belosti, ale aj v harmonickej kombinácii s dreveným nábytkom, čiernym aHnedé chrómové vložky, ako aj textílie svetlejších odtieňov.

Šedá high-tech kuchyňa

High-tech dizajn kuchyne v tejto farbe možno nazvať rafinovaný a diskrétny. Šedá je v súlade s čiernou a bielou. Vhodný grafitový odtieň na dekoráciu a na nábytok. V kombinácii s multifunkčným osvetlením bude každý detail technológie, dekoru a textilu schopný žiariť novým spôsobom proti sivému pozadiu. Pohľad bude brilantný v doslovnom a obrazovom zmysle.

Hnedá high-tech kuchyňa

Tieň kávy dokonale zrieďuje prísnosť dizajnu. Ľahko sa to robí pomocou zaujímavých farebných kombinácií (hnedej a bielej, hnedej a žltej, hnedej a béžovej), ako aj kombináciou povrchových úprav (drevo, imitácia kovu, kameňa alebo skla). Hnedá kuchyňa v štýle high-tech nebude o nič menej konzervatívna ako v iných farbách, ale pohodlnejšia.

High-tech strieborná kuchyňa

\ t

Ušľachtilý strieborný lesk nádherne ozdobí kuchyňu s roztiahnutým matným stropom a obložením kameňa. Táto možnosť high-tech dizajnu bude vrcholom celého domu. Ideálne kombinácie možno nazvať kombináciou s bielou, čiernou a béžovou.

Béžová high-tech kuchyňa

\ t

Samotný odtieň sa často označuje ako základný, pretože sa stáva krásnym pozadím pre jasnejších kolegov. V prípade high-tech béžovej farby môže byť celkom sebestačný. Jeho paletalíši sa od svetlej broskyne a smotany až po studenú mráz. Dobré riešenie pre malé kuchyne, ktoré by som chcel mierne zväčšiť vizuálne. Okrem toho tento pastelový tón vyzerá krásne s koženým a dreveným nábytkovým čalúnením, ktoré hi-tech víta.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Je veľmi dôležité pochopiť, že žiadny dizajn interiéru nebude vyzerať dokonale bez riadne vykonanej povrchovej úpravy, ktorá zodpovedá výlučne vlastnostiam požadovaného štýlu.

Strop

Najčastejšia a osvedčená voľba stropu pre high-tech štýl sa dá nazvať matné plátno z PVC materiálu. Zvonku je ťažké oddeliť sa od jednoduchého vápna, ale hladkosť textúry a kvality je oveľa vyššia. Ďalšou dobrou možnosťou by bolo roztiahnuť lesklý povrch. Obzvlášť elegantný taký stropný vzhľad s kamennými alebo sklenenými vložkami, chrómovými stolíkmi a LED svetlami.

Komplexnejší, ale nie menej estetický, konečný vzhľad bude dvoj- alebo trojúrovňový strop, ktorý sa môže stať organickým prvkom high-tech štýlu kuchyne zonácie do pracovného priestoru a miesta na jedenie.

Steny

Jedným z najlepších riešení pri výbere dekorácie na stenu v high-tech štýle je jednoducho maľovanie neutrálneho pastelového odtieňa. Maľované steny nevyžadujú osobitnú starostlivosť a slúžia ako podklad pre zvolený štýl. Originálnejšia verzia môže byť nazývaná netkaná tapeta s reliéfompovrch alebo imitácia prírodných materiálov. Znalci originality môžu do svojej kuchyne pridať chuť. Môžu to byť leštené drevené dosky alebo kamenné obklady.

Pohlavie

Aby ste splnili všetky pravidlá týkajúce sa dizajnu kuchyne v high-tech štýlovom riešení, mali by ste sa zamerať na tieto typy podláh: betón, umelý (alebo prírodný) šedý kameň, keramické dlaždice, podlahové dosky alebo porcelánové dlaždice. Hlavnou vecou je mať na pamäti, že hi-tech dizajn nemá rád ostré prechody a kontrasty, preto je dôležité dodržiavať harmóniu obkladu stien a podláh. To určite povedie k úspechu.

Kuchynský nábytok

\ t

Jedným z najdôležitejších pravidiel na vytvorenie útulnej kuchyne v high-tech dizajne je prísne umiestnenie a absencia príliš objemných prvkov. Nábytok by mal byť moderný, funkčný, možno dokonca neobvyklý, ale bez estetického a racionálneho prebytku. Skrine môžu byť hladké, s lesklými alebo pochrómovanými fasádami, kovanie by malo pozostávať z hladkého povrchu. Stôl môže pozostávať z dekoratívneho skla a stoličiek z kovu.

Je tiež možné kombinovať high-tech štýl s ekologickým dizajnom, kde by mal byť reliéfny drevený nábytok bez ostrých ohybov pridaný do reliéfnych povrchov a mäkkého svetla. Každá z týchto dvoch možností bude vyzerať celkom harmonicky, štýlovo a racionálne.

Osvetlenie

Vysoký prúdmäkké, možno aj mierne matné svetlo. Správnym rozhodnutím by bolo zvoliť multifunkčné osvetlenie pre rôzne zóny Svetlejšie svetlá (LED pás) môžu byť umiestnené vo vnútri skrine, teplejšie zdobia jedálenský kút, kde sa budú konať rodinné večere. Hlavným zdrojom svetla môže byť malý luster symetrického tvaru, dodatočná dekorácia kuchynských - stojacích svietidiel. Svetelná difúzia svetla krásne zdôrazňuje farebnú schému a nábytok v kuchyni.

Design high-tech kuchyne - foto

High-tech kolekcia fotografií kuchyne, ktoré si vyberieme, sprostredkuje celkovú atmosféru aristokracie, útulnosť a eleganciu, ktorú tento neobvyklý moderný dizajn prináša. Šťastné prezeranie!

Video: High-Tech kuchyňa - Nápady na dizajn interiéru