Spálňový dizajn v podkroví: 85 fotografických nápadov

Oh, tie podkrovia! Ako často, budovanie vlastného domu, ľudia dali veľa plánov týkajúcich sa usporiadania pod-strechy. Výsledkom je, že podkrovie sa stáva častejšie ako obyčajná skládka hôr vecí, ktoré sa zdajú byť zbytočné, ale je škoda ich odhodiť. Či už je potrebné zariadiť tu plnohodnotnú obývaciu izbu, napríklad spálňu. Ako to urobiť? Budeme o tom diskutovať v dnešnom článku, ako aj o mnohých príkladoch najlepších fotografií.

Ponúka podkrovnú spálňu

Usporiadanie spálne v podkroví je jednou z najlepších možností racionálneho využívania prázdneho podkrovia. Jeho výhoda spočíva v tom, že pod šikmými oblúkmi môžete ľahko nainštalovať posteľ (a nie jednu), zatiaľ čo viac celkového nábytku tu jednoducho nezapadá. V skutočnosti sa v dome objavuje ďalší obytný priestor, kde môžete nielen organizovať spálňu pre rodinných príslušníkov, ale aj izbu pre hostí. Ak to plocha dovoľuje, je tu nainštalovaných niekoľko lôžok, sú vybavené potrebnými skladovacími systémami a šatňou. Vzhľadom k tomu, spálňa sa nachádza na území, vzdialený od ostatných miestností, tu môžete naozaj relaxovať, odísť do dôchodku a dostať sa z každodenných problémov.

Podkrovný priestor sa môže premeniť na plnohodnotný detský kútik. Keďže nábytok pre dieťa je malý, úspešne sa zmestí do neštandardného usporiadania. Deti milujú všetko neobvyklé - zákutia, podkrovia, útulné izby plnéobľúbené hračky. To je to, čo loft detská spálňa bude vyzerať, kde šikmé strop nahradí strop neba.

Spálne v podkroví majú ešte jeden bonus - schopnosť stelesniť rôzne nezvyčajné dizajnové riešenia s využitím architektonických prvkov, prírodných materiálov stropu, šikmých okenných otvorov.

Čo treba zvážiť?

Odklonením podkrovnej miestnosti pod spálňou musíte pochopiť, že sa teraz stáva životným priestorom, preto bude vyžadovať kvalitné vybavenie. To platí najmä pre vykurovanie miestností - zabezpečenie dodatočnej tepelnej izolácie stien, inštalovanie radiátorov. Často, počas výstavby domu, majitelia nevenujú osobitnú pozornosť poskytovaniu elektriny v podkroví - maximum je tu nastavené na jednu alebo dve žiarovky, ktoré ušetrí, ak sa tu zorganizuje sklad zbytočných vecí, alebo sú potrebné opravy. Pri usporiadaní spálne bude potrebné kvalitné vedenie, ktoré vytvorí dobré osvetlenie.

Farebné riešenia pre spálňu v podkroví

Najčastejšie je spálňa v podkroví oblečená vo svetlej palete, aby sa kompenzoval nedostatok svetla. Nábytok a textílie z tmavých tónov budú vyzerať krásne na pozadí a svetlé farby dekoru a doplnkov pomôžu oživiť dizajn. Toto však nie je jediné riešenie - majitelia si môžu podľa vlastného uváženia úplne zariadiť izbu v akejkoľvek farbe.

Keďže geometria samotnej miestnosti je skôr komprimovaná, je dôležité, aby ste ju nepreháňali ponurým podtónom, čo situáciu ešte zhorší. Spálňa vo svetlošedej, krémovej, modrej farbe bude vyzerať originálne a útulne. Plocha steny a stropu nad hlavou postele sa často vyrába v jasných farbách s akcentom, čím sa zvýrazňuje priestor spánku.

Voľba farby môže byť diktovaná štýlom, napríklad škandinávska spálňa bude vyzerať skvele v snehobielom dizajne, izba v rustikálnom štýle (Provence, krajina) nebude robiť bez zelenej, modrej, ružovej prirodzenej farby a v klasickej verzii ako základ. vzal hnedé, béžové, vínové odtiene, čo dodáva miestnosti osobitnú rafinovanosť.

Na usporiadanie detskej izby v podkroví si vyberte paletu vhodnú pre vek a pohlavie dieťaťa (ružová, modrá) alebo neutrálne farby, ktorá ich doplní jasnými dekoratívnymi prvkami.

Povrchová úprava a materiály

\ t

V súčasnosti existuje veľký výber materiálov na konečnú úpravu. Výber pre usporiadanie spálne, musíte venovať pozornosť takých ukazovateľov, ako je krása, šetrnosť k životnému prostrediu a praktickosť - po tom všetkom, každý majiteľ chce opravu na radosť s jeho novinkou na dlhú dobu.

Pohlavie

Na dokončenie povrchu podlahy v spálni je dôležité, aby bol materiál teplý, príjemný na dotyk (často sa v tejto miestnosti pohybujú bez topánok), vytvára dodatočnú zvukovú izoláciu a,Samozrejme, v súlade s okolitým dizajnom. Existuje mnoho takýchto materiálov. Môže to byť mäkký, teplý koberec. Má mnoho farieb, ktoré vám umožnia vybrať si plátno v ľubovoľnom smere. Zvlášť krásny vzhľad modulárne kobercové dlaždice, ktoré majú trvanlivejšiu základňu. Parketové a laminátové podlahy výrazne zjednodušia proces čistenia a podlaha z korku bude trvať desaťročia, čím sa zabezpečí teplo v miestnosti a pohodlie prírodného materiálu.

Steny

Výber materiálov na konečnú úpravu stien je tiež pomerne rozsiahly - sú natreté, bielené, prelepené tapetou a omietnuté. PVC panely sú teraz široko používané - majú mnoho variácií výkonu, môžu byť farbené alebo imitovať prírodné materiály, ľahko sa inštalujú a vydržia dlhšiu dobu. S ich pomocou môžete vytvoriť absolútne akýkoľvek dizajn - od pokojnej klasiky až po odvážne podkrovie. Často je významná úloha daná sadrokartónu, s ktorým môžete napraviť nedostatky stien a dispozície všeobecne. Dokončovacie materiály sa často kombinujú výberom svetlých a tmavých farieb. Obrazy vyzerajú so vzormi, tapetou a dávajú špeciálnu dynamiku.

Strop

V podkrovnej spálni má dizajn stropu osobitné miesto, ktoré je vysvetlené jeho neštandardnými, šikmými povrchmi, prítomnosťou stropných trámov a iných odtieňov. Sádrokartónové panely často prichádzajú na záchranu, čo tiež prispieva k vyrovnaniušpicaté rohy, skryť vyčnievajúce štruktúry, elektrické vedenie, čo dáva miestnosti pohodlnejší vzhľad. Povrchová úprava môže byť vykonaná pomocou maľby, napínacie látky, podšívka, tapety. V závislosti na štýle miestnosti, môžu byť trámy skryté - po tom všetkom, čím zložitejšie interiér, tým zaujímavejšie je.

Nábytok a osvetlenie

\ t

Vzhľadom na to, že v spálni nie je potrebné veľké množstvo nábytku, je dosť dosť umiestniť posteľ, niekoľko nočných stolíkov, stoličky a skladovací systém. Lôžko je najčastejšie inštalované pod najnižším skosením strechy, v blízkosti okna, cez ktoré sa večer môžete niekedy pozerať na hviezdnu oblohu. Pre optimálne využitie územia sa často vytvárajú vstavané skrine nepravidelného tvaru, ktoré sa úspešne umiestnia pod naklonené klenby. Tiež najlepšie skladovacie systémy môžu byť zásuvky, nočné stolíky pod lôžkom.

Spálňa má neprijateľne jasné osvetlenie, ale mala by byť dostatočne rozšírená, aby osvetlila každú potrebnú plochu. Veľké lustre tu nie sú vítané - je lepšie ich nahradiť kompaktnými lampami na stenách a nočných stolíkoch. Elektroinštaláciu si môžete zariadiť tak, aby boli žiarovky zahrnuté v skupinách a osvetľovali rôzne oblasti.

Interiéry

\ t

Každá izba bude vyzerať luxusne, ak ju usporiadate v určitom štýle. Spálňa v podkroví nie je výnimkou! Smer štýlu by mal byť zvolený nasledovne.spôsobom, ktorý vyhovuje preferenciám vlastníkov a celkovému dizajnu domu.

Klasická spálňa v podkroví

Pre tých, ktorí uprednostňujú slušnú eleganciu nadmernej prezieravosti a výstrednosti, je lepšie zariadiť spálňu v klasickom štýle. Tu je farebná škála ušľachtilých odtieňov, ako sú bordó, smotana, olivy, síra atď., Dokonale kombinovaná s bezchybnými detailmi palácového luxusu. Povrch podlahy je zdobený drahými prírodnými materiálmi, strop je matný povrch a nábytok z dreva má bohaté dekorácie vo forme rezbárskych prác a vzácnych doplnkov. Dôležitú úlohu v klasickom dizajne zohrávajú textílie - zahalené záclony, nočný baldachýn.

Spálňa v provensálskom podkroví

Štýl provinčnej francúzskej dediny je najvhodnejší na výzdobu podkrovnej spálne, ktorá kombinuje pohodlie a pokoj. Neexistujú žiadne svetlé farby - dizajn je založený na pastelových farbách v kombinácii s malou kvetinovou potlačou, krajinovými kompozíciami vo výzdobe stien a textílií. Nábytok vytvorený pôsobením umelého starnutia alebo použitím techniky decoupage, ktorý bude primerane doplnený ručným doplnkom, dodá atmosféru atmosféru.

podkrovie podkrovia v štýle loftu

Tento štýl, tiež označovaný ako "podkrovie", má plné právo byť zavedený v podkrovnej spálni. tuprakticky nemusíte vymýšľať nič: tehla, betónové steny, otvorené komunikácie a vetracie potrubia, drsné trámové stropy, neopatrne aplikovaná omietka - to všetko tvorí celkový obraz smeru. Modernosť budú mať také detaily ako multifunkčný nábytok, spotrebiče, vysoko kvalitné osvetlenie.

Spálňa v podkroví v štýle minimalizmu

Minimalistický dizajn vyzerá dosť lakonicky a zdržanlivo. V interiéri, v jasných farbách, je len potrebné vybavenie. Povrchová úprava má spravidla monochromatickú bielu, sivú, béžovú farbu, ktorú je možné riediť svetlými inklúziami vo forme obrazov, plagátov, fotografických koláží, kontrastných prvkov nábytku alebo textílií, čím sa vytvára akcent.

Podkrovie v spálni v štýle chaty

Toto je špeciálny štýl, ktorý vám umožní vytvoriť veľkolepý dizajn s neuveriteľne útulnou atmosférou. Pomáha pri tejto všadeprítomnej prítomnosti prírodného dreva, ktoré sa nachádza vo výzdobe stien, stropu, podlahy, nábytku a dokonca aj okenných rámov z tohto materiálu. Najčastejšie sa v pláne predpokladá prístup na veľkú terasu pod elegantne vystupujúcou strechou strechy. Teplý krb z kameňa, tlmené mäkké svetlo a kožená deka na priestrannej posteli - čo by mohlo byť lepšie pre dobrý odpočinok?

Interiér podkrovnej spálne - foto

Na záverPonúkame Vám možnosť navštíviť našu galériu. Tu sme pre vás zozbierali tie najlepšie fotografie, ktoré budú demonštrovať rôzne možnosti zdobenia spálne v podkroví. Pri pohľade na ne si môžete vytvoriť svoj vlastný návrh projektu, vďaka čomu bude váš domov funkčnejší a atraktívnejší. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa v podkroví - Nápady interiéru