Spálňový dizajn 2018: moderné nápady (80 fotografií)

Spálňa je miesto v dome, kde trávime väčšinu času. Tu relaxujeme, odchádzame do dôchodku a relaxujeme a niekedy pracujeme. Preto je veľmi dôležité, aby bola táto miestnosť nielen esteticky príťažlivá, ale aj pohodlná. V roku 2018 sa módne trendy zameriavajú na vytvorenie odľahlej oázy v rýchlom prúde udalostí a informácií. Dnes budeme zisťovať, ako zorganizovať zaujímavý, funkčný a originálny interiér, ktorý je v súlade s moderným dizajnom a pozerať sa na úlohu tejto miestnosti v ľudskom živote.

Vlastnosti dizajnu

Vyčerpávanie prírodných zdrojov, rýchly rast obyvateľstva, klimatické premeny - všetky tieto faktory prispievajú k prehodnoteniu postoja ľudstva k životnému prostrediu, ku konvergencii s prírodou, k šetreniu energie a zdrojov ak zabráneniu spotrebiteľským hodnotám. Tieto túžby moderného človeka sa prejavujú najmä v každej oblasti života, najmä v dizajne. Preto v poslednom desaťročí sú hlavné trendy naplnené minimalizmom a šetrnosťou k životnému prostrediu, čo sa týka najmä dizajnu spální v roku 2018.

Nový rok volá po cestovaní a dobrodružstve, je naplnený duchom slobody, nových skúseností a prirodzenosti. V spálni je maximalizovať uvoľnenie priestoru. Nechajte len tie najnutnejšie, veľké množstvo vzduchu, svetlo - hlavné priority pre aktualizovaný interiér.

Napriek určitému asketizmu by mal byť dizajn elegantný a štýlový. Šľachta akrása sa prejavuje v správnych proporciách a líniách, farebných kombináciách, originálnych a vysoko kvalitných materiáloch.

Farebné riešenia v roku 2018

Harmonická paleta farieb premieňa životné prostredie vždy, bez ohľadu na nejasnosti módy. Ale pri výbere farby má svoje vlastné preferencie a slovo čas. Niektoré dnešné odtiene majú mimoriadny význam a odrážajú povahu reality, definujúc v nej miesto a úlohu domu.

Biela spálňa

Nielen v roku 2018, ale aj v posledných rokoch, bola táto farba na samom vrchole popularity. To nie je prekvapujúce, pretože je univerzálne vo svojich kombináciách, rozširuje priestor, rovnako ako minimalistický a elegantný. Biely je obzvlášť dôležitý pre severné krajiny bez prirodzeného svetla. Je nepravdepodobné, že by spálňa z bieleho vzhľadu vypadla z módy, vždy vyzerá sviežo a bude pripravená na akékoľvek štylistické zmeny.

Modrozelená spálňa

Renomovaná maliarska spoločnosť Sherwin-Williams oznámila, že v roku 2018 sa stala najobľúbenejšou modrozelenou favoritkou. Tón dodáva do atmosféry tajomnú, obmedzenú energiu, pričom zaujme a volá po novom výskume a objavoch.

Vzhľadom na neuveriteľne rýchle tempo života, krásne bankovky dokážu upokojiť a dať silu novým úspechom. Tón lesnej sviežosti a hĺbky oceánu je dosť intenzívny a emocionálne ovplyvňujúci, ale nie chytľavý. Dokonale sa hodí k čiernej, bielej, šedej, modrej, zelenej, žltej,fialové, hnedé, kovové a béžové farby. Dokonale hrá hlavnú úlohu, stáva sa hlavným a určujúcim charakterom celkovej situácie.

Červená spálňa

Dynamický, sebavedomý, silný a ohnivý červený zosobňuje smäd po ceste a objavovaní. Hue Caliente - hlavný symbol roku 2018 podľa Benjamina Moora, sa stal skutočným pocitom. Teplý a energický, má k sebe a jednoducho sa nemôže stať láskou na prvý pohľad.

Je vhodné použiť ho ako aktívny prízvuk alebo maľovať všetky steny miestnosti naraz. Čerstvý kontrast možno dosiahnuť vďaka bielym alebo čiernym farbám. Béžová, sivá, piesková, krémová zjemňuje vplyv tejto farby, čo je obzvlášť dôležité pre spálňu. Ako doplnková paleta aplikujte tyrkysovú, modrú, žltú, lososovú, karmínovú.

Ružová spálňa

Vo veku a jemne vyzretý odtieň dymovej ružovej farby je spoľahlivý a prirodzený. Zároveň je veľmi elegantný a podobá sa bobuľovému smoothie, preto spôsobuje len pozitívne emócie medzi majiteľmi domov a hosťami.

Farba je obzvlášť dobre odhalená v tandeme s hnedou, béžovou, tyrkysovou, olivovou, pistáciovou, smaragdovou, modrou, koralovou a kovovou bankovkou. Prítomnosť dreva, skla, zrkadiel, lesklých a žiarivých povrchov sa zlepšuje a dodáva interiéru eleganciu.

Čierna spálňa

Zvýšená vonkajšia aktivita, otvorenosť v sociálnom svete nevyhnutne vytvára túžbu aspoň dočasne skryť a odísť do dôchodku. Tmavá farba reaguje na túto požiadavku. Všestranná a obálková čierna - základný tón, ktorý je kombinovaný s absolútne všetkými farbami. Môžete vytvoriť silný kontrast s bielou farbou, sivú farbu, zjemniť ju teplými, jemnými tónmi alebo vytvoriť z čiernej farby výborné nastavenie pre hranie jasnej palety.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Moderná výzdoba spálne znamená pocit harmónie a dôslednosti. Materiály by si mali vybrať kvalitu, pretože dnes je to hlavná cesta, ako preukázať svoju praktickosť a chuť.

Paul

Spálňa je v prvom rade miestom na odpočinok, tu by mala byť teplá a pohodlná. Preto sa pre podlahu často vyberte teplé drevo alebo koberec.

V roku 2018 zostane najobľúbenejšou možnosťou parketová úprava. V závislosti od celkovej myšlienky môže byť svetlý, tmavý alebo stredný tón. Tento materiál je veľmi trvanlivý a šetrný k životnému prostrediu, dobre udržiava teplo a tiež zachováva zvuky.

A vďaka mramorovému a porcelánovému kameninu získate luxusný a drahý typ podlahy, ktorý však bude trochu chladný. Vyzbrojený keramickými dlaždicami, môžete vytvoriť jedinečný vzor, ​​odrážajúci dizajn celej spálne.

Steny

Hlavným a najviditeľnejším plátnom na výzdobu sú steny.Môžu byť zdobené svetlé farby, dekoratívne omietky alebo tapety pasta. Nech si vyberiete akúkoľvek metódu, upozorňujeme vás, že v roku 2018 je dôležité pokryť všetky štyri strany jedným spôsobom, alebo vybrať iba prízvukovú stenu.

Od nedávnej minulosti, v deväťdesiatych rokoch, sa nám tapeta vrátila, ale už sa trochu zmenila. Použitie motívov s nízkymi kľúčmi vo forme rastlín alebo konárov, ako aj výtlačkov s perspektívou, vizuálne rozširujúcich priestor miestnosti, bude dobrým tónom. Ďalším novým trendom sú krásne drevené panely, ktoré prinášajú do interiéru prirodzenosť a teplo.

Strop

Prevažná väčšina štylistických riešení pre hornú časť spálne odporúča klasický biely povrch, alebo lakonický biely zavesený strop s bodovými svetlami. Drevené panely hladko tečú zo stropu na stenu. Dekoratívne ozdobné prvky sú vhodné len pre klasický štýl. Loftová spálňa - to je prípad, keď sa neošetrený betón môže stať hlavnou dekoráciou interiéru.

Obvod stropu teda priamo závisí od zvoleného štýlu. Súčasný rok nie je výnimkou. Hlavný motív je však stále sledovaný - je to ľahkosť a jednoduchosť, kde komplexný ornament je organický v pomerne vzácnych prípadoch.

Nábytok

\ t

Pri výbere nábytku do spálne v roku 2018 sa vyhnite excesom. Minimalizmus foriem a len tie najnutnejšiepoložky sú presne to, čo potrebujete. Masívne stoličky a skrinky zlikvidujte; rezbárstvo, zakrivené línie chrbta a nôh sú šarže výlučne klasického nábytku.

Samostatný prípad s posteľou, ústredným atribútom miestnosti - tu má zmysel prejavovať kreativitu. Teraz je dôležité nainštalovať možnosti s dreveným, látkovým alebo koženým čelom. Pre svoje pohodlie sú prefúkané lavičky pre pohodlie, kde si pred spaním môžete dať župan alebo posteľnú bielizeň. Po stranách umiestnite malé stoly alebo podstavce na podlahové svietidlo a ozdobné drobnosti. Ak potrebujete špeciálne miesto na oblečenie a iné veci, zastavte sa vstavanej skrini, skrini, komore alebo malej a elegantnej verzii s rovnými čiarami. Ak je to potrebné, tiež prideliť priestor pre pracovný priestor, usporiadať mäkký parapet.

Dekor, textil a svietidlá

\ t

Interiér vždy odráža osobnosť majiteľov domu. Aby dizajn získal svoju vlastnú individualitu a nezostal anonymným projektom, používajte dodatočné prvky dekoru. Atraktívne akcenty v dizajne spálne v roku 2018 môžu byť: farebné sklenené nádoby, rastliny v kvetináčoch pôvodných konfigurácií, obrazy a fotografie v rámoch, zrkadlá rôznych veľkostí a tvarov, figúrky a hodiny, ako aj neobvyklé lampy.

V prípade škandinávskeho štýlu alebo témy podkrovia je doprovod vytvorený z najneobvyklejších objektov - plagátov, drôtov, kúskov a umeleckých predmetov.drevo, prútené koše a dokonca aj rebrík alebo bicykel.

Zostáva dôležité miesto pre textil. Kvalitné záclony, textúrovaný koberec, zaujímavé vankúše a prikrývky vám pomôžu pociťovať pohodlie a prispejú k relaxácii po každodennom rozruchu.

Samostatnú úlohu zohráva umelé osvetlenie. Svietidlá môžu byť samostatným detailom dekoru, pretože dnes môžete nájsť absolútne neuveriteľné variácie ich dizajnu. Hlavnou úlohou však zostáva skutočná dodávka svetla. Vzhľadom k tomu, že spálňa je často miestom nielen na spanie, ale aj na pracovné alebo relaxačné účely, je zmysluplné postarať sa o rozloženie miestnosti do niekoľkých funkčných priestorov pomocou osvetlenia.

Interiér malej spálne 2018

Veľká oblasť vytvára priestor na realizáciu akýchkoľvek tvorivých nápadov. Mnohé apartmány však nemajú priestranné izby. Samozrejme, to nie je dôvod na zúfalstvo, pretože tým, že ukazuje vynaliezavosť, aj najmenšie miestnosti môžu byť pohodlné a atraktívne.

Pred začiatkom opravy starostlivo zvážte návrh projektu budúceho interiéru. Určiť priority a ponechať len najdôležitejšie z nábytku, pretože obmedzený priestor vyžaduje veľké množstvo svetla a vzduchu, neblokujú tieto toky. Lôžko na pódium s úložnými boxmi je vynikajúcim riešením pre úsporu štvorcových metrov.

Pokiaľ ide o farebnú schému, dávajte prednosť svetelným odtieňom, lesklým a zrkadlovým povrchom, ktoré sa líšiavizuálne zväčšiť veľkosť miestnosti. Nepreťažujte dizajn s množstvom textilu - malý načechraný koberec pri posteli, záclony bez závesov a malé vankúše budú dosť dosť.

Dizajn spálne 2018 - foto

Teraz máte základné teoretické zručnosti, aby ste si mohli v roku 2018 vytvoriť svoj vlastný návrh spálne. Pripravili sme pre Vás výber fotografií so skutočnými modernými interiérmi, aby ste si mohli svoje vedomosti zálohovať názornými príkladmi a začať premieňať priestor. Nechajte sa inšpirovať!

Video: Trendy v dizajne spální - 2018