Spálne v japonskom štýle: 90 dizajnérskych fotografií

Orientálne motívy sa čoraz viac nachádzajú v interiéri západných krajín. A to je celkom pochopiteľné - koniec koncov, obsahujú mnohostranné kombinácie rafinovanosti, ľahkosti, blízkosti k prírode a originality. Spálňa vo východoeurópskom štýle je naplnená vzduchom, svetlom a maximum voľného priestoru dáva priestor pre nerušený pohyb pozitívnej energie. Neexistuje miesto pre každodenné starosti - to všetko presahuje prah.

Japonský štýl

Dizajn interiéru s orientálnymi motívmi má niekoľko smerov, ktoré sú trochu podobné, ale vo väčšej miere sa výrazne líšia. Japonský štýl vyniká dramaticky vďaka svojej originalite. Charakteristiky smeru zahŕňajú tieto ukazovatele:

1. Minimalizmus - nie je miesto pre neporiadok, bohatú scenériu a luxus. Maximálne voľné miesto, kde sa nachádzajú dôležité položky. Je to čiastočne kvôli častým prírodným katastrofám na ostrovoch, čo vedie k zničeniu obytných budov. Japonci sa nesnažia vybaviť svoj život nadmernou náročnosťou.

2. Prirodzenosť - pri usporiadaní a výzdobe prevládajú prírodné materiály, hoci v niektorých prípadoch ich imitácia nie je vylúčená. To isté platí pre farebnú paletu, v blízkosti prirodzených odtieňov.

3. Ľahkosť a vzdušnosť situácie - interiérové ​​prvky sú spravidla malé a mobilné a prítomnosť nastaviteľných prepážok umožňujejednoduchú zmenu konfigurácie miestnosti.

Farebné riešenia

Izby v japonskom štýle sú najčastejšie zdobené v jasných farbách, čím sa dosiahne atmosféra pokoja a mieru, ktorá je pre danú miestnosť nevyhnutná. Použitá paleta béžová, krémová, mliečna, sivá, bylinné tóny. Hnedé, čerešňové a čierne farbivá umožňujú riedenie. Interiér nevyužíva viac ako tri farby, z ktorých jedna je v pozadí.

Čierno-biela spálňa v japonskom štýle

Biela-čierna paleta sa často nachádza v interiéri východných smerov. Je to tradičné, čo odráža večnú túžbu filozofov nájsť rovnováhu medzi mužským a ženským, zemským a vzduchovým.

Biele steny s čiernymi hieroglyfmi, zebrovými kobercami vyzerajú skvele. V čiernych farbách môžete usporiadať jednu zo stien v miestnosti, napr. V čele postele, proti ktorej budú biele stolíky s nízkym lôžkom vyzerať kontrastne.

Odvážnejšie rozhodnutia sa obmedzujú na čierny dizajn povrchu stropu, ktorý sa mení na biele steny a sivú podlahu. Táto kombinácia môže byť doplnená béžovými odtieňmi, ktoré sú prítomné v podlahách, dizajnoch priečok a dekorom.

Béžová spálňa v japonskom štýle

Interiér spálne v béžových tónoch je ľahký a elegantný. Je schopný pokojne spať a úplne pokojne prezentovať prirodzenú paletu tónov - práve to, čo je v tomto smere potrebné.Pôvodný vzhľad natretých povrchov stien s hladkými prechodmi z béžovej na tmavú. Steny môžu byť zdobené v tmavšej palete ako strop a podlaha - to prináša špeciálnu geometrickú rozmanitosť.

Táto béžová farba nemôže byť prirodzene prítomná sama o sebe, inak sa miestnosť zmení na uzavretú škatuľu. Sprievodné tóny budú hnedé, smotanové, biele, slonovinové. To bude vyzerať prospešné bambusové tkaniny na stenách a podobných závesov, textilu a nábytku v hnedých tónoch, dizajn mlieko matný strop.

Červená spálňa v japonskom štýle

Farba zrelej čerešne má tiež miesto vo východo-japonskom interiéri. Hlavnou úlohou je určiť jeho množstvo. Pre tých, ktorí dodržiavajú prísnosť a stručnosť, môžete urobiť hlavné pozadie stien a stropu biely, podlaha vo svetlej béžovej alebo šedej farbe a červená paleta bude prítomná v jednom zo stenových panelov, textíliách, svetelných odtieňoch. Dobrý spánok a odpočinok prispejú k priorite béžových odtieňov ako hlavná, a čerešňové odtiene budú menšie prízvukové doplnky.

Dizajn spálne pre vášnivých ľudí vám umožňuje naplniť ju červenou farbou. Je žiaduce, aby steny neboli pevné - môžete použiť tapetu s japonským ornamentom, grafické obrazy tmavšej alebo svetlejšej čerešňovej palety. Strop môže byť ľavé svetlo - umelé osvetlenie mu dodá želanú ružovú farbuodtieň. Čierny nábytok tu bude skvele vyzerať.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Keďže východná filozofia považuje obytné priestory za živý objekt, materiály na konečnú úpravu musia byť prírodného pôvodu. Ale vzhľadom na vysoké náklady, nedostupnosť a nepraktickosť niektorých z nich je prítomnosť umelých náhrad úplne prijateľná.

Paul

Je obvyklé, že Japonci chodia doma naboso, preto pri výbere podlahovej krytiny sa uprednostňuje drevo. Môže byť nahradená parketami alebo bambusovým laminátom. Veľké keramické monochromatické dlaždice môžu byť tiež prítomné, ale pretože tento materiál je dosť studený, bude potrebné vybaviť „teplú podlahu“ alebo použiť obyčajný koberec.

Originálny dizajn predpokladá tatami na podlahe z ratanu alebo bambusu, ale keďže sa rýchlo vymažú, často sa nahrádzajú kobercami s japonskými alebo neutrálnymi farbami.

Steny

Steny zdobené tkaninou budú v japonskej spálni vyzerať štýlovo a útulne. Tiež vyzerajú skvelé drevené panely, imitujúce posuvné priečky. Jednoduchšie možnosti - omietanie, maľovanie stien s použitím tradičných kresieb, tapetovanie. Etnické kresby, napríklad kvitnúce sakury alebo hieroglyfy, sú vhodné na papierové tapety. Najlepší spôsob, ako podporiť štýl pomôže bambusové tkaniny. Návrhári radiaVyberte si pastelové farby bez nepokojov farieb, ktoré obmedzujú dizajn jednej alebo dvoch farieb. Hoci tmavé verzie nie sú vylúčené a steny v červenom svetle sú celkom bežné.

Strop

Prvou vecou v dizajne povrchu stropu je použitie prírodných materiálov, obdĺžnikového tvaru a obloženia v jasných farbách. Existuje niekoľko možností povrchového dizajnu. Často sa používajú štruktúry prijímacieho zariadenia, ktoré rozdeľujú rovinu na štvorce alebo obdĺžniky. Priestor medzi nimi je natretý alebo potiahnutý bielym plátnom, ryžovým papierom.

Niečo podobné a nie menej pôsobivé je systém Armstrong s nosníkmi a ozdobnými doskami. A je tu jeden trik - čím väčšia bunka, tým širší bude strop. Ďalšou možnosťou je usporiadať strop pomocou strečovej fólie alebo látky.

Nábytok v japonskom štýle

Vybavenie odpočívárne je minimálne. Toto sa však netýka len spální, ale aj ostatných priestorov východo-japonských bytov. Je to kvôli husto obývanej krajine, kde sa počíta každý štvorcový meter a akútny nedostatok obytného priestoru.

Posteľ je centrálnym prvkom. Mal by mať squat obdĺžnikový tvar, ktorý sa nachádza takmer na podlahe ako japonský futon. Pridajte originálne poznámky pomôžu umiestniť ho na pódium so schodmi. Objemné úložné systémynahradené nástenným výklenkom v štýle šatníka s posuvnými dverami v japonskom štýle. Bude dopĺňať vnútorné nočné stolíky, čajový stôl, malé poličky na čačky.

Ak je miestnosť dosť veľká, možno ju rozdeliť do zón pomocou obľúbených národných posuvných priečok. Sú to drevené rámy s bielym matným sklom a kolmými lamelami, ktoré plátno delia na štvorce alebo obdĺžniky. To isté by mali byť dvere miestnosti.

Dekorácia a osvetlenie

\ t

V miestnosti určenej na rekreáciu nie je potrebné žiadne jasné osvetlenie. Tlmené svetlo vytvorí potrebnú atmosféru tajomstva, ktorá podporuje úplnú relaxáciu. Svietidlá majú jednoduché geometrické tvary, vyrobené zo skla, ryžového papiera, bambusu alebo tkaniny. Ak je spálňa malá, môžete použiť stropné svietidlá. Podlahové lampy a nástenné osvetľovacie zariadenia sa používajú menej často, ale v národných tradíciách ich zdobia.

Je potrebné, aby ste spálňu v japonskom štýle presne ozdobili bez ložného priestoru. Môžete nainštalovať podlahovú vázu s národným ornamentom, v ktorom budú umiestnené bambusové alebo ikebanové vetvy, usporiadať tradičné figúrky, vonné sviečky, bonsai strom na policiach.

Steny budú zdobené národnými fanúšikmi (sú často korunovaní hlavou postele), samurajskými mečmi, pergamenmi s hieroglyfmi. V druhom prípade musíte byťveľmi pozorní - predtým, ako umiestnite obraz hieroglyfu do vnútra, musíte poznať jeho význam.

Spálňa v japonskom štýle

Keďže dizajn krajiny vychádzajúceho slnka znamená prísny lakonizmus, je to ideálne pre malé miestnosti. Nízky nábytok a jeho minimálne množstvo zanechá veľa voľného miesta. Lôžko matraca môže byť umiestnené na pódium, v ktorom budú umiestnené zásuvky na ukladanie rôznych vecí. Vo výklenku jednej zo stien si môžete vybaviť malú skrinku na oblečenie tým, že ju zamaskujete pod japonskou časťou "shoji". Je lepšie usporiadať miestnosť vo svetle béžovej, mliečne tóny. Akcenty budú menšie čierne, čerešňové dekoračné prvky.

Dizajn spálne v japonskom štýle - foto

Ak chcete naplniť svoju fantáziu duchom originality Ďalekého východu a výber fotografií, pomôže vám ozdobiť interiér vašej spálne skutočne štýlovým spôsobom. Tu sú zbierané rôzne možnosti dizajnu v skutočne japonskom štýle alebo viac europeizované. Vyberte si, čo je bližšie k vášmu vnímaniu, pochopeniu krásneho a odvážneho experimentu. Šťastné prezeranie!