Spálne dizajn v Chruščove: 60 foto nápady

spálňa v Chruščove - to je zvyčajne jeden z najmenších miestností - jeho plocha môže byť iba 6-10 m2. Avšak aj taká kompaktná miestnosť môže byť ľahko premenená na útulný a krásny kútik na spanie, stačí sa pozrieť na nové nápady dizajnu a dať to najlepšie do praxe.

Priestor na spanie v jednej miestnosti Chruščov

Prípady, keď celá rodina žije v jednej izbe Chruščova, nie sú vôbec nezvyčajné. Zdalo by sa, že v takýchto podmienkach sa o tom môže zdať len osobný priestor. V skutočnosti však nie je ťažké oddeliť priestor na spanie v jedinej spoločenskej miestnosti a mnohé z ponúkaných možností je možné realizovať na vlastnú päsť.

Územné plánovanie

Jedným z najrýchlejších a najpohodlnejších spôsobov, ako skryť posteľ, je zavesiť ju na hrubé závesy. K tomu potrebujete len rímsu, ktorá je najlepšie pripojená k stropu, a v skutočnosti závesy.

Praktickejšou možnosťou zónovania sú tenké sadrokartónové alebo preglejkové priečky. Rovnakú funkciu môže vykonávať skrinka, stojan alebo vysoká polica.

Skladacie lôžko

Posteľ, ktorá môže byť počas dňa vertikálne opretá o stenu a ukrytá za fasádou skrine, je nábytkové know-how, ktoré bude vynikajúcim riešením pre blízky jednoizbový byt. Na rozdiel od pohovky-transformátor, je to pohodlné miesto na spanie s plochým matracom.

Pódium

Malá výška nad podlahou umožňujeefektívne využívať vertikálny priestor.

Umiestnením lôžka na vrch, vo vnútri pódia je možné umiestniť zásuvky na ukladanie vecí a vo vyšších konštrukciách - dokonca aj posuvný stôl.

Pod pódiom je ľahké skryť výsuvnú posteľ a na vrchole si môžete zariadiť pracovný priestor, položiť pohovku alebo vybaviť ďalšiu posteľ.

Ako zväčšiť priestor malej spálne

Malé zábery nie sú pre spálňu veľkým problémom, ale ak chcete do miestnosti pridať viac miesta, môžete to urobiť nasledujúcimi spôsobmi:

Zrkadlá

Ak ozdobíte jednu zo stien alebo prednú časť skrine veľkým zrkadlom, bude to odrážať celú situáciu. Tak, oblasť vašej spálne v Chruščove vizuálne takmer zdvojnásobil.

Tapety na plochu

Správne vybraté fototapety alebo obrovské obrazy s realistickou perspektívou sú ďalším spôsobom vizuálneho rozšírenia miestnosti. Na tento účel sú najvhodnejšie obrázky na šírku a panoramatické snímky.

Združenie s balkónom

\ t

Spálňa v Chruščove má často prístup na balkón, ktorý možno rozšíriť odstránením okna a spodnej priečky. Tým sa pridá niekoľko metrov štvorcových na usporiadanie pracovnej plochy alebo mäkkého rohu.

Stena nad čelo

\ t

Modulárna stena s vysokými až stropnými skrinkami a priestrannými priestormi pomôže získať maximálny úžitok z vertikálneho priestoru.medziposchodie. V ideálnom prípade by mal byť ľahký a bez držadiel.

Interiérový štýl do spálne v Chruščove

Voľba štýlu pre spálňu je čisto individuálnou záležitosťou, pretože atmosféra tejto miestnosti by mala osloviť svojich obyvateľov, čo odráža ich osobné preferencie. Ale stále je potrebné vziať do úvahy rozmery Chruščova a nie preťažiť priestor jasnými detailmi, ako aj objemnými prvkami.

Spálňa v štýle minimalizmu

Kompaktný nábytok, rovné línie a žiadne kudrlinky sú hlavnými črtami minimalistického interiéru, ktorý je ideálny pre stiesnené izby v domoch v Chruščove. Tento dizajn zanecháva maximálne voľné miesto a vyzerá veľmi stručne.

Spálňa v modernom štýle

Grafika moderného štýlu ju približuje k minimalizmu, ale tu sú zaujímavejšie povrchy, nezvyčajné návrhy a textúrovaný nábytok.

Spálne v podkroví

Módny priemyselný štýl môže osloviť kreatívne a slobodne milujúce osoby. Takáto atmosféra v malej spálni pomôže vytvoriť holé betónové alebo tehlové steny, kovové regály, ako aj skrinky z hrubo opracovaného dreva.

Spálňa v klasickom štýle

Klasický dizajn interiéru znamená symetriu línií, diskrétny luxus a sofistikovanosť situácie ako celku. Charakteristické znaky tohto smeru sú smaltovaný nábytok so zakrivenými vyrezávanými nohami, vysoký čelo postele, drahélátky, ako aj krásny luster.

Spálňa v štýle country

Rustikálny štýl je nostalgia pre letné dni a pre krajinu. V Chruščove, bude takáto spálňa vyzerať obzvlášť pohodlne, len nechať prirodzené drevo vzor na podlahe, vybrať jednoduchý nábytok, srdce dekor a diskrétne bavlnené textílie.

Spálňa Provence

Jemný pôvod na prvý pohľad upokojuje a upokojuje nenápadnosť. Pastely, kvety, čipky, francúzska romantika - to všetko môže osloviť mladé dievčatá, ktoré milujú všetko vzdušné a krásne.

Farba v interiéri malej spálne

Vzhľadom na dizajn spálne v Chruščove nemožno ignorovať farebné prevedenie tejto miestnosti. Od neho bude do značnej miery závisieť na nálade pred spaním a okamžite po prebudení, preto musí byť voľba pristupovaná veľmi zodpovedne. Vzhľadom k tomu, že miestnosť je malá, odporúča sa používať najviac 2 - 3 farby vo svetlých alebo tlmených odtieňoch.

Biela spálňa v Chruščove

Zasnežená spálňa je vždy veľmi krásna. Ak chcete, aby bolo viac domácke, môžete dať na podlahe nadýchaný koberec a ozdobiť steny malbami prírody alebo rodinné fotografie.

Čierna spálňa v Chruščove

V miestnosti na spanie môže byť miesto pre čiernu. Zvlášť štýlový, vyzerá v tandeme s bielou. Lesklé čierne povrchy(napr. šatníkové dvere) môžu dokonca plniť funkciu rozširujúceho sa priestoru, odrážajúceho svetlo, ako veľké zrkadlo.

Šedá spálňa v Chruščove

Z celej palety farieb je sivá najpokojnejšia. To nespôsobuje emócie a podporuje správny odpočinok. V závislosti od štruktúry, šedá dokonale zapadne do akéhokoľvek štýlu: pre klasiku si môžete vybrať strieborné odtiene, pre hi-tech - metalické, pre podkrovie alebo provence - matné tóny popola.

Béžová spálňa v Chruščove

V skutočnosti je béžová biela s malou prímesou hnedej. Jedná sa o veľmi relevantnú farbu, ktorá vytvára pokojnú, domácku atmosféru v spálni. Dobre sa hodí do hnedej, modrej, vínovej a zlatej.

Hnedá spálňa v Chruščove

Podľa psychológov sa hnedá farba najviac páči ľuďom, ktorí sa venujú rodinným hodnotám a tradíciám. To je farba stability, spoľahlivosti a dôvery. Na zjemnenie interiéru v čokoládových tónoch pomôže biely, béžový a krémový.

Zelená spálňa v Chruščove

Hoci je zelená a odkazuje na pokojné farby, v spálňach nie je veľmi bežná. Vyzerá to však veľmi zaujímavo vedľa bielej, šedej alebo ružovej farby a dobre sa mieša aj s drevom.

Modrá spálňa v Chruščove

Upokojujúce vlastnosti modrej ho robia jedným z najlepších riešení pre priestor na spanie. Táto farba strieľa akopsychická a fyzická únava znižuje tlak a podporuje dobrý spánok.

Ružová spálňa v Chruščove

Spálňa pre mladé dievča bude ešte krajšia, ak sa sem pridajú ružové prvky. To môže byť buď maľovanie stien, alebo len kvety na tapetu, nábytok alebo dekor - v každom prípade, bude izba získať špeciálne romantické kúzlo.

Osvetlenie spálne v Chruščove

Vedci preukázali, že večerné osvetlenie má veľký vplyv na produkciu hormónu melatonínu, na ktorom závisí doba trvania a kvalita spánku. Takže žiarenie v studenom bielom a modrom spektre, neónové a žiarivky, ako aj obrazovky moderných prístrojov môžu spôsobiť nespavosť. Zároveň je najlepšou voľbou pre spálňu teplý biely svetelný stlmený odtieň.

Vhodné osvetlenie pre modernú spálňu môže zahŕňať bodové diódy na strope, centrálny luster, osvetlenie výklenkov, dekoratívne výklenky a police, ako aj nočné svietidlá (stojanové lampy, nástenné svietidlá, závesné svietidlá).

Pre romantickejšie prostredie môžete použiť diódové girlandy. Sú považované za novoročné, ale krásne dopĺňajú interiér v ktoromkoľvek inom ročnom období. Jas diódy môže byť stlmený zakrytím priesvitnou tkaninou - tylu alebo tylu. Tam sú tiež girlandy so svetelnými postavami - miniatúrne gule, ruže, hviezdy.

Skutočne kozmický dizajn pomôže vytvoriť farbuosvetlenie a strop "hviezdna obloha" s realistickými blikajúcimi súhvezdiami.

Textílie a dekorácie do spální

V "Khrushchev" spálňa dekor je potrebné v minimálnom množstve. Jeho jedinou funkciou je poskytnúť interiéru útulný, žitý vzhľad a dotyk individuality. Niekoľko obľúbených fotografií alebo obrázkov na stenách, pár kníh na čítanie pred spaním, budík - to sú ukážkové súbory vecí, ktoré by boli vhodné v rekreačnej oblasti.

Okrasné vankúše možno použiť ako ozdobu na posteľ, stoličku alebo široký parapet. Ich svetlé farby alebo nezvyčajné vzory budú vrcholom spálne.

Navrhnuté v štýle blízkom prírode (krajina, Provensálsko, škandinávsky) budú harmonicky dopĺňať rôzne etnické predmety: tkané koberce, pletené prikrývky, tkané koše a výšivky.

Maľované v matnej monochromatickej farbe steny môže byť zaujímavejšie pomocou kresieb - ručne alebo cez šablónu. Je žiaduce, aby neboli príliš pestré a kombinované so zvyškom dizajnu.

Pokiaľ ide o textil, s jeho pomocou je ľahké zmeniť interiér spálne podľa vašej nálady: posteľná bielizeň inej farby, iné záclony - a miestnosť sa mení pred vašimi očami. Pre pohodlný spánok je lepšie dávať prednosť prírodným tkaninám (bavlna, ľan).

Dizajn spálne v Chruščove - foto

Chcete ešte viac príkladov výzdoby spálne v Chruščove? Ponúkame ich vidieť v našej fotogalérii! Tu nájdete veľképočet úspešných rozhodnutí o dizajne týkajúcich sa umiestnenia nábytku, plánovania a dekorácie. Výber bude užitočný pre každého, kto plánuje aktualizovať interiér svojej spálne, aby bol krajší a pohodlnejší.

Video: Návrh malej spálne v Chruščove