Spálňa v štýle minimalizmu (+80 fotografií)

Spálňa je jedným z najpohodlnejších a odľahlých miest v dome. Pre zvedavé oči sa stáva skutočným tajomstvom a pre majiteľov domov je to oáza pohodlia, relaxácie a pokoja. Dizajn spálne v štýle minimalizmu je ideálnou voľbou, pretože mäkké obrysy, teplé farby a tlmené svetlo môžu ľahko vytvoriť takú požadovanú atmosféru pokoja.

Prvky štýlu minimalizmu

Na rozdiel od klasiky, kde sú vítané luxusné textílie a objemný nábytok, minimalizmus absorboval jednoduchosť, stručnosť a presnosť. To sa týka absolútne všetkých detailov. Priestranné okná, svetlé farby, prírodné materiály. Smer nesie len osobitný vzťah s interiérom, ale aj osobitný vzťah so životom. Ide o druh filozofie, kde hlavnou vecou nie je počet objektov, ale ich kvalita, fungovanie, praktickosť a krásne usporiadanie, čo je veľmi dôležité.

Farebné riešenia

Navrhovanie farebnej schémy miestnosti pomáha robiť ju konzervatívnou, extravagantnou a elegantnou. Pomocou farby môžete dokonca vizuálne zúžiť alebo rozšíriť miestnosť. Preto by sa s touto otázkou malo zaobchádzať so všetkou zodpovednosťou. Pokiaľ ide o minimalizmus, vhodnosť je ľahkosť a jednotvárnosť.

Biela spálňa v štýle minimalizmu

Najtradičnejšia možnosť. Svetlá farba a snehobiely svetlá pomáhajú maximalizovať, a možno aj hlavné zameranie na množstvo svetla, vzduchu aspace. Ak ho rozriedite inými jemnými, ale jasnejšími odtieňmi (šedá, béžová, kávová, citrónová), potom bude vzhľad vyzerať ešte zaujímavejšie a individuálnejšie.

Modrá spálňa v štýle minimalizmu

Nasýtená tmavo modrá farba má úžasný vplyv na náladu. Zvlášť keď je za oknom jesenný dážď alebo sneženie. Je ideálny pre spálňu kreatívnych ľudí, ktorí sú vždy otvorení novej porcii inšpirácie. Svetlomodrý odtieň v kombinácii so smotanovými závesmi a ručne vyrobeným dekorom vyzerá skvele, bohatý a dokonca aj dizajnér! Nebeské farby stien tiež vyzerajú veľmi elegantne s ľahkým mäkkým nábytkom.

Zelená spálňa v štýle minimalizmu

Táto možnosť je menej obmedzená ako predchádzajúce dve možnosti, ale má aj svoje osobitné čary a výhody. Napríklad, smaragd nástenné nástenné maľby s drevom naplní minimalistickú spálňu sviežosťou a určite sa majitelia úsmev, keď sa zobudia skoro. Lime farba môže tiež nabíjať miestnosť s letným jasom a relaxačnou energiou. Dôkazom toho je aj vyučovanie Feng Shui.

Žltá spálňa v štýle minimalizmu

Slnečné farby na niekoľko sekúnd povzbudia, inšpirujú a zároveň prekvapia. Je to oranžové a žlté odtiene, ktoré sú nádherne kombinované s takmer všetkými ostatnými. Vyzerajú skvele v kombinácii so zelenými závesmi a modernou maľbou.

Červená spálňa v štýleminimalizmus

Mnohí sa môžu zdať, že takáto možnosť je veľmi nebezpečným rozhodnutím pri výbere dizajnu. Ale to sú len stereotypy. Ak správne pristupujete k tomuto problému, môžete získať fascinujúcu spálňu. Vyzerá to veľmi elegantná kombinácia červenej s béžovou, bielou a žltou. Ďalšou populárnou myšlienkou je návrh len jednej steny (z čoho vyberať) v tomto tieni. Miestnosť bude vyzerať nielen originálne, ale aj vizuálne expandovať, čo je mimoriadne dôležité pre malé miestnosti.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pri výbere povrchovej úpravy stojí za to pripomenúť prísne dodržiavanie funkčnosti a praktickosti v tomto smere. Okrem toho je dôležité zvoliť materiály podľa nasledujúcich kritérií: možná životnosť, čistota, environmentálna zložka materiálov.

Pohlavie

Harmonické v minimalistickej spálni je použitie dlaždíc, linolea alebo dreva. O koberci by sme mali zabudnúť. Dlaždice a linoleum môžu byť ďalej zdobené štýlovým kobercom z nylonu alebo hodvábu. Samotný strom vyzerá veľmi pôsobivo, pretože prírodné materiály a minimalizmus sú prakticky synonymom dizajnu domu.

Steny

Bez ohľadu na to, že ide o farbu alebo tapetu, je žiaduce, aby boli jednofarebné, maximálne - v dvoch kompatibilných odtieňoch. Kresby a komplexné ornamenty budú zbytočné. Ak je to žiaduce, jedna zo stien v spálni môže byť ozdobená environmentálnymi materiálmi alebo domácou výzdobou, ktorá priťahuje príliš veľa pozornosti k sebe, ale zároveňčas bude klásť veľký dôraz na praktický a zároveň štýlový interiér.

Strop

Najlepšie je venovať pozornosť strešným stropom svetlých odtieňov. Hladký povrch a rovné línie - ideálny pre spálňu v štýle minimalizmu. Ak je priestor miestnosti dostatočne veľký, potom môžete bezpečne uprednostniť viacúrovňový strop s dodatočným osvetlením.

Nábytok do minimalistickej spálne

Popularita minimalizmu je taká vysoká, že dizajnéri vytvárajú samostatné zbierky, ktoré sú pre ňu určené a vhodný nábytok. Pre spálňu v tomto štýle, mali by ste si vybrať jednoduchý a pohodlný nábytok, bez príliš veľa výzdoby a vzory.

Ak ide o postele, potom obdĺžnikové, okrúhle postele a pódiové postele, ktoré sú vyrobené zo špeciálnej drevenej základne, vyzerajú harmonicky. Sú pohodlné pri používaní aj vo vzhľade.

Ostatné položky nábytku by mali byť vyrobené z ocele, kože alebo prírodných materiálov. Môže to byť konferenčný stolík alebo kovový stojan. Je ľahké riediť uniformitu miestnosti mäkkými pestrými pufs alebo svetlými „kyslými“ vankúšmi.

Dekor a textil

\ t

V minimalizme existuje jedno pravidlo jednoduchej voľby - menej scenérie a viac priestoru. Inými slovami - "čím menej - tým lepšie." Ale nie úplne ignorovať zaujímavé príslušenstvo!

Napríklad moderná maľba v jednoduchých rámoch a sklenených suveníroch s laseromryté dokonale zapadajú do veľkého obrazu. To isté možno povedať o romantických čiernobielych fotografiách. Môžu to byť vaše fotografie a fotografie známych osobností, zvierat, krajiny. Dôraz sa kladie aj na krásu a sofistikovanosť kvetov. Napríklad, kytice ružových pivoniek alebo azalea rastlín.

Pri výbere textílií je vhodné pripomenúť, že by bolo úplne nevhodné používať viac ako tri farby v celkovom rozsahu spálne. V ideálnom prípade dva. Skvelo sa hodí k klasickým alebo londýnskym závesom z teplých odtieňov, žalúzií a obrazoviek.

Malá spálňa v štýle minimalizmu

Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, ktorými sa môžete vytvoriť svoj vlastný osobný raj, aby ste uvoľnili svoje telo a dušu. Spálňa v minimalistickom dizajne je skvelým príkladom.

- Všetky povrchy musia byť pevné a rovné. Žiadne extra geometrické vzory a zložité vzory.

- Klasická posteľ nemá v takejto spálni miesto. Oveľa správnejšie vyzerať ako posteľ bez nôh alebo na pódium, ktoré sa každoročne stáva čoraz obľúbenejším vďaka svojmu pohodliu a jemnému vzhľadu.

- Pri výbere regálov je lepšie sa bližšie pozrieť na namontované príslušenstvo a viac sa k tomuto problému pristupovať ako k prvku dekorácie bez toho, aby ste ich zaplnili množstvom literatúry. Knižnicu je lepšie vytvoriť v samostatnej miestnosti.

- Extra dekorácie by nemali odniesť už malú plochu miestnosti. Preto možno aj úplný nedostatok dekorácie a čiastočnénahradzujú ho svetlými vankúšmi a niekoľkými druhmi rastlín. Ďalšie (vstavané) svetelné zdroje sa tiež stanú ďalším zdrojom pohodlia.

- Aby bolo možné vizuálne rozšíriť spálňu - pozrite sa na žlté alebo neba modré odtiene záclon, ak je cieľom je zmeniť výšku nízkeho stropu - vyberte záclony na podlahu. Studené farby (modrá, sivá, fialová), podľa psychológov, pomôžu v boji proti stresu a nespavosti. V malej miestnosti je lepšie dávať prednosť svetelným závesom ako ťažkým závesom. Vyzerajú dobre v kombinácii s lesklými stropmi.

Spoliehať sa na praktické rady a vlastnú intuíciu pri navrhovaní spálne v štýle minimalizmu, hlavnou vecou je uvedomiť si, že v tomto smere je potrebné dôsledne dodržiavať funkčnosť a praktickosť v každom detaile!

Dizajnová spálňa v štýle minimalizmu - foto

Pri pohľade na zbierku fotografií, ktoré sme vybrali pre vašu inšpiráciu, môžete ľahko pochopiť, prečo štýl minimalizmu v interiéri zhromaždil tisíce fanúšikov po celom svete!