Spálňa v modernom štýle (+80 fotografií)

Hlavnou etapou návrhu priestoru je voľba hlavnej štylistiky. Toto riešenie určuje každý detail v interiéri: rozloženie, materiály, farebné kombinácie a dokonca funkčnosť objektov. Spálňa v modernom štýle je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí ocenia pohodlie, pohodlie a minimalistickú estetiku. Dnes budeme podrobne analyzovať, ako ju uviesť do života.

Vlastnosti štýlu

Moderný štýl odráža súčasné trendy dizajnu a nie je obmedzený na striktný súbor výrazových prostriedkov. Je v rozpore s klasikou, popierajúc svoju tendenciu byť dekoratívnou, presne sledovať určitú kompozíciu, ako aj zavedené kánony.

Smer je postavený na koncepcii pohodlného, ​​útulného, ​​funkčného biotopu, v ktorom každý detail je logickým doplnkom priestoru. Vyznačuje sa minimalizmom - odráža sa v stručnom súbore prostriedkov expresivity a dôrazu na čiary, formy, textúru alebo textúru. Štýl bude zároveň vynikajúcim „plátnom“ pre zaujímavé dizajnérske experimenty, ako aj jasné bloty harmonicky vyvážené inými objektmi.

Premýšľanie prostredníctvom dizajnu modernej spálne pomôže dodržať niekoľko zásad, ktoré zdôraznia rovnováhu estetiky a praktického naplnenia:

- Ako už bolo spomenuté, v nábytku, výzdobe alebo ozdobe by mali byť viditeľné jasné čiary a tvary, ktoré vytvárajú vizuálharmónia v miestnosti.

- Používanie doplnkov a rôznych dekorácií je prípustné, ale malo by byť čo najpraktickejšie a tiež zodpovedať koncepcii dizajnu.

- Komfort v „súčasnom“ znamená veľa svetla a priestoru pre pohyb. Dokonale sa však prispôsobuje interiérom s komplexnou geometriiou, čo pomáha skryť nedostatky.

- Diskrétna farebná schéma pozostáva z prirodzeného, ​​príjemného pre vnímanie odtieňov, ktoré môžu tieniť svetlé fragmenty.

- Dôraz na textúru náterov: hlboký drevený vzor, ​​dekoratívna omietková štruktúra, štýlová matnosť alebo futuristický lesk.

Pri navrhovaní spálne sa odporúča venovať pozornosť súčasným trendom a moderným materiálom, ktoré dodnes zdôraznia príslušnosť miestnosti.

Farebné riešenia

Farby v interiéri nie sú len umeleckou zložkou, ktorá v publiku evokuje určité emócie. Tvoria atmosféru domova, náladu, dokonca ovplyvňujú činnosť domácnosti. Preto je lepšie umiestniť osobné preferencie do výberu hlavnej palety na druhom mieste a najprv nechať vnímanie a dekoratívne prvky. Identifikovali sme niekoľko riešení, ktoré presne zapadajú do moderného štýlu.

Biela spálňa v modernom štýle

Interiér v bielej farbe je typom klasiky dizajnu, ktorý nikdy nevyjde z štýlu. Farba môže úplne dominovať palete alebo byť použitá vako univerzálne zázemie pre iné riešenia.

Rôzne textúry, tvary a zaujímavé svetelné zdroje pomôžu vyhnúť sa účinku sterility priestoru. Môžete ísť v smere minimalizmu alebo pridať dekoratívne predmety, čo dokazuje variabilitu obvyklej bielej.

Čierna spálňa v modernom štýle

Štýlová farba, ktorá pomáha načrtnúť miestnosť, vytvára pocit intimity a pohodlia. Charakteristickej tme, vďaka ktorej sa mnohí obávajú použiť čiernu, sa dá vyhnúť tým, že ju správne vložíte do spálne.

V obydliach s veľkou plochou si môžete vybrať čiernu farbu na dokončenie jednej alebo viacerých stien av malých domoch sa môžete obmedziť na niekoľko objektov - napríklad posteľ v strede miestnosti, s dôrazom na celkovú kompozíciu.

Šedá spálňa v modernom štýle

Šedá je vhodná do modernej spálne, ktorá vyžaduje upokojujúcu, upokojujúcu atmosféru, ktorá podporuje dobrý spánok. Voľba v smere nie nasýtených odtieňov umožní zintenzívniť pozornosť na tému naplnenie miestnosti, a prelínanie niekoľkých svetlých objektov vytvorí zaujímavý vizuálny efekt. Väčší objem interiéru umožní striedanie tmavých a svetlých tónov.

Béžová spálňa v modernom štýle

Jedným z najoptimálnejších riešení pre spálňu zostáva béžová farba - jemná, pokojná, príjemná pre vnímanie a rôznorodosť. Môžete si vybrať paletu mlieka, orechov, karamelu,káva odtiene, hrať s kontrastom teplých alebo studených tónov, kombinovať s inými prírodnými odrodami, vytvára spálňu s prirodzenou, príjemnou atmosférou.

Svetlé škvrny

Vyššie uvedené farby sú neutrálne varianty, čo znamená, že sú dokonale kombinované s mnohými jasnými odtieňmi a jemne ich vyvážia.

Napríklad farebné krajiny vyzerajú dobre proti bielym stenám. Budú vyvážiť žltú, oranžovú, červenú, ktorá sama v interiéri vyzerá príliš farebne. Teplé tóny môžu koexistovať s čiernou a sivá zvýrazní ich sýtosť.

Možnosti dokončenia spálne

Moderný štýl je vystavený prírodným, vysokokvalitným, praktickým materiálom, ktoré dokážu prispôsobiť vnútornú klímu. V prípade spálne neexistujú žiadne iné požiadavky ako šetrnosť k životnému prostrediu: škodlivé povlaky v priestore, kde človek spočíva, môžu mať negatívny vplyv na zdravie. Okrem toho si môžete vybrať neobvyklé možnosti, napríklad tehlovú alebo betónovú stenu.

Paul

V rámci postúpenia je zriedkavé nájsť podlahu pokrytú kobercom. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude malý obdĺžnikový koberec, ktorý zvýrazní určitú oblasť, ale nezakryje nevýhody povrchu.

Môžete tiež odkazovať na bežné parkety alebo laminát - iné typy v spálni budú vyzerať nevhodne. Tieto možnosti ponúkajú širokú škálu odtieňov a textúr, ktoré sa zmestiaakýkoľvek rozsah.

Odporúča sa venovať pozornosť korkovej podlahe - je príjemná na dotyk, mäkká, má dobré izolačné vlastnosti. Nanešťastie je povlak vhodný na deformáciu z vysokých zaťažení alebo trenia, takže stojí za to ho kúpiť pre spálne, ktoré sa používajú výlučne na rekreáciu.

Steny

Je oveľa ťažšie určiť výber materiálu pre steny, pretože do štýlu sa zmestí toľko typov. To môže byť tradičné farby, tapety, priedušné, dekoratívne omietky, tehál alebo drevené dosky.

Ak plány zahŕňajú návrh stien pomocou jasných povrchových textúr, je lepšie ich napísať vo forme samostatných fragmentov. Napríklad tapety s obrázkom kvetov môžu ozdobiť stranu, na ktorú susedí posteľ, zatiaľ čo iné by mali byť natreté v neutrálnom odtieni. Pre moderný trend je charakteristická aj kombinácia rôznych povrchových úprav.

Strop

Stropná výzdoba v spálni by mala byť najviac minimalistická - pomerne hladký povrch natretý bielou farbou. Akékoľvek chyby môžu byť skryté za zavesenými konštrukciami - sú tiež ideálne pre montáž svietidiel.

Nábytok

\ t

Kľúčovým objektom každej spálne je posteľ - celé zloženie interiéru je zvyčajne postavené okolo nej. Tento kus nábytku bude stáť buď pozdĺž širokej steny, ak tu žije jedna osoba, alebo naopakkonci miestnosti a ponecháva priestor na pohyb.

Posteľ má jednoduchý dizajn a konštrukciu. Dôraz je kladený na pastelové prádlo a nie na kované prvky, ako v klasickom štýle.

Ak to priestor v spálni umožňuje, môžete navyše zadať malú pohovku a kreslo. Miestnosť často obsahuje pracovný priestor so stolom.

V šatni stojí za to opustiť ťažkopádne komody, preferujúc obľúbené skrine, ktoré zaberajú málo miesta a vizuálne rozširujú spálňu s pomocou obyčajných frontov. Bude to vyzerať moderný stojan na oblečenie pre oblečenie, ukazuje najkrajšie veci zo šatníka majiteľa.

Dekor a osvetlenie

Doplnky a dekorácie do spální v súčasnom štýle sú funkčné objekty alebo umelecké predmety, ktoré zdôrazňujú charakter miestnosti. Neutrálne steny budú slúžiť ako vynikajúce zázemie pre abstraktné plátna, plagáty alebo rodinné fotografie, ktoré sú často najjasnejšou zložkou priestoru.

Stojí za to venovať pozornosť textilu - záclonám, ktorých hladká silueta osvetlí veľké okná a prinesie pocit pohodlia aj v bielej minimalistickej spálni, krásnom bielizni, vankúšoch alebo čalúnení na pohovke. Po zachytení nasýteného odtieňa pre takéto detaily je možné diverzifikovať "sterilný" interiér.

Objem v miestnosti pridáva zrkadlá, "ležmo" pripojené k stene. Postavené kvetináče oživujú spálňu.

Odporúča sa zvážiť viacúrovňovú úroveňosvetlenia. Okrem centrálneho zdroja, ktorý sa používa počas aktívneho dňa, budú lokálne lampy vytvárať tlmené, relaxačné osvetlenie, ako aj dekoratívne predmety, ak si vyberiete štýlové modely so zaujímavými tvarmi.

Malá spálňa v modernom štýle

Prirodzene, je vhodnejšie navrhnúť priestranné izby v modernom štýle, ale je schopný prispôsobiť sa akýmkoľvek dispozíciám a premeniť aj malú spálňu na útulné miesto na odpočinok. Postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel:

1. Farebná schéma by mala pozostávať najmä z ľahkých, neutrálnych odtieňov. Jasné farby by mali byť ponechané na dekoráciu alebo maľovať jednu stenu s nimi - napríklad na korekciu geometrie miestnosti.

2. Matné povlaky sú vhodnejšie ako lesklé a efekt „pokračovania“ v spálni vytvorí jedno veľké zrkadlo.

3. Je potrebné obmedziť sa na jednoduchý súbor nábytku: posteľ, šatníková skriňa, niekoľko nočných stolíkov. Pracovisko by malo byť kompaktné, ale pohodlné. Malý stôl možno umiestniť na vyčnievajúci okenný parapet alebo kombinovať s iným predmetom. Transformačné modely, nábytkové súpravy a dvojpodlažné stavby sú dôležité z hľadiska štýlu.

4. Vzhľadom k tomu, že dekor vizuálne rozdrví miestnosť, mal by byť obmedzený na niekoľko jasných detailov so zameraním na praktické naplnenie spálne. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti,laconic interiér sa bude zdať útulný a zaujímavý.

Dizajn spálne v modernom štýle - foto

V našej zbierke sme zozbierali ešte zaujímavejšie fotografie skutočných projektov, ktoré demonštrujú široké možnosti moderného štýlu. Tu nájdete kompaktné alebo priestranné spálne, farebné alebo čiernobiele vzory, ako aj zaujímavé dizajnové riešenia, ktoré vás určite inšpirujú originálnym nápadom. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa v modernom štýle - Nápady interiéru