Spálňa dizajn 10 m2. (+65 fotografií)

Ak sa stretávate s úlohou opravy bytu postaveného v minulom storočí, je pravdepodobné, že to bude spálňa skromnej veľkosti. Transformácia takéhoto malého priestoru je dosť realistická, aj keď to nie je veľmi jednoduché. Napriek tomu dizajnéri nájsť najlepšie riešenie problému, na ktoré sa vzťahuje úspešný výber farebnej palety, prízvuk techniky a dobré usporiadanie. V dôsledku toho je dizajn spálne 10 m2. ukazuje sa nielen esteticky atraktívne, ale aj pohodlné.

Interiérový štýl

Umenie dizajnu sa v sebe sústreďuje na celú priepasť rôznych konceptov a odporúčaní, v ktorých je veľmi ľahké sa stratiť. To je dôvod, prečo sme pripravili malú prehliadku niektorých populárnych štýlov, ktoré môžu obnoviť amatéri aj dizajnéri.

Spálňa 10 m2. v modernom štýle

Pri výbere štýlového prúdenia by ste mali venovať pozornosť modernému trendu. Priestranný a ľahký minimalizmus je ideálny pre malý priestor.

Maximálna funkčnosť a pohodlie s minimálnou dostupnosťou dekoratívnych prvkov, absencia zbytočných detailov a zároveň bohatstvo najpotrebnejších - to je to, čo ponúka moderný dizajn. Priame a dobre definované čiary vytvoria tenký a elegantný interiér v spálni a lakonická farebná schéma nebude „ukradnúť“ skryté štvorcové metre.

Spálňa 10 m2. v klasickom štýle

Chcete pridať sofistikovanosťklasika v interiéri malej spálne? V tomto prípade môžete vytvoriť modernú variáciu tradičného dizajnu s použitím individuálnych vlastností oboch štýlov.

V klasickom prípade si požičiavajte symetriu v umiestnení kusov nábytku a dekoru av modernej - rovné čiary a určitú presnosť dekorácie. Na udržanie rovnováhy je zmysluplné, aby základom boli základné farby šedej, bielej alebo béžovej farby.

Spálňa 10 m2. v orientálnom štýle

Orientálny štýl je pozoruhodný svojou nenápadnosťou a rafinovanosťou. Dominuje mu poriadok a čistota, vzduch a svetlo a dekorácia je vyrobená z prírodných materiálov v minimalistickom dizajne.

Pre takúto spálňu je potrebné množstvo horizontálnych línií, obrazov s japonskými motívmi, budhistických figurín, nízkych kusov nábytku, ako aj dostupnosť voľného priestoru pre cirkuláciu pozitívnej energie.

Spálňa 10 m2. chebbi chic štýl

Vintage chebbi-chic tiež dokonale zapadá do dizajnérskeho projektu malého priestoru. Ak chcete obnoviť štýl, stojí za to umiestniť nábytok s opotrebovanými povrchmi, zrekonštruované objekty, roztomilý dekor a použiť svetlé odtiene.

Je však dôležité si uvedomiť, že dekoračné prvky by sa mali používať vo veľmi meranom množstve, aby sa nepreťažil interiér v spálni mnohými volánikmi a ozdobami, starožitnosťami a zberateľskými predmetmi.

Spálňa 10 m2. ekologický

ĎalšíEko-štýl je známym trendom pre nadrozmernú izbu. „Ekologicky šetrný“ dizajn je určite vybavený množstvom drevených materiálov, prirodzenými motívmi vo forme napodobňovania listov, konárov, hmyzu a obrazov rôznych rastlín.

Keďže ide o moderný trend, vyznačuje sa minimalizmom a kompetentnou tvarovou geometrií, ako aj základnými farbami na vytvorenie svetlej a nenápadnej atmosféry.

Farebné riešenia

V očakávaní začiatku opravy je potrebné určiť hlavné body dizajnu, medzi ktorými farebná schéma budúceho interiéru zaberá dôležité miesto. Ak je úspešný, aj tie najskromnejšie dekorácie budú vyzerať atraktívne a atmosférické. V opačnom prípade riskujete zatienenie aj tých najnáročnejších nápadov. Zoberme si niekoľko možností win-win pre malú spálňu.

Biela spálňa 10 m2.

Biela je vynikajúcim spoločníkom v miestnosti danej veľkosti. Monochromatický interiér však musí byť riedený inými farbami, ktoré dodávajú jas, pohodlie domova a dizajnový charakter.

Červená spálňa 10 m2.

Mnohí povedia, že červená je príliš agresívna pre spálňu. Je to naozaj tak, ale aj tu sú nejaké nuansy. Po prvé, všimnite si, že by sa mal používať v obmedzenom množstve, vo forme akcentov. Tiež sa snažte vybrať tie tlumené a hlboké tóny, medzi ktorými sú: bordó,čerešňa, granátové jablko, terakota, karmín - dodajú celkovej atmosfére dotyk elegancie.

Orange spálňa 10 m2.

V prípade miestnosti na spanie si životne dôležitá farba vyžaduje správnu voľbu správneho tónu. Napríklad optimisti a snílkovia budú určite páčiť interiér natretý v korale v kombinácii s tyrkysovou farbou.

Pomaranč nie je zároveň veľmi jasný. Losos vytvára skôr relaxačnú náladu, najmä ak sa používa spolu s popolom lila alebo bielenou ružovou.

Modrá spálňa 10 m2.

Pastelovo modrá je určená len na odpočinok a relaxáciu. Je to obzvlášť dôležité v našom prípade, pretože ide o svetlý odtieň, ktorý opticky rozširuje priestor miestnosti.

Je ťažké ho preháňať, ale je lepšie ho obklopiť teplým krémom, mliekom alebo béžovou farbou, aby ste získali jemnú a teplú paletu.

Ružová spálňa 10 m2.

Farba najtajnejších a drahých snov je veľmi obľúbená pre mladé dievčatá. Preto je vo vnútri krásnych dám, spravidla sú vybrané ružové odtiene.

V posledných rokoch zostali vyblednuté variácie ružovej farby na vrchole popularity. Vyzerajú veľmi ušľachtilé a zdržanlivé, takže s nimi je ľahké pracovať.

Môžete ísť iným spôsobom a zvoliť jasnú, sýte farby. Pridajte k tomu bielu, čiernu a modrú, a tak získate zaujímavú kontrastnú kombináciu.

Povrchová úprava spálňa o rozlohe 10 m2.

Materiály na povrchové úpravy malých priestorov vyžadujú starostlivý výber. Prax staviteľov a nespočet fotografií neúspešných experimentov na internete naznačujú, že v kompaktnej miestnosti by sa mali zdržať veľkého množstva lesku a tapety s veľkými výtlačkami. Pre opravy v tejto spálni nie je nič lepšie ako farba a podlaha v upokojujúcich farbách ako základ pre interiér.

Pohlavie

Štandardné požiadavky na materiál na podlahu sú jeho trvanlivosť a odolnosť proti opotrebeniu. Treba tiež poznamenať, že v spálni môžeme chodiť naboso, takže povlak by mal byť príjemný na dotyk a nie studený.

Parkety zostali na vrchole popularity už mnoho rokov. Kvalita a prirodzenosť materiálu, ako aj široká škála farieb ho robí organickým pre akýkoľvek štýl. Medzi nedostatky uvádzame jeho nízke tepelné a zvukové izolačné vlastnosti.

Ako alternatívu k parketám môžete použiť laminát. Vyznačuje sa trvanlivosťou, dobrou tepelnou izoláciou a praktickosťou. Všetko však má svoj čas a časom sa vonkajšia strana rozpadá a bude musieť úplne zmeniť celé pokrytie.

Steny

Nie je žiadnym tajomstvom, že hlavným pravidlom pre miestnosť s miernou veľkosťou je dizajn v jasných farbách. Je lepšie dokončiť steny jednou alebo dvoma farbami bez jasného vzoru.

Ideálny - biely alebo svetlý odtieňbéžová, pistácie, marhule, modrá, ružová. Je to zaujímavá a dekoratívna omietka a horizontálne drevené dosky vyzerajú dobre pri dokončovaní akcentovej steny. Ďalším dobrým spôsobom, ako dosiahnuť dojem z priestrannej miestnosti, je použiť pruhovanú tapetu.

Strop

Viacúrovňový strop sadrokartónových dosiek dokáže vytvoriť originálny tvar a stať sa základom mnohých reflektorov. Avšak, veľmi nízka úroveň stropu skrýva objemy už malej spálne, takže tu to dáva zmysel, aby to nepreháňal a transformovať malú časť stropu s ním.

Štuková lišta bude skvelým doplnkom klasického interiéru s prvkami rokoka a baroka.

Všeobecne platí, že najjednoduchšie riešenie - maľovanie v bielej alebo svetlej béžovej - je najvhodnejšie pre malú 10-metrovú spálňu.

Dekor a textílie

Malá miestnosť nezanecháva veľa priestoru na výzdobu. A napriek tomu potrebuje dekoráciu o nič menej ako iné. Za týmto účelom:

- Malé zrkadlá v rôznych častiach spálne;
- Záclony, vankúše a koberce. Sú zvýraznené farbou, zaujímavým ornamentom alebo textúrou;
- Obrázky a fotografie s krásnym rámom. Môžu sa zavesiť na stenu alebo umiestniť na špeciálne vybavené police pri vchode alebo priamo vedľa postele;
- Okrasné rastliny v kvetináčoch alebo čerstvé kvety vo váze.

Ale ajpodobné, nenahrádza vzácne miesto, detaily by sa mali používať v miernych množstvách, pretože pre skromnú plochu je pravdepodobnosť vytvorenia hromady veľmi veľkej.

Nábytok

Nikto nepopiera, že posteľ je kompozičným centrom každej spálne. Pri výbere tohto kusu nábytku je preferovaná verzia bez nohy, ale s vnútornými zásuvkami na skladovanie. Lôžko môže byť usporiadané s obmedzením na vytvorenie efektu svetlej a priestrannej miestnosti. To však platí aj pre zvyšok nábytku. Stručnosť, kompaktnosť a funkčnosť - tu sú hlavné smery.

V blízkosti sa oplatí položiť kompaktné nočné stolíky pre lampy a ďalšie potrebné drobnosti. Veľmi zaujímavá možnosť - stôl s posuvným stolom na raňajky v posteli.

Regály a nástenné police sa do takéhoto priestoru organicky zmestia. Ak chcete zariadiť oblečenie, zastavte sa na vysokej a úzkej úrovni alebo vstavanej skrini. Obaja budú vyzerať moderne a štýlovo a zároveň šetria priestor.

Osvetlenie

Moderná realita je potešená množstvom rôznych svetelných technológií. Dnes môžete použiť niekoľko typov osvetlenia pre jednotlivé zóny, meniť intenzitu svetla, založenú na vlastnej nálade a potrebe.

Na spálňu 10 m2. vhodné podlahové lampy, nočné lampičky, nočné lampy, nástenné svietidlá, vstavané lampy na strop, \ tlustre. Aby ste vytvorili útulnú atmosféru a zvýraznili dekor - môžete pridať LED pásik.

Dizajnová spálňa 10 m2. - foto

Pri vývoji projektu dizajnu pre malú spálňu musíte do veľkej miery pokúsiť získať kompetentné usporiadanie, správne vybrané materiály a výslednú farebnú paletu. Dúfame, že prezentovaný výber fotografií vám pomôže pri vytváraní efektívneho plánu na zdobenie miestnosti na spanie. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa 10 m² - Nápady na interiér