Spálňa a detská izba v jednej miestnosti: 90 fotografických nápadov

Narodenie dieťaťa je pre každú rodinu veľkým šťastím. Zároveň sú rodičia ponorení do starostlivosti, ako zabezpečiť čo najpohodlnejšie životné podmienky pre svoje deti. Žiaľ, v podmienkach malých bytov a nedostatku obytného priestoru sa mnohí rodičia musia schádzať s dieťaťom v tej istej miestnosti. Ale nie zúfalstvo - dizajnéri dnes vyvinuli mnoho spôsobov, ktoré pomôžu, aby sa návrh spálne s škôlkou v jednej miestnosti pohodlné, štýlové a praktické. Dnes budeme s vami zdieľať tieto tajomstvá!

Kde začať?

Pred začatím opravy je vhodné zvážiť možnosť rozšírenia miestnosti. To možno vykonať cez balkón alebo lodžiu. Stojí za to zvážiť, že na úplné rozobratie otvoru bude potrebné povolenie príslušných orgánov, takže je jednoduchšie obmedziť sa na demoláciu sklárskej jednotky. Pripojené územie sa musí dodatočne zohriať - to platí tak pre inštaláciu izolácie stien, ako aj pre inštaláciu batérie. Teraz dostanete pár ďalších štvorcov, čo je dôležité v malej miestnosti.

Vo fáze plánovania je dôležité jasne definovať, kde bude škôlka. Ak hovoríme o novorodeneckej postieľke, je lepšie umiestniť ju z okna tak, aby nadmerné svetlo nezasahovalo do spánku detí počas dňa a občasné ťahanie nevedie k prechladnutiu. Snažte sa vyhýbať tomu, aby ste boli v blízkosti postele preplnených regálov, políc, televíznych panelov - to všetko môže spôsobiť vážne škody.bábätko. Vybavte postieľku baldachýnom - týmto spôsobom poskytnete dieťaťu pokojný a pohodlný odpočinok.

Keď dieťa vyrastalo trochu, najčastejšie je mu pridelené miesto pre vlastný „malý svet“ blízko okna. Je to úplne opodstatnený krok: po prvé, je to celkom ľahké, a po druhé, územie detí nie je prechádzajúcim a nikto nezabráni dieťaťu v podnikaní.

V domoch starých budov (napríklad v Chruščovských domoch) sa v miestnostiach často nachádzajú výklenky a sklady. Odstránením dverí môžete zmeniť priestor špajzu na detskú izbu. Nahradenie prirodzeného osvetlenia pomôže jasnému osvetleniu. Tu bude dieťa vždy teplé a útulné.

Územie spálne a detskej izby

Miestnosť, v ktorej sú dve alebo viac funkčných oblastí, potrebuje územné členenie. Oddeľte rodičovské a detské územia pomocou posuvných priečok, sadrokartónových priečok, záclon, nábytku alebo použitia rôznych povrchových materiálov. Voľba tejto alebo tejto metódy do značnej miery závisí od počiatočných rozmerov miestnosti a veku dieťaťa.

Keď je dieťa stále veľmi malé a celé jeho územie je obmedzené na detskú kolísku, môžete miestnosť zladiť pomocou dekorácie a osvetlenia. Zakryte stenu v blízkosti detskej postieľky s farebnou tapetou, nainštalujte malé nočné svetlo. V extrémnych prípadoch môžete oddeliť svetelný záves postele tak, aby dieťa nezasahovalo do televízneho prijímača.

V malej miestnosti môžete oddeliť detský kútik s úzkym stojanom, ktorý bude hrať súčasne.Úloha skladovacieho systému pre knihy, časopisy a iné príslušenstvo.

V priestrannej spálni je možné inštalovať dekoratívnu sadrokartónovú priečku. Môžete ho urobiť funkčnejším pridaním výklenkov a políc k dizajnu. Sklo posuvné dvere by bolo dobrou voľbou, najmä ak je dieťa teenager. To mu dá príležitosť byť sám, priviesť priateľa.

Ak je miestnosť dlhá - usporiadanie vysokého pódia môže byť najlepším spôsobom usporiadania priestoru. Jeho vnútorný priestor môže byť naplnený zásuvkami, ktoré pomôžu vyhnúť sa inštalácii skrinky a na vrchu vybaviť miesto na spanie dieťaťa, rekreačnú oblasť a štúdium. Je tu ďalšia možnosť - zasúvateľné lôžko je inštalované v útrobách pódia, zásuvkách v schodoch a písacím stolom v hornej časti. Usporiadanie pódia vytvorí príjemné prostredie pre dieťa a zvyšok miestnosti zostane k dispozícii rodičom.

Farebné riešenia

Je lepšie zvoliť si farbu pre multifunkčnú miestnosť z ľahkej palety, ktorá vizuálne urobí priestor priestrannejším a svetlejším. Priestor, ktorý sa nachádza pri okne, môže byť zdobený v teplých farbách a ten, ktorý je ďalej v chladnejších. Táto technika vám umožní vyvážiť celkovú farbu miestnosti.

Výber tónu závisí od osobných preferencií domácnosti. Béžová a krémová paleta vyzerá útulne, zelená farba prispieva k vytvoreniu pokojnej, pokojnej atmosféry. Pridanie trochu žltej alebooranžové farby, výrazne oživíte interiér, urobíte ho veselejším.

Štýl pre spálňu a detskú izbu v tej istej miestnosti

Miestnosť bude vyzerať oveľa presnejšie, ak ju usporiadate v určitom interiéri. Pre miestnosť, v ktorej je niekoľko zón naraz, je lepšie zostať v minimalistickom smere. Svetlé farby so šedou, béžovou, bielou paletou dodajú miestnosti svetlo a pohodlie.

Nainštalujte nábytok s lesklými fasádami, zahrňte do dizajnu viac zrkadlových a sklenených predmetov a „kričiaci“ dekor by mal byť zlikvidovaný - nie je prijateľný pre minimalizmus. Vzhľadom k tomu, výzdoba stien predpokladá monotónny dizajn, môžete zavesiť obrázok alebo pár fotografií v stručnom rámci pre zmenu.

Bude zaujímavé a atraktívne pozerať sa do spálne a detskej izby v tej istej miestnosti, zdobenej v japonskom alebo ekologickom štýle. Tieto trendy tiež podporujú myšlienku minimalizmu v interiéri. Hlavným "čipom" tu sú špecifické zariadenia: pre japonský štýl - posuvné priečky, priečky "shoji", nábytok v drepe a pre eko-interiér - drevená detská postieľka vo forme lesného domu, príjemné zeleno-béžové tóny, kvetinové motívy.

Svieža a útulná spálňa pre rodičov s dieťaťom škandinávskeho štýlu, ktorá získala v posledných rokoch veľkú popularitu. Tu prirodzené dokončovacie materiály svetlých studených farieb, drevený nábytok a vynikajúce osvetlenie vytvárajú úžasnépríjemná atmosféra.

Materiály na povrchovú úpravu

\ t

Existuje dosť materiálov na dokončenie miestnosti rodičov s dieťaťom. Výber bude závisieť od toho, koľko ste ochotní stráviť čas, úsilie a finančné zdroje na zabezpečenie pohodlného interiéru.

Pohlavie

Najlepší materiál na zdobenie podlahy v spálni je laminát alebo parkety - taký povlak bude teplý a trvanlivý. Môžete použiť úspornejší variant - obloženie linolea, a z koberca by mali byť opustené, pretože to bude zbierať dosť veľa prachu. Okrem toho môžete vybaviť systém podlahového kúrenia, ktorý bude v zime slúžiť ako doplnkové vykurovacie zariadenie.

Steny

Najkrajnejším materiálom pre detskú spálňu budú tapety so širokou škálou materiálov a farieb. Preferujte monochromatické plátna a pomocou vzorov môžete kresliť akcentové zóny. Pre detský kútik si môžete vybrať farebnejšiu verziu, pričom je žiaduce, aby bola tapeta umývateľná alebo pre maľovanie.

Krásne steny zdobia dekoratívne omietky. Čiastočne môžete realizovať tapetu alebo umelý kameň. Nepreťažujte miestnosť rôznymi textúrami a farbami tak, aby sa interiér nestal veselým kaleidoskopom.

Strop

Sadrová doska pomôže zjednodušiť dokončovacie práce na strope, s ktorými môžete rýchlo získať dokonale rovnú plochupovrchom. Materiál umožňuje konštrukciu stupňovitých konštrukcií - krásny obvod so skrytým osvetlením alebo tvarovanými výčnelkami označujúcimi zóny. Tiež relevantné matné a lesklé stretch tkaniny. Jednou z výhod týchto materiálov je možnosť usporiadania bodového osvetľovacieho systému, ako aj maskovania komunikácie.

Ako si vybrať nábytok

Pokúste sa vybrať iba najnutnejší nábytok do miestnosti. Samozrejme, že nie je možné robiť bez lôžok, ale môžete zvážiť možnosti transformácie nábytku. Najjednoduchším z nich je rozkladacia pohovka, ktorú možno počas dňa zložiť. Zaujímavou možnosťou je aj šatníková skriňa, ktorá skryje posteľ v hĺbke a stane sa priestranným úložným systémom.

Pre detský kútik je vhodnou voľbou podkrovná posteľ, kde je posteľ na hornom poschodí a pod ňou skrinka alebo stôl. Pre dvojčatá si môžete nainštalovať poschodovú posteľ alebo vybaviť vysoké pódium s dvomi kotviacimi lôžkami.

Aby sa neusporiadali steny s policami, nainštalujte medzi územia otvorené regály. Posuvná skriňa môže byť umiestnená aj na hranici detskej izby a spálne, čím sa územie rozbije. Ak je miestnosť dostatočne široká, môžete si vedľa postele nainštalovať skriňu a skryť televízny panel za jeho dverami.

Osvetlenie a dekorácia

Osvetlenie spálne a detskej izby v tej istej miestnosti si vyžaduje osobitnú pozornosť. tušetriť na osvetlení - žiadny kútik by nemal zostať bez pozornosti. Ak je detská izba umiestnená pri okne, môžete získať mäkšie stropné svetlo a nainštalovať ďalšie lampy do hracích a študijných priestorov.

Územie rodičov bude vyžadovať viac svetla, pretože má dominantnú úlohu a je vzdialené od otvárania okien. Tu môžete použiť stropný luster, inštalovať reflektory, nočné stolíky alebo stolné lampy. Samostatne je potrebné zvýrazniť úložný systém, ak tu našiel miesto.

Ak chcete poskytnúť útulnú izbu, zdôrazniť jej štýlový dizajn, môžete použiť niektoré dekoratívne prvky. V prázdnom rohu môžete nainštalovať hrniec s rastlinou, položiť mäkký koberec pri posteli, v kontrastnom tieni a pridať steny s rodinnými fotografiami alebo originálnym panelom. Nepreháňajte to dekoráciami - veľký počet z nich povedie k neporiadku na už malej ploche.

Dizajn spálne a detskej izby v tej istej miestnosti - foto

Na záver vás pozývame na návštevu fotogalérie, kde sme sa snažili zozbierať najlepšie príklady dizajnu spální a jaslí v jednej miestnosti. Šťastné prezeranie!