Spálňa 15 m2. (80 obrázkov)

Spálňa je presne tým rohom, ktorý by mal zo všetkého najviac uspokojiť svojou útulnosťou, komfortom, schopnosťou osviežiť sa v skorých ranných hodinách a zmierniť napätie po náročnom dni. Izba je 15 m2. - to je celkom prijateľné námestie, kde môžete stelesniť rôzne nápady na dizajn, umiestniť potrebné zóny a vytvoriť vhodné prostredie na relaxáciu. V našom článku sa pozrieme na to, čo je potrebné vziať do úvahy pri navrhovaní spálne s rozlohou 15 m2, ako si vybrať farbu, štýl a možnosť príslušného umiestnenia potrebného nábytku.

Čo je potrebné zvážiť pri plánovaní renovácie spálne?

Spálňa 15 m2 M. Má obdĺžnikový tvar, ktorý často spôsobuje komplikácie s umiestnením nábytku. Ale miestnosť vám umožňuje usporiadať niekoľko funkčných oblastí. V tomto prípade je lepšie sa vyhýbať umiestneniu nábytku pozdĺž dlhých stien - čím sa miestnosť stane oveľa užšou.

Posteľ je nastavená kolmo na krátku alebo dlhú stenu. Môžete nastaviť lôžko v strede miestnosti tak, aby bol čelo kolmé na dlhú rovinu. Potom v odľahlej časti, v blízkosti okna, môžete nainštalovať toaletný stolík, pár stoličiek alebo pracovnú mini-kanceláriu av blízkosti predných dverí umiestniť skriňu. Takéto prostredie poskytne pohodlný prístup k posteli na oboch stranách a zanechá dostatok priestoru na pohyb.

Dobré riešenie môže byť umiestnenie postele ako čelo postele na vzdialenú krátku stenu. Na oboch stranách si môžete dať nohu.nočné stolíky alebo plne využiť stenu umiestnením rozsiahleho úložného systému - skrinkový nábytok s rôznymi policami, zásuvkami alebo konštrukciou sadrokartónu s vstavanými výklenkami.

Predĺženie miestnosti možno korigovať pomocou dokončovacích materiálov: vzory a pruhy na tapete, umiestnené horizontálne, budú vizuálne rozširovať steny; Pre zónové, sadrovo-stropné konštrukcie sa úspešne používa výstavba schodiskových dráh.

Farebné riešenia v spálni 15 m2 M.

Pre spálňu 15 m2. neexistujú žiadne jasné obmedzenia na farbu - ak chcete, aby sa miestnosť zdala ešte priestrannejšia - používajte viac svetlých farieb. Musíte tiež vziať do úvahy koncepciu štýlu, v ktorej je posteľná izba vyrobená. V dizajne moderných interiérov sú veľmi populárne biele a svetlosivé tóny, ktoré vám umožnia vytvoriť neutrálne minimalistické prostredie, do ktorého sa budú harmonicky miešať všetky ostatné farebné spektrá.

Špeciálnu pohodu tvorí klasická béžová paleta, ktorá zapĺňa interiér komfortom a teplom krbu. V interiéri môžete súčasne používať niekoľko poltónov od hnedastého až svetlého piesku, čím sa vytvárajú potrebné akcenty.

V závislosti od vášho osobného vnímania môžete v spálni použiť akúkoľvek farbu. Pánska spálňa v modrých a hnedých farbách bude svojím spôsobom vyzerať krásne a elegantne. Ženy ačastejšie dievčatá uprednostňujú sofistikovanejšie návrhy - interiér je ideálny napríklad v bielych a ružových farbách. Vášnivá a temperamentná červená farba by sa mala aplikovať dávkovaná, používať tmavé podtóny a zelená eko-paleta môže byť prítomná v akomkoľvek množstve (okrem kyslých odtieňov), pretože je spojená s prírodou a umožňuje vám relaxovať v čo najväčšej miere.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Vo výzdobe spálne 15 m2 M. Môžete použiť akékoľvek materiály, pretože nie sú žiadne špeciálne mikroklimatické podmienky. Pomocou rôznych typov a kombinácií môžete nastaviť priestor, prideliť funkčné oblasti.

Pohlavie

V miestnosti určenej na vytvorenie teplej domácej atmosféry pre príjemný pobyt je lepšie položiť na podlahu laminátové alebo parketové podlahy a pridať do lôžkovej plochy posteľnú plochu s jemným kobercom. Diagonálna úprava pomáha opticky zväčšiť povrch.

Steny

Na výzdobu stien v obdĺžnikovej spálni s rozlohou 15 m2. Je lepšie použiť kombinácie materiálov, ktoré pomôžu vyrovnať geometriu miestnosti. Napríklad, nakreslite dlhé steny vo svetlých farbách a krátke v tmavších.

Ako sme už povedali, zvislé a vodorovné pruhy udávajú výšku a šírku miestnosti. Tapety vzory by mali byť v mäkkých farbách, aby nedošlo k nadmernej dynamike.

Osobitná pozornosť sa venuje stene v čele postele: tumôžete stavať sádrokartónové oblúkové otvory, používať tapetu, hromadnú alebo látkovú látku. Farby a aplikácie dekoratívnych omietok sú veľmi populárne.

Strop

Pre strop v spálni existuje niekoľko základných možností: maľovanie, obaľovanie, tapetovanie, zdobenie napínacími tkaninami. Sadrokartónové konštrukcie, ktoré majú po obvode miestnosti alebo oddelené ostrovy, pomáhajú vytvoriť krásne prostredie a zónu miestnosti, najčastejšie zvýraznením priestoru na spanie.

V závislosti od štýlu môžu byť prítomné aj iné dekoratívne prvky: imitácia stropných trámov (Provence, loft), sadrokartónové rímsy, zásuvky, výlisky (klasické smery), dosky MDF (loft) atď.

Spálňový nábytok 15 m²

Hlavným prvkom každej spálne je posteľ, ktorá by mala byť celkom pohodlná a priestranná. Ešte pred nákupom je potrebné si ľahnúť na posteľ, aby sa naplno cítil, ako tento model bude vyhovovať anatomickým vlastnostiam.

Vzhľadom na to, že hovoríme o relatívne malej spálni, je lepšie si kúpiť posteľ s dodatočným skladovacím systémom vo forme vstavanej skrinky, kde môžete vložiť potrebné pastely.

Existujú aj modely s multifunkčným čelom, v ktorom sú rôzne police a výklenky. Najviac "pokročilé" možnosti sú plávajúce postele so skrytými podporami atiež okrúhle postele, ktoré dokonale zapadajú do vnútra obdĺžnikovej spálne 15 m2. V malých apartmánoch často v spálni umiestnite šatňu. V tomto prípade by najlepším riešením mohla byť skriňa so zrkadlovými dverami, ktoré rozširujú priestor.

Na jednej alebo dvoch stranách postele môžete nastaviť nočné stolíky, kde môžete dať knihu, okuliare, produkty starostlivosti o pleť. Podľa vlastného uváženia umiestnil televízny panel alebo domáce kino.

Osvetlenie a dekorácia

Osvetliť spálňu s rozlohou 15 m2. Najlepšou možnosťou by bolo mäkké viacúrovňové osvetlenie. Reflektory a luster budú hlavnými zdrojmi svetla a rôzne nástenné lampy, stojanové lampy, riad nebudú ignorovať určité funkčné oblasti. Ak chcete vytvoriť originálne, tajomné prostredie, môžete usporiadať obvod stropu sadrokartónu pomocou LED pásky a nainštalovať podsvietenie v dolnej časti postele.

V spálni nepotrebujete nádherný dekor - existuje dosť krásnych kombinácií dokončovacích materiálov a textílií. Môžete tiež použiť niekoľko štýlových čačky, pridávať obrázky alebo rodinné fotografie na steny a inštalovať živé kvetináče, ktoré tiež vyčistia vzduch.

Interiéry

Aby bola spálňa skutočne krásna a útulná, je potrebné zvoliť si štýl dizajnu. Spálňa o rozlohe 15 m2. umožňuje používať pomerne veľa moderného dizajnuriešenie.

Spálňa 15 m2 M. v štýle minimalizmu

Minimalistický trend je dnes možno najobľúbenejší. Obzvlášť dôležitý je štýl pre malé miestnosti, pretože to znamená ľahký dizajn, prítomnosť v malom počte vysoko funkčných interiérov a takmer úplnú absenciu dekorácií. Dekorácia dokonale kombinuje prírodné a umelé materiály, lesklé a drevené nátery.

Spálňa 15 m2 Japonský štýl

Koncepcia bytového dizajnu pre národy krajiny vychádzajúceho slnka tiež znamená minimalizmus v prostredí. Tento dizajn využíva niekoľko prírodných farieb a prírodných textúr, ktoré zdôrazňujú blízkosť ľudského života k prírodnej kráse a praktickosti.

Osobitnými znakmi sú také prvky, ako je drepový nábytok, špecifická dekorácia a dekor. Tu nájdete prvky japonských priečok shoji, trámové stropy rozdeľujúce strop na štvorce, lampášové lampy, plátno s obrázkami hieroglyfov, gejša, samuraj, kvetinové výtlačky.

Spálňa 15 m2 M. v klasickom štýle

Hoci minimalizmus v dizajne a v našich časoch sa dostáva do popredia, rovnaká klasika je stále relevantná. Teplé mlieko, béžové, olivové farby, elegantné výtlačky, bohatý nábytok a luxusná výzdoba môžu premeniť obyčajnú spálňu na skutočné kráľovské komory, kde bude vládnuť majestátny duch šľachty.

Luxusné drevené lôžko s vyrezávanými prvkami a pozlátením, štukom na strope a stenách, krištáľovým lustrom, bohatými prírodnými textíliami - to všetko vám umožní, aby ste sa cítili najviac výnimočne.

Spálňa 15 m2. Provence štýl

\ t

Spálňa v štýle Provence je kombináciou jednoduchého provinčného života s eleganciou francúzskeho interiéru. Vo výzdobe sú prírodné nátery s mierne vyblednutým kvetom, s dôrazom na schopnosť materiálov vyhorieť pod horúcim južným slnkom.

Nábytok tiež nesie odtlačky staroveku, ktoré svojím pevným vzduchom dokazujú, že je v dome už dlhú dobu a pozná mnohé rodinné tajomstvá. Špeciálny šarm a pohodlie dáva situácii vysoko kvalitné textílie s množstvom dekoratívnych detailov.

Interiérový dizajn spální 15 m2. - foto

Zhrnutím všetkých uvedených skutočností môžeme bezpečne povedať, že správnym výberom štýlu, farby a použitím vlastností povrchovej úpravy môžete dokonca premeniť malú miestnosť na útulný kútik plný atmosféry romantiky a pokoja. A teraz Vám ponúkame možnosť pozrieť sa na našu fotogalériu, kde je veľa úspešných príkladov dizajnu spální s rozlohou 15 metrov štvorcových Šťastné prezeranie!