Sklenený konferenčný stolík (75 fotografií)

Dokonca aj malý konferenčný stolík môže byť vynikajúcim funkčným kusom nábytku. Aj keď je obdarený vysokými dekoratívnymi vlastnosťami, vykoná aj originálny akcent, ktorý primerane doplní celkový koncept štýlu miestnosti. Takto môžete charakterizovať sklenený konferenčný stolík, ktorý nikdy nezostane bez pozornosti. Má širokú škálu modelov, o ktorých budeme diskutovať v tomto článku. Taktiež poskytneme tipy na to, čo je potrebné zvážiť pri nákupe.

Výhody a nevýhody

V prvom rade by som chcel stručne opísať hlavné výhody konferenčného stolíka zo skla. Patrí medzi ne:

- Vysoká pevnosť a bezpečnosť výrobkov. Moderný priehľadný nábytok je vyrobený zo špeciálneho tvrdeného skla, ktoré je veľmi ťažké rozbiť. Aj keď to tak bude, fragmenty budú mať bezpečné hrany;

- Odolnosť voči podmienkam vysokej vlhkosti, teplotným extrémom, ktoré zaručujú životnosť výrobku;

- Jednoduchá starostlivosť;

- Schopnosť vykonávať rad funkcií v interiéri - sklenený konferenčný stolík môže slúžiť ako mini-bar, nočný stolík, servírovací stôl, úložný priestor pre časopisy, noviny, rôzne drobnosti;

- Vysoké dekoratívne figúrky, dosahované nielen originalitou foriem, ale aj rôznymi metódami natierania, kreslenia, atď.

- Vynikajúca kompatibilita s inými materiálmi (drevo, kov, kameň), odktoré často tvoria základňu a rám. Výrobky, ktoré majú povrchovú úpravu alebo telo vyrobené z dreva, sú pevné a masívne. Kované stojany na stoly sú schopné dodať atmosféru ľahkosti a milosti. Ratanové alebo pletené hrubé konáre, ktoré vyzerajú dobre pod priehľadným stolom, vyzerajú krásne a originálne;

- Tabuľka vizuálne nepoškodzuje priestor kvôli svojej priehľadnosti, jednoduchosti konštrukcie;

- Sklenený nábytok je vhodný v interiéri akéhokoľvek štýlového smeru.

Okrem mnohých výhod majú sklenené stoly aj nevýhody. Sklo jasne ukazuje kontamináciu - odtlačky prstov, škvrny, takže stolová doska by sa mala často umývať špeciálnymi prostriedkami. Sklenený nábytok, najmä exkluzívne dizajnérske výrobky, je pomerne drahý. Ak sú finančné možnosti obmedzené, môžete venovať pozornosť lacnejším verziám domácej alebo čínskej produkcie. Stojí za to zvážiť, že sa neodporúča inštalovať ťažké predmety na sklenenú dosku a najmä na ich pohyb po povrchu - to môže viesť k tvorbe škrabancov a triesok.

Druhy sklenených stolíkov

\ t

V súčasnosti existuje široká škála modelov elegantných sklenených stolov. Ďalej sa pozrieme na hlavné odrody a rozdelíme ich do skupín podľa určitých znakov.

V závislosti od prevedenia

ŽurnálovanieSklenené stoly sú schopné vykonávať mnoho funkcií vďaka dodatočným mechanizmom. Existujú modely ako:

1. Monolitická - najjednoduchšia možnosť z hľadiska dizajnu, ktorá predpokladá prítomnosť pevného rámu s doskou. Nie je schopný modifikácie, ale má vynikajúce dekoratívne údaje;

2. Posuvné - pokročilý dizajn, ktorý obsahuje synchrónny mechanizmus, ktorý tlačí plochu stola. Je to veľmi pohodlný model, pretože keď sa zloží, zaberá málo miesta v miestnosti, ale pri stretnutí s hosťami sa zmení na priestranný stôl pre priateľský čajový večierok;

3. Skladanie - transformačný model podobný predchádzajúcemu. Rozdiel spočíva v tom, že povrch sa zvyšuje vzhľadom na vzhľad ďalších prvkov. Tento typ stola má veľký modelový rad, kde si môžete vybrať štandardné symetrické možnosti a jedinečné štýlové dizajnové riešenia s asymetriou.

V závislosti od počtu a typu nôh

\ t

Na rozdiel od bežných tabuliek môžu mať bežné tabuľky iný počet nôh. V tomto prípade môže byť veľmi typický nosič celkom originálny. Ve¾ký dopyt po stolových doskách na jednej nohe alebo kruhovej podpere z dreva alebo kovu.

Štýlovou možnosťou sú kávové stoly na sklenených bočných stenách, ktoré sa v interiéri zdajú byť takmer neviditeľné. Tiež pomerne pohodlné stoly na kolieskach, na ktoré sa dá ľahko presunúťv prípade potreby.

Pri výbere konkrétneho modelu je potrebné zamerať sa na celkový štýl interiéru. Kovové skrížené alebo sklenené rekvizity sú ideálne pre moderné štýly, drevené nohy pre etnické, dedinské štýly. Tabuľky na štyroch podperách - to je klasická verzia, ktorá bude vhodná do každého interiéru.

V závislosti od veľkosti a tvaru

Dnes nie je ťažké kúpiť alebo vyrobiť sklenený konferenčný stolík na mieru akejkoľvek veľkosti. Voľba závisí od rozmerov miestnosti a osobných želaní majiteľov. Pre malú obývaciu izbu bude dobrou voľbou transformátorový stôl. Ak má osud hrať úlohu nočného stolíka, môžete sa zastaviť na malom modeli, ktorý nezaberie veľa miesta v spálni.

Formuláre sú tiež dosť rôznorodé: od obvyklých okrúhlych, štvorcových, obdĺžnikových až po najpružnejšie. Pre malé a stiesnené miestnosti je vhodnejšia okrúhla stolová doska, ktorej tvar je bezpečnejší (najmä ak sú v dome deti). V priestrannej obývacej izbe je relevantný štvorcový alebo obdĺžnikový stôl.

A ak naozaj chcete prekvapiť hostí - pokračujte, vyhľadávajte jednotlivé produkty, ktoré sú na objednávku. To môže byť figuroval možnosti alebo tabuľky-abstrakcie, ktoré často nenesú špeciálne funkčné zaťaženie. Originálny dizajn má stoly vo forme kocky alebo oválne jedno-, dvojúrovňové modely.

Návrh sklenených stolíkov

\ t

Hlavnou výhodou skleneného nábytku je nekonečné množstvo možností jeho zdobenia. Značný dopyt po matných stoloch, ktoré dokonale dopĺňajú moderný minimalizmus interiérov. Táto možnosť je tiež pomerne praktická, pretože odtlačky prstov a prach sú menej viditeľné na matnom skle a samotný povrch je schopný jemne rozptyľovať svetlo.

Pri výrobe stolov sa často používa farebné sklo (lacobel), ktoré má jednotnú farbu. Môže to byť obyčajná stolová doska alebo tlačená vo forme kvetinových vzorov, geometrických náčrtkov, vyrezávaných ozdôb alebo jednoducho prísnych línií.

Priesvitné hnedé a čierne sa považujú za módne odtiene sklenených kávových stolíkov. Tieto dosky môžu byť obložené chrómom alebo dreveným rámom. V každom prípade sú schopní vytvoriť osobitnú atmosféru prezentovateľnosti a elegancie.

Farebné stoly - modrá, sivá, zelená - môžu byť prispôsobené farbe interiéru, alebo naopak, s ich pomocou vytvoriť akcentačnú zónu. Sklenené konštrukcie s organizáciou vnútorného priestoru akvária alebo florária vyzerajú veľmi nezvyčajne.

Čo je potrebné vziať do úvahy pri nákupe

Už sme povedali, že nábytok vyrobený z vysokovýkonného skla má vysoké náklady, preto by sa k výberu modelu malo pristupovať veľmi starostlivo. Najprv sa musíte rozhodnúť, aké funkčné zodpovednostibude umiestnený na konferenčnom stolíku. Malá rodina môže byť obmedzená na kompaktný dizajn s prídavnou poličkou alebo výklenkom. To bude dosť dosť na to, aby sa do neho zmestilo pár šálok čaju a obľúbený časopis.

Ak je však v rodine obvyklé stretávať sa s hosťami alebo usporiadať rodinné stretnutia, je možné zvoliť si možnosti transformácie. Musíte tiež premýšľať o tom, či bude potrebné presunúť stôl - možno najlepšou možnosťou by bol model na kolesách. Pre veľkú rodinu, stôl s niekoľkými policami, na ktoré môžete umiestniť veľa vecí, bude dobrou voľbou.

Jedným z dôležitých bodov, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť, je výber modelu, ktorý zodpovedá štýlu interiéru. Klasické dizajny majú jednoduché konfigurácie. Dosky majú väčšinou oválne alebo obdĺžnikové tvary. Nosič sa skladá zo štyroch nôh, ktoré môžu byť drevené, vyrezávané alebo kované.

Vrchná časť secesného konferenčného stolíka je často vyrobená z farebného skla a pre základňu sa používajú drahé materiály, ako napríklad vzácne drevo, kameň a kované diely. Tento štýl je veľmi blízko k prírode, preto, kvetinové ornamenty, ozdobené kvetinové vzory sú vysledované v nábytku dekorácie.

Špičkový hi-tech štýl zahŕňa jednoduché geometrické alebo zjednodušené tvary. V dizajne nábytku dominujú rovné a šikmé čiary. Bolo by vhodné pozrieť sa na konferenčný stolík s rámom z nehrdzavejúcej ocele a drevom v konštrukciáchveľmi zriedkavé.

Moderný minimalizmus, ktorý podporuje jednoduchosť a funkčnosť, doplní transformačný stôl alebo dizajn na kolesách bez zbytočných vzorov, ozdôb a iných umeleckých prvkov.

Osobitosťou vidieckych oblastí, ako je krajina a Provence, je pohodlie a pohoda. Využíva prírodné materiály, väčšinou svetlé farby a sklo najlepšie zdôrazňuje ľahkosť a otvorenosť interiéru. Stôl môže mať masívny podklad z prírodného dreva s prvkami nite alebo opotrebenia. Domy sú zdobené technikou decoupage. Konštrukcie s kovanými prvkami alebo vybavené kolesami vyzerajú menej atraktívne.

Sklenené konferenčné stolíky - foto

Sklenený konferenčný stolík je schopný dať originalitu akejkoľvek miestnosti a zmeniť ho na elegantnú dekoráciu interiéru. Nábytok zo skla je vždy krásny a štýlový. V našej fotogalérii sme zozbierali najlepšie fotografie, ktoré demonštrujú schopnosť konferenčného stolíka, aby bol dizajn miestnosti štýlový a funkčný. Šťastné prezeranie!