Sklenené záclony do kúpeľne (50 fotografií)

Uzáver v kúpeľni je pomerne významný kus nábytku. Okrem svojej hlavnej funkcie ochrany podlahy pred vlhkosťou môže byť vynikajúcim dekoratívnym prvkom. Špeciálne podmienky v miestnosti si vyžadujú dôkladný prístup k výberu materiálu, ktorý musí mať špeciálne vlastnosti. Najlepšou možnosťou môžu byť sklenené záclony, ktoré majú oproti svojim náprotivkom veľa výhod. Prečo? Dozviete sa o tom v ďalšom článku. Uvedieme tiež niekoľko tipov, ako vybrať správny produkt a čo je potrebné zohľadniť.

Výhody a nevýhody

Prítomnosť skla je čoraz bežnejšia v obytných interiéroch - z neho sa vyrábajú priečky, dekoratívne prvky a dokonca aj nábytok. To je spôsobené tým, že moderná technológia urobila výrobu skla tak silnou, že ho možno použiť bez strachu v prostredí. Okrem toho, dekoratívne vlastnosti materiálu sú zarážajúce, rovnako ako mnoho spôsobov, ako ho ozdobiť, čo umožňuje vybrať si dizajn, ktorý najlepšie vyhovuje štýlu a farbe. Čo je výhodou záclon zo skla do kúpeľne? Medzi hlavné výhody, vďaka ktorým získal materiál popularitu, patria:

- Absolútna odolnosť voči podmienkam vysokej vlhkosti a extrémnym teplotám - sklo nie je vystavené hnilobe, korózii a iným negatívnym zmenám, čo vedie k dlhej životnosti (niektorí výrobcovia inštalujúzáručná doba do 15 rokov);

- Bezpečnosť - materiál podlieha dôkladnému spevneniu a má špeciálne nečistoty, vďaka ktorým má mimoriadne vysokú pevnosť. Aj keď sa zlomí, čo je extrémne zriedkavé, veľké fragmenty budú mať zaoblené hrany, ktoré nespôsobia zranenie;

- Veľa možností dekorácie, vrátane toho, že povrch je úplne matný, aby chránil kúpeľňovú misu pred zvedavými očami, aby získal farebný obraz, ktorý zvýrazní dekor, alebo zanechá transparentný dizajn, ktorý prinesie svetlo do interiéru (budeme hovoriť viac o metódach zdobenia) ďalej);

- Sklenená clona sa môže plne podieľať na zónovaní malého priestoru, ako aj oddeliť územie pre sprchovanie.

Pokiaľ ide o jednoduchosť starostlivosti, táto otázka je dosť kontroverzná. Na jednej strane, aby sa zachoval čistý povrch, stačí po každej úprave vody utrieť suchou handričkou. Z hľadiska hygieny, aby sa zabránilo vzniku parazitických organizmov, musí byť sklo pravidelne ošetrované špeciálnymi zlúčeninami. Nevýhodou sú vysoké náklady na niektoré typy sklenených obrazoviek, ale široká škála výrobkov na trhu vám umožní vybrať si viac možností rozpočtu.

Typy sklenených závesov do kúpeľne

Sklenené závesy majú niekoľko odrôd, ktoré sú klasifikované podľa ich dizajnu a systému otvárania. Žalúzie môžu maťrám, ktorý sa skladá z kovovej alebo plastovej konštrukcie, alebo je bezrámový. V druhej verzii sú všetky prvky výrobku prepojené pomocou kovania. Ktorý z nich si vyberiete, závisí od osobných preferencií, ako aj od podmienok miestnosti: jej dizajn, veľkosť, prítomnosť elegantných povrchov a inštalatérskych prác, usporiadanie nábytku. Bežne možno všetky druhy rozdeliť do týchto kategórií:

Žalúzie

Najznámejší je systém, keď sa záclony otvárajú ako štandardné dvere. Tento dizajn je vhodný pre priestranné izby. Môžete si tiež vybrať model, v ktorom sa dvere otvárajú smerom dovnútra, aby sa nepoškodil priestor. Tu sú perá nepostrádateľným prvkom, bez ktorého sa operácia stane oveľa zložitejšou. Táto konštrukcia vyzerá dobre, keď je vaňa umiestnená vo výklenku a má bočné steny.

Posuvné okenice

\ t

Takéto konštrukcie predstavujú systém otvárania dverných priestorov, ktorý je celkom pohodlný, nevyžaduje dodatočné voľné miesto. Dvere s držadlami sa stávajú ideálnou voľbou - potom bude sklenený povrch menej špinavý.

Statické žalúzie

\ t

Možno je to najjednoduchšia možnosť, pokiaľ ide o dostupnosť mechanizmov. Uzávierka je sklenená tkanina, inštalovaná permanentne bez možnosti pohybu alebo skladania, čo často znižuje cenuNáklady. Táto možnosť by sa mala vziať do úvahy pre ľudí trpiacich klaustrofóbiou, keď strach z toho, že sa ocitne v uzavretom priestore, môže spôsobiť psychický stres.

Statické žalúzie môžu byť veľké, pokrývajúce priestor od okraja vane až po strop alebo prítomné ako dekoratívne prvky, ktoré oddeľujú oblasť úpravy vody (v tomto prípade nemajú funkciu ochrany interiéru pred vlhkosťou).

Skladacie rolety

\ t

V tomto prípade hovoríme o záclonách, ktoré sa skladajú podľa typu harmoniky. Dizajny môžu účinne zdôrazniť individualitu a štýl celkového dizajnu miestnosti. Štruktúrne, výrobky sú niekoľko sklenených dosiek namontovaných na závesoch. Významnou výhodou je schopnosť úplne zložiť oponu, ak je taká potreba.

Navrhovanie sklenených závesov do kúpeľne

Už sme spomínali, že sklo sa môže stať skutočnou dekoráciou interiéru. V malých kúpeľniach sú vhodné transparentné modely, ktoré neblokujú priestor a umožňujú svetelným prúdom dosiahnuť všetky rohy. Ak je potrebné uzavrieť priestor pred zvedavými očami, napríklad vo veľkej rodine, kde je kúpeľňa kombinovaná, je možné zakúpiť matný bielizeň. Budú úplne zavrieť oblasť a tiež dať interiéru viac svetla poznámky.

Majitelia majú často tendenciu diverzifikovať obyčajné interiéry, urobiť ich viacfarebné a originálne. V tomto prípade by najjednoduchšou možnosťou bolo aplikovať vinylové samolepky na plátno, ktoré dodá určitý šarm, a keď sa dizajn unaví, dajú sa ľahko vyčistiť z povrchu. K dispozícii je aj prevedenie sklenenej mriežky so samolepiacimi filmami odolnými voči vlhkosti, ktorých obrazy sú dosť farebné.

Vzory a ozdoby na sklenených závesoch vyzerajú krásne, opakujúce sa vzory, ktoré sa nachádzajú v miestnosti (napríklad vo výzdobe obkladačiek). V procese výroby výrobkov možno použiť taký spôsob dekorácie, ako je tlač fotografií, ktorá umožňuje umiestniť vynikajúce obrazy na sklenené tabule.

Čo treba zvážiť pri výbere?

Zhrnutie, môžeme si vybrať z nasledujúcich bodov, ktoré si vyžadujú osobitnú pozornosť pri výbere sklenených kúpeľňových obrazoviek. Po prvé, je potrebné jasne určiť veľkosť, vedieť, aký druh oblasti by mali pokryť. Ak je miestnosť dosť priestranná, môžete sa ubytovať vo verzii s výklopnými dverami a pre malé miestnosti sú vhodné dvere do miestností alebo akordeonové dvere. Budú tiež najlepšou voľbou pre rohové kúpeľne a sprchy.

Je potrebné posúdiť potrebu skryť priestor na využívanie vodných postupov pred zvedavými očami - ak je kúpeľňa samostatnou miestnosťou, je lepšie uchýliť sa k inštalácii transparentných výrobkov, ktoré „nebudú ukradnúť“ priestor. Keď je kúpeľňa spojená alebo na jej územíTam sú domáce spotrebiče (napríklad práčka), že ostatní členovia rodiny môžu potrebovať, môžete použiť matné závesy alebo tie so vzorom.

Je tiež potrebné zohľadniť skutočnosť, že štruktúry s rámcom sa považujú za bezpečnejšie a odolnejšie. Jednou z noviniek je najnovší vývoj skleneného modelu s povlakom proti kvapkaniu - postriekaním vodou, ktorá dopadla na povrch, bez zastavenia, spustenia dolu, čo umožňuje plátnu zostať suché.

Pri výbere modelu by sa osobitná pozornosť mala venovať fungovaniu mechanizmu - prítomnosti pískania a hluku pri otvorení sa dá povedať o nízkej kvalite a krehkosti konštrukcie. Stojí za to venovať pozornosť len overeným výrobcom.