Sklenené tvárnice v interiéri bytu: 85 fotografických nápadov

V modernom dizajne obydlia sa nachádza špeciálny materiál, ktorý vytvára nezmazateľný dojem a zároveň dojem svojimi vlastnosťami trvanlivosti a zvukovej izolácie. To je, ako môžete opísať sklenené tvárnice v interiéri bytu. Báječne sa lesknú, vytvárajú atmosféru pohodlia a dokonale zvládajú zbytočný hluk. Je to skvelá voľba pre kreatívnych ľudí, ktorí si cenia estetiku a kvalitu.

Výhody sklenených tvárnic

\ t

Sklenené tvárnice vyzerajú exkluzívne a harmonicky v každej miestnosti. Tento materiál získal nesmiernu popularitu vďaka svojim estetickým údajom a takýmto vlastnostiam:

1. Vysoká pevnosť, ktorá zaručuje, že zdobenie priestoru skleným blokom bude trvať mnoho rokov.

2. Pozoruhodné vlastnosti odolné voči vlhkosti. Potvrdenie tohto - pôvodné rozdelenie sklenených tvárnic v kúpeľni.

3. Jednoduchá starostlivosť. Jednoducho mokré čistenie a utieranie špeciálnym nástrojom na lesklé okuliare je dosť dostačujúce.

4. Vernostná cena.

5. Dobrá zvuková izolácia, ktorá môže tlmiť zvuky kuchynského vybavenia, hlasnej hudby alebo zvuku vody.

6. Sklenené tvárnice sú tiež známe tým, že ich majetok si udržiava teplo, čo robí miestnosť ešte pohodlnejšou.

7. Napriek sile prenajali takmer 90% slnečných lúčov. Takže sa nebojte, že priestor bude vyzerať tmavo.

Pokládka sklenených tvárnic

Existujú dva hlavné typy inštalácie sklenených tvárnic: použitie plastových alebo drevených modulov a kladenie materiálu na cementovú maltu. S prvou možnosťou, môžete zložiť stenu, rovnako ako dizajnér, vkladanie sklenené bloky vo všetkých alebo len v požadovaných buniek.

Pri použití druhého spôsobu montáže je potrebné vziať do úvahy, že šev bude vyplnený špeciálnym nástrojom (farbivom), čo znamená, že bunky musia byť úplne prázdne. Toto znášanie je veľmi podobné tehlu.

Treba tiež pripomenúť, že sklenené tvárnice neabsorbujú vlhkosť a stena dostatočne vyschne. Štruktúra by sa preto mala ukladať postupne, dvakrát až štyrikrát denne a je potrebné vstúpiť do stenovej prevádzky najskôr 7 - 8 dní.

Typy sklenených tvárnic

\ t

Odborníci ich kvalifikujú podľa týchto kritérií: veľkosť, farebná paleta, textúra, tvar, pevnosť skla, odolnosť voči namáhaniu a vizuálne vlastnosti.

Rozmery

V súčasnosti existuje veľký počet sklenených tvárnic s rôznymi výškami a šírkami. Najčastejšie nájdete veľkosti od 190x190x80 mm. Nemali by ste si zaplniť malú miestnosť s príliš veľkými priečkami a zaplniť veľkoplošný priestor malými. V prípade dekorácie sa musí dodržiavať vizuálna harmónia miestnosti a dekoračného materiálu.

Paleta farieb

Počet odtieňov sa každým dňom zvyšuje. Na predaj nájdete všetky farby dúhy. Najúspešnejšívariácie odtieňov, ktoré sa perfektne hodia takmer do každého dizajnu - biela, modrá a transparentná.

Povrchová štruktúra

Táto vlastnosť ovplyvňuje svetelné lúče, ktoré prechádzajú skleneným blokom. Tam sú také populárne povrchové možnosti: hladké, ryhované, matné, lesklé, transparentné, vzorované.

Formulár

Najčastejšie pri predaji možno nájsť také variácie sklenených tvárnic: štvorcové, obdĺžnikové, trojuholníkové, so zaobleným povrchom, okrúhle, oválne, šesťhranné.

Pevnosť skla

Môže sa pohybovať od 5 do 7 mm. Hrúbka materiálu tiež ovplyvňuje jeho hmotnosť, ktorá je 2-5 kg.

Odolnosť proti namáhaniu

\ t

Táto vlastnosť môže závisieť od požadovanej štruktúry skleneného bloku v interiéri. Môže to byť nepreniknuteľná priečka a tenký dekoratívny dizajn.

Vizuálne charakteristiky

\ t

Medzi optické a estetické vlastnosti patrí nielen farba a tvar, ale aj stupeň priepustnosti svetla, tvar skla a charakter toku svetla (môže byť svetlý, smerový alebo difúzny).

Sklenené tvárnice v interiéri rôznych miestností - foto

Napriek tomu, že sa sklenené tvárnice objavili v sovietskych rokoch, keď ich používanie bolo časté v školách, telocvičniach, kúpeľoch, teraz dizajnéri z celého sveta považujú túto sériu sklenených tehál za skutočný trend, ktorým sa stávajú.Môžete poraziť takmer každý roh bytu.

Sklenené tvárnice v spálni

Toto miesto v dome je vyhradené pre relaxáciu duše, tela a myšlienok. Preto sú sklenené tvárnice v spálni schopné vytvoriť dobrú atmosféru relaxácie a inšpirácie vďaka teplým odtieňom, špeciálnemu osvetleniu a správne zvolenému geometrickému tvaru. Okrem toho sa sklenené tvárnice môžu stať prvkom zónovania do dvoch zón veľkorozmernej spálne (napríklad priestor na rekreáciu a čítanie, priestor na spanie a šatňa) alebo zaujímavý detail, ktorý bude trblietať a zatieňovať svetlé obklady stien.

Sklenené tvárnice v obývacej izbe

\ t

V tejto miestnosti sa sklenené tvárnice môžu stať skutočným umeleckým dielom, ktoré ohromí návštevníkov svojou trblietavou krásou. Farebné mozaiky môžu byť náhradou za okenné sklo, dekoráciu jednej zo stien, vnútornú priečku pre väčšie pohodlie, ako aj dekoráciu nábytku. Originálna inštalácia materiálu, jasná žiara a jemné farby premenia obývaciu izbu na oázu pre dušu a miesto, kde hostia budú milovať o nič menej ako majitelia bytu.

Sklenené tvárnice v kuchyni

Význam sklenených tvárnic je taký vysoký, že v kuchyni vyzerajú harmonicky. Obzvlášť často sa používajú vo forme oddelenia jedálenského a kuchynského priestoru. Vždy vyzerá esteticky a prakticky, pretože vlastnosti materiálu zahŕňajú vysokú zvukovú izoláciu, ktorá je taká nevyhnutná v kuchyni, kdehluk nie je nezvyčajný. V prípade zdobenia kuchyne je najobľúbenejšou možnosťou tenké dekoratívne panely, ktoré budú vrcholom miestnosti.

Sklenené tvárnice v kúpeľni

Návrh kúpeľne pomocou originálnych sklenených tvárnic je skvelým riešením pre kreatívnych ľudí, ktorí vnímajú kúpeľňu nielen z hľadiska racionality, ale aj estetiky.

Stenu možno ozdobiť plnohodnotným skleneným blokom alebo použiť matné jednoduché vložky prvkov, ktoré pomôžu vizuálne urobiť miestnosť o niečo priestrannejšou a ľahšou, najmä v prípade odtieňov piesku a béžovej farby, ktoré sa krásne lesknú. Stojí za zmienku, že sklenené tvárnice majú vysokú odolnosť voči vlhkosti, čo zaručuje ich trvanlivosť.

Sklenené tvárnice v chodbe

Len málo ľudí pripisuje mimoriadnu dôležitosť chodbe a je to ona, kto vytvára prvý dojem z bytu pri vstupe do obydlia alebo pri prechode z miestnosti do miestnosti. Dobrý vzhľad v chodbe vysoké múry, skladajúci sa z farebných sklenených tvárnic. To môže byť naplnené úplne alebo sa skladajú z celých a prázdnych výklenkov, ktoré budú vynikajúce zariadenie pre ukladanie roztomilé suveníry, kľúče, kvetináče a ďalšie dekorácie, ktoré zdobia priestor.