Sklenené priečky v byte (60 fotografií)

Nedostatok prirodzeného osvetlenia v dome je problémom pre mnoho ľudí. Dôvody môžu byť rôzne: okná s výhľadom na severozápad, tieňovanie iných budov, prevládajúce chladné počasie alebo len zlé usporiadanie. Aby sa umožnilo slobodne preniknúť slnečným lúčom do všetkých kútov obydlia, vymysleli sa sklenené priečky. Zároveň s vysokou transparentnosťou výrazne šetria priestor, čím sa byt stáva priestranným a štýlovým.

Výhody a nevýhody sklenených priečok

\ t

Spočiatku sa sklenené priečky mohli vidieť najmä v kanceláriách a nákupných centrách, ale teraz sa čoraz viac objavujú v dizajne obytných priestorov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že inštalácia takýchto krehkých štruktúr doma je riskantný podnik, najmä v prítomnosti detí alebo domácich zvierat. Odborníci však tvrdia, že takéto obavy sú neopodstatnené: v prípade vnútorných priečok sa používa silné tvrdené alebo vrstvené sklo, na ktorom sa dodatočne prilepí film, aby sa predišlo rozptýleniu fragmentov v prípade poškodenia. Bezpečnejším a lacnejším analógom je takzvané akrylové sklo (plexisklo, plexisklo), v skutočnosti transparentný plast.

Výhody sklenených priečok v byte sú zrejmé: po prvé, zaberajú oveľa menej miesta ako steny z tehál alebo sadrokartónu, zatiaľ čo vysielajú svetlo; po druhé, vymedzujú priestor, bez toho, aby sa preplietali a neznižovaliarea; Po tretie, dodávajú interiéru ultramoderný, módny vzhľad.

Sklo je dokonale kombinované s väčšinou materiálov na konečnú úpravu, ale okrem monochromatických lesklých povrchov vyzerá obzvlášť harmonicky: zrkadlový strešný strop, leštené parkety na lesk alebo dokonale hladké dvere skrine.

Priehľadné steny sú najlepším riešením pre štúdiové apartmány, podkrovia a podkrovia, ktoré sú zariadené v modernom, priemyselnom a škandinávskom štýle. S pomocou špeciálnej dekorácie však môžu byť porazené v iných oblastiach dizajnu - od obmedzených klasík až po extravagantné boho.

Inštalácia sklenenej priehradky sa nevzťahuje na sanáciu, pokiaľ sa jedna z vnútorných tehlových stien predtým neodstráni. Samotný, tento dizajn je považovaný za prvok nábytku, aj keď zaberá priestor od podlahy až po strop a prechádza celým bytom.

Uzatváracie deliace steny, najmä viacvrstvové (duplexné, triplexné) majú dobrú zvukovú izoláciu a zabraňujú prenikaniu pachov. Sklo a jeho plastové imitácie sú odolné voči vlhkosti, pleseň na nich nezačne a akákoľvek kontaminácia sa dá ľahko vymyť. Je to ekologický a praktický materiál, ktorý pri starostlivom používaní vydrží mnoho rokov bez toho, aby vyžadoval akékoľvek opravy alebo prelakovanie.

Jedinou nevýhodou sklenených priečok je opäť ich transparentnosť. Nie všetci budú mať radi otvorenosť osobných izieb, najmä ak je to spálňa alebo kúpeľňa.Okrem toho, prenikajúce svetlo, napríklad z obývacej izby, môže rušiť spánok. Do určitej miery je možné dosiahnuť väčšie súkromie pomocou matných prestavieb, hrubých závesov alebo žalúzií.

Dizajnové prvky sklenených priečok

\ t

Pred výberom sklenených priečok pre byt stojí za to vedieť o ich technických vlastnostiach. Takže v závislosti od inštalačného mechanizmu sa rozlišujú stacionárne, posuvné a pohyblivé steny. Podľa typu plátna môžu byť vystužené alebo celosklenené.

Stacionárne priečkysú pevne pripevnené zhora a zospodu na kovové koľajnice namontované v strope av podlahe. Spravidla ide o celkové a dosť ťažké štruktúry, takže všetky práce s nimi by mali vykonávať odborníci.

V štádiu plánovania opravy je žiaduce predpokladať inštaláciu stálej sklenenej steny a vykonať ju po ukončení všetkých ostatných dokončovacích prác.

Posuvné priečkyspolu s rozdelením priestoru do priestoru fungujú ako dvere a v prípade potreby sa hladko pohybujú. V závislosti od skladacieho mechanizmu to môže byť kupónový systém alebo akordeón.

Mobilné priečkysú zvyčajne veľmi ľahké a kompaktné. Môžu to byť prenosné plexisklo, skladacie konštrukcie, mobilné steny na kolesách. Takéto interiérové ​​doplnky vám umožňujú nezávislezmeniť usporiadanie aspoň každý deň, okrem toho, že sú pomerne ľahko prepravovať z jedného prenajatého bytu do druhého.

Vystužené priečkysú odolné a stabilné vďaka kovovo-plastovým rámom, ktoré upevňujú sklo. Sú menej vystavené riziku mechanického poškodenia, nerušia počas zvukovej rezonancie (hlasné zvuky, búrka, veľká preprava pod domom), a ak je jeden prvok rozbitý, nebudete musieť meniť celé plátno.

Celosklenené priečkysú skutočnou výzdobou moderného interiéru. Sklenené panely malé až 2-3 metre vytvárajú dojem drahého a moderného dizajnu.

Estetická stránka otázky

Okrem funkčnosti a praktickosti bolo sklo vždy cenené pre svoju jedinečnú krásu. Z hľadiska kvality je tento materiál porovnateľný len s kryštálmi, navyše poskytuje neprimerane väčší priestor pre tvorivosť, vytvára zaujímavú hru svetla, textúr a farieb.

Priehľadné sklenené priečkyvyzerajú tak ľahko a bez tiaže, že sa môžu zdať, akoby tam vôbec neboli. Jediným náznakom existencie bariéry sú tenké okraje plátien alebo takmer nepostrehnuteľné rámy okolo nich.

Tónované oknáchránia pred jasným svetlom a vytvárajú príjemnú atmosféru v priľahlých miestnostiach. Táto možnosť je vhodnejšia pre teplé regióny a apartmány nachádzajúce sa najužnej strane budov.

Priehradky z matného sklaskryjú miestnosť pred zbytočnými pohľadmi, čo umožňuje vidieť iba siluety. Okrem toho sa ich prenosová kapacita svetla môže pohybovať od 15 do 60%.

Vlnité sklomá objemovú faktúru, preto je zvyčajne jeho hrúbka väčšia ako transparentná. Reliéfne prvky lámu svetlo, čo robí obrysy objektov silne rozmazané.

Pieskovacie kresby na sklesa podobajú mrazivým vzorom a vyzerajú rovnako fascinujúco. Matné ilustrácie na priehľadnom pozadí (alebo naopak) dokážu ozdobiť akýkoľvek interiér, stačí si vybrať obrázok pre dušu.

Vitrážeje celé umenie, ktoré sa už dlho používa na výzdobu luxusných palácov a náboženských stavieb. Tak prečo nie experimentovať s nimi v byte?

Priečky zo sklenených tvárnicmôžu tiež vyzerať krásne a moderne. Vnútorná stena sklenených "kociek" je stabilná a odolná konštrukcia, rovnako odolná ako murivo.

Použitie v rôznych miestnostiach

Sklenené priečky v kuchyni /jedálni

Mnohí ľudia odmietajú kombinovanú obývaciu izbu v kuchyni z dôvodu obáv, že vôňa počas varenia sa rozšíri v celom byte. zapečatenýsklenená priehradka s tesniacimi dvierkami tento problém ľahko rieši.

Súčasne sa kuchyňa stáva priestrannejšou, priľahlá miestnosť je vizuálne väčšia. A môžete sledovať, čo sa deje na sporáku z obývačky, bez toho, aby ste sa rozptyľovali od sledovania show.

Sklenené priečky v spálni

Nie vždy je možné oddeliť priestor na spanie od priestoru pre hostí plnohodnotnou stenou, najmä ak ide o štúdio alebo malý apartmán. Ale je to len dať sklenenú priečku - a na samote rohu je pripravený.

Pre väčšie súkromie v noci ho môžete zavrieť závesom, žalúziami alebo vybrať nepriehľadné sklo (matné, vlnité, tónované).

Sklenené priečky v kúpeľni

Sklenené (hoci častejšie akrylátové) steny sprchovacieho kúta nikoho dlho neprekvapili. Je to pohodlné a hygienické, pretože sklo sa ľahko čistí, rýchlo schne, nevypadá ako pleseň.

Vzhľadom na tieto vynikajúce vlastnosti sa dizajnéri moderných bytov rozhodli úplne oddeliť toalety od skla a nie od iných priečok. Samozrejme, že priehľadné kúpeľňové steny sa môžu zdať ako zvláštne rozhodnutie, ale prečo nie, aby boli neviditeľné - napríklad z tónovaného, ​​zrkadlového alebo plne matného skla?

Skloobývacie steny

\ t

Dokonca aj veľmi malá obývacia izba, členená sklenenými priečkami z chodby, kuchyne alebo spálne, bude vyzerať priestranná a otvorená. Ďalšou zaujímavou možnosťou je rovnako chrániť prístup k lodžii, zariadiť oddychový kútik alebo mini-skleník.

Sklenené priečky na chodbe /chodbe

Vo väčšine apartmánov je chodba a chodba pevne izolovaná od slnečného svetla. Inštalácia sklenenej priehradky namiesto jednej z vnútorných stien alebo aspoň priehľadného posuvného panelu v predĺženom vstupnom otvore poskytne dobré prirodzené osvetlenie a vytvorí príjemnú atmosféru priamo od dverí.

Video: Sklenené priečky v interiéri bytu