Sklenené interiérové ​​dvere (65+ fotografií)

Interiérové ​​dvere zo skla - relatívne nový fenomén, ale už sa pevne etablovali na pozitívnej strane. Málokto vie, ale prvé prototypy takýchto konštrukcií boli vynájdené a úspešne používané Francúzmi v XVII storočí. Samozrejme, že nespĺňali vysoké estetické a pevnostné charakteristiky moderných modelov, ale stále boli široko používané. Sklenené interiérové ​​dvere majú v porovnaní s ich náprotivkami z dreva, preglejky niekoľko výhod. Zamyslime sa nad tým, ako sortiment predstavuje dnešný trh dverí a hodnotí všetky výhody týchto úžasných výrobkov.

Výhody a nevýhody

Keď už hovoríme o sklenených interiérových dverách, môžeme rozlíšiť ich hlavnú výhodu - univerzálnosť. Vzhľadom k širokej oblasti dizajnu, môžete inštalovať do svojho domova vzory, ktoré dokonale zapadajú do jedného alebo iného interiéru. Dnes je to obzvlášť dôležité, pretože dizajn priestorov sa čoraz viac usiluje o voľný voľný priestor.

Ďalšia pozitívna vlastnosť môže byť nazývaná trvanlivosť materiálu, pretože sklo používané pri výrobe dverí má špeciálnu pevnosť, nie je vystavené vlhkosti, pokles teploty, nebojí sa ultrafialového žiarenia a na rozdiel od kovu a dreva, nehrdzavie a nepraská časom ,

Ale, ako sa hovorí, nebude to bez „lietať v masti“ - sklenené uzávery majú pomerne veľkú váhu,značne komplikuje inštaláciu a nie je lacná. Ak sa týchto faktov nebojí, odporúčame, aby ste sa zoznámili s rozmanitosťou tohto nábytku.

Druhy sklenených vnútorných dverí

\ t

Hlavná klasifikácia vnútorných dverí zo skla je založená na metódach otvárania. Každý typ má svoje vlastné kvalitatívne charakteristiky, ktoré by sa mali brať do úvahy pri nákupe. Moderný výrobca je pripravený poskytnúť tieto kategórie dverí:

1. Sklopné sklenené konštrukcie s krabicou, ktorá môže byť bezrámová alebo môže mať okraj, ktorý obklopuje sklo. Takéto modely sú schopné sa otvárať v jednom smere, majú najvyššiu zvukovú izoláciu, pretože dvere dobre priliehajú k rovine skrinky. Modely s rámom sú považované za spoľahlivejšie, pretože sklo je navyše chránené pred mechanickým poškodením.

2. Sklopné dvere, ktoré sú namontované bez skrinky, inak nazývané kyvadlo. Hlavnou výhodou tohto dizajnu je, že dvere sa dajú otvoriť v ľubovoľnom smere vďaka pripevneniu k axiálnym mechanizmom. Prirodzene, je to celkom pohodlné, najmä pre veľkú rodinu, pretože poskytuje voľnú šírku pásma. Ale hlavnou nevýhodou v tomto prípade bude zlá izolácia a prenikanie cudzích pachov do miestnosti, napríklad z varenia jedál v kuchyni.

3. Dvere medzi miestnosťami zo skla. Dajú sa ľahko porovnať podľa princípu práce s drevenými, ktoré sa stali súčasťou nášho každodenného života.štruktúry. Priehľadné plátna sa tiež pohybujú pozdĺž vodiacich koľajníc v hornej a dolnej časti dverí. Stojí za zmienku, že v kupé modely sú inštalované masívnejšie sklo ako v predchádzajúcich prípadoch.

4. Kazetové systémy. Tu sa tiež používa princíp pohybu látky pozdĺž vodiacich líšt, ale charakteristickým znakom bude prítomnosť kazety vo vnútri steny, kde sa dvere „otvárajú“ pri otvorení. Hlavnou výhodou systému je, že majitelia sa nemusia obávať o voľné miesto v blízkosti dverí, aby sa zabezpečil ich nerušený pohyb. Existuje však pomerne veľký mínus - počas inštalácie môže dôjsť k poškodeniu steny, čo si vyžaduje ďalšiu opravu.

Okrem metód otvárania sa môžu sklenené interiérové ​​dvere líšiť svojou mierou priehľadnosti, rozdelené na úplne transparentné, polomatné a matné. Voľba jednej alebo druhej možnosti je založená na osobných preferenciách vlastníkov, ako aj na funkčnom účele tejto miestnosti, pretože nie je vždy nutné, aby bola miestnosť úplne otvorená zvedavým očiam. Napríklad, priehľadné sklo dokonale označí hranicu obývačky a chodby, matne racionálne nastavenú pri vstupe do kúpeľne, polomatné sklenené interiérové ​​dvere môžu byť použité na akýkoľvek priestor.

Designové vlastnosti sklenených dverí

Okrem uvedených skutočností nemožno obdivovať len rôzne riešenia.registrácia sklenených dverí. Dnes si môžete vybrať akýkoľvek exkluzívny dizajn pre váš interiér. Pre každý smer štýlu je pomerne realistické nájsť alebo kúpiť dizajny sklenených dverí na mieru, ktoré môžu výrazne zdôrazniť koncept, napríklad:

- Interiér podkrovia bude doplnený veľkými posuvnými konštrukciami s matným sklom alebo vlnitým sklom orámovaným hrubým dreveným okrajom;

- High-tech štýl, ako žiadny iný, je neodmysliteľný v prítomnosti maximálneho voľného priestoru a sklenených povrchov. Vítané sú rozsiahle transparentné plátna, ktoré dávajú priestor do priestoru, ako aj skromné ​​kyvadlové dvere s originálnymi geometrickými vzormi. Osobitný dôraz by sa mal klásť na funkčné detaily - uzávery, rukoväte, pánty;

- Prísny minimalizmus zdôrazňuje matné moderné posuvné dvere bez kresieb a lesklého lesku;

- V retro štýle môžete improvizovať s kresbami na sklenených krídlových dverách s krabičkou, na ktorej sa zobrazia kvetinové výtlačky, zvláštne geometrické kresby atď. Rukoväte z medi alebo mosadze pomôžu zvýšiť efekt staroveku.

dvere francúzske

\ t

Tento typ je najobľúbenejší - takéto návrhy možno nájsť v interiéroch aj na uliciach. Obrazy orámované rámom vyzerajú celkom elegantne a rafinovane. Ako materiály kostry často pôsobí strom. Pre štýlChebbi-chic a Provence dokonale vyhovujú francúzskym skleneným dverám v bielych drevených rámoch, zatiaľ čo tmavé farby sú charakteristické pre moderné trendy.

Dvere z farebného skla. Štýl Louis Tiffany

Skutočné umelecké dielo sa môže stať sklenenými stavbami s oknami z farebného skla od rôznych technikov. Jedna z najpopulárnejších bola technológia Tiffany, ktorej použitie zaisťuje spoľahlivosť upevnenia rôznych prvkov, vysoko estetické indikátory, ako aj schopnosť vytvárať širokú škálu výkresov a abstrakcií.

Americký umelec-dizajnér vyvinul vynikajúci systém na zostavenie vitráží z jednotlivých kusov pomocou technológie rezania laserom a tavenia skla. Zvlášť atraktívne vitráže okien vyzerajú v modernom štýle, art deco a na východe. Tu môžete vidieť množstvo zodpovedajúcich svetlých farieb v prírodných, geometrických, okrasných a abstraktných scénach.

Sklenené dvere zdobené fóliou

\ t

Najekonomickejšou dekoráciou je dekorácia sklenených dverí s farebným, matným alebo zrkadlovým filmom. Táto technológia je tak jednoduchá, že prácu možno vykonávať nezávisle, bez pomoci špecialistov. Tento typ konštrukcie sa však nevyznačuje dlhou životnosťou.

Dvere z pieskovaného skla

\ t

Oveľa trvanlivejšie je použitie pieskovania, ktoré sa uskutočňujevýlučne v továrni. V tomto prípade sa sklo a kresba spájajú do jedného celku a zložitosť realizácie závisí od želania vlastníkov - môže to byť jednoduché zloženie pre minimalistické interiéry alebo viac pompézne.

Konštrukcie s použitím trojitého skla

\ t

Najodolnejším materiálom pre priehľadné dvere je trojité sklo. Jeho zvláštnosť spočíva vo výrobnej technológii, keď sa niekoľko pohárov prilepí spolu s dekoratívnym filmom akejkoľvek farby. Zaujímavým faktom je, že ak sa poškodí alebo zlomí (zriedka sa to stane), fragmenty neodletujú, ale zostávajú pripojené k filmu. Táto skutočnosť poukazuje na zvýšenú bezpečnosť používania tohto dizajnu.

Ako si vybrať sklenené interiérové ​​dvere

Vzhľadom na to, že výber predmetu interiéru, o ktorom uvažujeme, je dosť veľký, pred nákupom je dôležité zvážiť všetky podrobnosti, zvážiť výhody a nevýhody konkrétneho dizajnu. Je potrebné poznamenať, že náklady na sklenené vnútorné dvere skôr veľké, najmä ak sú na objednávku so štýlom. Tu sú všetky jemnosti dôležité, počnúc spôsobmi otvárania, stupňom osvietenia skla, jeho dekorom a končiac kvalitou kovania.

Je potrebné venovať pozornosť kvalite skla, jeho cene - čím vyššie náklady, tým spoľahlivejšie je. Najodolnejšie systémy sú považované za "Triplex", ale ich cena je vysoká. Aj veľkosť dverí môže ovplyvniť cenu.a jeho hmotnosť, preto, keď idete na nákup, musíte okamžite určiť rozpočet.

Pri nákupe to nebolí požadovať, aby predávajúci poskytol osvedčenie o zhode pre zakúpené sklenené dvere, aby ochránil svojich blízkych pred problémami.

Sklenené interiérové ​​dvere - foto

Mnohé nápady na inštaláciu a dizajn sklenených interiérových dverí možno nájsť v nižšie uvedenej galérii. Tu sú najlepšie fotografie z ich rôznych typov, zdobené v modernom štýle riešenia. Šťastné prezeranie!