Škandinávsky štýl v interiéri (+90 fotografií)

Škandinávsky smer v interiéri získava čoraz viac popularity každý deň. To nie je prekvapujúce, pretože väčšina ľudí má rád tento lakonický, ľahký a sebaúctivý štýl. Ak sa chystáte vyvinúť dizajn pre obytný dom, potom by ste mali určite venovať pozornosť tejto výraznej verzii. O všetkých nuansách - prečítajte si náš článok!

Vlastnosti škandinávskeho štýlu

V poslednej dobe je jedným z hlavných trendov v dizajne obytných priestorov odchod z cigánskeho štýlu. Dizajnéri aj obyčajní majitelia domov, túžiaci po zmene, sa chcú zbaviť brilantných a ťažkopádnych excesov v interiéri. Nápadný pseudo-taliansky nábytok je napríklad nahradený funkčnejším - spôsobom škandinávskeho dizajnu, ktorý je pre našu klímu a usporiadanie ekologickejší.

Obyvatelia Škandinávie uprednostňujú útulný a pohodlný interiér. Kompenzujú nedostatok prirodzeného svetla cez množstvo umelého osvetlenia, vrátane: lampy, sviečky, stojacie lampy, stolné lampy rôznych tvarov, štýlov a veľkostí.

Úlohu hlavnej farby v miestnosti zohrávajú tlmené svetlé odtiene. Preferujem béžovú, sivú, modrú, svetlohnedú a samozrejme obľúbený štýl - biely, pri výbere nábytku, ako aj materiály na dekoráciu. Zároveň, aby sa interiér nezdalo nudné, pridajte niekoľko farebných akcentov: modrá, červená, zelená, fialová, oranžová,žltá - zastavte na jednej alebo niekoľkých svetlých farbách.

Napriek tomu, že škandinávsky štýl možno podľa definície nazvať tradičným, odráža moderné módne trendy a zostáva aktuálnou voľbou v dizajne obytného priestoru. Atmosférický smer osloví tých, ktorí preferujú pohodlie a veľkolepé výsledky bez radikálnych zmien.

Ak teda snívate o priestrannom a svetlom dome s pokojnou a pokojnou atmosférou, spoliehajte sa na škandinávsky dizajn a určite nestratíte!

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Hlavné črty škandinávskeho štýlu v interiéri sú zakorenené v jednoduchosti a funkčnosti. Tieto vlastnosti spolu s prirodzenosťou, ako aj ekologickými, sa vzťahujú na materiály na konečnú úpravu.

Paul

Laminátová a drevená doska sa považuje za najlepší materiál na podlahu. Druhá možnosť sa často používa v projektoch dizajnu daného štýlu. Monochromatický našuchorený koberec alebo patchworková dráha zdôrazní pohodlie atmosféry. Pokiaľ ide o kúpeľňu, je vhodné použiť bielu alebo bledo modrú dlažbu ako podlahovú krytinu.

Steny

Najvhodnejšou voľbou pre návrh stien bude omietka v bielej alebo béžovej farbe. Prípady dokončovania s modrou alebo sivou farbou svetlých odtieňov sú menej populárne, ale tiež relevantné. Drevené panely a svetelné dosky môžu nastaviť dobrý tón,ktorá nepochybne prinesie príjemné pohodlie do atmosféry.

Strop

Škandinávsky štýl je pre takéto koncepty cudzí, ako je luxusná okázalosť a excesy. To priamo súvisí s konštrukciou stropu. Komplexné viacúrovňové stropy sa pri vytváraní interiéru považujú za zlý tón. V tomto prípade riskujete krádež drahocenného priestoru a pridanie ďalších zdrojov akumulácie prachu do vnútra. Namiesto toho je strop jednoducho vyrovnaný a natretý bielou farbou.

Dekor a textil

Škandinávsky štýl v interiéri, ktorý vychádza z najlepších tradícií minimalizmu, zahŕňa použitie malého počtu lakonických objektov v interiéri.

Nekomplikované pôvodné maličkosti môžu priniesť sviežosť celému dojmu z obytného priestoru. Zaujímavé sklenené prvky, ktoré dokonale odrážajú svetlo, sa tu perfektne zmestia. Alternatívne môžete použiť sklenené vázy, v ktorých sú umiestnené sušené rastliny, alebo drevené štiepky.

Pomocou zrkadiel môžete zväčšiť množstvo svetla a rozšíriť priestor. Charakteristickým rysom štýlu je skryté, vrátane umiestnenia moderných obrazov na stenách alebo fotografií z rodinného albumu.

Medzi harmonické doplnky patria: porcelánové, keramické a ílové dekorácie, krásne sviečky, kovové predmety, prírodné a vysokokvalitné tkaniny.

Pokiaľ ide o textil, na podlahu si môžete vybrať objemné koberce s pruhmi alebo skvetinová potlač, ako aj ovčia koža. Nerobte chybu pri výbere záclon: možnosti s lambrequins, jabotas, lupy, volánky, čipky a strapce sú v škandinávskom štýle znamením zlého vkusu. Ľahké, priepustné svetlo z ľanu alebo bavlny je skvelým riešením.

Nábytok pre škandinávsky štýl

Dnešný trh poskytuje širokú slobodu výberu nábytku v rôznych cenových kategóriách pre každý vkus a farbu. Aby ste sa zachránili pred zbytočnými výdavkami, aby ste neboli v pokušení nevhodnými predmetmi, ale naopak, vybavili miestnosť správnym nábytkom, postupujte podľa týchto pokynov:

- Zariadenie by malo byť praktické a funkčné. Žiadne kudrlinky, ponechajte maximálny priestor pre aktivity;
- Uprednostniť nábytok z ľahkého dreva, napríklad z buka, brezy, borovice alebo smreku;
- Okrem prírodnej tkaniny môže byť nábytok čalúnený semišom alebo kožou alebo ich vysokokvalitné náprotivky;
- V škandinávskych interiéroch sa často nachádzame starom nábytku s odieraním na rohoch a na celom jeho území. Takýto dojem môže byť dosiahnutý sám, zakrytý voskom pred farbením;
- Čalúnený nábytok by mal byť veľmi pohodlný, mäkký, pohodlný, s rovnými čiarami a správnou geometriou.

Škandinávsky štýl v interiéri - foto

Demokratický škandinávsky štýl možno realizovať v každej obývačke bez ohľadu na jej veľkosť a veľkosťfunkčný účel. Ľahká, očarujúca jednoduchosť, stručnosť foriem a striktné línie - tieto vlastnosti smeru môžu premeniť každú miestnosť vášho domova.

Dizajn kuchyne v škandinávskom štýle

Kuchynské steny sú zvyčajne vyrobené v bielej farbe. Biely monochróm je tiež perfektne doplnený o čierne dlaždice, tehlové prvky, drevené dosky a mramor. Charakteristický nábytok by mal mať prísne formy a jasné línie, drevené, alebo vyrobené v bielej alebo čiernej farbe.

Domáce spotrebiče vyzerajú lepšie v oceli, medených odtieňoch a tiež v čiernom lesku. Ako dekor, použite vázy a kvetináče, rovnako ako veľký tanier so šťavnatými plodmi.

Škandinávsky štýl obývacej izby

Vo vnútri sály v škandinávskom štýle sa spravidla nachádzajú biele, biele a sivé, svetlošedé, svetlo béžové steny vrátane drevených prvkov. Podlaha bude vyzerať skvele, ak ju upravíte doskami a laminujete v jasných farbách. Okná v obývacej izbe a môžete nechať bez záclon, alebo použiť ľahký tylu.

Naplňte zvyšok priestoru futuristickým nábytkom, mäkkými pufmi, rôznymi lampami a doplňte dizajn sklenenými predmetmi, modernými výtlačkami alebo fotografiami.

Škandinávsky štýl Spálne

Spálňa, podobne ako ostatné miestnosti, vyžaduje veľké množstvo svetlých farieb a malú, ale sladkú výzdobu. Je vhodné používať veľa nadýchaných textílií, počnúc kobercami a končiac vankúšmi. Najmä dobré a pletené textílie na mieste.

Design kúpeľne v škandinávskom štýle

V škandinávskej kúpeľni je stelesnená sterilita a čistota bielej farby. Biela môže tvoriť kontrastnú kombináciu s čiernou, zmäkčiť drevenými predmetmi a povrchovými úpravami, alebo vytvoriť chladný tandem so sivou farbou.

Inštalatérske práce, zrkadlá a iné časti by mali mať prísnu geometriu. V kúpeľni je tiež vhodné dať hrnce alebo vázy s kvetmi.

Navrhnite detskú izbu v škandinávskom štýle

Štýl severoeurópskych krajín je univerzálny pre materskú školu v prípade, že si želáte vyzdobiť izbu tak, aby vyhovovala dospelému dieťaťu alebo jeho majiteľom, je chlapec a dievča.

Základom vybavenia budú funkčné postieľky, šatníková skriňa, regály, skrine a komody, stoličky a školiaci stôl.

Okrem bielych stien bude robiť kontrastnú kriedovú tapetu,čo umožní vášmu dieťaťu vytvoriť priestor pre kreativitu, navyše sa dá ľahko prilepiť.

Dizajn chodby /chodby škandinávskeho štýlu

Koridor musí byť striktne lakonický. Často v škandinávskych interiéroch, aj šatník je nahradený obyčajnými vešiakmi, ako aj policami na topánky a veci.

Chodba dostane nový žiarivý život vďaka čiernobielemu kontrastu, materiálom na báze dreva a jasným akcentom. Plagáty, fotografie, výtlačky a sklenené vázy dokonale dekorujú interiér.

Video: Škandinávsky štýl - interiérový dizajn