Sieň v modernom štýle (+67 fotiek)

Ak chcete vytvoriť harmonickú atmosféru v dome, musíte dodržiavať rovnaký štýl v každej izbe. To platí najmä pre chodbu, ktorá je prvý, kto zapôsobí na návštevníkov. Používa sa na krytie a skladovanie, ktoré by sa malo zohľadniť pri plánovaní. Kombinácia funkčnosti s estetikou v obmedzenom priestore je dosť zložitá, ale dizajn chodby v modernom štýle pomôže stelesniť najodvážnejšie nápady.

Vlastnosti moderného štýlu

S pomocou moderného štýlu je možné zorganizovať najpraktickejšiu chodbu, vyrovnať jej nedostatky a poukázať na výhody. Je v konflikte s klasickými trendmi, ktoré zdôrazňujú dekoratívny prvok interiéru, a má tiež viac obmedzený, priestranný vzhľad - vďaka hladkej geometrii línií, pevnosti konštrukcií a pohodlnej farebnej palete.

Pojem „súčasné“ často označuje súbor súčasných trendov, ktoré sú zjednotené jedným spôsobom. Niektoré komponenty interiéru sa líšia v závislosti od charakteru miestnosti, ktorá opäť dokazuje "plasticitu" štýlu. Ale ako dosiahnuť požadovaný výsledok, ak sú hranice smeru tak rozmazané? Po prvé, stavať na osobitostiach vesmíru a snažiť sa ho čo najúčinnejšie organizovať. Po druhé, postaviť dizajn podľa základných zásad, medzi ktoré patrí:

- Minimalista.Prepojenie detailov je dôsledkom praktického využitia. Takže niektoré položky, ktoré majú dekoratívne vlastnosti, súčasne vykonávajú určitú funkciu.

- Príjemná farba. Farebná schéma je zvolená tak, že je výhodné "hrať" v miestnosti, vytvárať priaznivú atmosféru a stať sa prostriedkom umeleckého vyjadrenia.

- Územná zóna. Tento princíp sa používa aj v malých miestnostiach s cieľom správne naplánovať každú časť. Umiestnenie objektov zodpovedá sledu každodenných procesov.

- Priestor a pohodlie. Človek sa cíti najpohodlnejšie vo voľnom priestore - tento zákon sa vzťahuje na obytné interiéry. Na dosiahnutie požadovaného efektu sa odporúča venovať pozornosť farebnej schéme, osvetleniu a zloženiu.

- Moderný nábytok. Pod pojmom modulárne produkty sa rozumie konfigurácia, ktorú je možné ľubovoľne meniť, ako aj zabudované objekty alebo modely-transformátory.

Napriek existencii jasných pravidiel sa moderný štýl považuje za vynikajúce „plátno“ pre experimenty v dizajne a nezvyčajné riešenia.

Ako premýšľať o usporiadaní chodby

Pod chodbou je vchod do bytu. Okrem toho môže obsahovať aj chodbu a predsieň, oddelenú od obytného priestoru priečkou alebo dverami. Tam sú priechodné priestory, rovnako ako tie umiestnené vo výklenku.

Zóny často nevyužívajú vizuálne zariadenia, ale súpravy nábytku, \ tkonštrukcie pódií alebo sadrokartónových konštrukcií. Ukazuje sa teda, že sa zachováva integrita priestorov.

Je dôležité racionálne usporiadať položky, ktoré im umožnia pohodlný prístup. Na tento účel je potrebné vziať do úvahy postupnosť v chodbe (odstrániť a zavesiť vrchné odevy, vyzliecť topánky), jeho rozmery a geometriu.

Najbežnejšou schémou je: vrecia sa skladujú pri vchode, potom je tu miesto pre pereobuvaniya, po ktorom je skriňa av tej istej oblasti zrkadlo. Usporiadanie sa môže meniť v závislosti od oblasti, počtu obyvateľov a prítomnosti detí, ktoré môžu potrebovať samostatnú malú vypchatú stoličku.

Farby na chodbe v modernom štýle

Farbenie môže vizuálne rozšíriť alebo vymedziť chodbu, vytvoriť svetlý alebo hlboký vzhľad, stať sa jej neviditeľným pozadím alebo jasným prízvukom. Na dosiahnutie akéhokoľvek efektu je potrebné zvoliť vhodnú farebnú kombináciu.

Neutrálna gama

Takýto interiér je postavený na neutrálnych kombináciách bielych, šedých, piesčitých odtieňov, ktoré možno zvýrazniť čiernou farbou. Moderný štýl sa nebojí zdať nudný, ale aby sme sa vyhli tomuto výsledku, odporúča sa vybrať nátery s matným a lesklým povrchom, ako aj zaujímavé textúry.

Neutrálne kombinácie sú pre vnímanie pohodlné a okamžite priťahujú návštevníkov. Nemôžete sa báť, že nejaká vec v chodbe sa nezmestí do dizajnu, pretože vytvoria stovky úspešnýchkompozície.

Kontrastné kombinácie

Chodby s jasnými detailami vyzerajú rôznorodo a štýlovo, požehnanie súčasného interiéru je ideálne pre realizáciu odvážnych rozhodnutí. Nasýtené odtiene je možné zadávať v neutrálnej farbe alebo naopak - aby ste vytvorili kontrast s inými nezabudnuteľnými farbami.

Odporúča sa, aby sa kusy nábytku, dverí alebo príslušenstva zreteľne „natierali“. Zároveň je lepšie zvoliť uzavreté fasády, aby sa oblečenie „nemiešalo“ s hlavnými odtieňmi.

Prírodné odtiene

\ t

Moderný štýl zahŕňa použitie umelých materiálov, ale rastúca móda pre prirodzených ľudí mala čas ovplyvniť koloristické trendy.

Prírodné odtiene sú zvyčajne spôsobené prítomnosťou dreva alebo prírodného kameňa v interiéri. Ihličnaté, piesčité, modré kombinácie, ktoré vytvoria príjemnú atmosféru na chodbe, budú vyzerať aktuálne.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Pri výbere dokončovacích materiálov je vždy potrebné zohľadniť osobitné podmienky priestoru. Po prvé, tu sa dostane nečistota z ulice a po druhé - vstupuje studený vzduch. Povlak preto musí byť čistiteľný, ale nereaguje na zmeny teploty.

Pohlavie

Podlaha v chodbe v modernom štýle môže byť „lemovaná“ keramickými dlažbami, laminátovými podlahami alebo parketami. Materiály ako prírodný kameň alebo drevo sú drahé tovary, alerýchlo opotrebovať.

V podstate ide o plochú pevnú podlahu s malým kobercom pri vchode. Táto možnosť je vhodná pre minimalistickejší vzhľad. Dizajn môžete diverzifikovať pomocou dlaždíc s geometrickými vzormi, ktoré sú dnes veľmi populárne. Štýlový vzhľad výrobkov šesťuholníkového tvaru, pripomínajúci plást.

Steny

Hladké steny natreté v neutrálnej, menej často svetlej farbe vyzerajú moderne a vyhradené. Nevýhoda takéhoto povlaku spočíva v tom, že základňa pre lakovanie by mala byť dokonale hladká, bez akýchkoľvek nepravidelností alebo trhlín.

Ak chcete skryť malé chyby, môžete sa zastaviť na tapete, zatiaľ čo aj vinylové verzie sú vhodné pre nebytové priestory. Plastové panely, hoci majú širokú variabilitu dizajnu, môžu mať vzácne centimetre priestoru.

Strop

Jednoúrovňové strešné stropy sa považujú za najlepšie riešenie pre modernú chodbu. Skrývajú nevýhody povrchu, komunikácie a tiež umožňujú inštalovať vstavané lampy, ktoré poskytujú rovnomerné osvetlenie. Dizajn je prístupný čisteniu, ale môže byť poškodený s miernym mechanickým nárazom.

V domácnostiach s nízkymi stenami by bolo racionálnejšie zvoliť si omietnutý strop natretý matnou farbou.

Nábytok do predsiene

\ t

Kompletný súbor pre chodbu obsahuje tieto objekty:

- Šatník. Skladovacie miesto, najmä zvršokoblečenie. V moderných interiéroch nájdete vstavané alebo rohové skrine.
- Obuvnitsa. Zvyčajne ide o police alebo uzavreté boxy, v ktorých sa skladujú topánky.
- Sedadlo. V závislosti od veľkosti chodby to môže byť pohovka, lavička, stolička alebo pohovka.
- Vešiaky. Tam sú stacionárne alebo namontované na stenu. Na rozdiel od skriniek poskytujú rýchly prístup k vrchnému ošateniu.
- Police a komody. Ide o ďalšie sklady pre domácnosti alebo drobnosti potrebné v domácnosti.
- Stojan na dáždniky. Príslušenstvo je v domácnostiach pomerne zriedkavé, ale je veľmi vhodné na sušenie a výber dáždnikov.

Použitie nábytku, ktorý plní niekoľko úloh, je charakteristické pre moderné interiéry s jeho funkčnosťou. Takže, lavička pre pereobuvaniya môže slúžiť ako zásuvka pre ukladanie topánok, a skrine sú vyrobené so zrkadlovými dverami. Takéto riešenia sú relevantné nielen pre malé priestory.

Dekor a osvetlenie

Aby bolo zloženie chodby v modernom štýle vizuálne ťažšie, niekedy stačí len vyzdvihnúť doplnky so zaujímavým výhľadom. Zrkadlá kruhových alebo kosoštvorcových tvarov, háčiky s kučeravými detailmi, prútené koše na dáždniky, svetlé textílie z kobercov alebo čalúnenia - to nie sú všetky prvky, nad ktorými sa dá predstaviť predstavivosť.

Ďalšou dekoráciou budú nástenné maľby alebo fotografie. Budú svojim návštevníkom demonštrovať umelecké preferencie hostiteľov a vytvárať pozitívneimage.

Nezabudnite na rastliny, ktoré dokážu „oživiť“ najtmavší interiér. Odporúča sa obmedziť vyššie uvedené techniky, pretože nadmerné množstvo dielov len hromadí malý priestor.

Osvetlenie by malo byť rovnomerné, pričom by sa v ňom malo dosiahnuť väčšie nasýtenie zrkadlom a lavicou. Vstavané bodové svetlá s touto misiou odvedú vynikajúcu prácu, ale v prípade potreby môžete použiť svietidlá alebo stojanové lampy.

Malá vstupná hala v modernom štýle

Majitelia malých chodieb by nemali byť naštvaní - moderný štýl sám sa môže prispôsobiť konkrétnemu usporiadaniu a uplatňovanie nasledujúcich odporúčaní len posilní pozitívny efekt:

1. Vyberte si svetelný rozsah pozostávajúci z neutrálnych odtieňov. Toto platí nielen pre povrchovú úpravu, ale v prípade potreby môžete napísať jeden jasný akcent vo forme nábytku alebo iného predmetu.
2. Povrchová úprava musí byť hladká a pevná.
3. Ak existuje možnosť vložiť nábytok do výklenku - mal by sa používať. Takéto riešenie šetrí veľa miesta a poskytuje hale potrebnú funkčnosť.
4. Posuvné skrine sú použiteľné len v obdĺžnikových miestnostiach. V iných prípadoch je lepšie obmedziť kompaktný záves.
5. Namiesto lavice dávajte prednosť polstrovanej stolici alebo krabici s mäkkým sedadlom.
6. Zrkadlá vizuálne zväčšia chodbu, presne ako lesklé nátery.

Neuskutočnili sa žiadne neúspešné návrhy interiéru.priestory, pretože každá oblasť môže byť opravená premyslený dizajn.

Dizajn chodby v modernom štýle - foto

Pre ďalšiu časť farebných fotografií odporúčame pozrieť sa na náš výber. Zhromažďovali sme obrazy skutočných projektov chodieb v modernom štýle, aby sme demonštrovali rozmanitosť dizajnérskych riešení. Šťastné prezeranie!

Video: Vstupná hala v modernom štýle - Nápady interiéru