Šedá kuchyňa v interiéri: 80 fotografických nápadov

V súčasnosti nie je kuchyňa len miestom, kde sa pripravujú rôzne pochúťky, ale aj útulné miesto na večerný čajový večierok s rodinou, romantická večera pri sviečkach, priateľské posedenia. Moderný interiér tejto miestnosti by mal zdôrazniť stručnosť miestnosti, estetiku a funkčnosť. Vynikajúcou voľbou pre takéto účely by bol dizajn kuchyne v odtieňoch sivej. Šedá farba zvýrazní upresnenie detailov, dodá atmosféru pokoja a dodá miestnosti elegantný vzhľad.

Vlastnosti sivé

Návrhári sa domnievajú, že dymové odtiene sú možnosťou výhry, ktorá dokonale ladí s akýmkoľvek interiérovým štýlom: od skvelého škandinávskeho až po konzervatívny klasik. Ale nezabudnite na niektoré z vlastností šedej, ktoré pomôžu ľahko realizovať všetky myšlienky.

1. Farba olova môže odhaliť bohatstvo a krásu jeho spoločníkov. Zvlášť úspešné kombinácie sú sivé s kávou, bielou, čiernou, modrou a zelenou farbou.

2. Svetlé odtiene sivej opticky rozšíria priestor a urobia ho priestrannejším.

3. Niektoré štýly interiéru vyzerajú skvele v presne sivých odtieňoch: avantgarde, art deco, eklektickom, klasickom, provensálskom, hi-tech, minimalizme a škandinávskom dizajne.

4. Aby táto farba nevyzerala príliš chladno, postačí nainštalovať dekoratívne osvetlenie vo forme LED svietidiel.

5. Jedna z najúspešnejších kombinácií -je sivá v tandeme s drevom alebo kameňom. Môžu to byť dekoratívne prvky alebo nábytok.

6. Vo vnútri šedej kuchyne budú vyzerať veľkolepé jedlá z hliny, porcelánu a skla.

7. Tmavo sivá farba môže slúžiť ako dobrý podklad pre obrazy alebo fotografie, ktoré sa stanú skutočným vrcholom kuchyne.

8. Smoky odtiene v kuchyni - to je praktické, pretože ich pozadie je takmer neviditeľné škvrny, patina a škvrny.

Interiéry

\ t

Šedá kuchyňa v modernom štýle

Toto je jedna z najbežnejších možností kuchyne. Moderný štýl zahŕňa jednoduchosť, eleganciu a praktickosť. Čisté línie, nábytok s oceľovými fasádami, ekologicky šetrné predmety, stručné doplnky. V kombinácii so sivými odtieňmi môže moderný interiér vyzerať tučne (v prípade jasných akcentov vo forme kreatívnych jedál, neobvyklého osvetlenia a textilu s geometrickými vzormi) a pokojne (na pozadí prírodného nábytku a ručne vyrobeného dekoru).

Šedá škandinávska kuchyňa

Ideálna voľba pre estetikov a minimalistov. Hlavnými črtami škandinávskych motívov sú šetrnosť k životnému prostrediu materiálov, prísnosť tvarov a umiestnenie nábytku, prítomnosť jasného umelého osvetlenia, maximálna funkčnosť objektov a absencia nadbytočného dekoru. Šedá farba bude správne zdôrazňovať užitočnosť vecí a slobodu priestoru.

Šedá kuchyňa v klasickom štýle

Vo veku sivej farby aklasici sú verní spoločníci. Tento interiérový štýl sa vyznačuje luxusným nábytkom, tlmeným osvetlením, dekorom drahých kovov, prevahou geometrických foriem nábytku. Takýto lesk bude dokonalý a originálny na pozadí žuly alebo šedo-modrej farby.

Šedá kuchyňa v štýle Provence

Rustikálny šarm, jednoduchosť nábytku a textilu, dekor z prírodných materiálov, prútené predmety. To je len malý popis útulného štýlu Provence, ktorý sa dobre hodí k svetlosivému odtieňu. Vytvorí dodatočné svetlo a priestor v kuchyni, ktorá je charakteristická pre tento smer. Sivá je navyše dokonale kombinovaná s dekorom z bronzu a medi, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou Provence.

Šedá eklektická kuchyňa

Nezvyčajný pojem „eklekticizmus“ znamená kombináciu širokej škály štýlov v tej istej miestnosti. Môže to byť klasický štýl s prvkami etnického alebo moderného dizajnu so starožitným dekorom. Takéto odvážne a kreatívne experimenty nie sú hrozné robiť na pozadí sivej. Krásne umiestni akcenty na každý detail.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Stojí za to, aby sa pri výbere materiálov na konečnú úpravu v kuchyni zodpovedne pristupovalo k zodpovednému prístupu, pretože táto miestnosť sa vyznačuje častými zmenami teploty a vlhkosti.

Pohlavie

Povrch podlahy musí nevyhnutne zahŕňať kvalitatívne zloženie, ktoré pomôže chrániťkuchyne od škaredých škvŕn a škrabancov. Podľa kritérií trvanlivosti, odolnosti voči vlhkosti a štýlového estetického vzhľadu je skvelé linoleum.

Šedá farba sa dokonale kombinuje so všetkými ostatnými, pretože odtieň vybraného materiálu môže byť bohatý aj svetlý. Všetko závisí od celkového interiéru. Ako už bolo spomenuté, jedna z najkrajších kombinácií je dymová farba s drevom. Ak nie je možné vytvoriť podlahu z prírodného dreva, alternatívou je časovo osvedčený laminát. Existujú tisíce variácií farieb a vzorov.

Steny

Pokiaľ ide o steny sivej kuchyne, mali by sa dodržiavať nielen pravidlá farby, ale aj také kritériá: vysoká odolnosť voči chemickým čistiacim prostriedkom, odolnosť voči vysokým teplotám, zachovanie estetických údajov. Pod týmito vlastnosťami sa získava dlažba, murivo, maliarske a dekoratívne omietky. Prednosť by mala mať možnosť, ktorá sa prispôsobí vašej kuchyni.

Strop

Výber variantov je pomerne veľký. Môže to byť strečový, plastový, sadrokartónový a roštový strop. Povrch skrine vyzerá viac otvorený vďaka otvoreným švom, zaveseným stropom - časom overené, sadrokartónové dosky - perfektne zapadajú do každého interiéru.

Kuchynský nábytok

Kombinácia fasád, farieb a nábytku môže vytvoriť jedinečný dizajnkaždá kuchyňa. Perfektnou kombináciou je mliečny vrch a sivé dno. Týmto spôsobom možno vyrobiť skrinky na riad, police na knihy s receptami. Šedá dokonale dopĺňa drevený nábytok. Na jeho pozadí vyzerá elegantnejšie a štýlovo. Masívny dubový stôl sa bude zdať svetlejší aj proti šedej textílii. Pre kuchyňu v sivej farbe najčastejšie nakupujte stoličky so železnými alebo bronzovými vložkami. Ich farba sa môže líšiť od bledosivej po kávu a dymovú.

Osvetlenie

Tak, aby sivá nezmizla, ale doplnila iné odtiene, stojí za to použiť niekoľko jednoduchých tipov. Zrieďte napríklad konzervatívnu atmosféru veľkými kyselinovými lampami nad stolom. Osvetlenie pracoviska v kuchyni by malo byť čo najjasnejšie, na rozdiel od osvetlenia v jedálni, ktoré môže byť mierne tlmené.

LED žiarovky vložené do kuchynských skriniek môžu slúžiť nielen ako dodatočný zdroj svetla, ale aj ako nádherný dekoratívny prvok. Na pozadí sivej ich svetlo bude mäkšie a príjemnejšie pre oči.

Textílie a dekorácie

Sivá kuchyňa sa nemusí uchovávať v jednom tóne. Dá sa zriediť extravagantným ozdobným dekorom alebo originálnym textilom. Výrobky vyrobené z dreva, kameňa, skla a ílu sú ideálne pre konzervatívnejšie návrhy interiérov. To môže byť nielen honosné šperky, ale aj pokrmy. Môžete tiež zavesiť pôvodný panel donové, ale už populárne potravinárske umenie.

Textílie s bohatými škvrnami jasných farieb (vankúše s geometrickými vzormi), ručne vyrábané výrobky a okrasné rastliny neobvyklého tvaru (napríklad japonský mach alebo crassula) sú ideálne pre odvážnejší interiér. Nezabudnite, že kuchyňa by mala byť funkčná a praktická. Akékoľvek prvky textilu a dekoru sú potrebné na jemné doplnenie atmosféry a priestoru, ale nie na to, aby sa to preplnilo jeho množstvom.

Dizajn kuchyne v sivej farbe - foto

Náš výber fotografií vám ukáže pravú krásu, bohatosť a originalitu šedej farby v dizajne kuchyne. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!

Video: Kuchyňa v odtieňoch šedej - Nápady interiéru