Schody do druhého poschodia: 70 fotografií a nápadov

Súčasné trendy racionálneho využívania územia viac ako inokedy povzbudzujú stavebné domy, ktoré nie sú v „šírke“, ale v „výške“. To sa vzťahuje na súkromné ​​budovy, ale aj obyvatelia bytov sa snažia usporiadať viacúrovňové usporiadanie, čím sa rozširuje využiteľná plocha. Aby sa skombinovali horné a dolné priestory, je potrebné postaviť schodisko do druhého poschodia, na vlastnosti, z ktorých si vyberieme podrobnejšie.

Varianty schodísk podľa vzoru

\ t

Pri navrhovaní schodiska je v prvom rade potrebné sústrediť sa nielen na dizajn, ale aj na priestor miestnosti, aby sa dosiahol dokonalý výrobok z hľadiska dizajnu a veľkosti. Existujú dva hlavné typy:

Pochodové schody

Spoločná verzia schodov navrhnutá s ohľadom na biomechaniku pohybu a zabezpečujúca pohodlný a bezpečný pohyb. Pozostávajú z pochodov v rozsahu od 3 do 15 krokov. Ak nie je maximálne množstvo dostačujúce, výška je rozdelená na dva otvory, medzi ktorými je vytvorená malá plošina alebo tranzitné stupne. Takéto štruktúry sú už nazývané dvuhmarchevym.

Letiskové schodiská sa líšia tvarom a sú rovné, výkyvné (v tvare písmena L alebo písmena U) alebo zakrivené. Pri určovaní tohto parametra sa musíte spoliehať na oblasť miestnosti, výšku stropov, umiestnenie druhého poschodia.

Podľa typu nosnej konštrukcie sa rozlišujú dva druhy pochodových položiek: na kosoura a bowstrings. V prvom prípadeKroky sú umiestnené na vrchole nosníka a v druhom - špeciálne drážky sú vytvorené z vnútra nosného prvku.

Budete tiež musieť vybrať typ krokov. Detaily so stúpačkami vyzerajú masívnejšie a perfektne zapadajú do klasického interiéru, a tí bez nich sú vďaka svojej ľahkej konštrukcii vhodné pre moderný domov.

Vo všeobecnosti sú rebríky so stredným letom prezentované v širokom rozsahu a dokonca aj pre malé podniky si môžete vyzdvihnúť vhodnú kópiu alebo kombinovať s inými predmetmi.

Schodiskové špirály

Princíp takýchto konštrukcií je veľmi jednoduchý: schody sa montujú na inštalovanú tyč, ktorá je špirálovito smerom nahor. Neobsadzujú prebytočný priestor a sú dostatočne kompaktné.

Hlavným dôvodom, prečo sú točité schodiská horšie ako pochodovanie, je ťažkosti s pohybom kvôli nedostatku pevnej podpory. Neodporúča sa inštalovať takúto kópiu v dome, kde žijú deti alebo starší ľudia. Nasledujúce parametre sa považujú za optimálne: stredná šírka schodov by mala byť aspoň 20 cm a najširšia časť by nemala byť väčšia ako 40 cm.

V iných prípadoch možno špirálové schodiská považovať za vynikajúcu možnosť pre moderný aj klasický štýl. Vďaka svojmu tvaru špirály sa stávajú kľúčovým prvkom interiéru a výrobky rôznych tvarov, od štvorcových po osemhranné, prispievajú k diverzifikácii dizajnu.

Rebríky na moste

Nastavte schodisko do stredu miestnosti.Tento typ nebude fungovať - ​​oporná stena pre ňu je oporná stena, ku ktorej sú pripevnené schodíky pomocou skrutiek (skrutiek). Zhromažďované v jednom systéme, tvoria jeden nosný prvok, ktorý dáva dizajnu ľahký, takmer beztiažový vzhľad, vďaka ktorému sa často používa v moderných interiéroch.

Napriek vizuálnej krehkosti sú výrobky schopné odolať od 500 do 1100 kg v závislosti od materiálu a výrobcu. Okrem toho skrutky umožňujú nastaviť výšku krokov po inštalácii.

Rebríky so zábradlím, ktoré sú súčasťou nákladu na sebe, sú populárne. Môžete experimentovať so základňou, tvarom a osvetlením a vytvoriť tak jedinečnú možnosť pre váš domov.

Vyberte materiál pre rebrík

Rebríky sú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré im dodávajú určité estetické a praktické vlastnosti.

Drevené schody

\ t

Zastúpenie schodiska v dome, okamžite sa objaví obraz pevnej drevenej konštrukcie s kučeravými zábradliami a krásnou hlbokou textúrou. Môže to byť luxusné drevo wenge, dubové alebo minimalistické drevo jednoduchých druhov. Najlepšie možnosti sú popol, orech, buk, ale borovica nie je dostatočne silná, aby odolala požadovanému zaťaženiu. Lakovanie chráni pred negatívnymi vplyvmi prostredia, ale bude potrebné ho pravidelne aktualizovať.

Tento materiál je vhodný pre akýkoľvek dizajn, ale vyzerá najviac organicky ako produkty pochodovania. preRiešenie typu country alebo americký štýl je nenahraditeľné.

Kovové schody

\ t

Kovové konštrukcie vám budú slúžiť už pol storočia a zachovajú si originálny, elegantný vzhľad. K tomu si vyberte kópie z nehrdzavejúcej ocele, ktorá nie je náchylná na koróziu, pretože chrómové alebo lakované verzie majú obmedzenú životnosť - nie viac ako 6-7 rokov.

Plastičnosť základne umožňuje, aby schodisko a jeho časti mali akýkoľvek tvar. Kov sa často kombinuje s inými materiálmi, ako je drevo, sklo, betón. Z neho sa vynárajú elegantné obuté ručné koľajnice.

Betónové schody

Na rozdiel od prírodných materiálov, betón nemá ľahkosť ani rafinovanosť, vo svojej čistej forme je nepravdepodobné, aby sa zmestil do klasického interiéru, ale namiesto toho dodá pocit pevnosti a integrity.

Takéto zariadenia sú pomerne spoľahlivé, vydržia vysoké zaťaženie a časom sa nezhoršia. Nanešťastie sa ťažko inštalujú samostatne, ale nízka cena surovín túto nevýhodu pokrýva.

Dôležitou výhodou betónových schodov je možnosť ich zdobenia: kameňom, drevom alebo dokonca dlažbou. Jedinečná hrubá textúra bude neviditeľná, ale estetický dizajn získate za prijateľnú cenu.

Kamenné schody

Mramor má úžasnú hlbokú textúru, ale ako krytie schodiska sa rýchlo nosí, doslovaza niekoľko rokov. Žula alebo kremenec majú opačné vlastnosti. Tiež sa darí dobre s ich úlohou a oveľa lacnejšie umelé náprotivky.

Kamenné schody sú často kombinované s kovovými zábradliami a úpravou dekoru ich môžete umiestniť do mnohých štýlov.

Schody zo skla

Ak je návrh prvý, ktorý nevyžaduje desať rokov prevádzkyschopného "servisu", sklenené konštrukcie nemajú konkurentov. Z tohto materiálu sú zhotovené kroky, ktoré sú upevnené na skrutkách alebo sú použité na točitých schodiskách. Harmonicky pôsobí v tandeme s kovom, zvyšuje efekt lesku a dáva spoľahlivosť takému krehkému výrobku.

Sklené schody môžu byť skutočne poškodené silným nárazom, ale aj keď nie sú prítomné na povrchu, časom sa objavia viditeľné škrabance. Pre väčšiu pevnosť je lepšie odobrať kalené alebo laminované odrody. Akrylové sklo je považované za najspoľahlivejšie, ale má tendenciu časom stmavnúť.

Štýly a dizajn

Vďaka svojmu tvaru sa schody často vyznačujú vnútorným súborom, pričom sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Na tento účel by sa mal dizajn zamerať na základný štýl priestorov.

Schody moderného štýlu

Moderná estetika miluje stručnosť a zdržanlivosť, používanie praktických materiálov, ich kombináciu a vytvára komplexnejší vzhľad. prednosťvzhľadom na čisté geometrické tvary, čiary, hladké povrchy.

Štýl pracuje s osobitosťami priestoru, takže akýkoľvek typ konštrukcie schodiska môže byť akýkoľvek, hlavná vec je, že by mal vyzerať priaznivo v interiéri.

Klasické schody

\ t

Ako už bolo uvedené, klasika sa vyznačuje použitím troch materiálov: dreva, kovu a ozdobného kameňa, medzi ktorými je prvý z nich jednoznačne na čele. Spočiatku musíte vybrať izby s veľkou plochou, pretože tu aj schody majú masívny vzhľad.

Často sa jedná o pochodové predmety na kosourah alebo motýliky s uzavretými stúpačkami, rozdelené do niekoľkých rozpätí a oplotené silnými zábradliami, nie zriedka - s charakteristickým závitom.

Schody v štýle loftu

Betónové schody do druhého poschodia harmonicky pôsobia na štýl podkrovia s dôrazom na jeho priemyselný charakter. Vhodné budú však aj iné základy.

Rebrík by mal mať mimoriadne jednoduchú konštrukciu, ktorá poskytuje pohodlný pohyb. Vzhľadom k tomu, podkrovie interiér je umiestnený na veľkých plochách podľa pravidiel, nemôžete sa starať o veľkosti budovy.

Schody v štýle minimalizmu

Je žiaduce, aby schody v štýle minimalizmu upozorňovali na seba čo najmenej. V ideálnom prípade by sa mali zmestiť do celkového objemu miestnosti a tvoriť s ním jedinú funkčnú jednotku.

Prostriedky vyjadreniaminimalizované: štruktúra materiálu, hladké línie, prirodzené farby. Vynikajúcim riešením sú kroky na Bolets.

Rebríky Art Deco

Elegantné a mnohotvárne Art Deco má tendenciu zdôrazňovať svoj „status“ vo všetkých detailoch - od základne schodov až po zábradlie. Ten môže opakovať zložité, prelínajúce sa vzory, inšpirované kvetinovými obrázkami.

Pochodové schodiská budú vyzerať monumentálne a pozoruhodné, špirálové, vďaka svojmu tvaru špirály, zodpovedajú samotnému stylistovi Art Deco, ale spojovacie prvky sa zdajú byť príliš jednoduché.

Miesto konania: základné pravidlá

Inštalácia schodov do druhého poschodia je individuálny proces, ktorý závisí od veľkosti, usporiadania a výšky stropov vo vašom priestore.

Chodba zostáva najobľúbenejším miestom pre schody, najmä v priestranných priestoroch. Tak, vstup do domu, okamžite dostanete prístup do všetkých miestností, bez putovania chodbami.

Druhým najobľúbenejším miestom na výťah je obývacia izba. To je vhodné pre budovy s priemernou plochou, ak druhé poschodie vedie do súkromnej miestnosti, napríklad do spálne. V sále, v kombinácii s kuchyňou, schody môžu byť použité na územné plánovanie.

Ako zariadiť priestor pod schodmi?

Aby sa nejakým spôsobom kompenzovali impozantné rozmery schodov, môže sa kombinovať s iným funkčným objektom,pomocou prázdneho priestoru. To sa týka pochodových štruktúr umiestnených vedľa steny. Konštrukcia takýchto výrobkov je zložitejšia, vyžaduje podrobné merania a starostlivé plánovanie, ale konečný výsledok umožní maximálne využitie každého štvorcového metra priestoru.

Podzemná časť môže slúžiť ako rám pre skrine. Rozhodnutie je relevantné vo vestibule (uskladnenie oblečenia a obuvi) alebo v obývacej izbe (pre domáce knižnice a domáce potreby).

Schodisko môže byť usporiadané ako stena v obývacej izbe, pozdĺž vyčnievajúcich častí, ktorými sa pohybujete po podlahách.

Znalci kvalitných nápojov si môžu vybaviť veľkú zbierku vín, ktorá ich chráni sklenenými dverami a inštaluje osvetlenie.

Vo výslednom výklenku môžete umiestniť malú pohovku, zariadiť útulné miesto na odpočinok a súkromie a nainštalovať police na bočné steny.

Priestor pod schodmi je vhodný na vytvorenie samostatnej miestnosti - špajzy, štúdia alebo mini dielne. Každé dieťa bude nadšené touto detskou herňou na samote.

Použitie týchto myšlienok umožní iný pohľad na schody v dome, ktorý sa zmení z objemného predmetu na funkčné riešenie.

Dizajn schodov do druhého poschodia - foto

Je ťažké si nevšimnúť schody ani v najpriestrannejšom interiéri, čo je dôvod, prečo sa jej dizajnu venuje veľká pozornosť. Viac rôznych tvarov, možností dekorácie arozloženie - v našom výbere fotografií. Šťastné prezeranie!

Video: Schodisko do druhého poschodia - nápady na dizajn