Šatník na chodbe: 65 fotografických nápadov

Vrchné odevy, obuv, predmety pre domácnosť ... Veľa vecí musí byť umiestnených na chodbe, ktorá má len zriedka potrebný priestor. Vytvorenie dizajnu si vyžaduje premyslenie každého detailu a výber optimálneho riešenia. Dnes sa pozrieme na jeden z nich - šatníková skriňa na chodbu, ktorá vám umožní usporiadať obývaciu izbu a vytvoriť estetický vzhľad miestnosti.

Čo je to šatník?

Posuvná skriňa - skladovací systém, ktorý sa líši od ostatných špeciálnych konštrukčných dverí. Názov priamo súvisí s typom osobného automobilu, ktorý je chránený pred zvyškom priestoru posuvným mechanizmom na valcoch. Poskytuje pohodlie a šetrí miesto.

Hlavným účelom skrine je prispôsobiť maximálny počet vecí a udržať ich v poriadku. Sú navrhnuté tak, aby každá položka mala svoje miesto, ale nemá problémy s vyhľadávaním. Prvky, ktoré sú troch typov, sa vyrovnávajú s touto úlohou: priečnik pre vešiaky, regály a zásuvky.

Rúry môžu byť umiestnené pozdĺž alebo naprieč, v závislosti od šírky sekcie a zároveň šetria ďalší priestor. Posuvné regály sa často používajú v skriniach s malou hĺbkou. Doplnky a oblečenie sa skladujú na policiach alebo v zásuvkách a na topánkach - v špeciálnych sieťových častiach, ktoré sa nezhromažďujú nečistoty.

Posuvné skrine dokonale zapadajú do každého interiéru a vykonávajú stanovené funkcie: môžu sa stať jasným prízvukom alebo sa spojiť s dizajnom, niepozornosť. Veľkú fasádu dverí možno ozdobiť minimálnym súborom umeleckých prostriedkov expresivity a niekedy je to druh plátna pre zložitý vzor. Variabilita modelov v modernom trhu s nábytkom vám umožňuje vybrať si tú možnosť, ktorá vyhovuje všetkým požiadavkám majiteľov.

Nevýhody používania skríň sú pri používaní nepohodlné: v niektorých modeloch mechanizmus valca pri otváraní otvára veľa zbytočného hluku, ale tento moment sa môže vyskytnúť len pri veľmi lacnom tovare. Počas prevádzky je tiež potrebné dávať pozor, pretože pri ostrých pohyboch sa časti opotrebovávajú rýchlejšie.

Aby sa predišlo nepríjemnostiam, vyberte si nábytok v priemernej cenovej kategórii alebo si objednajte. Buďte opatrní pri otváraní a zatváraní, pravidelne utierajte valčekový mechanizmus bežnou vlhkou handričkou, aby ste sa zbavili prachu a nečistôt.

Odrody šatníkov na chodbu

Pred vstupom do skrine vo vnútri chodby - musíte ju vybrať. A teraz to nie je len vizuálne krásny produkt. Skladovacie systémy sa líšia veľkosťou, dizajnom, konfiguráciou a umiestnením. Zvážte najobľúbenejšie možnosti!

Skriňové skrine klasické

\ t

Tento typ skrine sa skladá zo štvorstennej skrine a dverí vybavených valčekovým mechanizmom. Stačí kúpiť hotový výrobok a umiestniť ho na vhodnom mieste, často pozdĺž voľnej steny.

Táto možnosť bude fungovať.pre priestranné chodby, kde hlavným cieľom nie je úspora miesta. V ostatných prípadoch sa budete musieť pokúsiť nájsť model s potrebnými parametrami alebo kúpiť na objednávku. Tento pohľad môže byť drahší ako iné kvôli kompletnému množstvu dielov, ale v prípade presunu nemusíte míňať peniaze na demontáž.

Vstavané a polostavané skrine

\ t

Výrobky s jedným alebo dvoma bočnými prípadmi (vstavané) alebo dokonca bez nich (vstavané). Kapitálové steny pôsobia ako priečky, čo znamená, že konštrukcia môže byť zapísaná do výklenku alebo umiestnená v rohu. Všetky komponenty, ako sú police a koľajnice, sa montujú priamo na steny, čo robí skriňu spoľahlivú a monumentálnu.

Okrem toho pomôžu skryť nedostatky povrchovej úpravy a nerovnosti, ktoré ideálne zapadajú medzi priečky. Je pravda, že je nepravdepodobné, že budete schopní zostaviť nábytok sami - nemôžete robiť bez pomoci remeselníkov. V každom prípade je to skvelá voľba pre malé chodby, ktoré vytvoria harmonické zloženie.

Modulové skrine

\ t

Tento pohľad je spojený so zariadením pre šatníkovú skriňu a pozostáva zo samostatných modulov sekcií. S ich pomocou môžete vytvoriť pohodlný skladovací systém kombináciou políc, vešiakov alebo zásuviek v požadovanom poradí, ako aj množstva. V prípade potreby si môžete zakúpiť ďalšie predmety, čo je obzvlášť dôležité pre chodbu, plnenie skriniek, v ktorých sa mení s ročným obdobím.

Rohové skrine

\ t

Konštrukcie tohto typu sú vhodné pre chodby, v ktorých je roh optimálnym miestom na umiestnenie šatne. Táto oblasť je často prázdna kvôli svojej nepraktickosti, ale rohové skrine perfektne zapadajú do akéhokoľvek priestoru.

Dodávajú sa v rôznych formách, takže existujú tri typy. Najjednoduchšia je skriňa v tvare L, ktorej dva prípady sú umiestnené kolmo voči sebe.

Šatník v tvare trojuholníka opakuje strany rohu. A aj keď sa táto voľba nelíši priestrannosť, veľmi dobre zapadá do interiéru.

Iné poddruhy zahŕňajú päťuholníkové a lichobežníkové tvary. Sú určené na ukladanie veľkého množstva vecí, ale zaberajú viac miesta.

Šatníková skriňa na chodbe pre rôzne štýly

Šatňa s posuvnými dverami je sama o sebe moderným dizajnom. Preto je najvhodnejší pre moderný štýl, ale nie je obmedzený len na ne. Posuvné skrine môžu byť vložené do akejkoľvek interiérovej chodby, ak správne určujú dizajn.

Skriňové skrine v modernom štýle

\ t

Tento štýl nepredpisuje určitý rámec v dizajne nábytku, vrátane šatníkovej skrine. Uprednostňuje sa jednoduchosť, moderné materiály, neštandardná textúra, ako aj dekor. Napríklad modely s hladkými líniami, kontrastom lesklých a matných povrchov, kombinácia štruktúr v jasných farebných kombináciách bude vyzerať dobre.

Skriňové skrine v klasickom štýle

Pre chodby v klasickom štýle budú vhodné skrine z prírodného dreva alebo imitácia v pastelových svetlých farbách. Dvere môžu byť zdobené vyrezávanými vzormi, kresbami. Rohy a čiary karosérie s hladkými krivkami zodpovedajú estetike štýlu.

Skriňové skrine v štýle minimalizmu

\ t

V tomto štýle vyzerá dobre hladká, pevná fasáda vstavané skrine bez zbytočných detailov. Zaujímavá možnosť - nábytok, ktorý opakuje odtieň steny, čo vám umožní takmer úplne zapadnúť do vnútra chodby, bez toho aby sa drahocenných metrov štvorcových.

Skrine v štýle Provence

Tento štýl predpokladá jednoduchý, ale textúrny dizajn, len aby nasledovali kánony, bude musieť tráviť čas hľadaním vhodného nábytku. Faktom je, že Provence miluje vintage predmety alebo tie, ktoré napodobňujú starovek. To sú najčastejšie drevené skrine, maľované v pastelových odtieňoch, s vyrezávanými alebo maľovanými vzormi.

Skriňové skrine v podkroví

\ t

Ak si vyberiete šatník je potrebné pre izbu v štýle podkrovia, potom chodba bude pravdepodobne pomerne priestranná alebo v kombinácii s obývacou izbou. To výrazne rozširuje možnosti modelov a ich umiestnenia. Pri výbere dizajnu je však lepšie zamerať sa na moderné návrhy dreva, vyrobené v tienených odtieňoch. Pozrite sa dobre fasády so zrkadlami.

Usmernenia pre výber

So štýlmi, úrovňami úpravy aFormuláre pochopené. Čo ešte hľadať pri kúpe skrine pre chodbu?

Po prvé, mali by ste starostlivo zvážiť výber mechanizmu otvárania dverí - majú niekoľko typov. Najbežnejšie - keď je priečka v kovovom ráme a pohybuje sa pozdĺž špeciálnej drážky na valcoch. Ale táto možnosť nie je veľmi spoľahlivá, pretože je pravdepodobné, že pri silnom údere môže video skĺznuť. Podľa tohto kritéria je výhodnejšie kúpiť si konštrukciu s mechanizmom druhého typu, kde sa kolesá pohybujú na jednokoľajovej dráhe.

Po druhé, venujte pozornosť profilom dverí. To platí pre tých, ktorí sa obávajú výskytu zbytočných zvukov. Hliníkový systém je tichší a vyzerá krajšie, pretože valce sú ukryté vo vnútri. Oceľ vytvára zvukové vibrácie, ale je odolnejšia v porovnaní s prvým typom.

Po tretie, skúste si vybrať posuvné dvere, ktorých šírka nepresahuje meter. V opačnom prípade môže byť nepohodlné ich používať vzhľadom na veľkú hmotnosť a veľkosť.

Kam umiestniť šatník na chodbe?

Umiestnenie systému skladovania závisí od veľkosti chodby, dispozície a celkovej štruktúry nábytku.

Pre interiér malej plochy sa odporúča umiestniť šatník do výklenku alebo dať prednosť rohovému modelu. Realisticky zhodnotiť potreby miestnosti a vybrať možnosť, ktorá obsahuje len tie najpotrebnejšie položky. Ak nemôžete nájsť vhodné pre vaše možnosti.dizajn, je lepšie si ho objednať. To bude vyzerať dobre dvere so zrkadlovým povrchom, ktorý vám umožní vizuálne rozšíriť priestor.

Posuvná skriňa vo výklenku je ideálnym riešením pre úzku chodbu alebo chodbu av neutrálnych farbách to nebude priťahovať pozornosť. Chodba so štvorcovou geometriiou je vhodná pre všetky možnosti. Ak je miestnosť kombinovaná s inou miestnosťou, môžete šatňu použiť ako priehradku, ktorá poskytuje funkčné členenie.

Keď si vyberiete miesto pre šatník, musíte zvážiť umiestnenie vstupných dverí a vyhnúť sa tak úzkemu kontaktu s ním. Je lepšie, ak sa nachádza v krátkej vzdialenosti od uličky.

Skriňové skrine na predsieň - foto

Ak navrhované možnosti a rady nestačia na to, aby sa určila voľba šatníkovej skrine na chodbe, ponúkame pohľad na náš výber fotografií. Zozbierali sme jasné a najzaujímavejšie nápady, ktoré vás určite inšpirujú k správnemu rozhodnutiu. Šťastné prezeranie!

Video: Posuvné skrine v interiéri chodby