Samolepky na tapetu (90 fotografií): nápady na stenu

Svet sa rýchlo rozvíja vo všetkých oblastiach. Každý deň sa čoraz viac zaujímajú rozhodnutia o interiéri. Nie je tajomstvom, že nie všetci ľudia oceňujú prepracované možnosti na dokončenie miestnosti alebo množstvo svetlých stien. Jednoduché, ale zároveň elegantné tajomstvo úspešnej výzdoby stien boli vynájdené umelcami z Francúzska. Vynašli kreatívne samolepky, ktoré v priebehu niekoľkých minút premenili poloprázdnu sivú budovu na originálne umelecké dielo. K dnešnému dňu, sortiment tapety samolepky je tak rôznorodý, že môžete bezpečne ozdobiť nielen spálňu a obývaciu izbu, ale aj kúpeľňu.

Výhody nálepiek na tapety

Mnoho ľudí má na výber medzi tapetou s farebnými potlačami a svetlými nálepkami na tapety. Budeme uvažovať o hlavných pozitívnych vlastnostiach v prospech týchto.

Stojí za povšimnutie, že externé údaje vinylových nálepiek nestrácajú svoje vlastnosti po dlhú dobu. Okrem toho sa stanú skutočným nálezom pre kreatívnych ľudí, ktorí sú stále v hľadaní štýlu smeru alebo pravej steny dekor pre ich domov. Nie je absolútne desivé vykonávať experimenty s takouto zmenou situácie, pretože samolepky sa veľmi ľahko odstránia bez poškodenia povrchu tapiet.

Dekoračné nálepky sú tak univerzálne, že sa používajú aj na skle, dreve alebo jednoducho natretých stenách. Ak je vášTam sú malé chyby v tapete vo forme nerovnomerné lepenie alebo svetlo drsnosť - nie je potrebné sa obávať. Nálepky s reliéfnym podkladom alebo svetlým ornamentom budú môcť tieto nedostatky zablokovať.

Druhy samolepiek na tapety

Dizajn tohto moderného typu dekoru pozostáva z ekologického vinylu, ktorý je známy svojou vysokou pevnosťou a odolnosťou. Typy samolepiek na tapetu však možno rozdeliť do niekoľkých hlavných typov, ktoré sa vyznačujú rôznymi tematickými oblasťami. Zoberieme do úvahy tie najobľúbenejšie:

Romantické samolepky na tapetu

Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú diverzifikovať prísnu atmosféru miestnosti alebo priniesť do nej parížsku ľahkosť a romantiku. Bozkávanie vtákov, stromov v tvare srdca, siluety párov budú môcť nastaviť špeciálnu jemnú náladu a vytvoriť mimoriadne príjemnú atmosféru. Aj jedna vinylová samolepka naproti posteli zmení obyčajný prázdny kútik na originálny sviatočný dekor.

Nálepky na tapety s abstrakciami a ornamentami

Neobvyklé vzory, napodobňovanie hviezd, nejasné pozadie stromov, geometrické ornamenty dokonale zapadnú do takýchto interiérov: pop art, hi-tech, minimalizmus. Podobné nálepky na tapete budú môcť doplniť extravagantnú izbu, ktorá nemá taký druh nadšenia. Je tiež potrebné poznamenať, že samolepky môžu úplne nahradiť objemné doplnky, ktoré niekedy zaberajú príliš veľa miesta v miestnosti.

Samolepky na tapetu s nápismi

Dobrá voľba pre kreatívnych ľudí, ktorí chcú, aby miestnosť zodpovedala ich nálade, záujmom a preferenciám. Samolepky s romantickými slovami pre svoje polovice, s filozofickými citátmi slávnych ľudí, ako aj s tematickými frázami, ktoré sú vhodné pre individuálne vybranú izbu (napr. Mená vašich obľúbených jedál - pre kuchyňu, priania na noc - pre spálňu) možno nazvať najčastejšou možnosťou.

Nálepky na tapetu s faunou a flórou

Pomerne kreatívny prístup k výzdobe stien. Takéto nálepky na tapetu oslovia milovníkov prírody a zvierat. Krajinotvorné kresby nielen harmonicky dopĺňajú všeobecnú atmosféru miestnosti, ale majú aj pozitívny vplyv na psychické zdravie človeka, jeho upokojenie a relaxáciu. Dizajn reliéfu môže napodobniť skutočnú fotografiu lesa alebo rieky.

Retro samolepky na tapetu

Sú tak všestranní, že môžu byť nielen súčasťou štýlového projektu interiérového dizajnu v retro, modernom alebo pop artovom dizajne, ale aj ozdobiť jednoduchú izbu bez akéhokoľvek štýlového smeru. Retro štítky najčastejšie obsahujú zbierku starých áut, bicyklov, hodiniek alebo iných zaujímavých predmetov. Najlepším riešením pre moderný alebo fúzny štýl bude kombinácia viacerých možností naraz.

Samolepky na tapetu - foto-nápady

S takýmto jednoduchým aModerný vzhľad dekorácie na stene môže zdôrazniť jedinečnosť každej miestnosti: urobiť ponurú a tmavú miestnosť teplejšou a vzdušnejšou, premeniť konzervatívny kútik na elegantné, prísne studené odtiene povrchovej úpravy, ktoré dodajú jasné farby.

Nálepky na tapety v interiéroch kuchyne

Hlavné pravidlo úspešného dizajnu kuchynského priestoru - kombinácia pohodlia a štýlu. S touto úlohou, dekoratívne nálepky na tapetu vyrovnať včas. Ak kuchyňa nie je príliš veľká - potom môžete ušetriť na financiách a priestore tým, že zdobí stenu so zaujímavými samolepkami. To môže byť bon apetít priania ako Bon chuť k jedlu, abstraktné zátišie z ovocia a zeleniny, roztomilé kresby s kvetinami alebo iných rastlín. Toto riešenie bude relevantné pre takmer každú kuchyňu.

Nálepky na tapetu v obývacej izbe

Jednoduchosť a stručnosť v interiéri si každý deň získava na popularite. Teraz ideálnym miestom obývačky nie je množstvo objemného nábytku a luxusného príslušenstva, ale prítomnosť krásneho pozadia a elegantných detailov. Abstraktné nástenné samolepky sa zmestia do celkového obrazu obývačky v štýle pop artu, samolepky s retro obrázkami doplnia pop art design, romantické samolepky ozdobia miestnosť v interiéri Provence.

Samolepky na tapetu v interiéri spálne

Tu môžeteukážte svoju fantáziu naplno, pretože je to len vaše odľahlé miesto, kde budete snívať, byť inšpirovaní a relaxovať. Veľkolepé akcenty budú môcť umiestniť nálepky s panoramatickým výhľadom na mestá, dodať miestnosti extra teplo a priestor - samolepky s imitáciou obrazov, dotvoriť lesk a glamour - ornamenty neobvyklých tvarov. Hlavnou vecou je nezabudnúť, že kvalitná dekorácia na stenu s nálepkami je ich harmonický vzhľad oproti všeobecnému pozadia.

Samolepky na tapetu v interiéri škôlky

V tejto miestnosti budú dekoratívne samolepky tapiet vyzerať najlepšie. Množstvo farebných kresieb, obľúbených rozprávkových postáv, obrázkov s koníčkom môže vytvoriť magickú atmosféru, ktorá dá dieťaťu veľa radosti a inšpirácie, čo je veľmi dôležité pre psychické zdravie detí. Dôležité je tiež pamätať na individuálny prístup pri výbere správnych prvkov.

Nálepky na tapetu v interiéri chodby

Predtým táto miestnosť nepriniesla veľký význam. K dnešnému dňu, chodba môže byť rovnaká štýlová izba, rovnako ako všetky ostatné. Aj jedna nálepka na tapete so siluetou slávnej osoby, originálnym nápisom alebo malebným výhľadom na prírodu dá chodbe úplne unikátny vzhľad.

Video: Nástenné dekorácie s vinylovou samolepkou