Sádrokartón TV výklenok: 50 foto nápady

Existuje mnoho možností, ako umiestniť televízor do miestnosti: nainštalovať ho na špeciálnu skrinku, zavesiť na stenu s konzolami alebo vložiť do výklenku. Táto metóda je pozoruhodná v tom, že umožňuje skryť drôty a zásuvky, harmonicky zapadnúť na obrazovku do okolitého priestoru, a často - tiež ozdobiť interiér originálnym spôsobom. Okrem toho, usporiadanie výklenku sadrokartónu nevyžaduje veľké výdavky alebo špeciálne zručnosti - stačí mať možnosť držať nôž a skrutkovač vo vašich rukách, a my vám povieme o inštalácii technológie a možnosti dizajnu v tomto článku.

Vytvorenie výklenku pre televízor z GKL vlastnými rukami

Ak chcete vytvoriť krásny televízny portál, musíte si pripraviť:

- hliníkový profil značky CW (stropná stena) a UW (vodítko), pre zakrivené prvky - ohybný;
- príslušenstvo - konektory, závesy, nástavce, uhly;
- upevňovacie prvky (skrutky na sadrokartónové dosky a profily, hmoždinky);
- sadrokartónové dosky - štandardné, v prípade potreby oblúkové;
- základný náter a tmel pre sadrokartónové dosky;
- serpyanka páska na utesnenie švov, švov, vnútorných rohov;
- dokončovacie materiály.

Vyžaduje sa dierovací nástroj (na vyvŕtanie dier v stene), na úrovni (laser je lepší), skrutkovač, rezací nôž na sadrokartón, nožnice alebo píla, brúsny papier HL, brúsny papier, stierka, valček na konečnú úpravu.

Najprv musíte rozhodnúť o návrhu budúceho výklenku. Môže slúžiťotvorené rohy alebo zapustené. V druhom variante bude potrebné uzavrieť väčšinu stien sadrokartónom, ale vďaka tomu bude interiér premyslený a štýlový.

Obdĺžnikové horizontálne, obdĺžnikové zvislé, štvorcové, oválne, zakrivené a zložité štruktúry sa vyznačujú svojím tvarom. Platia tu štandardné pravidlá: predĺžené čiary opticky zdvíhajú strop a rovnobežne s podlahou umožňujú rozšíriť úzku stenu. Neobvyklá geometria vhodná pre izby s neštandardným usporiadaním alebo priestrannými izbami.

Okolo televízora sa často usporadúvajú ďalšie police na umiestnenie stereosnímok, výzdoby a kníh. Voliteľne môžete dokonca vyrobiť celý stojan alebo skrinky zo sadrokartónu, ktoré budú vedľa výklenku vyzerať ako jeden celok.

Inštalácia stavby sa vykonáva postupne. Po prvé, na stenu sa nanesie označenie pomocou laserovej úrovne a pásky, potom sa podľa obrázku vytvorí kovový rám. Hĺbka výklenku by sa mala vypočítať na základe hrúbky televízora, čím sa do medzery pre vodiče a vetranie pridá 5-7 cm. Voľný priestor medzi stenou a obrazovkou vyžaduje, aby tam cirkuloval vzduch a chladil zariadenie. Je tiež obvyklé ponechať miesto okolo monitora - po prvé, je vhodnejšie ho zavesiť a zložiť, a po druhé, možno budete chcieť kúpiť väčší diagonálny model.

Pred začatím práce sa musíte rozhodnúť, kde bude elektrické vedenie skryté - pod ním môžete vytvoriť kanály alebo ich skryť.Plastové krabicové sokle.

Prvý namontovaný vodiaci profil s hmoždinkami umiestnenými vo vzdialenosti maximálne 40 cm od seba. Potom sú vertikálne prvky pripevnené na strop a podlahu. Základňa malého výklenku je možné vyrobiť samostatne a potom ju namontovať na stenu.

Ďalším krokom je obloženie sadrokartónu so sadrokartónovými doskami predtým narezanými na zodpovedajúce obrázky. Mal by začínať malými a komplexnými prvkami. Skrutky sa používajú ako upevňovacie prvky, medzi nimi sú stupne 25-30 cm.

Keď je inštalovaná sadrokartónová doska, je zarovnaná tmelom a opatrená základným náterom. Švy a spoje sú spevnené serpyankou, vonkajšie okraje sú uzavreté perforovanými kovovými rohmi. Začiatočný tmel sa aplikuje na vrchnú vrstvu základovej vrstvy po ukončení brúsenia.

Ako vytvoriť priestor pre televíziu

K dizajnu televíznej niky je potrebné pristupovať kreatívne - môže byť čiastočne alebo úplne natretá vodou riediteľnou farbou, potiahnutá tapetou, opláštená ohybným kameňom, tkaninou, ručne maľovaná alebo pomocou šablón, zdobená polyuretánovým štukom, s mozaikami alebo dekoratívnymi dlaždicami. Je dôležité, aby ste dodržali zmysel pre štýl, aby portál nebol v rozpore so zvyškom situácie.

Výklenok na sadrokartón pre televíziu v obývacej izbe

Spravidla sa v obývacej izbe neobmedzuje len na výklenok na televíznej obrazovke, ale usporiada celú stenu - s policami, zaujímavým osvetlením, krásnou výzdobou a maľbami. Je to vynikajúcealternatívou k zastaraným slúchadlám z drevotrieskových dosiek.

Stavba sadrokartónu zaberá menej miesta ako štandardné skrine a regály a vyzerá modernejšie. Okrem toho, že si stanovil cieľ zónovania priestoru bytu, môže byť inštalovaný namiesto vnútornej priečky, čo šetrí priestor, materiál a čiastočne nahrádza nábytok. Funkčné police, napríklad na knihy, by mali byť vyrobené z dreva alebo odolného skla - určite vydržia záťaž a diverzifikujú dizajn.

V závislosti od zvoleného štýlu možno výklenok pre televíziu v obývacej izbe usporiadať rôznymi spôsobmi. Krajina napríklad úspešne doplní falošný krb a dekoratívny kameň; v modernosti by bola vhodná hladká asymetria; minimalizmus vyžaduje jasnú pravouhlú geometriu; Provence bude zdobená jemnými kvetinovými vzormi a klasika bude zdobená stĺpmi, pozlátením a štukom.

Ale so všetkou veľkoleposťou výzdoby by televízia mala byť v centre pozornosti. To znamená, že vo výklenku a okolo neho by ste sa mali vyvarovať frivolných, nasýtených detailov - budú súťažiť s video sériami, čo spôsobí únavu očí a podráždenie. Z toho istého dôvodu sú veľké police najlepšie uzavreté dverami, takže rozmanitosť vecí na nich nespôsobuje zmätok.

Výklenok sádrokartónu pre televíziu v spálni

Všeobecne platí, že pravidlá na dokončenie výklenku v spálni sú takmer rovnaké ako v obývacej izbe. Jediná námietka - je žiaduce vybrať si mäkšie,pastelové odtiene a nenápadné svetlo. Hladké čiary, rovnako ako zaoblené krivky, sú podvedome vnímané ako bezpečnejšie a pokojnejšie ako uhlové štruktúry alebo ostré ohyby. Je to však záležitosť chuti.

Keďže malá miestnosť je zvyčajne vyhradená pre spálňu, je tiež lepšie urobiť výklenok kompaktný. Na bokoch alebo pod televízorom môžete usporiadať dvojicu dutín pre stereofónne reproduktory a pod nimi police na CD, časopisy a rôzne drobnosti. Zvyšný priestor pomôže vyplniť fotografie, interiérové ​​sviečky alebo figúrky.

Osvetlenie televíznych výklenkov

Podsvietenie zohráva významnú úlohu pri navrhovaní výklenku sádrokartónu pre televíziu, vďaka čomu je večer viditeľný a atraktívny. Moderný dizajn využíva najbezpečnejšiu technológiu LED vo forme bodových svietidiel, diódových pások alebo girland.

Zaujímavý efekt sa dosahuje neónovými filamentmi, ktoré sa vyznačujú jasným, jednotným svetlom. Spravidla, ohybné pásky a nite rám obvod, umiestnenie je vo vnútorných rohoch políc, za zariadenia (monitor, reproduktory), pozdĺž koncov vyčnievajúce výklenku. Svetlo by malo byť nasmerované na prednú stenu alebo na boky, ale v žiadnom prípade do miestnosti - inak zaslepí oči.

To isté pravidlo sa vzťahuje na bodové svietidlá. Zvyčajne sa montujú na niekoľko kusov s rovnakým rozstupom, umiestnených vo vnútri výklenkov, hore alebo dole atiež na vnútornom okraji reliéfnych prvkov.

Pokiaľ ide o odtieň osvetlenia, teplá biela sa považuje za najpohodlnejšiu pre oči. Žltkastý podtón vytvára útulnú, uvoľnenú atmosféru, hoci vedľa neho sa napríklad ružová bude javiť ako broskyňa a modrá - nazelenalá. Cool white simuluje ostrejšie denné svetlo a vytvára ostré tiene, ale nemení okolité farby. Neónové odtiene (modrá, zelená, červená, fialová) sa najlepšie používajú len v obývacej izbe a pri sledovaní televízie sa vypnú.

Navrhovanie výklenku od spoločnosti GKL pre televíziu - foto

Okrem vyššie uvedeného Vám ponúkame výber zaujímavých možností dizajnu pre sadrokartónové konštrukcie a výklenky pre TV. Medzi týmito fotografiami si môže každý vybrať dizajn, ktorý chce doma opakovať, v obývačke alebo spálni. Inšpirácie pre vás a krásne interiéry!

Video: Niche pre TV sádrokartónu