Šablóny na steny pre maľovanie: 60 fotografií a nápadov

Snaha o moderné interiéry pre minimalizmus čoraz viac zahŕňa dizajn hladkých monochromatických stien, maľovaných alebo prelepených tapetou. Avšak „holý“ povrch sa počas rokov môže nudiť a jednou z najlepších možností na ich zdobenie sú šablóny. Sú schopní ozdobiť akékoľvek prostredie a nevyžadujú od majiteľa špeciálne umelecké zručnosti. V našom článku sa budeme zaoberať rôznymi typmi šablón, metódami práce s nimi, ako aj možnosťou vlastnej produkcie šablón.

Výhody a vlastnosti

Kreslenie obrázkov pomocou šablón je cenovo najdostupnejším spôsobom, ako vytvoriť dekorácie na stenu, ktoré dnes získali veľkú popularitu. Má mnoho výhod v porovnaní s inými druhmi povrchových úprav, napríklad:

- Maľba šablóny vám umožňuje ozdobiť prázdne steny v čo najkratšom čase, pretože technológia je pomerne jednoduchá a každý ju zvládne;
- S pomocou obrázkov môžete nastaviť priestor, čím sa vizuálne rozšíri alebo zužuje a vyberá správny obraz;
- Uplatnením obrázkov na chyby, ktoré sa vyskytli počas opravy alebo počas prevádzky obydlia, sa dajú ľahko zamaskovať;
- Ide o jednoduchý spôsob, ako priniesť do interiéru novosť, bez toho, aby sa uskutočnila globálna renovácia.

Vytvorenie dekoru so šablóno- vou maľbou nespôsobí veľké materiálové náklady - je potrebné iba zakúpiť náter, jednoduché nástroje a,vlastne šablóny. Ak si môžete vytvoriť šablóny sami, náklady na takéto dekorácie budú ešte lacnejšie.

Typy šablón na steny na maľovanie

\ t

V súčasnosti sa v predaji nachádzajú rôzne typy šablón. Odlišujú sa nielen vo výkresoch a veľkostiach, ale aj v materiáloch výroby, ako aj v aplikačných vlastnostiach. Uvažujme podrobnejšie o hlavných typoch, ktoré by sme ich podmienečne rozdelili do niekoľkých skupín - takáto revízia pomôže vybrať správnu šablónu pre konkrétny prípad.

V závislosti od spôsobu uplatňovania

\ t

Škála šablón vám umožňuje vybrať najvhodnejšiu šablónu na vytváranie najprimitívnejších obrázkov a najobľúbenejších obrázkov. Existujú typy ako:

1. Jednoduché šablóny.Táto skupina zahŕňa šablóny určené pre jednoduché kresby, tvorbu nápisov, ozdôb, vzorov, siluiet. Začiatočníci v tomto odbore by mali začať s takýmito šablónami.

2. Šablóny pre farebné kresby.Takéto šablóny sa považujú za kombinované, pretože umožňujú vytvárať viacfarebné obrázky. Technológia práce so šablónami je o niečo zložitejšia ako v predchádzajúcom prípade, avšak po jej zvládnutí môžete vytvoriť nádherné obrazy a kompozície. V tomto prípade sa šablóny aplikujú v následných vrstvách.

3. Množstvá šablón.Vytvorenie veľkolepého reliéfneho vzoru bude musieť tvrdo pracovať. Nedá sa to urobiť bez tmelu, s ktorým sa vytvorípožadovaný objem. Mal by byť aplikovaný s vrstvou najmenej 3 mm a potom natretý.

4. Šablóny obrysu.Tento typ šablón zahŕňa sfarbenie nie vnútra dizajnu, ale vonkajších hraníc. Šablóna je plátno určitého tvaru, s ktorým môžete vytvoriť rôzne vzory a kresby, načrtávajúce obrysy.

V závislosti od materiálov

Rovnako dôležitý je aj výber šablónového materiálu, pretože na ňom bude závisieť trvanlivosť šablóny. Na tomto základe sú šablóny podmienečne rozdelené na jednorazové a opätovne použiteľné. Najjednoduchšie sú jednorazové vzory, ktoré sú vyrobené z oracal (vinyl film). Tento materiál sa nelíši od vlhkosti a skôr sa rozpadá. Výhoda sa dá nazvať prítomnosťou lepiacej plochy, ktorá umožňuje jednoduchú fixáciu šablóny na stenu počas aplikácie obrázkov. Opakovane použiteľné šablóny zahŕňajú akryl a plast. Nemajú strach z účinkov vlhkosti, vydržia dlho, preto nákup takýchto šablón povedie k úsporám peňazí v budúcnosti.

V závislosti od miestnosti

Výkresy zhotovené pomocou šablón môžu primerane ozdobiť akúkoľvek miestnosť. Najčastejšie sú umiestnené na veľkých, bez nábytkových stien. Dobrým riešením by bolo kreslenie obrázkov v oblasti prepínačov, kde budú dobre zamaskované stopy častého používania. Originálne obrázky vyzerajú elegantneInteriéry chodieb, kde je kvôli malej ploche často ťažké umiestniť celkové prvky interiéru.

V prípade detskej izby sa predmet snímky vyberá v závislosti od pohlavia a veku dieťaťa. Deti budú určite rád obrázky kreslených postáv a starší chlapci sú viac ohromení športovými témami. Dievčatá sú v mieri s princeznami a očarujúcimi rozprávkovými vílami, ktoré vytvoria čarovnú atmosféru v dievčenskej škôlke. Pri použití jednoduchých obrázkov, je celkom možné prilákať dieťa sám - taká práca na zdobenie jeho vlastnú izbu prinesie mu veľa radosti a poskytnúť prvé zručnosti v zdobenie.

Interiér kúpeľne môže byť doplnený o nákresy o morskej téme, čo spôsobuje obrazy delfínov, lodí, chobotníc atď. Zaujímavé sú tu komické grafy, ktoré výrazne zlepšujú náladu počas úpravy vody.

V kuchyni budú obrazy týkajúce sa potravín, potravín a procesov varenia vyzerať najlepšie. To môže byť šálka aromatickej kávy, obrazy riadu, poličky s korením, ovocie, krásne ozdoby, elegantné kvety, atď Zdobia pracovné priestory nad zásterou alebo steny v blízkosti jedálenských stolov.

V spálni by mal vládnuť mier a pokoj. Neexistuje miesto pre komické koláže na steny a dynamické kresby. Je lepšie si vybrať šablónu s prírodnými motívmi, krajiny, ozdoby v hlave hlavy budú vyzerať skvele. Keďže táto miestnosť je najčastejšie ukrytá pred návštevouhostia, jeho výzdoba je určená len pre majiteľov, takže romantické nápisy s vyznaniami, obrazmi sŕdc, anjelov atď. tu nebudú zbytočné.

A nakoniec, obývacia izba. Výkres pre túto miestnosť musí byť zvolený podľa všeobecného štýlu dizajnu tak, aby obraz vyzeral čo najviac harmonicky. Najčastejšie tu nájdete obrazy flóry a fauny, portréty celebrít. Vzory a ozdoby sú často zdobené stenovými panelmi v oblasti televízora alebo mäkkej pohovky.

Ako pracovať so šablónou

Po rozhodnutí o maľovaní šablón vo svojej domácnosti je prvou úlohou pripraviť povrchy stien na takúto dekoráciu. Je žiaduce, aby boli absolútne hladké a použité majstrovské dielo nemá chyby. Taktiež je potrebné eliminovať prípadnú kontamináciu z povrchov. Ak steny prešli počas prípravy mokrým spracovaním, mali by sa nechať dôkladne vyschnúť. Ďalej pripravte šablóny, farby a nástroje pre prácu. Obrázok môžete použiť rôznymi spôsobmi, pričom výber závisí často od veľkosti obrázka. Na tento účel môžete použiť valček, kefy, špongie a spreje. Akrylová farba je najvhodnejšia pre prácu, pretože sa dokonale aplikuje na betónové a tehlové povrchy.

Pre tých, ktorí začali túto prácu prvýkrát, je žiaduce najprv označiť steny do štvorcov - to umožní vyhnúť sa zakriveniu obrazov. Keď je všetko pripravené, pripojte šablónu k stenepovrchová škvrna (ak nie je vyrobená z oracal). To nie je na škodu držať ju počas práce tak, aby sa náhodne posunúť. Vrstvy je potrebné aplikovať veľmi opatrne, aby nedošlo k šmuhám. Ak použijete kombinovanú metódu kreslenia - každá ďalšia vrstva po konečnom vysušení predchádzajúcej vrstvy, niekedy urýchľuje proces, je sušená sušičom vlasov.

Šablóny pre steny

\ t

Urobiť krásnu šablónu je starostlivý obchod. Môžete si vytvoriť obrázok sami, alebo si ho z akýchkoľvek informačných zdrojov - knihy, internet. Ak nemáte umelecké schopnosti, náčrt si môžete stiahnuť z World Wide Web a vytlačiť na tlačiarni. Potom ju musíte preniesť na základňu šablóny. Ak je to kartón, budete potrebovať kopírovací papier, s ktorým je ľahké preniesť všetky detaily dizajnu na základňu. Pred prácou je dôležité zabezpečiť, aby bol uhlíkový papier umiestnený stranou s atramentom nadol a matnou stranou nahor.

Keďže lepenka je skôr nestabilná pre vlhkosť a farbiace kompozície, je lepšie použiť film. V tomto prípade je oveľa jednoduchšie preniesť obrázok: stačí dať na povrch filmu a načrtnúť obrysy. Potom pomocou ostrého noža musíte starostlivo vystrihnúť všetky detaily. Šablóny na steny na maľovanie, vyrobené ručne z filmu, vydržia oveľa dlhšie.

Šablóny na steny na maľovanie - foto

Na záverPozývame vás, aby ste sa zoznámili s tým, ako môžu šablóny na steny pre maľovanie premeniť interiér miestnosti. Na fotografii uvidíte veľa krásnych riešení pomocou rôznych techník a materiálov. Šťastné prezeranie!