Ružový papier vlastnými rukami: 90 fotografických nápadov

Papierové ruže sú úžasnou a nezvyčajnou dekoráciou, ktorú možno použiť ako dekor interiéru alebo ako originálny darček. Pomocou veľmi jednoduchých techník, môžete to urobiť sami. Papierové ruže naplnia váš domov jemným teplom a komfortom a každá z nich bude odmenená láskou autora. Ako nezabudnuteľný darček urobíte kyticu ruží naplnených sladkosťami.

Špirálová ružica z papiera

Najjednoduchší, ale veľmi zaujímavý variant papierových ruží. Ak chcete vytvoriť, budete potrebovať papier (hustejšie, tým lepšie), nožnice a lepidlo. Vystrihnite kruh z hárku vybranej farby. Jeho priemer môže byť ľubovoľný. Rezané a rezané výsledný kruh v špirále, pevne otočiť časť a tvoria bud. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, začína od vonkajšieho okraja špirály. Rozotrite a držať okvetné lístky na vnútornej strane bud. Pre viacfarebné ruže, použite papier vhodného odtieňa alebo vyplňte hotové biele ruže kvaš.

Ruža z vlnitého papiera

\ t

Aby boli ruže čo najrealistickejšie, používajte vlnitý papier. Vyzerá krásne, veľmi flexibilne a perfektne drží svoj tvar.

Na výrobu budete potrebovať vlnitý papier požadovanej farby, nožnice a lepidlo a na výrobu malého stonku - drôtu.

Po rozhodnutí o veľkosti puku odrežte prúžok papiera. Potom začnite navíjací pásikvodiča, dimenzovanie každého nového kola. Vystrihnite okvetné lístky rôznych tvarov a veľkostí, potom ich prilepte k základu puku. Naneste lepidlo len na spodnú časť okvetného lístka.

Ak chcete urobiť sepals, vziať zelenú knihu a držať na základni.

DIY čmáranice pomocou origami techniky

Origami - klasické japonské umenie skladania tvarov z obdĺžnikového listu papiera. V tomto prípade sa nepoužíva lepidlo alebo nožnice.

1. Pripravte pripravený štvorcový list na polovicu.
2. Znova zprava doľava.
3. Roztvorte horný štvorec tak, aby ste dostali trojuholník
4. Obráťte obrobok a preveďte štvorček sprava doľava.
5. Vykonajte číslo kroku 3.
6. Ohnite uhly k osi.
7. Ohnite malé trojuholníky a rozložte ich späť.
8. Roztiahnite ich a vytvorte štvorce.
9. Sklopte voľné horné rohy nadol. Opakujte pre každý štvorec.
10. Obráťte obrobok a zopakujte kroky 6–11.
11. Ohnite horný roh nadol.
12. Otvorte prázdne miesto, aby ste dostali objem.
13. Vezmite dva centrálne rohy a otvorte ich v jednej rovine. Otočte.
14. Horný trojuholník preložte smerom k stredovej čiare tak, aby bol kolmý na štvorec.
15. Horný roh dolného štvorca, ktorý sa nachádza vpravo, sa ohýba uhlopriečne.
16. Výsledok vašej práce otočte o 180 stupňov a opakujte kroky z predchádzajúceho odseku.
17.Vezmite budúcu ružu a začnite stočiť steny do tvaru kvetu.
18. Pomocou špáradla alebo pinzety ohnite okvetné lístky podľa priania.

Ak ste urobili všetko správne, potom budete mať veľmi krásnu ružu z jedného hárku papiera.

Vrstva vrstveného papiera

Ruža so zaujímavými podšívkami vo forme kvetov bude slúžiť ako originálna ozdoba na darčekové balenie alebo ako dekorácia interiéru. Je to ľahké a výsledok je veľmi reprezentatívny.

Čo budete potrebovať: vlnitý papier, hrubý papier so vzormi, lepidlo, nožnice, obojstranná páska.

Rezané kvety s 5-6 okvetnými lístkami z hrubého papiera. Formulár môže byť ľubovoľný, ak je neobvyklý, bude to veľmi originálne. Rezané okvetné lístky až do stredu a dať kusy na seba, zabezpečenie výsledku lepiacou páskou. Takže dostanete objem.

Ďalej tvoria samotnú ružu. Strihajte pásik vlnitého papiera s pomerom strán 5: 1. Otočte začiatok pevne a vytvorte stred. Potom navinúť zvyšok pásky a prilepiť hrot. Na konci zapečatiť ruže zvyškom detailov lepidlom. Hotovo!

Papier žltá ruža

Hotový kvet vyzerá veľmi textúrovaný a jemný a je všeobecne vhodný na zdobenie akéhokoľvek predmetu. Samozrejme, farby sa môžu líšiť, ale pre najlepší efekt zdvihnitenenápadné cukríkové odtiene.

Materiály pre remeslá sú veľmi jednoduché - ide o hrubý papier, nožnice a lepidlo.

Načrtnite okvetné lístky na papieri: 5 srdiečok a 3 „bagely“ v ľubovoľnom tvare. Vystrihnite ich. Urobte plytké rezy uprostred srdca. Aplikujte hroty na seba a zlepte ich dohromady. Vezmite drevenú palicu alebo ceruzku a otočte ostatné tri prvky okolo nich - to dopadlo do stredu. Končí tiež lepidlo. Pripevnite okvetné lístky v tvare srdca do stredu plavidla. Lepidlo malý kruh na spodnej strane vytvorenej ruže, aby kvetina udržateľné, a to môže byť použitý ako detail zdobiť požadovaný objekt.

Rose v technike quillingu

Skrútenie papiera vzniklo v období neskorého stredoveku, ale naša technológia dosiahla v dnešnej dobe najvyššiu popularitu. Quilling zdobí karty, darčeky, interiérové ​​predmety a dokonca aj oblečenie! Úroveň obtiažnosti tvorby konkrétneho zloženia kolíše veľmi silno, a ak ste začiatočník v tomto podnikaní, jednoduchý ručne vyrobený článok ruží je presne to, čo potrebujete.

Takže budete potrebovať: 1 x 20 cm farebnú xeroxovú papierovú pásku, špáradlo, pravidelnú alebo špeciálnu šnúru na quilling (môžete bez nej), lepidlo, nožnice.

Páska sa pevne dotiahne na 3 otáčkach pomocou hrotu alebo ručne. Výsledok zaistite lepidlom. Pás ohnite pod uhlom 45 °. \ Ta urobia kruhové otáčanie. Postup zopakujte, pričom každé otočenie prilepte lepidlom. Zabaľte špičku do základne ruží a lepidla. Ak sa rozhodnete použiť šľahačku alebo špáradlo, celý postup sa vykonáva priamo na ihle a na konci procesu sa na ňom nechá pôsobiť, kým lepidlo neschne.

Do-it-Yourself Rose s Candy Vnútri

Neobvyklým a nepochybne nezabudnuteľným darčekom bude kytica ruží, v ktorej sú ukryté chutné cukríky. Nikto nebude takýmto veľkolepým darom ľahostajný.

Pred začatím práce pripravte tieto nástroje a materiály: na výrobu kvetov a listov - vlnitý papier; nožnice, kvetinový drôt a stuha; dostatočne silné vlákno; a samozrejme, malé okrúhle sladkosti!

Vystrihnite päť obdĺžnikov s parametrami: šírka - 6 cm, výška - 7 cm, a tiež šesť s rozmermi: šírka - 4 cm, výška - 7 cm. Natiahnutím budúcich okvetných lístkov od stredu k okrajom získate realistický tvar.

Pripraviť zelené listy. Natiahnite papier pre každý kus papiera a mierne ho otočte. Pomocou šnúry, vietor cukroví na drôt. Zabaliť širšie okvetné lístky cukroví skryť. Potom naviňte základňu k drôtu.

Analogicky obalte jadro zvyšnými okvetnými lístkami. Pripojte užšie lístky oproti sebe.navzájom. Separujte na základni páskou. Hotovo!

Nápady na používanie papierových ruží

Ruže vyrobené z papiera, vyrobené ručne - všestranná dekorácia. Môžu byť použité ako samostatný prvok dekoru, skladacie, napríklad v koši alebo umiestnené vo váze, alebo transformovať vybraný objekt s ich pomocou. Pripravili sme niekoľko nápadov, ktoré pomôžu vyzdobiť dom na dovolenku alebo vytvoriť jedinečné veci pre každodenné použitie.

Topiary

Topiary v interiéri je spravidla umelo vytvorený strom s kruhovou korunou. V našom prípade bude namiesto lístkov improvizovaná rastlina zdobená ruží.

Lopta, na ktorej budú umiestnené kvety, vyplýva zo sisalu alebo bast. Ako hlaveň môžete použiť čokoľvek, dokonca aj hliníkovú rúru, stačí ju ozdobiť krásnou stuhou zelenej alebo hnedej farby. Pripojte detaily a navlečené ruže na loptu. Krásny topiary pripravený!

Festoon

Girlanda z ruží je nádherné prostredie pre svadbu, romantickú večeru alebo bachelorette party. Najlepšie je použiť ich v interiéri alebo v kľudnom počasí bez vetra, inak môže spôsobiť neatraktívny vzhľad alebo dokonca rozpad.

Pre takúto výzdobu sú špirálové ruže dokonalé - budú vyzerať reprezentatívne a robiť takéto prvky jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Make infarby s otvormi pomocou ihly alebo ihly a potom ich navlečte na lano alebo rybársky vlasec. Krásne a jednoduché!

Košík

Zloženie robí neuveriteľne pôsobivý dojem! Takýto dar poteší každé dievča, najmä preto, že je vyrobený vlastnými rukami. Budete potrebovať krásny kôš, výplň ako základ (môžete použiť rovnaké ako pre topiary) a kvety samotné, vyrobené z odolného materiálu. Kôš môže byť navyše ozdobený svetlou farbou.

Fotorámik alebo obrázok

Ruže sú hotové dekorácie a na ozdobenie zrkadla alebo fotorámčeka stačí nalepiť kvetinové detaily. Napríklad si môžete urobiť jarný dizajn pre okrúhle zrkadlo, perfektne zapadne do interiéru spálne pre dievča, kúpeľňu alebo detskú izbu.

Pokúste sa vytvoriť ruže v rôznych veľkostiach a odtieňoch pri výbere jednej škály farieb a potom ich pripevnite na rám. Hotová kompozícia bude vyzerať celkom sebestačne, a preto ju možno zavesiť na stenu bez fotografie.

Vytvorte originálny obrázok. Ruže pridať ďalšie kvety a vložiť ich na základni. Obal rám s bielou farbou a trieť ho brúsnym papierom - to vám dá náznak chebbi-chic štýlu.

Veniec

Ak chcete umiestniť pekný veniec do miestnosti s dreveným obložením, môžete si ho splietať z viniča arobiť ruže z listov časopisov s textom alebo z materiálu s prirodzeným odtieňom.

Veniec v tvare srdca tiež vyzerá veľmi krásne, takže ho môžete zavesiť na dvere na Valentína. Nebojte sa experimentovať: pokúste sa vytvoriť kompozíciu na obyčajnom vyšívacom obruči, pridajte špirálovito tvarované ruže s inými drobnými detailami z papiera a dostanete nádhernú pomôcku do miestnosti pre malú princeznú.