Ružová kuchyňa: 80 dizajnérskych nápadov

Ružová farba je obklopená predsudkami. Ale absolútne nič. Jemný a elegantný, vyzerá sviežo a originálne av závislosti od odtieňa a kombinácií vám umožňuje dosiahnuť zásadne odlišné účinky. Mäkké odtiene upokojujú, sú jasné - prinášajú pocit nedbanlivosti, hlbokého a bohatého - nabíjania energiou. Ružová je veľmi aktívna, ale nie tak agresívna ako červená. To je farba bobule pena a jahodový jogurt. Stimuluje chuť k jedlu, tak skvelé pre zdobenie kuchyne.

Interiéry

Ružová farba sa dá ľahko a harmonicky zadávať v rôznych štýloch. Rozmanitosť jeho odtieňov vám umožní experimentovať s overenými klasikami as novými trendmi. V kuchyni je ružová organická a prírodná. To nie je dievčenský odtieň bábika. Existuje mnoho oveľa zložitejších, hlbokých a viaczložkových tónov. Okrem toho má pozitívny vplyv na psychiku, upokojuje, dáva pocit harmónie, čo je obzvlášť dôležité pre útulné domáce krb, ktorý vo väčšine bytov a domov stelesňuje samotnú kuchyňu.

Ružová kuchyňa v modernom štýle

Moderný štýl je vyrobiteľnosť, funkčnosť a zanedbávanie prírodných materiálov. Vychádza z chrómu, ocele, skla a plastu. V tomto štýle, aj špecifické jedovaté ružové, fuchsie a ďalšie bohaté odtiene vyzerajú výhodné. Najčastejšie sa používajú ako prízvuková stena, pre fasády aleboaj zložité stropné konštrukcie.

Pre milovníkov mäkších a ľahších interiérov v modernom štýle sa používa kombinácia ružovej a šedej. Je pokojnejšia a vyrovnanejšia, ale zároveň sa prirodzene hodí do vyspelej a kvalitnej ocele. Chrómované inštalatérske práce, moderné kuchynské vybavenie, množstvo skla a zrkadiel, zónové osvetlenie a fantázie tvarov večere doplní.

Podobne ružová farba dopĺňa štýly pop artu, moderného a minimalizmu. Väčšina z týchto trendov sa teraz prelína a tvorí jediný eklektický moderný štýl.

Kuchynská linka Pink Provence

V Provence nie je jemná pastelovo ružová v žiadnom prípade nižšia ako modrá a levandulová. Je ideálne kombinovaný s drevenými a prútenými prvkami, množstvom elegantnej výzdoby, čipky, volánkov a ďalších rafinovaných "krásnych" Provence.

Dekorácie z jemných kvetov, klasický prúžok alebo klietka, vyzerajú dobre. Takéto vzory - ďalší charakteristický znak štýlu francúzskej provincie. Môžu byť použité na tapety, čalúnenie a kuchynský textil. Obraz bude doplnený o kvety v kvetináčoch, útulné vankúše a roztomilé drobnosti ako dekoratívne obrúsky, tácky a držiaky na hrnce.

Ružová kuchyňa v etnickom štýle

Pink je jednou z hlavných farieb etnických štýlov. Je arabský, indický a marocký. V týchto kultúrach majú jeho odtiene osobitný význam. Východný duch jeNajjednoduchší spôsob, ako vytvoriť ružový interiér a nie ísť do zvýraznenej ženskosti. Existujú dokonca dve "ružové" mestá na svete. Sú to marocké Marakéš a indický Jaipur.

Tu ružová nie je cukrík a dezerty, ale bohaté aromatické korenie. Pre kuchyňu je ideálna voľba.

Ružová retro kuchyňa

Retro štýl je späť v móde. A aj keď jeho definícia je dosť vágna a závisí od regiónu a epochy, v dizajne takejto kuchyne môžete sledovať všeobecné trendy.

Moderný retro je neobvyklá kombinácia starožitností s kontrastnými trendovými vecami. Preto ružová farba v tomto trende vyzerá ako ekologická. Môže to byť svetlo ružové fasády alebo drevený nábytok s ružovým pracovným povrchom. Alternatívou k nim je tmavý, hrubý, hlboký odtieň, typickejší pre klasické interiéry. Ďalšou možnosťou je kamenná podlaha z ružového mramoru alebo jeho imitácia.

Retro je stará obnovená náhlavná súprava a najnovšia technológia. Pre harmóniu je zapustená alebo skrytá za dekoratívnymi fasádami. Môžete tiež bezpečne používať moderné zariadenie. Hlavný dôraz sa kladie na doplnky „babičky“.

Ružová rokoková kuchyňa

Zaujímavým a neobvyklým riešením pre kuchyňu je štýl ušľachtilej a elegantnej romantiky, rokoka. Jeho funkcie - funkčnosť, elegancia, pohodlie a dekorácie. Jemné odtiene ružovej vyzerajú v tomto štýle.domorodec.

Rokoko - je večným tónom osláv a karnevalu. Jeho luxus však nevyhnutne vyžaduje priestor, takže je vhodnejší pre vidiecke domy alebo veľké svetlé kuchyne v moderných apartmánoch. Zlievanie sa aktívne používa na diely a príslušenstvo. Stropy sú vysoké, luxusné, komplexné a zdobené štukom. Niekedy sa používajú nástenné maľby a mozaiky. Čiastočne ich možno poraziť pri navrhovaní pracovnej kuchyne.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pri dokončovaní ružovej kuchyne je dôležité, aby ste ju náhodne nezmenili na domček pre bábiky. Napriek tomu je to predovšetkým pracovný priestor, takže je potrebné správne vybrať praktické a odolné materiály a spolu s nimi aj farebné kombinácie. Môže sa zdať, že ružová umožňuje iba klasické kombinácie: s bielou, šedou, čiernou. Ale nebojí sa odvážnejších spoločníkov. Ružovo-zelená kuchyňa vyzerá svieža a extravagantná, ružovo-modrá je mäkká a mäkká a ružovo-hnedá je útulná, teplá a takmer klasická. Okrem toho, ružová farba vyzerá dobre v moderných materiáloch, ako je plast, av luxusných klasických ako ružový mramor alebo zamat.

Pohlavie

Dva typy podláh dobre zapadajú do ružového interiéru: drevo a kameň. Prírodné parkety nie sú tou najlepšou voľbou do kuchyne, ale odolná a nenáročná laminátová podlaha nie je o nič horšia ako obvyklá dlažba. Prírodný mramor alebo žula vyzerá veľmi štýlovo. Môžu byť pridané so stolom, parapetom alebo doplnkami.Moderné imitácie prírodných hornín nie sú horšie ako súčasnosť a akrylový kameň je tiež ľahší, trvanlivejší a odolnejší voči opotrebeniu. Odtiene môžu byť akékoľvek: od bielej po čiernu. Pink ide dobre s prírodnými textúrami.

Steny

Jasná, šťavnatá ružová nie je najlepšou voľbou pre pevné farbenie stien. Bude príliš unavený a otravný. Pri výbere takýchto odtieňov je lepšie obmedziť jednu akcentovú stenu. Je užitočným nástrojom na zónovanie. Ak chcete napríklad zvýrazniť pracovný alebo jedálenský kút.

Ak chcete vytvoriť ružové hlavné pozadie, vyberte si jemné, pohodlné pre oči a vnímanie odtieňov. Textúrované omietky, farby odolné voči vlhkosti a umývateľné tapety sú najvhodnejšie na dokončenie kuchyne. Sú jednoduché na starostlivosť, pretože varenie kuchynských povrchov často špinavé.

Strop

Jasný lesklý ružový strop - veľmi neobvyklé rozhodnutie. Je však vhodný len pre veľké a priestranné miestnosti, inak bude tento náter vizuálne stlačený. Ak je miestnosť malá, klasické svetlé stropy alebo čalúnenie vo farbách svetlých stien bude vynikajúcim záverom. Používa sa aj klasická bielená omietka. Je to jednoduché, lacné a praktické. Záclony stropy pre kuchyňu sú dobré, pretože môžete vložiť lampy a skryť komunikácie v nich.

Kuchynský nábytok

Lesklé ružové fasády kuchyne vyzerajú odvážne a štýlovo.Headset. Šťavnatá fuchsia farba priťahuje pozornosť a jemné zrkadlové plochy vizuálne zväčšujú miestnosť. Matné textúry redukujú sýtosť a intenzitu farieb. Jemná pastelovo ružová je elegantne kombinovaná s prírodným drevom a lesklým leskom s chrómom, kovom a sklom.

Na používanie ružovej na ekologickú výrobu nie je postačujúca jediná náhlavná súprava alebo zástera. Potrebujete ešte pár akcentov. Textílie sa s týmto zaoberajú v plnom rozsahu: vankúše na stoličkách, záclony, uteráky. Môžete dokonca vyzdvihnúť spotrebiče v ružovej alebo skryť za dekoratívne panely. Konečným nádychom bude ružový riad, vázy a ďalšie drobnosti.

Dekorácie a osvetlenie

Najpraktickejším a najfunkčnejším ružovým dekorom v kuchyni je akcentačná zástera na pracovisku. Môžete ju položiť s jednofarebnými dlaždicami, vzormi alebo mozaikami, použiť extravagantné farebné kombinácie a experimentovať s textúrou. Najčastejšie sa to robí klasickou dlažbou, ktorá sa ľahko čistí od škvŕn a mastnoty. Nezmení sa na žlté, neabsorbuje pachy, nezanechajú na ňom škvrny od oleja.

Osvetlenie jasnej ružovej kuchyne potrebuje mäkké, pohodlné a rozptýlené. Ale ak je to moderná kuchyňa s jasnými akcentmi, môžete bezpečne experimentovať s ružovým neónom. Je späť v móde. Pre klasickejšie interiéry postačujú elegantné ružové odtiene zo skla alebo textilu.

Malá ružová kuchyňa: interiérový dizajn

Ružová farba opticky zväčšuje priestor. Je schopný vizuálne tlačiť steny a zdvihnúť strop, takže to vyzerá v malých kuchyniach. Výber vhodných odtieňov v tomto prípade je omnoho väčší ako pri kričaní červenej. Ľahké a pastelovo ružové značne uľahčuje interiér ako celok.

Dôležitá nuancia je teplá a studená gama. Studené farby budú robiť, ak je malá kuchynka na slnečnej strane av lete je príliš horúca a dusna. Prinášajú pocit sviežosti a ľahkosti. Teplá, na druhej strane, aby miestnosť, ktorá stojí na sever ľahšie a pohodlnejšie. Pre malú kuchyňu je základom pohodlia veľké množstvo svetla.

Perfektná voľba pre malú kuchyňu je ružová s bielou. S touto kombináciou nie je možné predvídať a vždy vyzerá sviežo. To môže byť mäkké pastelové štýly, ako je krajina, a môžu byť bohaté odtiene vytvoriť jasné akcenty. Jasný základ, lesklé povrchy, kompaktný a funkčný nábytok, minimálny nadbytok poskytne ich výsledok. Dokonca aj malá kuchyňa bude pohodlná a krásna.

Kuchyňa v ružovej farbe - foto

Aby ste nestratili čas na nudné hľadanie nových nápadov na dizajn ružovej kuchyne, urobili sme výber najlepších fotografií vopred. Pozrite sa, porovnajte a nechajte sa inšpirovať!