Ružová detská izba: interiérový dizajn (80 fotografií)

Zaplatenie hold dizajnérom, stojí za zmienku, že otupenosť a obyčajnosť ide do dávnej minulosti, dávajúc cestu svetlým a originálnym riešeniam. Dnešný život je plný farieb, pohodlných detailov a zároveň je pomerne priestranný a funkčný. Dobrým príkladom je ružová detská izba. Je jasné, že takýto dizajn je charakteristický pre dievčenský kláštor, pretože tento pôvab je pre chlapcov úplne mimo tváre. Pomocou palety týchto tónov, môžete vytvoriť útulnú atmosféru pre dievča akéhokoľvek veku, vybrať štýl, ktorý je vhodný pre ducha.

Čo treba zvážiť

Pred ponorením sa do nákupu materiálov na opravy, nábytok a doplnky je potrebné najprv sa rozhodnúť, v akom dizajne sa bude detský domov vyrábať a zvoliť si farebné riešenie. Berieme do úvahy vek mladej dámy. Pre deti do 3 rokov je lepšie, aby sa v miestnosti svetlé, s použitím najjemnejšie farby, staršie dievčatá-teenageri určite ako nasýtené jasné akcenty.

Nie je to o tom, že vnútorné pozadie bude úplne ružové - táto farebná schéma je úspešne kombinovaná s veľkým farebným spektrom, ako je zelená, žltá, modrá, sivá, atď. Pridanie bielej urobí miestnosť sviežejšou a priestrannejšou. Pieskové tóny sú ideálne pre klasické prostredie, žlté budú osviežiť a kombinácie karmínových pozadí so zelenými tónmi sú považované za univerzálne. Pre moderný dizajn, môžete si vziať za základ zjednotenie pôvabu a kovu. Ružová vyzerá skvelekombinácie s "natívne" farby, ktoré môžu byť zdobené textílie.

Pri výbere palety stojí za zváženie aj umiestnenie a veľkosť miestnosti. Teplý gamut je vhodný pre miestnosti, kde je malé prirodzené svetlo (okná sú orientované na sever). Pre svetlé priestory môžete zostať v chladných odtieňoch (purpurová, karmínová, fuchsia, atď.).

Interiéry

Teraz sa stalo módnym robiť renováciu bytu v konkrétnom žánri. Vyjadriť svet svojmu dieťaťu, okrem želania samotných rodičov, stojí za to zvážiť preferencie detí, ktoré môžu byť úplne odlišné. Samozrejme, že všeobecnosť všeobecného zázemia je príjemná pre drvivú väčšinu dievčat, o čom sa nedá povedať - jedno dieťa uprednostní báječné izby s baldachýnom a šnúrkami, a ďalšie atraktívnejšie obsahy.

Ružový detský minimalizmus

Napriek tomu, že moderný minimalistický trend sa vyznačuje určitou prísnosťou a stručnosťou, dizajn v tomto štýle je ideálny pre mladých aktívnych mladých ľudí. Je dôležité vybrať si funkčné zariadenie tak, aby bolo kompaktné, priestranné a hladké. Tu môžete umiestniť vstavanú skriňu so zrkadlovými dverami, posteľ, stôl, pár stoličiek pre prijímanie hostí.

Bočné roviny sú natreté alebo prelepené obyčajnou tapetou a jedna z nich môže byť ozdobená plátnami s grafickou potlačou alebo 3D obrazom s kvetinovým obrazom. Od zložitých sadrokartónových konštrukcií až postrop by sa mal opustiť v prospech matnej strečovej fólie, maľby alebo obaľovania.

Minimalizmus bude vyhovovať prísne záclony, rolety alebo valcované konštrukcie, a plagáty, fotografie v prísnych rámoch, pár zelených kvetináčov bude dekor.

Ružové detské chebbi-chic

Názov štýlu hovorí sám za seba. Preložené z angličtiny, to znamená "otrhaný šik", z ktorého je možné posúdiť, ktorý nábytok a dekorácie budú prítomné. Hlavným prvkom tu bude hrubá, umelo starnúca (alebo naozaj vzácna) klasická drevená súprava. Plasty a syntetika tu nie sú miesto - uprednostňujú sa prírodné materiály alebo ich hodnoverná imitácia. Povrchy stien môžu byť zdobené papierovou alebo látkovou tapetou, podlahou - podlahovou doskou a stropom na bielenie.

Dôležitý detail - elegancia situácie. Miestnosť musí byť naplnená typicky anglickými akcentmi, ktoré budú prítomné vo výzdobe, nábytku, textíliách. Mliečna tapeta s malou zeleninovou potlačou vo forme ruží alebo iných kvetov, ozdobných ozdôb - postavy oviec, psov, koní, kovaného nábytku, matných závesov so svetlými ružovými volánikmi a luky - to všetko obnoví skutočnú atmosféru dobrej starej Anglicka a určite poteší mladú dámu ,

Ružové dieťa v škandinávskom štýle

Voľba škandinávskeho dizajnu pomôže vyriešiť problém priestoru a svetla v škôlke. Steny maľovanéalebo prilepené monochromatické svetlo ružové tapety. Je možné, že tóny rôznych povrchov sú mierne odlišné, potom pozadie nebude vyzerať matne. Textilie tiež pomôže oživiť interiér: posteľná bielizeň v bohatých farbách, prikrývky z ovčej kože, vlnené vzorované koberce, kvetináče na parapete, svetelné závesy. Nábytok by mal byť kompaktný, vyrobený z dreva, najlepšie biely, pretože tento tón je v tomto smere zásadný.

Ružový detský provensálsky štýl

Ak chcete vytvoriť ducha francúzskej dediny, musíte sa spoliehať na klasiku - omietnutá stropná doska bude dokonale kombinovaná so stenovou tapetou v malom horúcom ružovom kvete alebo zvislých pruhoch, ako aj starnú podlahovú dosku.

Posteľ, komoda, nočné stolíky, stôl a stoličky z dreva alebo imitujúce materiály môžu byť biely mliečny alebo ružový, majú rezbárstvo, maľovanie. Nie je na škodu pridávať prútené hojdacie kreslo, toaletný stolík do interiéru a pre malé dievčatá môžete pridať koše na hračky, malý stôl na pitie čaju so stoličkami, ručne vyrábané mäkké bábiky.

V duchu smeru sa zdôrazňujú dekoratívne prvky vo forme vzorov rastlín, obrazov vtákov, vtáčích klietok, škrupín a iných predmetov na morskej téme. V textíliách sú polka dot vzory, Vichy bunka, hrubý pásik. Záclony majú často ďalšie dekorácie v podobe luky, ruche, čipky vložky.

Ružovádeti v orientálnom štýle

Orientálny štýl je pomerne pestrý a rôznorodý. Je tu niekoľko smerov, ale keďže hovoríme o „ružovej tvári“ škôlke pre dievča, je lepšie zostať v indických komorách. Farebné spektrum tu bude viac nasýtené, bude reprezentované fialovými a červeno-ružovými odtieňmi. Hrubo omietnuté steny môžu byť doplnené vložkami s ornamentami. Nábytok nie je veľa, má squat formy, rezbárstvo je vítaný.

Dôraz by sa mal klásť na textil a šperky. Hodvábne záclony nasýtenej farby (môžete použiť niekoľko kontrastných tkanín v rovnakom čase, napríklad koralové s farbou karmínu) dokonale dopĺňajú dekoratívne vankúšiky z rovnakého materiálu. Mali by byť dosť veľa, najmä na posteli, ktorá je vo väčšine prípadov korunovaná luxusným baldachýnom. Povinný prvok - indický koberec. Doplňte žáner rôznych sôch, zvieracie figúrky (slony, hady), farebné sklenené lucerny s tmavými ružovými odtieňmi.

Povrchová úprava a materiály

\ t

V prípade detských „bytov“ by ste sa mali snažiť vybrať iba prírodné materiály. Je dôležité myslieť na farebné riešenie. Špecifickosť ružovej farby spočíva v tom, že viac nasýtených paliet je schopných priviesť bližšie a ťažšie povrchy, takže v malých miestnostiach je lepšie kombinovať ich s mliečne bielymi, najmä pre steny. Dobrým riešením by bolo navrhnúť jeden alebo dva stenové panely v koraletóny a zvyšok nechajte belavý. To pomôže výrazne rozšíriť priestor a zvýšiť jeho výšku.

Niekedy majú rodičia tendenciu robiť opravy do budúcnosti. Vzhľadom k tomu, s vekom, môže dievčenská láska pre čisto ružový interiér zmeniť, je lepšie, že táto farebná schéma nie je hlavná. Môže byť vyjadrená v textíliách - záclony, koberce, posteľná bielizeň a pozadie bude založené napríklad na béžovom spektre.

Pohlavie

Podlaha je pokrytá laminátom, drevenou podlahou alebo linoleom. Vzhľadom k tomu, miestnosť by mala byť teplá, pohodlná a svetlá, môžete si vybrať svetlo béžový odtieň alebo slonoviny. Určite musíte položiť koberec - aj keď je malý, vytvorí príjemné prostredie a malé dieťa na ňom bude môcť počas hry sedieť.

Steny

Na vytvorenie originálnych textúrnych efektov môžete steny prekryť dekoratívnou omietkou. Tiež dobrá voľba by bola tapeta pre maľovanie alebo s rôznymi malými kresbami, podľa štýlu. Dizajnéri často používajú „pruhovaný“ dizajn - na stenách aj na stropoch.

Jedna zo stien môže byť prelepená nástennými nástennými maľbami s obrázkami zodpovedajúcimi veku a štýlu: farebné obrazy s princeznami sú vhodné pre malé a krajiny, zvieratá, megalopoly alebo abstrakcie pre staršie.

Strop

Existuje niekoľko spôsobov, ako navrhnúť povrch stropu. Strop môže byť natretý, obielený, pokrytý tapetou,vytvorte tenký lesklý alebo matný film. Modernou verziou je použitie sadrokartónových dosiek, z ktorých môžete vytvoriť viacúrovňové konštrukcie, vytvoriť efektné stropné figúrky a vybaviť ich skrytým osvetlením. Využíva najviac svetlé ružové tóny, biely alebo slonový odtieň.

Nábytok do detskej izby

\ t

V nastavení, hlavná vec nie je preháňať to, aby nedošlo k neporiadku priestoru. Stačilo by nainštalovať posteľ, šatník, stôl, nočný stolík alebo komodu. Súčasne by mal byť nábytok čo najpohodlnejší a najfunkčnejší, mal by obsahovať dostatok políc, zásuviek na všetko, čo potrebujete.

Biely nábytok vyzerá skvele na pozadí "sčervenaných" stien. Pre mladšie dievčatá si môžete zariadiť fasády skriniek s vinylovými samolepkami s obrázkami kvetov, zvierat atď. Skriňa je skvelou voľbou pre detskú škôlku, zabudovanú do nástenného výklenku, ktorého dvere sú zrkadlové alebo s tematickým vzorom.

Dekor a osvetlenie

\ t

V miestnosti by malo byť dosť svetla, takže osvetľovacie zariadenia sú inštalované na strope av špecifických oblastiach, ktoré vyžadujú dodatočné osvetlenie. Centrálny luster alebo reflektorový systém bude hrať úlohu všeobecného osvetlenia a nočné svietidlo alebo nočné svetlo vytvorí večerné svetlo pri príprave na posteľ (niektoré deti sa bojia zaspať v úplnej tme). Pracovná oblasťby mal mať aj extra žiarivú lampu - stenu alebo stolnú lampu. Vybrané v správnom štýle rozhodnutia tienidlá sa stane akýmsi dekorom priestoru.

Monochromatickú ružovosť povrchov stien je možné riediť pomocou fotografií, obrázkov v bielych rámoch alebo panelov (populárne sú kompozície z umelých motýľov). V priestranných izbách 3D obrázky, ktoré vytvárajú pocit nekonečna, budú vyzerať priaznivo. Samozrejme, textil hrá dôležitú úlohu vo výzdobe. Svetlo ružové záclony s kvetinovou potlačou, baldachýnom, ozdobnými vankúšmi, mäkkými kobercami veľmi ozdobia interiér, urobia ho jemným, ženským. Mäkké hračky, vinylové samolepky sú vhodné do miestností pre dievčatá mladšieho predškolského veku. Tieto prvky sa ľahko odstránia z interiéru, keď je dieťa staršie.

Detská izba Little Pink

Je dôležité, aby bola malá detská izba čo najľahšia a najpriestrannejšia, preto bude ako pozadie fungovať biela alebo snehovo ružová paleta. Je lepšie obaľovať alebo maľovať strop biely, a dvojúrovňové konštrukcie tu budú zbytočné, pretože výrazne zmenšia priestor.

Pri výbere súpravy nábytku je vhodnou voľbou podkrovná posteľ, pod ktorou sa bude nachádzať stôl, šatníková skriňa alebo ihrisko. Je lepšie dávať prednosť bielym fasádam, možno s karmínovo-ružovými vložkami.

Zdobenie by sa nemalo odnášať, aby sa nebrzdilo pozadie so všetkými druhmi excesov. dobreV originálnom ráme je dostatok originálnych svietidiel, mäkký koberec, nástenné zrkadlo.

Dizajnová detská izba v ružovej farbe - foto

Aby sme pochopili, ako krásne, pohodlne a štýlovo vyzerá detská izba v ružovej farbe, nestačí len zoznámiť sa s informáciami, je lepšie vidieť rôzne možnosti na vlastné oči. V našom článku sme zozbierali fotografie úspešných príkladov hotových návrhov, z ktorých môžete čerpať zaujímavé nápady a prekladať ich do obytného priestoru vášho dieťaťa. Šťastné prezeranie!