Rukoväte pre kuchynský nábytok (80 fotografií): typy, čo kúpiť

Každá kuchyňa je veľký výber skriniek, políc a zásuviek. Dobrá kuchynská súprava musí spĺňať tieto dôležité kritériá: praktickosť, funkčnosť, kompatibilita so všeobecným štýlom interiéru, ako aj prítomnosť držadiel z vysoko kvalitného materiálu. Ide o posledný prvok, ktorý v našom článku popíšeme a predstavíme vám populárne odrody rukoväte pre kuchynský nábytok.

Vlastnosti

Pred dôležitým nákupom je potrebné určiť a oboznámiť sa s takými charakteristikami, ako sú základné rozmery a zloženie.

Najobľúbenejšou základňou pre kuchynské rukoväte je zmes zinku a hliníka. Vďaka vysokej pevnosti a dobrým vlastnostiam týchto prvkov môžu výrobky trvať mnoho rokov bez toho, aby stratili svoj pôvodný tvar (ktorý môže byť najneobvyklejší a originálny) a lesk.

Nemenej dôležité sú kuchynské rukoväte vyrobené z lesklého chrómu alebo bronzu. Povrch závisí od zvoleného smeru štýlu.

Bronz a imitácia kovu urobia z kuchynských rúčok nielen pohodlné a praktické zariadenie, ale aj neodolateľnú súčasť rafinovaného interiéru. Táto voľba osloví milovníkov klasického interiéru. Kvalita a pevnosť takýchto výrobkov sa v priebehu rokov testovala. Vzhľad je tiež schopný dlhodobo udržiavať svoju krásu vďaka špeciálnemu spreja, ktorý sa aplikuje na hotový povrch.

Ďalšia zaujímavá voľba môže byťstať sa porcelánom alebo akrylom. Jediný výrobok bude klásť dôraz na stručnosť kuchyne a detaily s maľovanými alebo imitáciami kryštálu prinesú osobitný dôraz na kuchynský priestor.

Pokiaľ ide o veľkosť kuchynských rúčok, môže sa líšiť v závislosti od vzdialenosti od stredu k stredu. Tieto parametre by mali byť špecifikované v návode. Najčastejšie sa veľkosti pohybujú od 16 do 1050 mm (so štandardným rozstupom 30–32 mm).

Druhy gombíkov pre kuchynský nábytok

\ t

Tento dôležitý prvok kuchynského setu by sa mal rozdeliť na samostatné poddruhy, ktoré pomôžu rýchlo určiť správnu voľbu. Zoberieme do úvahy hlavné skupiny vo forme, ktoré sú známe svojou estetikou a významom.

Rukoväte zábradlia pre kuchynský nábytok

\ t

Táto možnosť je ideálna pre moderný štýl interiéru alebo high-tech dizajn. Zvonka sa dizajn podobá beztiažovému valcu (priečnik) a držiakom, ktoré sú namontované na okrajoch. Stredová vzdialenosť sa pohybuje od 95 do 610 mm. Vzhľad je stručný a nie objemný. Rukoväte zábradlia budú vynikajúcim doplnkom nábytku v malých kuchyniach.

Rukoväte pre kuchynský nábytok

\ t

Názov vybraného typu ohrady vo veľkej miere hovorí sám za seba. Tento typ headsetu je vhodný pre ľudí, ktorí milujú praktickosť a minimalizmus. Výrobky sú jedinečné v tom, že sa spájajú s fasádami, čím vytvárajú zvláštnu rovinu. Originálny vzhľad dokonale zapadne do štýlu podkrovia aNouveau.

Rukoväte pre kuchynský nábytok

\ t

Známejší typ výrobku, ktorý je mnohým známym vďaka svojmu oblúkovitému tvaru. Zvláštnosť týchto výrobkov spočíva v ich vysokej pevnosti (vďaka materiálu), výstižnom vzhľade, ako aj maximálnej jednoduchosti inštalácie. Modely sú s odrodou spokojné. Znalci lesku môžu venovať pozornosť perám s lesklým povrchom, priaznivcom praktickosti - na chrómovej úprave.

Kľučky pre kuchynský nábytok

\ t

Upevnenie prebieha priamo na fasáde v dôsledku malej nohy. Základ tlačidiel gombíkov (hlava alebo tlačidlo) plní dekoratívnu úlohu. Tento typ slúchadiel by mal byť zaujímavý pre tých, ktorí plánujú vytvoriť (alebo už vytvorili) kuchyňu v dizajne renesancie, krajiny alebo Provence.

Neštandardné typy pier

\ t

Svet slúchadiel je bohatý nielen v štandardných verziách, ale aj vo výnimočných typoch pier, ktoré oslovia skutočných gurmánov lesku a originality. Tieto typy slúchadiel sú rukoväte, kvapky, rukoväte, náušnice, rukoväte, mušle, ktoré vo svojej vonkajšej forme plne zodpovedajú ich menám.

Ako si vybrať rukoväte kuchynského nábytku

V súčasnosti môžete vidieť nábytok so zabudovanými rukoväťami, ale najčastejšie si ľudia chcú samostatne (alebo s pomocou odborníka) vybrať model, ktorý je ideálny pre celkový štýl interiéru.farebná škála a jednotlivé znaky kuchynskej miestnosti. Zozbierali sme jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere náročnej úlohy:

1. Venujte pozornosť pohodliu. Musíte si uvedomiť, že hlavnou funkciou tohto výrobku je otvárať a zatvárať zásuvky, ktoré by mali byť čo najpohodlnejšie. Pred nákupom v detaile, cítiť rukoväť na všetkých stranách a skontrolujte, či pre vaše ruky.

2. Bezpečnostné kovanie. Starostlivo skontrolujte, či sa na výrobku nevyskytujú chyby (škrabance, zárezy), ktoré môžu nielen pokaziť estetický vzhľad rukoväte, ale aj poškodiť vaše zdravie.

3. Ak sa rozhodnete umiestniť rukoväť do vodorovnej polohy, nezabudnite, že voľba by mala spadať na malý výrobok. Pri výbere objemných dielov bude otvorenie dverí nepohodlné.

4. Ak je kuchynský nábytok vyrobený v rovnakej (alebo približne rovnakej veľkosti), potom môžete bezpečne používať jeden typ rukoväte pre všetky zásuvky. Ak sa prvky navzájom veľmi líšia, vyberte každé pero jednotlivo.

5. Ak ste vlastníkom miniatúrnej kuchyne, venujte pozornosť profilovým kotercom alebo výrobkom so zabudovaným mechanizmom "push and open". Bude to skvelý doplnok k malému priestoru.

6. Rukoväte vyrobené zo zlata, striebra a medi sú ideálne pre klasický interiérový dizajn, porcelánové a chrómové výrobky dobre zapadnú do štýlu krajiny a Provence, prvky s drevenými vložkami budú schopné doplniť štýl podkrovia.

Rukoväte pre kuchynský nábytok - foto

\ t

Naša fotogaléria vám živo ukáže, ako jednoduchý kuchynský detail môže dopĺňať útulný interiér, pridať osobitnú atmosféru alebo zdôrazniť prednosti akéhokoľvek kuchynského priestoru. Šťastné prezeranie!