Rose Floribunda (90 fotografií): typy a starostlivosť

Elegantná a dekoratívna ruža Floribunda sa aktívne používa v krajinnom dizajne av dizajne záhrad. Tajomstvo popularity je jednoduché: odolnosť voči mrazu, dobrá imunita, nenáročnosť, dlhá doba kvitnutia. Chovateľom sa podarilo získať zaujímavú rodinu, prechádzajúc rôznymi odrodami celé roky. V dôsledku toho vyšla farebná a elegantná ruža Floribunda, ktorú zvládnu aj začínajúci pestovatelia.

Všeobecné charakteristiky kvetov

\ t

Neobvyklá ružica dosahuje výšku jedného metra. Existujú však aj miniatúrne tridsať centimetrové odrody. Zvláštnosť rodiny - intenzívne farebné kvitnutie. Na vrchole výhonkov sa netvorí jediný kvet, ale celá partia. Rôzne poddruhy sa pestujú ako záhradný ker alebo domáce rastliny v hrnci. Okrem toho sú rezané na kytice a dekoratívne kompozície.

Najväčšie kvety sú desať centimetrov, ale zvyčajne sú menšie. Textúra je jednoduchá a rôzneho stupňa froté. Doba kvitnutia začína vo výške leta. Dôležitým plusom pre okrasné sadenice je to, že kvitne vo viacerých fázach, vo vlnách. Je možné obdivovať, že Floribunda vzrástla až do výrazného mrazu.

So svojím pôvodom sa pozrite na aktivity dánskeho chovateľa Poulsen. Bol to on, kto začal krížiť hybridný čaj a polyantické poddruhy a uspel v polovici dvadsiatych rokov. Definícia floribunda doslovne znamená „kvitnúce“. Toto priamo označuje hlavnú funkciu.skupina. 1952 sa považuje za oficiálne narodenie rodiny.

Druhy kvetov Floribunda Roses

Počet dekoratívnych odrôd a poddruhov je taký rozsiahly a rôznorodý, že ich dlho nebolo možné spoľahlivo spočítať. Chovatelia odvodzujú všetky nové a zaujímavé odrody. Medzi sebou sa líšia hlavne v dekoratívnych kvalitách, farbách, období kvitnutia.

Carte Blanche

Vysoká odroda, ktorá je známa pre svoje okrasné listy a malé froté snehovo biele kvety. Carte Blanche aktívne kvitne až do pádu, takmer nie je chorý a nebojí sa parazitov. Je tiež cenné, pretože málokedy ovplyvňuje huby. Aj začínajúci pestovatelia zvládnu takéto sadenice.

Blyuvender

Šírka rastie až do 65 cm a tmavo zelené lesklé listy slúžia ako vynikajúce kontrastné pozadie pre veľkolepé púčiky froté ruže. Vzhľadom k jeho svetlý vzhľad, nenáročná odroda je často zasadená v popredí pri zostavovaní krajinnej kompozície.

Leonardo da Vinci

Odolná dekoratívna odroda sa takmer nebojí vetra a je odolná aj pri silnom daždi. Veľké desať centimetrov kvety zdobia hustý kompaktný krík. Niekedy táto odroda rastie cez meter. Kožené a husté listy zdôrazňujú citlivosť kvitnutia. Majte na pamäti, že Leonardo da Vinci vyžaduje špeciálnu starostlivosť, ale je odolný voči mrazu a väčšine chorôb.

Galaxia

Vysoký osemdesiat centimetrov Bush pokrýva neobvyklé dvojfarebné žlto-červené kvety, ktoré pretrvávajú počas obdobia kvitnutia. Ďalšou vlastnosťou je aróma ľanového oleja, ktorý je emitovaný neotvorenými púčikmi.

Frisia

Kompaktné, husté a pružné kríky rastú na 75 cm, sú pokryté hustými žltými froté kvetmi bohatého odtieňa. Jedna z hodnotných dekoratívnych vlastností - odolnosť voči jasnému slnku. Ruže nevyblednú a neboja sa mrazu. Frisia kvitne až do mrazu.

Mária Terézia

Elegantný ker je pokrytý malými, plochými kvetmi v tvare vázy v slnečníkoch. Sú husto sfarbené, jemný ružový odtieň, jasne vystupujú na lesklých tmavých listoch. Je to široká a silno rastúca odroda, ktorá kvitne od začiatku leta do polovice jesene. V každodennom živote je odolná voči hubám, vrátane najčastejších prejavov: múčnatka alebo čierna škvrna.

Stromboli

Osemdesiat centimetrov vysoký rovný ker je pokrytý tmavými lesklými listami. Veľké kvety s ryhovanými sametovými okvetnými lístkami sa kombinujú do pukov 3-5 a niekedy aj 10 pukov. Tvar pohára a bohatá červená farba ďalej zdôrazňujú ich krásu. Vôňa je mierne.

Lilly Marlene

Nenáročná odroda úspešne rastie takmer na celom svete, bez ohľadu na klímu a geografiu. Je ideálny pre skleníky. Zaujímavá funkcia -bronzové listy odlivu. Kvety sú červené, stredného priemeru, s jemnou froté textúrou a jemnou vôňou.

Niccolò Paganini

Ozdobný, silný ker s veľkými kvetenstvami, ktorý je najbližšie k klasickým ružám vďaka svojej červenej farbe. Sadenice majú dobrú imunitu a odolnosť voči chorobám alebo škodcom. Pri výrobe kytíc je to jedna z najobľúbenejších odrôd.

Sangria

Ide o relatívne nový poddruh s výnimočnými bunkrovými karmínovými kvetmi. Nasýtenie a intenzita farby zostávajú až do konca kvitnutia. Sangria rastie v takmer všetkých podmienkach. Postarať sa o to, je dosť na kontrolu vlhkosti, a raz za 3 - 5 rokov vykonávať proti starnutiu prerezávanie.

Blue Bage

Čip tohto typu je pôvodná farba. Púčiky majú nezvyčajný lila-modrý odtieň. Hoci je jednou z najnáročnejších a najcitlivejších odrôd vonkajších podmienok, je veľmi oceňovaná vďaka svojej výnimočnej výzdobe.

Nové odrody

Chovatelia neustále vyvíjajú nové hybridné typy. Medzi zaujímavé nové produkty - sprej-rose. Každý z jeho kvetenstvo pripomína samostatnú kyticu. Ďalšou populárnou skupinou je mini-flóra. Je miniatúrny a elegantný, líši sa od iných foriem rastu: nie sú to kvetenstvo, ktoré rastie na konáre, ale výhonky s nimi.

Starostlivosť o Floribunda Rose

Amazing RoseFloribunda miluje slnko a teplo. Je nenáročná. Dosť, aby to skryli pred prievanom a vetrom. Pripraviť pôdu vopred, premiešajte s pieskom, rašelinou, humusom. Môžete pridať drvené hliny, časť kostnej múčky a niektoré superfosfáty. Na zachovanie vlhkosti a teploty sa pôda mulčuje s pilinami.

Tajomstvo dlhodobého kvitnutia je bohaté na pravidelné zavlažovanie. Príliš letné večerné večery, sprej kvet s teplou vodou. Ak ruže chýba vlhkosť, kvapká púčiky, aby si zachovala svoje vlastné.

Kŕmenie sa vykonáva počas celej sezóny. Je to jednoduché. Stačí pozorovať režim a striedať organické a minerálne nečistoty. Je to nevyhnutné pre zdravie kvetu, ako aj pre zvýšenie intenzity a predĺženie kvitnutia.

Okrasné kry musia byť tvarované a pravidelne obnovované. Pre mallow, postup zopakujte na jar a na jeseň. Pred objavením listov sa vykoná hlavné prerezávanie, ktoré stimuluje vývoj nových výhonkov. Jesenné prerezávanie je povinný krok pri príprave ruží na zimu.

Transplantácia a rozmnožovanie

Ruža Floribunda v domácnosti sa dobre rozmnožuje podľa odrezkov:

1) V ostrom uhle odrežte stuhnuté výhonky z 8 cm nad púčikom;
2) Odstráňte listy a tŕne zdola;
3) Ošetrte rez hormonálnymi prípravkami;
4) Polovica sa nastaví v jamkách;
5) Sledujte interval 20–30 cm;
6) Zakryte film, až kým nezapadne do koreňa;
7) Pravidelne semenáčiky ovzdušia, vody, krmivaa jemne uvoľnite pôdu.

Mladé výhonky zakorenili a vyvíjajú sa do 2 rokov. Nezabudnite ich skryť na zimu. Potom môžu byť kríky vysadené na novom stabilnom mieste.

Niektoré odrody sa dobre množia štepením, ale zo semien Floribunda sa pestuje takmer doma. To je dlhý čas a navyše - je ťažké zachovať charakteristické druhy.

Kontrola škodcov a chorôb

\ t

Väčšina kvetov Floribunda je odolná voči veľkým chorobám, hubám a parazitom. Stačí včas odstrániť poškodené fragmenty a burinu, vyhnúť sa stagnácii vody, kŕmiť a kŕmiť rastliny.

Dôležitou odchýlkou ​​je ochrana pred mrazom. Okrasné odrody sú dobre zaženú zimu, ale na to sa musia pripraviť:

- Úplne odstráňte zvyšné listy kvetenstvom;
- Skrátiť puzdrá na 45 cm;
- Zľahka sa uzemní ďalších 30 cm;
- Obal so smrekovými listami alebo listami;
- Hore môžete pokryť ruže Floribunda netkanou textíliou.

Takže aj pod snehovou pokrývkou sa nebojí žiadneho chladného počasia.

Rose Floribunda - foto

Floribunda je veľmi zaujímavá a nezvyčajná kvetina. Ak chcete pochopiť, ako odhaliť to najlepšie zo svojej kvality v celej svojej kráse, pozrite sa na náš výber fotografií. Šťastné prezeranie!